.

Kapitola 1

No, úspešne som sa dopracovala domov k svojmu počítaču! Takže tu je sľúbená kapitola Sama a ako odškodnenie ( a tiež preto, lebo moja dcérka má meniny a ja mám dobrú náladu :-)))) ) vám dám zajtra ráno dve, čo vy na to? :-*
Príjemné čítanie!

Kapitola 1

Sam sa tackal po chodníku do penziónu, v ktorom sa ubytoval, hmkal si svadobný pochod a vymýšľal si nové a nové pomenovania pre svoj stav.

Pod obraz boží. Na mol. Ožratý ako sviňa.

Nech sa na to pozeral hocijako, usúdil, že miernejšie pomenovanie pre vyslopanie dvoch fliaš silného, nekvalitného alkoholu, páleného v pochybných putikách z ktovie čoho, proste neexistuje.

Od obchodu s topánkami zamieril priamo do najbližšieho podniku, kde sa dalo opiť a presne to aj urobil.

Linda bola mŕtva. Vedel, že je mŕtva, vedel to lepšie, než ktokoľvek iný. Menil minulosť ako šialený, robil, čo mohol, aby jej zachránil život, ale vždy to vypálilo zle. A tak napokon musel nechať osud, aby zopakoval Lindinu smrť a len sa tomu prizerať. Takže bolo jasné, že Linda zomrela.

To, čo videl, nebola Linda.

Bola to Teriánka.

Ibaže mala Lindinu tvár.

Zatackal sa a oprel sa plecom o múr počmáraný grafitti, zaostril rozmazaný pohľad na ulicu pred sebou a keď sa asi po minúte uistil, že ide správnym smerom, znova vykročil, potkol sa o vlastné nohy a takmer spadol.

Na druhý pokus trafili jeho nohy rytmus a podarilo sa mu pokračovať v chôdzi.

Linda.

Teriánka s Lindinou tvárou.

Samozrejme, že vedel, že Teriáni môžu na seba vziať akúkoľvek podobu. Väčšinou si vyberali podobu jedného človeka, nemenili ju počas svojho života. Pomáhala im podobne, ako ovčie rúcho vlkovi.

Sam sa zaškľabil.

Vlk bol v tomto prípade on sám.

Teriáni si vyberali atraktívne podoby. V duchu hesla, že viac múch nachytáte na med, než na ocot, boli všetci fyzicky krásni. Dôverčiví ľudia sa potom nechali obalamutiť, a než sa spamätali, trieskali si hlavu o čalúnené steny, zviazaní v zvieracej kazajke, kým dotyčný teriánsky krásavec či krásavica odkráčali s plným žalúdkom... ak mali vôbec žalúdok. Alebo ak inteligencia a príčetnosť, ktorou sa živili, išla do rovnakého orgánu, ako jedlo u ľudí.

Sam to všetko vedel. Ale prečo si Teriánka vybrala práve Lindinu podobu?!

To nemohla byť náhoda.

Musela vedieť, kto ju stopuje, musela poznať jeho životný príbeh a určite vzala na seba Lindinu podobu len preto, aby mu ublížila.

A vyšlo jej to, nie?

Sam sa kamarátsky usmial na vysokého chlapíka so strapatými vlasmi, oblečeného v džínsoch a čiernej koženej bunde. Chlapík mu úsmev súhlasne vrátil a Sam si uvedomil, že ho odniekiaľ pozná.

- Hej, aj ty si berieš na seba podobu mojich známych? – zabrblal, jazyk sa mu plietol, a obviňujúco pichol prstom proti neznámemu.

Ten mu gesto odplatil v dokonalom súlade.

- Chceš sa hádať? – plietol Sam a postavil sa do útočného postoja. Chlapík jeho pohyb skopíroval do posledného detailu.

- Ty...! – Sam sa zarazil.

Pokúsil sa zaostriť na toho muža a po chvíli skúmania pochopil, že sa takmer pustil do bitky s vlastným odrazom v skle výkladnej skrine.

Sebakriticky pokrútil hlavou, ale hneď musel prestať, pretože svet sa rozkrútil tiež a chvíľu trvalo, kým si dal povedať a zostal stáť tak, ako mal.

Žalúdok sa mu zdvíhal, no on vynaložil všetky sily, aby alkohol udržal v sebe. Možno bude mať šťastie a otrávi sa ním.

Alebo stratí vedomie, prípadne sa aspoň poriadne vyspí.
Lebo keby si ľahol triezvy do postele, jeho myseľ by sa vrátila do minulosti a jeho sny by boli plné Lindy.

Bože, ako ju miloval! Ešte stále, aj po troch rokoch! Aj napriek tomu, čo mu urobila! Miloval ju!

Po tvári mu stieklo čosi teplé. Nechcel to skúmať, pretože sa obával, že ide o slzy.

Nechcel plakať. Keby ho videl niekto z rodiny!

Nie, Linda si nezaslúžila, aby pre ňu prelieval slzy. Zradila ho, zlomila mu srdce tým najhorším možným spôsobom. Ale nič z toho nedokázalo zabiť jeho lásku k nej.

Vlci sú monogamné stvorenia. Celý život majú len jedinú družku, hoci ak jeden z páru zomrie, ten druhý si nájde niekoho iného. Lenže Sam nebol iba vlk. Vernosť mal pevne zakotvenú nielen vo vlčej, ale aj v ľudskej podstate. Nezáležalo na tom, čo Linda urobila. Nezáležalo ani na tom, že bola mŕtva. Miloval ju.

A teraz sa nejaká Teriánka odvážila zneuctiť jeho spomienky tým, že na seba vzala Lindinu podobu. Kde vôbec prišla k takej informácii?! Ako sa dozvedela o Linde?!

Cítil, ako ho napĺňa divá zúrivosť. Zaťatou päsťou vrazil plnou silou do výkladnej skrine a cítil, ako sa mu do ruky zapichli ostré úlomky.

Sklenená tabuľa sa roztrieštila a vysypala sa na chodník. Zároveň sa spustil alarm obchodu.

Na Samove citlivé uši a mozog omámený alkoholom pôsobil alarm ako výbuch granátu tesne pri hlave.

Znova sa mu zdvihol žalúdok, ale ovládol sa a s rukami pritisnutými na uši sa odtackal o kus ďalej.

Netušil, ako sa dostal pred penzión, kde býval.

Nemal predstavu, čo robiť, kýval sa na neistých nohách dopredu a dozadu, až kým nevyšla von majiteľka penziónu.

Babička bližšie neurčeného veku bola drobná, vysušená a neustále čosi hovorila po čínsky. Samovi to znelo ako nadávky, pretože ho bez veľkých cavykov schmatla za ruku a vovliekla ho dnu. Pritiahla ho až k jeho izbe, vrazila mu do ruky neveľký balík, sotila ho dnu a s neustálym prívalom čínskych nadávok za ním zatvorila dvere.

Ktovie, či celú noc striehne pri obloku, aby videla svojich hostí prichádzať, prípadne sa doplaziť, ako to takmer urobil Sam?

Balík mu vypadol z neistých rúk a zahrmotal na dlážke, no on si to nevšímal. Dovliekol sa k posteli a oblečený a v topánkach sa na ňu zvalil.

Dúfal, že alkohol zabráni, aby sa mu snívalo o Linde.

Márne.

* * *

- Sam! - Linda užasnuto hľadela na zlatý prsteň s jediným čírym diamantom, ktorý ležal na čiernom zamatovom vankúšiku v malej škatuľke.

Ležali spolu v posteli a mali za sebou romantickú večeru a vášnivý sex. Keď pot na ich telách zaschol, cítil sa ako najšťastnejší muž pod slnkom. V duši mal pokoj a radosť, keď ležala vedľa neho a čierne vlasy mala rozprestreté po vankúši ako mäkký, hebký závoj. Usmievala sa na neho a on cítil, že toto je tá pravá chvíľa, aby požiadal o ruku tú pravú ženu.

Ak jeho ponuku prijme, všetko bude dokonalé. Nervozita, ktorú pociťoval pri myšlienke na úplné odhalenie, ho opustila.

Pravdaže to Linda pochopí.

Uprela na neho užasnuté oči a tvár jej skrášlil úsmev.

- Vezmeš si ma, Linda? – spýtal sa potichu.

Tvár sa jej rozžiarila a Sam si vydýchol.

- Pravdaže, Sam! Veľmi, veľmi rada!

Hodila sa mu okolo krku, s prsteňom ešte stále v ruke. V náručí zvieral jej mäkké teplé telo a bol...šťastný. Pobozkal ju na krásne krojené pery a pozbieral odvahu na to, čo ešte muselo prísť.

- Kým sa tak stane, je fér, aby si o mne vedela všetko, Linda. – povedal vážne.

Linda sa trochu zmätene odtiahla.

- Chodíme spolu už vyše roka, Sam. – usmiala sa.

- Viem o tebe všetko podstatné.

Sam sa zhlboka nadýchol.

- Nie. Nevieš. Je tu jedna podstatná vec, o ktorej som ti nepovedal.

- Milujem ťa, Sam. – povedala a tvár jej zvážnela.

- Neexistuje nič, čo by moje city mohlo zmeniť.

Sam ju pohladil po tvári. Dúfal, nie, veril, že to tak je. Zahľadel sa do jej modrých očí a začal rozprávať...

* * *

Samov žalúdok sa zobudil skôr, než jeho mozog. Zobudil sa a náramne protestoval proti včerajšiemu zneužitiu.

Sam vyletel z postele ešte so zatvorenými očami, vpadol do kúpeľne a objal WC misu, ignorujúc dunivú bolesť, ktorá sa cez noc rozhodla, že najlepšie sa vyspí v jeho hlave.

Keď zo seba dostal aj posledné zvyšky alkoholu, bol už celkom prebudený. Vrávoravo sa postavil a nakukol do zrkadla nad umývadlom.

Strapaté svetlé vlasy mu v divých chumáčoch padali do krvou podliatych očí a opuchnuté viečka ledva dokázal otvoriť. Na čele mu trónil hlboký škrabanec, okolo ktorého bola zaschnutá krv. Vôbec si nespomínal, ako a kedy k nemu prišiel. Vyzeral príšerne a vyjsť takto na ulicu, ľudia by pred ním najskôr s jačaním utekali.

Linda.

Jej meno sa mu vybavilo v pamäti v súvislosti so včerajším večerom a zapôsobilo na neho ako kopanec do žalúdka.

Videl Lindu. Nie, nie Lindu, ale Lindinu tvár. Jej dokonalú podobu, ktorá slúžila na zakrytie Teriánskej podstaty.

Tá mizerná bojovníčka Rovnováhy znesvätila Lindinu pamiatku tým, že sa odvážila vziať na seba jej podobu.

Sam videl v zrkadle, ako jeho oči zmenili farbu z modrej na žltú. Vlk v jeho vnútri túžil oslobodiť sa a roztrhať tú teriánsku potvoru v zuboch.

Zhlboka sa nadýchol a prinútil sa vlka uväzniť hlboko vo svojej krvi.

Pustil studenú vodu a opláchol si tvár. Umyl si zuby a potom sa rozhodol, že umytie tváre nestačí – stále zo svojej pokožky prenikavo cítil pach alkoholu. Jeho citlivý vlčí nos to dráždilo a urážalo.

Vyzliekol sa a nahý prešiel k sprche. Keď na neho dopadli prvé kvapky ľadovej vody, striasol sa, ale prinútil sa zaťať zuby a vydržať. Vydrhol sa špongiou s mentolovým sprchovým gélom – tá vôňa bola pre neho najprijateľnejšia zo všetkých bežne dostupných gélov.

Keď potom vyšiel zo sprchy a vyšúchal si svetlé vlasy uterákom, znova na seba pozrel do zrkadla.

Áno, vyzeral lepšie. Studená voda zmiernila opuch na jeho očiach, aj šrám na čele vyzeral lepšie, keď z neho zmyl zaschnutú krv.

Šaty, v ktorých spal, nechal na podlahe v kúpeľni – urobí s nimi niečo neskôr. Zamieril ku skrini, aby z nej vytiahol nejaké tričko a džínsy, keď sa potkol o akýsi balík.

Zamračil sa a zohol sa k nemu.

Ako sa sem dostal?

V hlave sa mu hmlisto vynorila spomienka na najedovanú čínsku babku, ktorá mu ho vrazila do rúk.

Obrátil neveľký balíček v rukách a našiel adresu odosielateľa. Montana. Jasné, konečne ho na jeho okružnej jazde okolo sveta dostihla pošta z domova.

Roztrhol špagát, ktorým bol balíček previazaný a z bieleho baliaceho papiera vylovil škatuľku. Bola obyčajná, biela, bez nápisu, či označenia – a bol k nej lepiacou páskou prilepený list.

Sam najskôr odtrhol list a okamžite identifikoval príšerné písmo. Takto strašne dokázal z celej rodiny písať iba jeho mladší brat Nico. Bol lev, takže si nikdy veľmi nerozumeli, ale Sam mal podozrenie, že keď Nico píše jemu, dáva si záležať na čo najohavnejšom písme. Navyše jeho listy či emaily by dali zabrať aj CIA. S chuťou používal toľko skratiek, že trvalo večnosť zistiť, čo vlastne chce. Divný mačací zmysel pre humor. Mladší bratia sú ako osina v zadku, to je fakt.

Soraya, jeho sestra, mu však nikdy nerobila prieky. A pritom aj ona bola mačka. Tiger, konkrétne.

Sam vzdychol, posadil sa na posteľ a dal sa do lúštenia príšerných hieroglyfov, ktoré zahanbovali všetky Nicove učiteľky angličtiny.

Čau.

Sam sa zaškľabil. Nico ho zásadne neoslovoval menom, ani nijakým iným vhodným výrazom. Čau bolo pre neho dokonalé. Vzdychol si a čítal ďalej.

Čau.

V bal. máš novú hračku. Bab. dala na rozb. krv z bundy S. , keď ju vtedy zajali. Tie drogy čo T. použili na S., aby sa nemohla premeniť. Bab. dala izol. tú drogu a má pocit, že keď účinkovala na S., bude aj na T. Fúk. sú plné Terianínu. To je tá lát. , čo by mala udržať T. v jednej pod. aby nemohli zdrh.

N.

Samovi chvíľu trvalo, kým pochopil zmysel celej správy. Nico mal zrejme pocit, že píše telegram a za poslanie správy sa platí od počtu znakov.

Babi dala na rozbor Skylarinu bundu, na ktorej boli krvavé fľaky obsahujúce drogu, ktorú Teriáni použili na Samovu sesternicu, aby sa nemohla premeniť do podoby levice. Babička asi dúfala, že by mohla fungovať aj opačným smerom.

Dosť by to uľahčilo ich likvidáciu. Keď sa vyparili, alebo vsakovali do stien, dosť ťažko sa chytali a zabíjali.

Sam otvoril balíček, v ktorom našiel sadu šiestich fúkacích trubičiek a šiestich ampuliek terianínu – bola to číra tekutina. Pod nimi objavil šesť šípok.

Tak teda dobre.

Lepší darček si nemohol ani priať. Bez ohľadu na to, ako mizerne sa cíti, teraz pôjde a prešpikuje tú hnusnú Teriánku tými šípkami, až sa z toho poondie.

A predtým, čo z nej urobí živú fakľu, prinúti ju zaspievať, čo vie o Linde.

Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok