.

Kapitola 11

Kočky, prajem vám krásny začiatok pracovného týždňa! Tu je jedenásta kapitolka, dúfam, že si ju užijete! :-) Prajem príjemné čítanie!

Kapitola 11

Keď Victoria vypustila tú vetu z úst, čakala všetko možné. Čakala, že Sam bude prekvapene vytriešťať oči, alebo že bude zúriť a zahrnie ju urážkami na adresu všetkého teriánskeho, alebo ju možno aj udrie.

Ale vôbec nečakala, že Sam bude na ňu celú minútu bezvýrazne zízať a potom si zakryje tvár dlaňami a odvráti sa od nej.

Zvesené plecia sa mu chveli. Žeby plakal? Victorii sa nechcelo veriť, že by mohol...ale čo ak?...

- Pozri, ja viem, že to nepatrilo mne. – vykoktala.

Nezabralo to. Len zhrbil chrbát ešte viac. Z nejakého dôvodu jej to vadilo viac, než jeho povýšenectvo, alebo keď ju otvorene nenávidel.

- Obvinil si ma z vraždy svojej rodiny. – pokúsila sa ho potešiť.

Zastonal a jeho hlas znel spod zovretých dlaní priškrtene.

- Je vôbec niečo, čo som ti o Linde nevykecal?

Zaváhala. Čo mohla na toto povedať? Napokon sa odhodlala.

- Neviem nič, len útržky. Nerozprával si súvisle. Ale... rada by som o nej vedela viac. Musela to byť nesmierne zlá žena, ak ti mohla niečo také urobiť.

Spustil ruky z tváre a prebodol ju pohľadom, ktorý mal byť naštvaný, no bol iba skľúčený. Až jej stislo srdce.

- Nevieš o nej vôbec nič. Miloval som ju. Stále ju milujem.

- To mi došlo. – povedala ticho.

Sam vydržal mlčať celé dve minúty. Celá tá história ho tlačila na srdci ako balvan. Možno, ak sa vyrozpráva... hoci aj jej. Čo na tom záleží? Celá rodina pozná jeho a Lindin príbeh. Nedáva tým Victorii nijakú zbraň proti sebe. Nemôže mu ublížiť viac, než mu ubližuje pohľad na jej tvár. Vzdychol a začal rozprávať.

- Dokážem vrátiť minulosť. Je to moja zbraň proti Teriánom.

Proti Teriánom. Nepovedal „proti vám“, všimla si, no neprerušovala ho.

- Linda...bola moja snúbenica. Požiadal som ju o ruku a ona súhlasila. Ale potom sa nedokázala preniesť cez to, čím som... že som Strážca. Myslel som si, že naša láska je vzájomná, ale ona mala popri mne ešte iného muža, môjho priateľa. Nevedel som o tom, až kým odo mňa neušla priamo za ním.

Zhlboka sa nadýchol. Victoria ani nepípla.

- Došlo k nehode. Ja a jej milenec sme sa do seba pustili. On vytiahol zbraň a ja som sa premenil. Linda sa postavila medzi nás. Nevyšlo to. Zomrela. Trafila ju jeho guľka, určená mne. Kvôli mne umrela. Prakticky som ju zabil.

Victoria prekvapene nadvihla obočie, no neprerušovala ho. Lindu trafila guľka jej milenca a Sam ju prakticky zabil? Kde je v tom nejaká logika?! Zabil ju jej milenec, náhodou síce, ale bol to on. Sam neurobil nič. Už otvárala ústa, aby svoj názor vyslovila nahlas, no on prehovoril skôr.

- Nezahrávam sa s časom. Keď sa tomu dá vyhnúť, svoju schopnosť nepoužívam. Ale vtedy som to urobil. Vrátil som tie posledné minúty a keď sa Linda rozlúčila s milencom, nechal som ho odísť. Neukázal som sa mu. Odišiel som odtiaľ a myslel si, že je koniec. Ibaže Linda potom prezradila tomu mužovi, prečo sa za mňa napokon odmietla vydať. A on vymyslel plán...

Trpkosť z jeho hlasu priam sršala.

- Oslovil skupinu vášnivých poľovníkov a ponúkol im lov na vlkolakov. Za strašné prachy si mohli zastreliť vlastného Strážcu. Neodolateľná ponuka.

Victoria vytreštila oči. Sam si prešiel rukou po očiach, akoby zaháňal obrazy, čo ho prenasledovali. .

- Prvú zabili moju babičku. Potom môjho strýka. Sesternice, bratrancov, mojich rodičov, brata a sestru. Všetkých som ich videl mŕtvych, krvácajúcich, ako trofeje v rukách tých mužov. Lovili nás a štvali ako divé zvery. A bez babičkiných informátorov rodina nemala tušenia, odkiaľ sa na nás tá pohroma valí.

Victorii prebehli po tele zimomriavky. Príšerné!!! Načo vôbec ľudí oberať o inteligenciu?! Očividne žiadnu nemajú! Inak by predsa nemohli vraždiť tých, ktorí ich chránia pred zánikom! Úbohý Sam! Čo všetko asi zažil? Čo asi pretrpel? Srdce jej zvieralo ľútosťou a súcitom. Mala chuť položiť mu ruku na rameno, ale bola si istá, že by ju striasol so znechuteným výrazom tváre. Sam pokračoval tichým, monotónnym hlasom, ako by rozprával o filme v televízii namiesto o skutočnom príšernom zážitku.

- Napokon zomreli všetci, zostal som len ja a moja sesternica Pearl. Bolo to krátko pred tým, čo... ale to je jedno. Pearl sa krátko po tom prihodilo niečo strašné a odvtedy to už nie je ona. Podstatné je, že keď skúšali uloviť ju, dokázala im ujsť a nahnať mi ich do pasce. Zabíjal som ich, ale potom som medzi nimi zazrel ten šťastný párik.

- Lindu a Jareda. – vydýchla zhrozene.

Prikývol.

- Vtedy mi došlo, kde sa stala chyba. A vrátil som čas znova. Tentoraz do okamihu, kedy som požiadal Lindu o ruku. Neurobil som to. Namiesto toho som sa s ňou rozišiel. Ale ona chcela vedieť, prečo som to urobil. Keď ma nemohla mať, stal som sa pre ňu príťažlivejším. Prenasledovala ma a ja som ju napriek všetkému stále miloval. Bolo to... príšerne ťažké odolávať jej. A vtedy sa stala tá strašná vec s Pearl. Linda ju videla v podobe orla, lebo Pearl nie je pri zdravom rozume a nerozlišuje, kedy sa môže a kedy nemôže premeniť.

Samov hlas bol trpký a plný bolesti.

- Pravdaže, domyslela si všetko a keby som nebol vrátil čas znova, boli by sa tie jatky zopakovali.

Victoria zdesene zašepkala.

- Prečo si nevrátil čas do toho okamihu, kedy si sa s ňou spoznal?

Zasmial sa, ale v tom zvuku nebolo veselosti, čo by za nechet vošlo.

- Máš rovnaké myšlienkové pochody, ako ja. Keby som sa vtedy vyhol zoznámeniu, k tým príšerným udalostiam by neprišlo, však? Presne to som aj urobil.

Vzdychol.

- Ale keď som sa nezoznámil s Lindou, zistil som, že v prítomnosti máme v rodine občiansku vojnu. Postavil som sa babičke a polovica rodiny sa pridala ku mne. Bojovali sme jeden proti druhému o to, kto bude Strážcom vládnuť. Nemohol som sa na to dívať a...

- Zmenil si minulosť znova. – skonštatovala Victoria ticho.

Pirkývol.

- Dohromady som to urobil tridsaťšesť krát. Ale zakaždým to vypálilo zle. Aj keď sa zdalo, že je všetko v poriadku, Soraya, moja sestra, dokáže vidieť budúcnosť. Fakt, že Linda prežila, zakaždým vylučovala možnosť, že prežije moja rodina a ja. Sedemnásťkrát som totiž bol v prítomnosti mŕtvy aj ja. Keď ma rodina zbadala, zakaždým skoro dostala infarkt.

- Linda bola tvojím prekliatím. Mal si ju nechať zomrieť. – povedala Victoria ľútostivo.

Sam pokýval hlavou.

- A presne to som nakoniec urobil. Znova som sa díval, ako umiera. Ten kolotoč zmien, Lindina smrť, moja láska k nej...to všetko ma zmenilo. Viem, že to bola beštia, ale nemôžem srdcu rozkázať, aby ju nemilovalo. Proste to nejde. A keď som potom uvidel teba...

Konečne na ňu pozrel a natiahol ruku k jej tvári. Victoria zadržala dych, keď jej bruškami prstov nežne prešiel po líci.

Panebože, ako mu asi muselo byť!!! Najradšej by si nechtami zoškriabala tú tvár, aby sa už na ňu nemusel dívať. Aké to pre neho asi bolo, keď čo len na okamih uveril, že Linda je späť? Pocítil záblesk radosti, pretože ju stále miluje. A pocítil aj nevýslovnú hrôzu z toho, že jeho blízki budú znova umierať. A tiež strach z toho, že bude musieť znova vidieť umierať ju.

Už chápala, prečo ju nezabil hneď vtedy v zadnej uličke za obchodmi. Nemohol.

Keby ju videl umierať, zlomilo by ho to.

Ale čo má potom v pláne? Mieni ju tu držať v zajatí naveky?

A potom prestala premýšľať, pretože Sam povedal:

- Nenávidím ťa, pretože si Teriánka. Nenávidím ťa, pretože nosíš tú tvár, ktorá mi privoláva toľko spomienok. Plánoval som, že ťa zabije moja sesternica, pretože sám by som to nedokázal. Ale ty ... zachránila si mi život. Už ťa nemôžem nenávidieť.

Zhlboka sa nadýchol a ukázal na dvere.

- Choď! Bež, Victoria a vyhýbaj sa mojej rodine. Možno tak budeš žiť dlhšie. Si voľná. Môžeš ísť.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok