.

Kapitola 12

Ahojte, kočky, prajem krásne ránko a ku kávičke ďalšia kapitolka - prajem pekné čítanie! :-)))

Kapitola 12

Victoria pozrela na Sama a potom na dvere.

- Ty ma púšťaš? Len tak?

Nasilu sa usmial.

- Nie je to len tak. Nevieš si predstaviť, aké je to pre mňa ťažké. Si Teriánka a my Teriánov zabíjame, nepúšťame ich preč. A s tvojou tvárou je pre mňa ešte ťažšie nechať ťa ísť. Lindu som musel zabiť, aby prežila Stráž. Takže nie, nie je to iba tak. Stále váham medzi túžbou zabiť ťa a...

A pobozkať ťa. Sam vetu nedokončil, no tie nevypovedané slová medzi nimi viseli presne tak, ako by to urobil. Victoria pomaly vstala zo stoličky a urobila krok ku dverám.

- Zvládneš to tu?

Prikývol. Už ho tak veľmi neprekvapovalo, že sa stará. Bola celkom iná, než ostatní Teriáni. Iná, než Linda.

- Som slabý ako mucha, ale čoskoro príde pomoc.

Obrátila sa mu chrbtom a vykročila ku dverám. S rukou na kľučke sa ešte raz zvrtla k Samovi.

- Tak teda zbohom, Samuel Gaylan.

- Zbohom, Terry. – povedal ticho.

Na sekundu stuhla a potom kľučku pustila. Keď sa k nemu obrátila, s prekvapením zistil, že v jej tvári je vpísaný hnev.

- Kristepane, Custos, volám sa Victoria!!!! Ako to, že si to nevieš zapamätať?!

Vykročila k nemu a zastala nad posteľou s rukami vbok. Potlačil úsmev, ktorý sa mu dral na pery. Bola strašne podarená, ako tam tak stála a hrešila ho. Pokrčil plecami.

- Asi osprostievam. Možno tvoj brat zo mňa vycical nejakú tú inteligenciu. – povedal nonšalantne.

Mienil to ako žart, ale okamžite zbadal, že ona to tak nevzala. S ustarostenou tvárou si sadla späť na stoličku a natiahla ruku k jeho tvári. Mykol sa.

- Kľud, nie že ma uhryzneš. –povedala dotknuto.

- Len chcem zistiť, či máš horúčku.

Sam zaváhal iba na sekundu. Prečo vlastne nie? Bol vedľa nej v bezvedomí a zmietaný horúčkami a neublížila mu. Bolo nepravdepodobné, že by sa o to pokúsila teraz. Poslušne si dal priložiť jej dlaň na čelo a prekvapilo ho, aká je teplá.

Uprel na ňu svoje svetlomodré oči a ona si zahryzla do pery.

- Nevyzeráš, že by si mal teplotu. – zašepkala, no ruku z jeho tváre nespustila. Namiesto toho ho pohladila po líci.

Ten dotyk v Samovi vyvolal spomienky, matné, hmlisté, také nejasné, že mohlo ísť pokojne o sen. Spomienky na krásne prsia v jeho dlaniach, na ruku zapletenú v modrých vlasoch, na roztúžený vzdych, ktorý sa vydral spomedzi tých plných pier...

Victoria prekvapene vykríkla, keď jej schmatol ruku rýchlejším pohybom, než mohlo oko zachytiť.

Sam ju pritiahol k sebe na posteľ, až dopadla na jeho nahú hruď. Uprel jej pohľad do očí a drsne, naliehavo sa spýtal.

- Spal som s tebou? Milovali sme sa?!

Držal jej ruku tak silno, až jej skoro vyhŕkli slzy od bolesti. Pravdepodobne by neprežil, keby sa vyspal s Teriánkou. Bol by zo seba znechutený. Veď ona nie je človek. Nie je pre neho dosť dobrá, však?! Cítila, ako sa v nej zdvihla nová vlna zlosti a zatúžila sa mu pomstiť.

- A keby áno?! – odplatila mu tvrdo.

Samove oči sa naplnili neistotou. Keby áno? Čo by sa stalo? Bolo by to naozaj také hrozné? Veď tvár tejto ženy poznal lepšie, ako svoju vlastnú. Kedysi tú tvár miloval. Ešte stále ju miloval, ako nejaký masochista, ktorý sa vyžíva vo vlastnej bolesti. To by sa na neho celkom podobalo, aby sa vyspal s Teriánkou! Prečo k tým výčitkám, ktoré už v duši nosí, nepridať ešte bratríčkovanie sa s nepriateľom?!

- Áno, alebo nie?! – vyhŕkol naliehavo.

- Nie! – zvrieskla.

- Pravdepodobne by si sa radšej vykastroval, ako sa so mnou miloval! Myslíš, že to neviem? Keby som nemala Lindinu tvár, už by som bola mŕtva. Zabil by si ma v tom okamihu, keď si ma zazrel. Ale ja nie som Linda! Nikdy nebudem môcť byť Lindou! Ju si postavil na piedestál, aj keď to bola nevďačná, bezcitná mrcha, ktorá si to nezaslúžila! Kdežeby sa jej mohla iná žena vyrovnať! Na to by ti musela zlomiť srdce a spôsobiť smrť tvojej drahej rodiny!

- Žena! Ale ty nie si žena! Si Teriánka! – zreval jej do tváre.

- Ktorá ti zachránila život, keď ťa mohla zabiť! Ktorá ťa ošetrovala, keď si bol chorý! To je určite lepšie, než si ty zaobchádzal so mnou! Ja som ťa nestrčila do pivnice a nenechala dva dni bez jedla a vody! – vrátila mu.

- A čo sa týka mojej ženskosti, predvčerom si sa na ňu vôbec nesťažoval! – dodala urazene.

Sam stuhol.

- Povedala si, že sme spolu nespali.

Vytrhla si ruky z jeho zovretia.

- Nespali. – povedala unavene. Už nemala síl neustále ho presviedčať o svojej hodnote.

- Tak čo sme, dočerta, robili?

Victoria sklopila oči, ale rozhodla sa povedať mu pravdu. Nech sa s ňou vyrovná, ako chce.

- Kväcol si dolu ako hnilá hruška. Potom si ma pokladal za Lindu a začal si ma objímať a bozkávať.

Samovi vyletel z úst priškrtený zvuk.

- A ty si ma nechala?

Zagánila na neho.

- Ak si spomínaš, bola som zviazaná. Čo som asi tak mala robiť?! A keď si ma začal vyzliekať a rozopol si mi podprsenku....

Samovi sa pred očami vynoril obraz jej krásneho tela. Nič viac nepotreboval, aby stvrdol. Možno bol slabý ako mucha, ale časť tela, ktorú ukrýval v nohaviciach, si žila vlastným životom a kašľala na jeho horúčky a slabosť.

- Vzal si do úst moje prsia, dlho si mi lízal bradavky a potom si ma zvalil na zem... – pokračovala Victoria a aj jej hlas znel odrazu zastrene. Sam nasucho prehltol.

- Začal si my vyzliekať džínsy a...

Sam to už nevydržal. Zastonal, schmatol Victoriu a strhol ju znova na seba. Lenže tentoraz ju už nepustil. Pritiahol si ju k sebe a vášnivo sa zmocnil jej úst.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok