.

Kapitola 11

Kapitola 11

Kieran naprázdno prehltol. Skylar, natiahnutá na jeho stole iba v tom miniatúrnom spodnom prádle tvorila obraz, ktorý bol akoby vystrihnutý z jeho najtajnejších snov. Usmiala sa na neho a roztúženým hlasom zašepkala.

- Chcem ťa.

A Kieran bol stratený. Dvoma dlhými krokmi sa dostal ku stolu a v nasledujúcej sekunde sa ich pery spojili.

Skylar sa v jednej chvíli dotýkala chrbtom tvrdej dosky stola, ktorá ju chladila na rozhorúčenej pokožke a v ďalšej ju už obostieralo Kieranovo náručie. Bol všade, pred ňou, za ňou, okolo nej a ona sa cítila tak príjemne omámená. Plamienok, ktorý horel v jej vnútri sa s každým ďalším dotykom jeho pier menil na skutočný požiar, na výbuch sopky, prírodnú katastrofu.

Skylar pootvorila pery a vpustila ho do svojich úst. Kieran čosi zamumlal, no neprestával ju bozkávať. Jeho ruky ju hladili po chrbte, prechádzali po pružných svaloch ukrytých pod hladkou, opálenou pokožkou jej tela. Nahmatal zapínanie podprsenky a vzápätí tá zanedbateľne malá vec letela do kúta.

Trošku sa odtiahol, aby si obzrel svoje dielo. Bola dokonalá. Vysoká, štíhla, pružná, s malými, ale pevnými prsiami a úzkym pásom. Nemohol sa toho pohľadu nasýtiť a vystrel ruky, aby sa jej dotkol.

Skylar sa roztrasene nadýchla, keď jej prsia prekryli Kieranove dlane. Bože, to je úžasný pocit! Jemne ich stlačil a potom začal palcami dráždiť bradavky. Pritom stále prenikal jazykom do jej úst a vpíjal sa do nej ako atramentová škvrna do papiera.

Napokon sa od seba museli odtrhnúť aspoň na okamih, aby sa nadýchli. Len čo kyslík zaplavil Skylarine pľúca, znova mu ponúkla svoje pery, no Kieran mal iné plány.

Sklonil hlavu k jej prsiam a vzal do úst jednu vztýčenú bradavku. Jediný krát ju drsne olízal jazykom, až jej dych vyletel z pľúc so zvukom, ponášajúcim sa na vzlyk. Kieranovým ušiam to znelo ako tá najkrajšia hudba na svete.

Potom ten istý úžasný pohyb zopakoval aj na druhom prsníku. Skylar mala pocit, že sa rozplače, ak bude otáľať ešte sekundu.

Chcela ho tak veľmi, túžila zovrieť ho hlboko vo svojom tele, potrebovala ho vo svojom vnútri, musela ho mať, teraz, okamžite!

Kieran zaboril tvár medzi jej prsia a zhlboka vdychoval vôňu jej pokožky. Mohol by sa tou vôňou opiť.

Nepokojne sa pod ním zahniezdila, vrtela bokmi a prsty mu zakvačila do ramien, aby ho pritiahla k sebe na stôl.

Kieran mal však iné plány.

Položil dlane na jej boky a jediným pohybom si ju pritiahol až na samý okraj stola. Nedočkavo sa natiahla, aby ho pohladila po prednej strane nohavíc, no on jej ruku zadržal.

Strelila po ňom netrpezlivým pohľadom, no presne v tej istej chvíli ju jediným trhnutím zbavil toho miniatúrneho kúska látky, ktorý ju pred ním ešte zakrýval.

Nohavičky odleteli približne v tom istom smere ako podprsenka a Skylar zalapala po dychu.

Kieran videl pred sebou ženu zo sna. Nemôže byť skutočná. Nemôže ležať na jeho pracovnom stole úplne nahá, horúca a čakajúca len na to, kedy do nej vstúpi.

A predsa bola skutočná. A on už nevládal ďalej čakať.

Tvrdým, drsným pohybom jej roztiahol stehná a jedným prstom do nej vošiel. Bože, bola taká vlhká, taká horúca a tesná!

Skylar sa prehla ako luk, na chvíľku jej váha spočívala iba na pleciach a stehnách. Prsty zaťala do tvrdého dreva stolovej dosky. Keď ucítila jeho prst v sebe, mala pocit, že vybuchne. A on bol stále kompletne oblečený.

- Prosím, Kieran! Prosím! – vykríkla zúfalo. Potrebovala ho tak veľmi, až to bolo šialené. Dosiaľ žiaden muž nevzbudil v jej tele takúto zúfalú túžbu.

Kieran sa vklinil medzi jej roztiahnuté stehná a jej hodvábne nohy ho okamžite objali okolo pása. Na sekundu ju pustil, aby si bleskurýchlym pohybom rozopäl pracku na opasku a stiahol zips, pod ktorým to v jeho úde už nedočkavo trhalo.

Skylar sa rozšírili oči, keď si spustil nohavice. Kieran videl, ako prekvapene vytreštila oči na jeho pýchu a potom sa jej po tvári rozlial spokojný a nedočkavý výraz.

- Áno, Kieran! Teraz! – zapriadla. Bol...veľký. Inak sa to proste nedalo opísať. Na Kieranovi MacKennovi bolo veľké všetko, jeho mužstvo nevynímajúc.

Už len pri pohľade naň sa jej stiahlo vnútro, keď si predstavila, ako ju celú vyplní, do posledného kúsočka.

Kieran dýchal zrýchlene a mal pocit, že vyvrcholí už len z toho, akým pohľadom si ho merala.

Bleskurýchle sa vyslobodil z nohavíc a drsne ju pritiahol ešte bližšie k okraju stola. Zostala ležať, záplava tých nepoddajných vlasov sa rosypala po jeho stole ako morský príboj. Len dychtivými očami sledovala, ako sa špičkou svojho údu oprel o vstup do jej jaskynky.

Teraz! Prosila ho očami, pery pootvorené, hruď sa jej zdvíhala šialeným rytmom a on na tom nebol oveľa lepšie. Už iba sekundu, poslednú chvíľku napätého očakávania, kým sa do nej ponorí...

- Šerif MacKenna? Volal som, ale nikto sa ne... – drsný mužský hlas vyznel do stratena.

Až vtedy si Kieran uvedomil, že nezamkol dvere a pred sekundou počul zvuk, akoby ich ktosi otváral. Obaja so Skylar zdvihli oči k príchodziemu naraz.

Vo dverách stál, ako stelesnený šok, doktor Williams.

Keby sa niekto Kierana spýtal, aká by bola jeho reakcia, až ho niekto pristihne so spustenými nohavicami, ako sa chystá pretiahnuť nahú ženu na svojom kancelárskom stole, najskôr by povedal, že ako prvé by siahol po šatách. To by bolo najrozumnejšie. Obliekanie by mu totiž dalo pár sekúnd na premyslenie si toho, čo v tejto trápnej situácii povie.

Žiaľ, vôbec sa k tomu nedostal. Skôr, než stihol siahnuť po svojich nohaviciach, či galantne prikryť Skylar vlastnou bundou, doktor Williams zaostril pohľad na jeho takmermilenku a odrazu zasyčal jediné slovo:

- Custos!!! – v tom slove znela taká príšerná nenávisť, až zamrazila Kierana na mieste.

Očakával by, že doktor Williams bude v poriadnych rozpakoch, práve tak, ako oni sami, ale ten namiesto toho jediným neľudsky rýchlym pohybom zatresol za sebou dvere a urobil krok ku stolu, na ktorom ležala nahá Skylar.

Vlastne...ku stolu, na ktorom nahá Skylar ležala ešte pred zlomkom sekundy. Kieran neveril vlastným očiam, keď doslova vystrelila zo stola, akoby mala svaly na takých miestach, kde nimi ľudia nedisponujú.

V okamihu kratšom, než Kieran stačil žmurknúť, stála medzi ním a doktorom Williamsom... vlastne stáť nie je správny výraz.

Ona bola....

Ten postoj poznal. Stála s mierne pokrčenými kolenami, paže trošku roztiahnuté, máličko predklonená. Vyzerala každým cólom ako šelma, pripravená na útok.

Kieran sa konečne spamätal natoľko, že znova našiel svoj hlas.

- Doktor Williams, čo tu robíte?!

Ibaže doktor Williams ho okázalo ignoroval. Celá celučičká jeho pozornosť sa sústredila na ženu pred ním.

A potom sa stalo niečo, čo Kierana prinútilo zalapať po dychu. Doktor Williams sa rozpustil. Nebol to postupný proces, v jednej chvíli tam stál a v druhej sa proste jeho telo rozpustilo do mláky čiernej tekutiny priamo v jeho kancelárii. Kieran si nestihol všimnúť, že by sa rozpúšťala jeho tvár, ruky, oblečenie. Proste tu bol...a naraz ho vystriedala len čierna mláka.

Zo Skylarinho hrdla vyšiel zvuk, ktorý nebojácneho šerifa donútil nadskočiť. Nebol by veril, že tá krásna mladá žena je schopná takéhoto zavrčania. Bože, znelo to ako nejaká obrovská šelma! Také zvuky by očakával niekde na safari, ale nie vo svojej kancelárii v Montane!

Kým sa Skylar chystala na obranu a Kieran vyvalene zízal na to, čo zostalo z doktora Williamsa, čierna tekutina sa vyparila. Vlastne ani nie vyparila... bolo to, akoby tá atramentovo čierna mláka bola vlastne viac plynná, než kvapalná. Pretože vysokým oblúkom opustila svoje miesto na podlahe a vystrelila ako dajaký útočiaci had, priamo na Skylar. Sama temnota zaútočila na nahú, bezbrannú ženu, preblesklo mu mysľou.

To všetko sa udialo rýchlejšie, než si stihol Kieran zapnúť nohavice.

Pravdupovediac, keď videl, čo sa stalo s Williamsom, ani ho len nenapadlo zaoberať sa nejakými nohavicami. Ľudia sa vám pred očami nepremenia na útočiacu temnotu každý deň. Takmer mu vypadli oči z jamôk, keď sa Skylar bleskurýchlym pohybom, takmer nepostrehnuteľným pre jeho pohľad, uhla a temnota narazila v dlhom prúde do východnej steny. Kieran necítil nijaký náraz, tá vec proste vsiakla do steny a zmizla. Na sekundu.

Vzápätí sa pred Kieranovým zhrozeným pohľadom vynorila z južne orientovanej steny, preletela ponad stôl a znova zaútočila na Skylar.

Kieran sa nestihol pohnúť, nestihol vykríknuť, nestihol nič. Celá tá akcia sa odohrávala pred jeho očami tak rýchlo, že sa z toho nevedel spamätať. Od chvíle, keď sa chystal pomilovať so Skylar Gaylanovou, prešli asi tri sekundy. A za tie tri sekundy sa udiali veci, ktoré Kieranovým triezvym pohľadom na svet otriasli. Jediné, čo mohol urobiť, bolo obrátiť sa ku Skylar... a tentoraz si šok našiel priechod jeho ústami a Kieran zvrieskol.

- Ježišmáriajozef!!!

Tam, kde ešte pred sekundou stála Skylar, bolo niečo, čo si doteraz nevedel ani len predstaviť. Temnota, ktorá predtým útočila na nahú ženu, sa odrazu hnala na čosi... zviera. Rozhodne je to zviera.

Ale ktoré zviera, dočerta, má tesáky dlhé ako Kieranovo predlaktie?!

Zver vyskočil do vzduchu, akoby mal na nohách strunky a namiesto toho, aby sa útočiacej temnote uhlo, mierilo jej v ústrety. V okamihu, keď sa tie dve entity stretli priamo nad Kieranovou hlavou, tá beštia sekla po prúde temnoty pazúriskami, z ktorých by mohli vyrábať harpúny na veľryby. Temnota sa rozpadla tesne predtým, než by prenikla telom zvieraťa, ktoré dopadlo mäkko na všetky štyri laby.

Vzápätí sa čierny prúd vynoril z dlážky a vrhol sa na tú potvoru. Ohromený Kieran znovu našiel sám seba a prvé, čo urobil, bolo, že sa hodil na opačnú stranu stola, kde v zásuvke odpočívala jeho súkromná zbraň, Sig Sauer.

Len sa dostať k tej prekliatej zásuvke a zastrelí všetko, čo bude vyzerať len trochu nebezpečne a ...Kieranovi to slovo nešlo na jazyk ani v mysli...neľudsky.

Pretože nech už to, čo tu v jeho kancelárii zvádzalo boj na život a na smrť, bolo čokoľvek, okolo ľudskosti to ani len nechodilo.

Plán bol dobrý, ale nohavice, ktoré mal ešte stále spustené na pol žrde, sa mu zaplietli pod nohy a on sa neslávne odporúčal na zem.

Čosi za jeho chrbtom sa s treskotom rozbilo a vzápätí pred neho čosi mäkko a ticho dopadlo. Okamžite zdvihol hlavu, aby zistil, čo to bolo.

Vzápätí si prial, aby jeho hlava zostala tam, kde bola. Zo vzdialenosti taký desať centimetrov totiž hľadel priamo do očí oblude s tesákmi ako dýky. Obluda príšerne vrčala, krčila pod seba zadné nohy a očami neprestávala sledovať to, čo bolo za Kieranom. Pravdepodobne ten príšerný temný prúd, na ktorý sa premenil doktor Williams.

Kieran zadržal dych a stuhol. Ani sa nepohol, aby na seba neprilákal pohľad toho zvieraťa.

Napriek tomu, zviera na krátku sekundu zavadilo pohľadom o jeho tvár. Kieranovi bolo, akoby na neho zo vzdialenosti desiatich centimetrov dýchla smrť. Tie príšerné tesáky boli od jeho tváre vzdialené len kúsoček. A potom urobil tú chybu, že sa zahľadel beštii do očí.

Do medovo zlatých očí, ktoré mali nesporne ľútostivý pohľad. Do očí, ktoré farbou pripomínali srsť tej potvory. Do očí Skylar Gaylanovej.

V tej chvíli ho čosi udrelo do chrbta, preniklo ním ako ostrie noža, trhalo svaly a lámalo kosti, nieslo so sebou príšernú bolesť.

Zreval a nedbajúc na zviera, pretočil sa na chrbát, len aby videl, ako z jeho hrude vyrazil čierny prúd. Kieranovi bolo, akoby tá temnota ťahala so sebou aj jeho vnútorné orgány. Jeho telo bolo odrazu studené, bola mu taká obrovská zima! Zmietal sa na podlahe v snahe zbaviť sa tej príšernej, agonickej bolesti a zároveň pri pokuse zahriať sa, ale bolo to zbytočné. Jediné, čo videl, keď pozrel nad seba, bola beštia, ktorá opäť skočila na temný prúd a sekla po ňom pazúrmi.

Mal dojem, že niekto musel otvoriť dvere, pretože jeho pokožku bičoval zúrivý vietor, ktorý sa v jeho kancelárii náhle strhol.

Vnímal to však len okrajovo. Všetku jeho pozornosť zaujala strašná, mučivá bolesť, ktorá sa mu šírila hrudníkom.

Zviera opäť zaútočilo na temnotu, ale tentoraz to vyzeralo, že temnota sa roztrhla skôr, než sa jej obluda dotkla – takmer, akoby ju roztrhal samotný poryv vetra.

Kieran zahmleným pohybom videl, ako sa kus z čiernočiernej tmy odtrhol a ťahaný gravitáciou sa rútil spod stropu priamo na jeho tvár.

Nemal dosť síl, aby uhol. Proste len ležal a čakal na úder. Jeho zorným poľom opäť preletelo zviera. Zablysli sa obrovské tesáky, dlhé, pružné telo od hlavy po koniec chvosta muselo mať najmenej štyri metre – len s ťažkosťami sa hýbalo v jeho neveľkej kancelárii. Kieran bol vysoký, no tá potvora nevyzerala na výšku o nič menšia, než on. A šerif si uvedomil, čo je to za potvoru.

Šabľozubý lev. Ježišikriste, v Montane žije vyhynutý druh prehistorickej šelmy. Príšerná bolesť, šíriaca sa jeho hrudníkom, mu nedovolila sústrediť sa na toto odhalenie.

Takmer radostne pozoroval odtrhnutý kus temnoty, ktorý sa rútil na neho.

Cítil, že jeho telo sa dostáva do šoku.

V tej chvíli si ešte uvedomil, že pravdepodobne práve odhalil pôvodcu MSP. Bol to šabľozubý lev. Bola to Skylar Gaylanová. Aj jemu samému to znelo ako vtip, alebo teória, ktorá by opustila jedine ústa absolútneho blázna. Skylar Gaylanová je šabľozubý lev.

Bola to Kieranova posledná myšlienka.

Potom temnota konečne dopadla priamo na jeho tvár a v momente sa mu vpálila ako kyselina do mozgu. Nasledoval okamih takej príšernej bolesti, že si ju doteraz nevedel ani predstaviť.

A potom všetko zastrela milosrdná tma.


Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok