.

Epilóg

Epilóg

- Babi, máš tu poštu. – Rhiannon vošla do jedálne, kde Megan práve sedela pri telefóne a hádala sa s Alissou, svojou nepodarenou nevestou. Zdvihla ruku, aby svoju vnučku zastavila a ďalej štekala do slúchadla.

- Okamžite mi daj Michaela k telefónu!

Rhiannon zvedavo natrčila uši. K leopardiemu sluchu doliehal hlas zo slúchadla celkom zreteľne. Musela sa uškrnúť. Alissa neštekala o nič horšie, ako Megan.

- Michael sa potrebuje vyspať, pretože do rána stopoval nejakú prašivú nadprirodzenú beštiu. Ak niečo chceš, Megan, povedz to mne. Napíšem si to do poznámkového bloku a len čo položím telefón, zmuchlám ten odkaz do malej bezvýznamnej guľôčky a vyhodím z okna.

- Chcem hovoriť so svojím synom a to okamžite!

- Rozkazuj si tej suite srabov, Megan, ale na mňa to neskúšaj! – vrčala Alissa a Rhiannonine pery sa roztiahli do úsmevu.

Hádky medzi Megan a Alissou predčili len tie, ktoré viedla s Kieranom.

Rhiannon sa do Sídla vrátila, aby vystriedala Summer pri Rose a bol to práve deň, keď Skylar a Kieran oznámili rodine zásnuby. Keď sa o niekoľko týždňov vzali, sestra už bola tehotná. Na svadbu prišli úplne všetci. Čo bola živá, Rhiannon si nespomínala, že by sa niekedy stretla pod jednou strechou celá Gaylanovská rodina.

Teraz sestra s manželom žili v Namíbii. Kieran sa tam zamestnal u miestnej stráže. Presťahoval sa len kvôli Skylar, ktorá Afriku proste milovala a on jej nevedel nič odmietnuť.

List, ktorý Rhia držala v ruke, mal veľa pečiatok a známok, z toho minimálne jednu z Namíbie.

Megan zlostne tresla slúchadlom, bez toho, aby si so strýkom Michaelom pohovorila. Rhiannon potlačila úškrn. Tentoraz vyhrala Alissa. Bude musieť výsledok telefonátu zaznamenať na tabuľu, ktorú má v izbe pod posteľou. S bratrancami a sesternicami sledovali súboje týchto dvoch harpyí a vášnivo uzatvárali stávky, aký bude stav ku koncu každého mesiaca. Momentálne viedla Alissa 37: 29.

- Babi, máš tu poštu. – zopakovala a podala Megan list.

Babička po ňom zúrivo siahla a roztrhala obálku. Vytiahla z nej list a pri tom jej vypadli na dlážku dve fotografie.
Rhiannon nazrela babičke cez plece, aby sa dozvedela, čo je v liste a Megan jej v tom nebránila. Čítala:

- Gratulujem, Megan! Skylar vám dnes v noci porodila nových Strážcov: Sara Jane MacKennová – Gaylanová a Kevin MacKenna – Gaylan sa už tešia na buchty od babičky! Uvidíme sa o päť mesiacov, ako sme sa dohodli. Dovtedy budú dvojčatá dosť veľké, aby mohli letieť lietadlom. S pozdravom... Kieran.

Megan sa roztriasli ruky tak, že Rhia mala problém dočítať chvejúci sa list, ktorý držala. Megan list pustila na zem a zohla sa po fotky. Rhiannon bola však rýchlejšia a vyfúkla ich babičke spred nosa.

Zadívala sa na oba obrázky. Na prvej bol Kieran so Skylar a každý držal v náručí bielu perinku, z ktorej vykukovala zvraštená tvárička bábätka, spoly zakrytá obrovským cumľom. Rhiannon sa zadívala na sestru. Vyzerala unavene, ale šťastne.

Podala Megan fotku a všimla si, že babičke sa podozrivo lesknú oči. Žeby plakala?! Železnú lady Gaylanovskej famílie konečne niečo dojalo?

Rhia pozrela na druhú fotografiu. V detskej postieľke obhrýzali cumle dve malé tigríčatá. Rhia okamžite podala fotku babičke a Megan sa usmiala.

- Noví Strážcovia. Sara Jane a Kevin. – povedala víťazoslávne, no hlas sa jej predsa len trochu chvel.

A tak, aby ju Rhiannon nepočula, dodala sama pre seba.

- Noví Strážcovia.... a najmä moje pravnúčatá. Znovu si dokázala, čo je v tebe, Skylar. Nielenže si si vybrala správneho muža, ale máš dve deti naraz. Som na teba hrdá, zlatko.

Megan vyložila obe fotky na krbovú rímsu a zamračila sa Rhiannon.

- Nemáš mať hliadku?

* * *


Skylar uložila obe deti do postieľky a potichu prešla do vedľajšej miestnosti k manželovi. Práve sa vyzliekal a chystal sa do postele, prikrytej obrovskou moskytierou. Pletená palmová zástena, ktorú mali namiesto obloka, bola otvorená a do domu v klasickom africkom štýle prúdil svieži nočný vzduch.

- Spia? – zdvihol Kieran obočie a ona sa usmiala.

- Ako dudky. Vieš, že ti dnes Kevin rozhrýzol obušok?

Kieran sa uškrnul.

- A Sara urobila podobný fór s tvojimi topánkami.

Skylar pokrútila hlavou.

- Neviem sa dočkať, kedy vyrastú.

Kieran objal svoju ženu a pritisol si ju k sebe.

- Ja nie. Užívam si to. Užívam si každučký deň s tebou a s deťmi. Milujem vás tak veľmi, až to naháňa strach.

- Bez vás si neviem svoj život predstaviť. – zašepkala Skylar.

Kieran ju bozkal na čelo a spýtal sa.

- Pôjdeš sa dnes prebehnúť, kým sa vrátiš do postele?

Skôr, než stihla odpovedať, otvoreným oblokom sa k nim donieslo hlboké zarevanie leva. Skylar zvraštila obočie.

- To je Nico.

- Volá ťa. – odhadol Kieran, ktorý sa v posledných mesiacoch naučil skúmať jemné odtienky v prejavoch levov.

Prikývla.

- Nebudem dlho.

Bozkal ju.

- Ja viem. Ulov si niečo, prebehni sa, ale vráť sa ku mne.

Usmiala sa a prebehla mu prstami po líci.

- Čakaj ma nahý a pripravený.

- To vždy, miláčik! – zastonal, keď sa ho druhou rukou dotkla medzi nohami. Skylar sa rozpustilo zachichotala a odbehla von.

Kieran sa postavil k otvorenému obloku a videl, ako dlhý, pružný tieň preletel popred oblok – Skylar už bola v podobe leva. Vedel, že sa čo nevidieť vráti. Bol to zaužívaný rituál. Nikdy nebol preč dlhšie, než pol hodinu. Má pol hodinu na sprchu. Super.

Zvonka sa znova ozvalo zarevanie leva, tentoraz bližšie a vzápätí sa mu ozvala odpoveď – Skylar oznamovala Nicovi: len sa nezblázni, už idem!

Zvláštne, ako sa Kieranov život za posledné mesiace zmenil. Vtedy bol obyčajným montanským šerifom, ktorý nemal tušenia o tieňovom svete. A dnes rozumie revu levov a s jedným z nich je ženatý. Majú spolu tigríčatá. S levicou vyženil aj babku-vlka, ktorá by mohla v tyranii súperiť so Saddámom. Už vedel pochopiť, čo je to Chaos. Jeho život sa zmenil z normálneho na totálny blázninec.

Usmial sa, zhodil zo seba oblečenie a zamieril do sprchy. Tento chaos znamenal zároveň lásku.

Nemenil by za nič na svete.

*K*O*N*I*E*C*Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek