.

Kapitola 1

Kapitola 1

Bobby si pretrel oči a nechal bradu klesnúť na hruď. Bol uťahaný ako mača a vôbec sa mu nechcelo vstávať. Keď si predstavil tú kosu tam vonku, mal chuť zostať v lietadle zaparkovanom v hangári až do jari. V Montane bolo momentálne mínus šestnásť a snehu až po pás.

Nestačilo, že uprostred decembra vyfasoval akciu v Nepále, kde bola kosa skoro rovnaká, akurát tam nebolo toľko snehu – vzduch bol príliš riedky, než aby sa v ňom držalo dosť vlhkosti na tvorbu nejakého snehu.

Nie, nestačilo, že sa musel za tým prekliatym Teriánom, ktorý mal na svedomí už skoro päťdesiat ľudských mozgov za posledný rok, trepať skoro do polovice Mount Everestu. Nestačilo, že mu takmer odmrzli uši, prsty a iné dôležité prívesky jeho tela.

Nie-é. Tentoraz je na rade on.

Vedel to tak iste, ako divé zviera vycíti nebezpečenstvo. Keď babička volala, že ho príde vyzdvihnúť Rosario, mala v hlase čosi, čo ho prinútilo sklopiť uši, vyceriť zuby a poriadne zavrčať.

Nepotreboval nijaký ďalší náznak, že babička sa ho rozhodla oženiť.

Nie, že by nevedel, že to príde. Jedného po druhom ich babička naháňala do manželského prístavu ako ovce do košiara. Ale dúfal, že bude mať viac času, aby si premyslel, ako sa k tomu postaviť. Mala predsa nasledovať Drei.

Bobby bol nervózny ako lev v klietke. Nevedel, z ktorého konca to babička vezme a vôbec netušil, ako má na jej požiadavky zareagovať. Nemal vôbec jasno v tom, či chce manželku, alebo je zásadne proti manželstvu, netušil, či má vôbec rád deti, ktoré nemožno o hodinu vrátiť ich rodičom, nevedel, či znesie obmedzenie slobody – hoci, ako sa zdalo, Nicovi takéto obmedzenia vôbec neprekážali. Ale zasa, Skylar bola podráždená a unavená, dvojičky plus povinnosti Matriarchy jej dávali poriadne zabrať, hoci jej manžel Kieran jej pomáhal, ako vedel.

Od babičky vystane hocičo. Pokojne môže vystúpiť z lietadla a zistiť, že sa čaká už len na neho a nevesta netrpezlivo prešľapuje pred oltárom a zíza na hodinky. Striaslo ho. Takto to urobila Megan Nicovi. Alebo mu môže nariadiť, aby nejakej vopred vybratej žene s genetickým pokladom vo vaječníkoch urobil dieťa, ako to kedysi dostala za úlohu Skylar. Môže nariadiť celej rodine, aby pre neho hľadali tú pravú – tak dostala Sama. Alebo ho môže vmanipulovať do manželstva tak, ako Scotta, že proste oznámi ich najvyššiemu božstvu, že sa bude ženiť a hotovo.

Bobbyho znova striaslo.

Dofrasa, od babičky vystane čokoľvek!

Dokonca aj tá nepravdepodobná možnosť, že ho nechá vybrať si manželku samého.

Bobby si vzdychol.

No čo, sú horšie veci, ako Kristie Hawkinsová.

Kristie bola s prestávkami jeho milenkou už tri roky. Vždy, keď zavítal do Montany, vedel, že je u nej vítaný. Nerobil si síce ilúzie o jej vernosti počas jeho neprítomnosti, ale aj tak sa najviac blížila k tomu, byť jeho dievčaťom.

Kristie bola vždy ochotná a dychtivá dostať sa mu do nohavíc a to bolo aj všetko, čo od nej Bobby chcel. Nikdy spolu nepozerali telku, nešli do kina, ani tancovať. Ich vzťah sa obmedzoval na posteľ.

Netušil, akú farbu má rada, aké jedlo neznáša, nevedel ani, aké sú jej záľuby. Nie že by ona o ňom vedela viac. Ak mu dá babička na výber, vezme si Kristie.

Nemal príčin pochybovať o tom , že ich manželstvo by bolo rovnaké, ako celý ich vzťah. Príde, zasúložia si spolu a zasa odíde.

Prirodzene, neprichádza do úvahy, aby vedela o jeho druhej identite, o jeho zvieracej stránke. Kristie bude matkou jeho detí, ale súčasťou rodiny Gaylanovcov sa nikdy nestane. Predovšetkým preto, že k nej ani sám Bobby nemal dôveru. Keby sa jej ukázal v podobe leva, sama by na neho zavolala políciu. A chudák Sam by musel meniť minulosť.

Bobby vedel, že s Kristie nikdy nebude mať také manželstvo, aké má jeho sestra Skylar, alebo bratranci. Ale je to lepšie, než keby ho babička dala dohromady s nejakou cudzou ženskou.

Možno si s Kristie neboli ktovieako blízki, ale poznal ju. Vedel, čo od nej môže čakať a čo čakať nemôže.

Kyslo sa zaškľabil, keď si predstavil nadšený výraz, ktorý sa jej rozleje po krásnej tváričke, keď jej oznámi svoj úmysel oženiť sa.

Bude prešťastná, jej samoľúbosť bude uspokojená a hneď sa pustí do svadobných príprav. Pravdepodobne na ne minie majland. Bude z nej krásna nevesta a krásna manželka. Povrchná, ale krásna. A na také manželstvo, aké Bobby plánoval, celkom postačí.

Takže Kristie.

Keď si to takto ujasnil v hlave, s povzdychom vystúpil z lietadla a kráčal do letiskovej haly. Okamžite zbadal Rosario.

Bolo ťažké ju prehliadnuť a Bobby sa takmer usmial. Kedysi to dievča pevne uzatváralo svoju temperamentnú osobnosť do deprimujúcich sivo čierno bielych kombinácií. Po svadbe so Scottom sa to však zmenilo.

Rosario len kvitla a napriek kruhom pod očami od neustáleho bdenia nad Raven pútala k sebe pozornosť. Zelené nohavice prekrýval lem obrovského červeného roláka, hnedé čižmy siahali nad kolená a cez ramená mala prehodenú oranžovo modrú vetrovku. Tie farby by sa mali spolu biť, ale kupodivu sa nebili. Vyzerali...jej.

Bobby sa usmial, keď Rosario vykročila k nemu.

- Vitaj doma! – povedala jednoducho a bozkala ho na líce.

Objal ju a poobzeral sa.

- Kde si nechala malú?

Rosario sa zaškľabila.

- Je so Scottom. Vymyslela si novú metódu, ako nejesť. Vždy, keď sa k nej priblížime s tanierom, premení sa na orlíča. A do orlíčaťa sa toho vojde podstatne menej, než do ľudského dieťaťa. Tá malá potvora nechce jesť, kým ju nekŕmi Scott.

Zamračila sa.

- Neveril by si, ako ju rozmaznáva.

Bobby sa zasmial.

- Ale veril. Väčšinu času žijem so Skylar a jej deckami, zabudla si? A tiež s Nicovou perepúťou. Veľmi dobre viem, ako otcovia rozmaznávajú svoje ratolesti.

Rosario sa škodoradostne uškrnula.

- Do roka to čaká aj teba.

Bobby nepredstieral, že nevie, o čom hovorí, len si ťažko vzdychol.

- Ako som sa dostal do babičkinho zameriavača ja? Myslel som, že je na rade Drei.

Rosario pokrčila plecami.

- Prstala som sa pokúšať nájsť logiku v Meganiných myšlienkových pochodoch. Buď tam žiadna nie je, alebo je na takej vysokej úrovni, že na ňu môj mozog jednoducho nestačí.

Zvedavo pozrela na Bobbyho.

- Už vieš, ktorá bude tá šťastná?

Bobby prikývol.

- Pokiaľ ma do toho babička nechá kecať, tak viem.

Rosario sa zasmiala a priateľsky ho pošťuchovala k autu.

- Tak poď. Tú scénu si nedám ujsť ani za svet.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok