.

Kapitola 12

Ahojte, ospravedlňujem sa za meškanie, ale včera som nemohla písať, lebo som skákala okolo chorej dcérky, chúďatko moje, boli sme hore skoro celú noc. :-( No ale teraz som rýchlo dobehla, čo som chcela a tu máte ďalšiu kapitolku, prajem pekné čítanie! :-*

Kapitola 12

Julianna s úľavným výdychom dopadla na posteľ a práve sa chystala na Nica usmiať, keď pocítila čosi...čudné.

Bolo to, akoby ju svrbelo celé telo, lenže zvnútra. Prekvapene zdvihla ruku, aby sa poškrabala, ale namiesto útlej dlane a štíhlych prstov sa jej pred očami objavila obrovská levia laba s päťcentimetrovými pazúrmi.

Čo to, dočerta...

Lev?! Je to naozaj jej ruka?! Jej...laba?! Nie. To nie je možné. Na leva sa tu premieňa jedine Nico.

Julianna na tú chlpatú, pazúrnatú vec zízala celé tri sekundy, kým obrátila pohľad na Nica. Jeho šokovaná tvár jej potvrdila, čo si odmietala pripustiť.

Lev. Zmenila sa na levicu.

Vyskočila z postele a v nasledujúcom okamihu domom otriasol rev, pri ktorom praskali obločné sklá.

Sila vlastného hlasu ju ohlušila, ale nemohla poprieť, že ten zvuk skutočne vyšiel z jej hrdla. Cítila ho bublať v hrudi, rovnako ako tú šteklivú, svrbivú vec, ktorá bola v celom jej tele. Ďalšie prekvapenie ju čakalo, keď si uvedomila, že toto cudzie, zvieracie telo ju pri skoku prenieslo oveľa ďalej, než by to dokázali ľudské svaly – jediným skokom prekonala celú dĺžku izby a ocitla sa pri dverách.

Kútikom oka zbadala čosi, čo sa jej zavlnilo po boku. Otočila hlavu a...chvost. Ježišikriste, ona má chvost!

Panika ňou prenikla ako ľadové ostrie noža, vrazila jej do útrob a vyvolala odtiaľ čosi, čo z nej vytrysklo ako prameň.

Nico nemohol uveriť vlastným očiam, keď sa Julianna pred jeho očami premenila na levicu. Vytriešťal na ňu oči a nezmohol sa ani na jediné slovo, či pohyb, keď vyrazila z postele a takmer tresla hlavou do dverí. Potom si všimla svoj chvost.

A v nasledujúcom okamihu Nico ochutnal zo svojej vlastnej medicíny. Vlasy na zátylku sa mu zježili a jeho srdce v jedinom okamihu napumpovalo do žíl tonu adrenalínu, ktorý ho úplne ochromil. Ujsť. Utiecť pred nebezpečenstvom, ktoré nedokáže vidieť, ani počuť, ale zato ho cíti až v kostiach! Strach ho ovládol tak, že mal chuť schúliť sa do klbka, ale jeho vlastné telo ho neposlúchalo, takže len stál ako socha, srdce mu búšilo ako zmyslov zbavené a hrôza sa cez neho prelievala ako tsunami.

Kdesi v kútiku mysle si uvedomoval, čo sa stalo. Julianna je Nádoba. A jeho vlastná mágia ho opustila, presťahovala sa do nej a on je teraz normálnym smrteľníkom. To znamená, že nie je odolný voči vlastnému talentu, ktorý teraz Julianna nepremyslene vypustila von.

Ale ten kútik, v ktorom si to uvedomoval, bol tichý, tmavý a zastrčený, takmer neskutočný, zatiaľ čo hrôza a strach, ktoré ho zalievali, boli až príliš reálne.

Dvere sa s hrmotom rozleteli a odrazili sa od zárubne, zatiaľ čo dovnútra vtrhla Rhiannon, Skylar a Adreinne, v pätách ktorej nasledovala babička.

- Čo to, doriti, stváraš, Nico?! – zrevala Megan.

- Predvádzaš sa pred Ju...

V tej chvíli si uvedomila, že Nico pred nimi stojí celkom nahý, zatiaľ čo po izbe panicky poskakuje levica.

Skylar vytreštila oči a nahlas povedala.

- Nádoba!

Nico si bleskurýchle navliekol džínsy, pretože náhle objavenie sa štyroch žien v jeho spálni ho vytrhlo zo smrteľného zovretia hrôzy.

Megan pokročila k Julianne.

- Presteň, Julianna! Púšťaš na nás strach!

Julianna by sa tej irónii zasmiala. Ona že púšťa strach! Naopak, to ona je vydesená až na smrť! Čo to s ňou ten idiot Nico porobil?!

Prudko sa zvrtla k nemu a chcela vykríknuť: zabijem ťa, ak ma okamžite nepremeníš!, no z jej hrdla sa vydral len ďalší rev.

Keď zlosť prekonala jej strach, cítila, ako sa ten zvláštny prameň stiahol hlboko do jej vnútra a všetky štyri ženy i Nico si vydýchli.

- Páni. – ozval sa Nico ohromene.

- Fakt je to desivé.

Skylar na neho zazrela, jej zlatisté oči vrhali blesky.

- Tvoja mágia je mágia strachu, čo si si myslel? A pomyslel si vôbec na to, ako sa teraz cíti tvoja žena?!

Nico sa bránil.

- Ešte som nestihol pomyslieť vôbec na nič!

Skylar si odfrkla a priblížila sa k levici, ktorej telo vibrovalo napätím ako struna.

- Julianna.

Levica zavrčala, oči naďalej upreté na Nica.

- Julianna, počúvaj ma. Toto nie je natrvalo. O chvíľu budeš zasa človekom. Upokoj sa. Všetko ti vysvetlím.

Po tomto uistení si konečne získala levicinu plnú pozornosť. Jantárové oči sa na ňu upreli s takým prosebným a vystrašeným výrazom, až sa Skylar mykla. Posadila sa na koberec vedľa levice, ktorá si po krátkom zaváhaní a skúmaní, ako fungujú jej zadné laby, sadla tiež.

Rhiannon a Megan si sadli k nej, Rhia ju súcitne hladila po chrbte, Megan prepaľovala očami Nica, ktorý stál pri posteli a Adreinne sa postavila ku dverám ako stráž. Domyslela si, že Julianna pri tomto nechce príliš veľa svedkov.

- To, čo sa stalo tebe, sa stáva veľmi zriedka, ale stáva sa to. Je to síce ojedinelé, ale nie si v tom sama. – začala Skylar.

- Ja a môj manžel sme na tom rovnako. Mágia, ktorá je v mojej krvi, sa môže presunúť na neho a späť do mňa. Aj keď, priznávam, ešte sme neskúšali, či sa Kieran dokáže premeniť na leva. On je radšej čistokrvným človekom.

Ako dobre ho Julianna chápala! Nastražila uši a Skylar pokračovala.

- Neviem, či ti už niekto rozprával o šamanke Gaylan...

Levica zavrtela hlavou v typicky ľudskom geste a Skylar šľahla zlostným pohľadom po Nicovi.

- Čo si s ňou vôbec robil, okrem tej posteľovej samby?! Vôbec nič si jej nevysvetlil!

Nico sa skrúšene zamrvil.

- V skratke. Naša mágia pochádza od šamanky Gaylan, ktorá žila niekedy na počiatku ľudstva, ešte pred dobou kamennou. Mágiu získala od božstva Chaosu, aby mohla svoj kmeň brániť proti nepriateľom. My Gaylanovci sme priami potomkovia tejto šamanky. Nádoby sú spravidla ľudia, ktorí sú potomkami ľudí jej kmeňa. Vtedy jej kmeň tvorila necelá stovka ľudí, takže ich potomkov po svete nepobieha zasa tak veľa. A sem tam sa stane, že sa stretneme a zamilujeme a takto to potom vyzerá.

Skylar sa nadýchla.

- Naša mágia je ako živá bytosť, ktorá je síce našou súčasťou, ale rovnako, ako nám slúži, nás dokáže aj ovládať. Ako Scotta, ktorý vďaka nej nedokáže klamať. No a sem tam sa stane, že mágia a jej nositeľ, dve živé bytosti v jednom tele, sa nezhodnú. Ako dvaja ľudia, ktorí si nesadnú.

- Skôr by som to prirovnala k podrazu. – ozvala sa Adreinne a vlasy sa jej zježili.

Julianna na ňu obrátila zrak a mladá žena dokončila myšlienku s pokrčením pleca.

- Chápeš. Je to ako spolubývajúci v tvojom tele. Podrazíš ho, urazíš, naštveš- a on sa odsťahuje.

Pozrela na Nica.

- A tak to vyzerá, chlapče, že ty si svoju mágiu kapitálne nasral.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok