.

Kapitola 1

Ahojte, takže tu je prvá kapitolka, dúfam, že sa vám bude páčiť! :-D Príjemné čítanie!

Kapitola 1

Mitch bol jediným vnukom Megan Gaylanovej, ktorý trvale žil v Sídle. Dokonca mu sem chodila aj pošta. Malo to svoje výhody – v dome s dvoma sestrami a matkou bolo jednoducho príliš veľa žien. Jeho otec bol takmer neustále na rôznych misiách a tak ho Mitch vídaval len sporadicky. Mitch miloval svoje sestry i matku, ale... ženské boli jednoducho celkom iný druh a tým nemal na mysli zviera, na ktoré sa premieňali.

Adreinne bola chladná a hoci mala zmysel pre humor, málokedy sa znížila k tomu, aby ho dala najavo. Držala si všetkých od tela, vrátane svojho brata.

Ashley chodila zasnívaná a v poslednom čase ako bez duše. Najmä od posledných Vianoc, ktoré strávila bohvie kde a bohvie s kým, bývala zamyslená a Mitchovi sa zdalo, akoby sa nasilu snažila žiť, usmievať sa a pôsobiť normálne.

Jeho matka, Alissa, z duše nenávidela babičku Gaylanovú a vždy, keď sa tie dve stretli, lietali hromy blesky, hoci Mitch si nevedel spomenúť na jedinú príležitosť okrem svadieb v rodine, kedy by sa Megan a Alissa videli osobne. Celkom stačilo, ako sa do seba navážali po telefóne.

Jednoducho, život s troma ženami prinášal do jeho života nepokoj, komplikácie a chaos. Bol to proste...prúser.

Takže jeho rozhodnutie natrvalo sa usídliť u babičky Megan, malo svoje výhody. Nie že by v Montane tvrdol celý rok. Ako jeho otec, aj Mitch bol veľmi často vysielaný na rôzne misie – ale keď sa z nich vrátil, vždy zamieril sem. Vždy tu natrafil aspoň na jedného bratranca, či strýka a to bolo po toľkých ženách oslobodzujúce. To bol tiež dôvod, prečo nebýval sám. Načo sa vracať do prázdneho domu, či bytu? Mal rád spoločnosť a v Sídle väčšinou bývalo rušno.

Samozrejme, bývanie u babičky malo aj svoje nevýhody. Ako napríklad tú, že keď sa vracia z nočného záťahu po baroch, plíži sa popod obloky ako zlodej, vplyvom miernej špičky si ticho pospevuje a aby sa vyhol babičke, do svojej izby na prízemí lezie oknom.

Ktoré pekelne vŕzga, uvedomil si, keď rám pod jeho rukou zaškrípal, že by zobudil aj mŕtveho.

Dofrasa!

Chvíľu načúval, ale zdalo sa, že dom je tichý a mĺkvy. Možno babička už spí. Predsa len nie je najmladšia, možno ho nepočula.

Chvíľu sa pokúšal zaostriť na temný otvor okna. Alkohol, ktorý dnes v noci vypil, mu v tom príliš nepomáhal a tak, hoci mal pocit, že elegantným pohybom vyskočil na parapet a nepozorovane vkĺzol do svojho kráľovstva, v skutočnosti zakopol o podobločnicu a dnu vpadol hlavou napred, len aby sa aký dlhý, taký široký rozpleštil priamo pri známych papučiach.

Mitch v tme pozeral na tie papuče a premýšľal, odkiaľ ich pozná. Hm. Sú čierne. Na nich je biely nórsky vzor. Sú mu strašne povedomé, ale kto, dopekla, nosí takéto...

- Mitchell Gaylan!!!!

Babičkin ostrý hlas mu vnikol do mozgu a spôsobil, že Mitch od bolesti zaúpel.

- Ježiši, babi, tichšie, prosím ťa!

Babička, úplne nevšímavá voči jeho potrebám, tresla päsťou po vypínači a miestnosť zalialo ostré svetlo, ktoré zaútočilo na jeho zrak.

Potichu zaúpel a pokúsil sa pozviechať z borovicovej dlážky. Po dvoch márnych pokusoch to vzdal a prižmúrenými očami sa zahľadel na papuče s nórskym vzorom.

Ak si myslel, že babičku jeho pokorná póza odradí, bol naivný.

Za ucho ho chytila drsná, suchá ruka a vytiahla ho na nohy.

- Nebudeš sa tu váľať, keď sa s tebou zhováram, Mitchell!

Mitch pokorne prikývol a neisto sa zapotácal.

- Dobre, babi.

- Vieš, koľko je hodín? – zrevala na neho.

- Vieš, koľko mám rokov? – odvrkol. Nie je predsa malý, aby musel chodiť domov pred polnocou.

- Sú štyri ráno! Štyri! – opakovala Megan, akoby nič nepovedal.

- A ty sa opovážiš prísť o štvrtej ráno, opitý ako čík, smrdíš po cigaretách a sexe! Aspoň to bol sex, ktorým by si mi zabezpečil pravnúčatá, há???

Úprimne si musel priznať, že veru nie. Ľútostivo pozrel na babičku.

- Dávam si pozor, babi. Používam ochranu. Nevieš, čo kde môžeš chytiť...

Babička by sa mala jeho rozumnému prístupu potešiť. Ale z jej očí prebleskovala vlčica a bola len krôčik od toho, aby mu vyťala zaucho ako nejakému šarvancovi. Keď otvorila ústa, Mitchove uši zažili nápor, rovnajúci sa dávke z guľometu.

- A kto ti za to môže, chlapče, že musíš používať ochranu?! Keby si sa nezahadzoval zakaždým s inou ženskou, ale mal jednu vlastnú, nič také by si nepotreboval! A ako si vôbec dovoľuješ prísť domov takýto opitý?!

- Nie som opitý, babi. – protestoval.

Zmietla ten nezmysel zo stola jediným pohybom ruky.

- Mitchell. – povedala vážne.

- Som rada, že tu bývaš. Si môj vnuk. Mám ťa rada. Ale toto je hlavný stan rodiny a nie hotel na vyspatie opice. Mám o teba starosti. Čoskoro budeš mať tridsať. Musíš s tým prestať, Mitch. Tieto tvoje nočné výlety s kamarátmi z mokrej štvrte musia skončiť. Je načase, aby si sa usadil a....

Prerušilo ju tiché zachrápanie. Nahnevane sa zvrtla, ale pri pohľade na spiaceho vnuka napokon len vzdychla.

- A oženiť ťa, chlapče. Je veru najvyšší čas obzrieť sa ti po dievčati, ktoré ťa trochu zrovná.

Megan si znova vzdychla a prikryla vnuka dekou. Potom šla k oknu, aby ho zatvorila. Odrazu zbystrila pozornosť. Otvoreným oblokom sa k nej doniesol zvláštny pach. Povedomý, ale zároveň neznámy. Už niekde niekedy čosi také cítila...alebo aspoň čosi veľmi podobné.

Čo je to za zviera?

Závan vetra vnikol oknom dnu a odvial ten zvláštny pach.

Keby to bol hocikto iný, proste by zatvoril okno a šiel si ľahnúť s tým, že sa mu to len zdalo, alebo že je to nejaké zviera hlboko v lese.

Lenže Megan bola príliš stará a príliš múdra, aby to takto zanedbala.

Tam vonku čosi bolo.

Čosi sa obšmietalo okolo Sídla. A hoci pátrala medzi spomienkami na tisíce pachov, nedokázala určiť, čo je to za zviera.

Bolo to niečo neznáme. Mohlo to znamenať ohrozenie.

- Mitchell!

Mitchom na posteli trhlo a nadvihol ťažké viečka.

- Babi?

Megan ho nešetrným pohybom sotila z postele dolu.

- Teraz ma dobre počúvaj, Mitchell Gaylan. Niečo je tam vonku. Nevidím to, ale cítim to. Nakopni svoj zadok, premeň sa, dovoľ mágii, aby spálila to svinstvo, ktoré si vypil a ťahaj už aj von! Zisti, čo to je a buď to zabi, alebo to odožeň. A pronto!!!

Mitch sa nestihol ani začudovať, kedy babička prevzala toto slovo od Rosario, keď ho netrpezlivá Megan schmatla za golier, svojou nadľudskou silou ho zdvihla a vyhodila oblokom von.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok