.

Kapitola 12

Kapitola 12

Skylarina mágia vycítila blízkosť Teriána len sekundu predtým, než sa zjavil vo dverách. A aj v momente, keď zasyčal latinský výraz pre Strážcu, jediné, čo cítila, bola frustrácia z toho, že ich s Kieranom opäť niekto vyrušil. To vypovedalo dosť o tom, ako veľmi bola mimo.
Našťastie sa bleskurýchlo spamätala a postavila sa medzi Kierana a Teriána. Toto bolo to, pre čo sa narodila. Mala za sebou bezpočet podobných stretov a vždy z nich vyšla víťazne. Jeden Terián, čo je to pre ňu?
Zaváhala však, keď si uvedomila, že sa pred Kieranom nesmie premeniť. Na druhej strane, ani Terián. Vôbec by spolu nemali bojovať pred nič netušiacim človekom.
A predsa Terián v nasledujúcej chvíli vsiakol do podlahy ako mláka hnusnej atramentovej tekutiny.
Ak sa Terián premení pred zrakom človeka, znamená to iba jedinú vec – že počíta s tým, že človek už nikomu nič nebude môcť vykecať. A toto vedomie ju zbavilo všetkej ostražitosti.
Neriskovala pohľad na Kierana, nechcela vidieť, ako sa bude tváriť, až sa premení ona sama. Namiesto toho sa sústredila na pohyb Teriána, ktorý v podobe magického prúdu vyrazil zo zeme a podnikol na ňu prvý útok.
Šikovne uhla a keď sa ponoril do steny, bleskurýchlo sa zvrtla, aby čelila ďalšiemu útoku – ale tentoraz už neváhala a premenila sa do svojej bojovej formy – do podoby šabľozubého leva, prvého zvieraťa, ktorého podstatu ovládla Gaylan svojou mágiou.
Bol to len okamih. Vziať na seba leviu podobu bolo pre Skylar rovnako prirodzené, ako dýchanie, či žmurkanie. Narodila sa s týmto darom, rástla s ním a keby ho nemala, necítila by sa úplná. Bolo to takmer ironické – dalo by sa povedať, že so svojím zvieraťom bola v rovnováhe! Ako hlúpo vie ľudský rod používať slová!
Dvaja sa spoja v jedno. Táto veta väčšinou zaznievala na sobášoch. Manželstvo bolo dokonalým príkladom rovnováhy. Harmónia a rovnováha, nie? Dve bytosti, jedno telo.
Ibaže Skylar nebola bojovníčkou rovnováhy. Ona nebola dvoma bytosťami v jednom tele. Bola jedinou bytosťou v dvoch telách, presný opak rovnováhy, presná definícia chaosu.
A sily chaosu je prišli na pomoc. Skylar cítila, ako sa temná teriánska mágia približuje a sekla po nej pazúrmi. Terián mohol byť stvorením rovnováhy, mohol vyzerať nehmotne, ako si tu poletoval miestnosťou ako tenisová loptička, ona vedela, že nehmotný nebol.
- Ježišmáriajozef! – začula za sebou šokované vydýchnutie a uvedomila si, že Kieran si práve všimol jej prehistorické alter ego.
Nemohla si ho všímať. Nie teraz. Kútikom oka videla, ako sa vrhol po zásuvke, z ktorej cítila pach oleja, ktorým sa čistí zbraň. Skvelé, teraz aby dávala pozor tak na Teriána, ako aj na šokovaného Kierana, ktorý ju mohol zastreliť.
Našťastie za sebou začula čosi ťažké spadnúť na podlahu a pridusené zakliatie jej napovedalo, že Kieran si neuvedomil, že má nohavice stále na pol žrde. Terián sa po nej opäť vrhol a ona mu uštedrila ďalšie zranenie.
Na zem kvapla čierna krv a vsiakla do podlahy, kde sa okamžite stratila. Nenechávali za sebou stopy.
Terián sa zvrtol a znova zaútočil, takže vyskočila do výšky, aby sa mu vyhla. Magický prúd zrazil zo steny obrázok malého chlapca, ten spadol na zem a sklo sa roztrieštilo práve v okamihu, keď Skylar dopadla len kúsok od Kierana, len centimetre ju delili od toho, aby mu dopadla prednými labami na hlavu. Pri Skylarinej levej váhe takmer pol tony by z Kieranovho mozgu zostala len mazľavá kaša, roztekajúca sa po borovicových doskách dlážky.
Keď máte takmer dvojnásobnú veľkosť, než bežný lev, pohyb v malej miestnosti to sakramentsky sťažuje. Od hlavy po chvost mala viac, než štyri metre a aj keď stála na všetkých štyroch labách, bola rovnako vysoká, ako Kieran v stoji.
Na sekundu sa ich pohľady skrížili a ona videla, že v jeho očiach sa zračí ohromenie. V tom momente Terián zaútočil znova, ale tentoraz sa vyhol Skylar a prenikol Kieranovým telom ako meč, ktorý mu niekto vrazil do chrbta tak prudko, až čepeľ vyšla hruďou von.
Kieran vydal zo seba taký príšerný zvuk, až Skylar stislo srdce. Prehol sa ako luk, rukami si zvieral hruď a lapal po dychu, potrebnom ku kriku.
Skylar už zažila takéto zranenie a vedela, že Kieran teraz prežíva hotové muky, hoci na jeho tele nebolo vidno nijaké zranenie. Bol to pocit, akoby do vás narazila delová guľa, preletela vami a keď vaše telo opúšťala, vzala so sebou pár vnútorností. Rýchlo sa dostával do šoku. Musí ten súboj okamžite skončiť a postarať sa o neho!
Opäť vyskočila do vzduchu a preťala Teriána napoly práve v okamihu, keď sa vrhol na Kierana po druhý krát. Znova bojovníka rovnováhy zranila, odtrhla kus jeho magického tela a vyvolala svoj talent, aby naplnila miestnosť prudkým víchrom. Stlačila silu hurikánu do priestoru malej izby a celú ju vrhla proti Teriánovi, kým do neho zaťala svoje obrovské tesáky. Čo príšerné levie zuby načali, sila vzduchu dokončila a z Teriánovho tela sa oddelila veľká časť. Zranila ho a plánovala ho zabiť. Roztrhať na kúsky, ak to pôjde!
Nanešťastie si Skylar prineskoro všimla, že kus temnej mágie rovnováhy, z ktorej bolo Teriánovo telo vytvorené, padá priamo na Kieranovu tvár.
Ešte než dopadla na zem, zahliadla Kieranove oči, plné bolesti. Potom sa temnota vpila do jeho tváre, prenikla mu do mozgu a on stratil vedomie.
Skylariným srdcom prenikol osteň strachu, keď sa pred ňou znova zhmotnil Terián vo svojej atraktívnej, ľudskej podobe. Bol doráňaný a po tvári mu stekala čierna krv. Krvavé škvrny sa šírili aj po jeho bielej košeli a sako, ktoré mal predtým na sebe, nieslo stopy jej pazúrov. Tak ako tu stál, nebol schopný ďalej s ňou bojovať. Mohla to celé skončiť v priebehu jedinej sekundy. Prikrčila sa k útoku, no Terián sa len zlomyseľne uškrnul.
- Máš smolu, Strážkyňa! Nech si pre neho znamenala čokoľvek, je to preč. A chcem, aby ti bolo jasné, že toto isté urobím každému mužovi v tvojom živote.
- Prečo? – zasyčala.
- Pretože môžem. – odvetil s úsmevom od ucha k uchu.
- Ešte sa stretneme, levica. A keď uznám za vhodné, tak ťa zabijem.
A skôr, než mohla Skylar zaútočiť, zmenil sa opäť na čierny prúd mágie a vsiakol do podlahy. O okamih neskôr prestala cítiť jeho prítomnosť. Terián bol preč a ona zostala na policajnej stanici so šerifom v bezvedomí.
Okamžite sa premenila späť do ľudskej podoby a padla na kolená vedľa Kierana.
So strachom v srdci natiahla ruku a dotkla sa jeho tváre. Bola na dotyk ľadová, až vyplašene stiahla ruku späť.
V hlave sa jej to šrotovalo a horúčkovito premýšľala, čo si teraz počne. Každú chvíľu sa mohli vrátiť Kieranovi muži, alebo jeho sekretárka. Nesmú ju tu nájsť so šerifom v bezvedomí. Prišiel čas, aby využila pomoc klanu, ktorú jej ponúkla ( či skôr nariadila) babička.
Schmatla zo zeme svoju vetrovku a vytiahla z nej mobil. Vytočila číslo na pevnú linku v sídle. Telefón zazvonil dvakrát, potom sa v telefóne ozval ostrý ženský hlas.
- Gaylanovci.
- Teta Sofia? – spýtala sa Skylar.
- Áno? To si ty, Skylar?
Hlas babičkinej následníčky bol ostrý a chladný ako severák, no Skylar to nebrala osobne. Teta Sofia bola skutočnou dcérou svojej matky a hovorila takto zvysoka s každým okrem svojho manžela Neila.
- Potrebujem pomoc, teta. Som na policajnej stanici v St. Mary. Som tu s Kieranom sama. Zaútočil na nás Terián a niečo Kieranovi urobil. Nesmú ma tu s ním takto nájsť.
Sofia neváhala. Bolo to ako počuť hovoriť babičku mladším hlasom. Hlas patril dcére, no slová boli matkine.
- Videl ťa premeniť sa?
Skylar sa obzrela na Kierana. Stále ležal nepohnuto na zemi.
- Nie som si istá, či videl samotnú premenu. Ale šabľozubého leva vo svojej kancelárii videl celkom určite.
- Ty si sa premenila v prítomnosti človeka?! - Sofiin hlas šľahal ako bič.
- A čo som mala robiť?! Ten Terián sa rozpustil priamo pred jeho očami. V ľudskej podobe by som nemala šancu! – bránila sa Skylar.
- Hm. Porušil pravidlá hry. Chápem. Nemala si inú možnosť.
Sofia sa nadýchla.
- Pošlem ti niekoho, kto ti pomôže nenápadne ho naložiť do auta. Privez ho sem. Zatiaľ sa s matkou poradíme, čo ďalej.
- Dobre. – súhlasila Skylar.
- Teta...nech sa ten niekto ponáhľa, dobre? Neviem, ako dlho mi ešte tá samota vydrží. Som vo verejne prístupnej budove, vieš?
- Bude tam cubidub. – vyhlásila rázne Sofia a zavesila bez rozlúčky.
Skylar strčila mobil späť do vrecka svojej vetrovky a rozhliadla sa po svojich šatách. Podprsenku a nohavičky našla v kúte na dlážke. Nohavice pristáli na kresle a tunika ležala pri nohách stola. O svoje čižmy sa potkla na opačnej strane miestnosti.
Rýchlo sa obliekala a keď bola hotová, uvedomila si, že aj Kieran je napoly vyzlečený. Popracovala na jeho nohaviciach, hoci pri pohľade na jeho proporcie musela znova ľutovať, že ich ten prekliaty Terián vyrušil v najlepšom. Čo to len má za myšlienky? Ten muž tu leží v bezvedomí, preboha!!!
Upravila Kieranove oblečenie, ako len vedela a rozhliadla sa po miestnosti. Nesmú za sebou nechať stopy boja. Bleskurýchle pozbierala sklenené črepy z dlážky, zdvihla prevrhnutú stoličku a na stôl postavila lampu, ktorá počas boja spadla na zem. Práve vešala obrázok malého chlapca späť na stenu, hoci bol bez skla, keď si uvedomila, že to dieťa sa na Kierana trochu ponáša. Priblížila si fotografiu k tvári. Áno, mal určite niektoré Kieranove črty. Žeby to bol jeho syn?
Nie, povedal jej, že nie je ženatý a deti nemá. Najskôr to bude dieťa jeho brata, ktorý žije na Aljaške.
Zavesila obrázok späť na stenu, keď sa ozvalo zaklopanie na dvere a ona stuhla.
- Skylar? – ozval sa za dverami tichý hlas a ona pocítila takú úľavu, až sa takmer zložila.
- Poď ďalej, Sam!
Vysoký, svetlovlasý bratranec vošiel do miestnosti a skúmavo sa rozhliadol. Pohľad mu padol na Kierana na dlážke. Zatváril sa vážne.
- Babička ma sem vyslala, ale nepovedala podrobnosti. Môžem dúfať, že si toho chudáka pokefovala na smrť, pri tom si otehotnela a celý tento nedôstojný a ponižujúci lov na ľudského chlapa sa skončil?
Skylar sa zamračila.
- Si vlk, Sam! Cítiš tu niekde mužské semeno?
Sam si ju zmeral vážnym pohľadom a potom trošku vykrivil kútik úst v karikatúre úsmevu.
- Existuje aspoň tisíc vecí, ktoré by som ňuchal radšej, než to, takže zo všetkých síl zadržiavam dych. Uveď ma do situácie a skrátenú verziu, prosím.
Skylar si založila ruky. S vlkmi v rodine sa vychádzalo ťažko, aspoň jej.
- Chystali sme sa na sex. Vošiel Terián, premenil sa, zaútočil. Ja som sa premenila, bránila som sa. Kieran videl nás oboch. Potom mu časť teriánskej mágie vsiakla do mozgu a on upadol do bezvedomia. Ešte predtým ho temnota zranila na chrbte a hrudi. Toť vsio.
Sam prikývol a rozhliadol sa po miestnosti.
Bez slova sa zohol a zdvihol Skylarine ponožky z koberčeka, zroloval ich a strčil si ich do vrecka semišovej bundy. Uvedomila si, že čižmy má naboso. Dofrasa, skoro na to zabudla!
Sam ešte raz prezrel miestnosť a keď neobjavil nič, čo by svedčilo o boji, spokojne prikývol a pokľakol ku Kieranovi. Skylar zastala nad ním, nervózna a zmätená. Sam tak na ňu proste pôsobil. Bol vážny, veľa nerozprával. V podstate bol ako personifikácia ticha, často ste zabudli, že je s vami v miestnosti.
Priložil Kieranovi ruku na čelo a zamračil sa. Potom vzal vysokého muža do náručia a postavil sa s ním, akoby šerif nič nevážil. Pozrel na Skylar, všetky pocity starostlivo ukryté za nič nehovoriacou maskou.
- Choď dopredu a pristav auto čo najbližšie ku vchodu.
- Tvoje, či moje?
- Pribehol som po svojich. Vlk sa ukryje ľahšie, než lev a vo svojej zvieracej podobe som rýchlejší, než auto na zľadovatených cestách plných jám a závejov. Pristav to auto a daj vedieť, kedy bude čistý vzduch.
Skylar urobila, ako jej Sam prikázal. GMC pristavila tak blízko vchodu, že prakticky nacúvala do dverí. Na ulici nebolo ani nohy, čo jej nahrávalo do kariet. Bleskurýchle vyskočila z auta a otvorila zadnú časť dodávky.
Sam s Kieranom v náručí sa mihol dverami policajnej stanice ako blesk a v nasledujúcom zlomku sekundy už skladal Kierana do dodávky.
Potom zatvoril dvere a obišiel auto.
- Šoféruj. – vyzval Skylar a usadil sa na sedadle spolujazdca.
Cesta zo St. Mary prebehla rýchlo a v najväčšej tichosti. Sam sa oprel a zatvoril oči, zdanlivo driemal, ale Skylar vedela, že len nechce rozprávať. Nenútila ho. Sama mala čo robiť s vlastnými myšlienkami, nezvládla by zdvorilú konverzáciu – ani nezdvorilú, keď na to príde.
Celou cestou ňou prebiehali vlnky strachu, ako sa kruhy šíria po hladine jazera. Čo ak to Kieran neprežije? Čo ak mu Terián spôsobil nejaké trvalé zranenie? Nedalo sa presne povedať, čo mu urobil. To bude jasné až potom, keď sa Kieran preberie.
Sam otvoril oči až v momente, keď brzdila pred sídlom. Vyskočil na rovné nohy, vystúpil skôr, než GMC vôbec zastavilo a hneď sa hrnul dozadu.
Skylar po prvý raz vôbec nevadil mrazivý chlad, ktorý jej okamžite prenikol až na kožu. Udržala dokonca krok so Samom, ktorý v náručí niesol Kierana cez tie najhoršie záveje. Bol ešte stále v bezvedomí.
V predsieni ich privítal závan tepla od krbu, ale Skylar ho takmer nevnímala. Bála sa o svojho šerifa a ... kedy, dopekla, sa stal JEJ šerifom? Kieran bol proste chlap, ktorého babička vybrala ako vhodný genetický materiál pre svoje pravnúčatá, to je všetko. Skylar nemala romantickú dušu a vedela, že v tomto vzťahu ide iba o sex. Nemala právo nazývať Kierana svojím, ani v duchu nie. Napriek tomu to tak cítila.
Keďže Sam mal plné ruky, Skylar sa zohla a sama mu natiahla zvončeky na členok. Bleskurýchlo urobila to isté sebe a vybrala sa v Samových pätách po schodoch hore. Mladý, rozvážny vlk zamieril priamo do jej izby a zložil Kierana v bezvedomí na jej posteľ.
- Zavolám babičku. – povedal a nechal ju osamote s otcom jej budúcich detí.
Skylar podišla k posteli a vzala Kierana za ruku. Začala mu šúchať ľadovú pokožku, aby ho zohriala a dúfala, že to prejde.
Nepomohlo to. Potreboval oveľa viac tepla. Izby boli vykúrené, ale očividne to nestačilo a tak Skylar na Kierana navŕšila všetky prikrývky, ktoré len našla. V dome ich bolo viac, ale nechcela ho tu nechať samotného ani na minútku, kým by po ne skočila. Mohol by sa prebrať a ktovie, ako by reagoval v neznámom prostredí a po zranení Teriánom!
Lenže stále ho bolo treba zohriať a tak Skylar využila jediný prostriedok, ktorý ešte mala. Zhodila zo seba šaty a všuchla sa k nemu pod prikrývky. Zhodila z neho bundu a vyhrnula sveter i tričko, objala ho a pritúlila sa k jeho nahej hrudi. Dotyk jeho ľadového tela ju prinútil striasť sa, ale po chvíľke už Kieran vyzeral lepšie. Do líc sa mu vrátila farba a Skylarino telesné teplo ho zohrialo dosť na to, aby nebol už taký ľadový.
Trvalo ešte niekoľko minút, kým sa jeho riasy zachveli a on pootvoril oči.
Zmätene sa zadíval na Skylar, pritisnutú k jeho telu. Zadržala dych a rozochvene sa spýtala.
- Kieran? Si v poriadku?
Otvoril oči úplne, prechádzal pohľadom neznámu izbu a nakoniec zakotvil pohľadom na jej tvári. Chvíľu ju študoval a potom pootvoril pery a vydýchol chrapľavým hlasom.
- Kde to som? A kto ste? A...kto som ja?
Skylar zalapala po dychu a zhrozene sa odtiahla. Terián mu vymyl mozog! Vzal jeho pamäť, pokrčil ju a strčil naspäť. Kieranovi teraz muselo byť, akoby sa pokúšal prečítať stránku z novín, zmuchlanú do guľky veľkosti mandarínky. Tu a tam sa mu budú vynárať slová, spomienky, známe veci, ale o kontext prišiel. Skylar stratila reč a do očí jej vystúpili slzy.
Babička, ktorá práve vošla so Samom a Sofiou do izby, však nebola taká citlivá. V prvom okamihu jej po tvári preblesklo prekvapenie, no hneď ho zakryla jej maska a ona okamžite využila situácie vo svoj prospech. Prebodla zmäteného Kierana pohľadom a prísne vyhlásila.
- Bože, chlapče, tentoraz si to naozaj prehnal! Si opitý, alebo ti niekto dal niečím ťažkým po hlave? Ako to, že nepoznáš nielen seba, ale ani svoju manželku, s ktorou sa pokúšate o dieťa?!


Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok