.

Kapitola 13

Ahojte, takže tu máme piatkovú kapitolku - je trochu krátka, ja viem, ale tak nejako som zadrichmala na klávesnici, takže po prebudení o pol štvrtej ráno som to rýchlo dokončila, aby som mala vôbec čo pridať. Sorry. :-D A čo sa týka toho konca... myslím, že je len trochu žalúdkový, tak sa na mňa nehnevajte! :-*

Kapitola 13

Robin sa rozhliadla okolo seba. Okuliare jej dovoľovali obzrieť si okolie aj pri zhasnutých svetlách.

Kancelária vyzerala povedome. Žiadne osobné predmety, dokonale uprataný pracovný stôl, nikde ani známky toho, že tu skutočne niekto pracuje.

Hoods sa jej začínal páčiť.

Na stole stála veľká obrazovka počítača a Robin sa zohla, aby nazrela podeň. Podľa očakávania tam našla spínač, ktorý hneď stlačila. Obrazovka sa prebudila a zažmurkala na ňu modrastým prísvitom. Vzápätí naskočilo modré pozadie a políčko, ktoré pýtalo heslo.

Pripomenula si hlavné body jej sóla.

Zapnúť počítač. Natočiť obrazovku. Kódovač. USB. Stiahnuť súbory. Zazipsovať. Hlavne zazipsovať. Uškrnula sa.

Obrátila veľkú obrazovku k obloku a videla, ako Scott prikývol a priložil si prst na ústa. Všetko muselo prebehnúť v absolútnom tichu, aby neprilákali pozornosť prípadných strážnikov. Robin mu pokynula. Potom pristúpila k obloku a nahla sa, aby zo Scottovho vrecka vytiahla neveľkú čiernu plastovú krabičku s jednoriadkovým displejom a dvoma kontrolkami. Zo zadnej časti škatuľky trčal káblik s koncovkou do USB výstupu.

Pripojila zariadenie k počítaču a obzrela sa na Scotta. Opäť prikývol, čím jej dal mlčky najavo, že zatiaľ si vedie dobre. Stlačila tlačidlo na kódovači a displej sa rozsvietil spolu s červenou kontrolkou. Na displeji sa rýchlo menili číslice a písmená. Vždy, keď šikovný prístroj uhádol písmeno kódu, naskočila v okienku na obrazovke hviezdička. Robin so záujmom sledovala displej a pokúšala sa uhádnuť, pod akým heslom môže človek ako Hoods ukrývať svoje tajomstvá.

Určite to bude nejaké slovo, ktoré má pre neho obrovský význam. Jej vlastné heslo do počítača v práci bolo ROSARIOROBIN. Bola to pripomienka toho, kým bola a kým je dnes. Zaiste má Hoods podobne významné heslo. Napokon, jeho kancelária veľmi pripomína tú jej a tak budú mať určite nejaké spoločné črty.

Prístroj ticho pípol a červená kontrolka zhasla. Namiesto nej sa rozsvietila zelená. Škatuľka uhádla heslo, ktoré teraz žiarilo na displeji. Zvedavo sa naň zahľadela.

ASqodgfagfaIRPO546sfa45sgfg1ROMDIS.

Znechutene sa zamračila. Toto má byť nejaké zmysluplné heslo? Na druhej strane, ak niekto v počítači ukrýva čosi takého významu, ako je Sally, musí vymyslieť čo najzložitejšie heslo. Striedanie veľkých a malých písmen, pretkávaných číslicami, to bolo to pravé. Len obdivovala Hoodsa, že je schopný si to aj zapamätať.

Znova vrhla pohľad na Scotta, ktorý visel v temnote za oblokom.

Naznačil perami: rýchlo.

Robin stlačila enter a obrazovka na chvíľu stmavla. Vzápätí naskočilo obyčajné modré pozadie a na ňom úhľadne zoradené ikonky. Robin vytiahla z vlastnej bundy USB kľúče, odpojila kódovač a nahradila ho jedným z nich.

Zadala počítaču príkaz na kopírovanie pevného disku a kým stroj jej požiadavku spracovával, vyklonila sa z okna a vrátila čiernu škatuľku do Scottovho vrecka. Potom s veľmi významne nadvihnutým obočím zatiahla zips. Uškrnul sa a jej sa zdalo, že v jeho očiach opäť zazrela znepokojivé modré záblesky.

Odsunula ten zvláštny jav do úzadia. Pokúsi sa vytiahnuť to z neho, keď na to bude viac času. Letmý pohľad na počítač jej prezradil, že USB je plné a tak ho rýchlo vymenila.

Scott sa díval, ako sa Robin vracia k počítaču a vymieňa USB.

Zatiaľ si viedla veľmi dobre – ticho, rýchlo, so sebaistými pohybmi, akoby sa vlámavala do cudzích kancelárií a počítačov každú noc.

Dokonca si vzala k srdcu jeho ponaučenia ohľadom zipsov.

Usmial sa, ale hneď sa znova sústredil na svoju úlohu. Držal v rukách tridsaťkilový kus skla a muselo to vyzerať, že pri tom od námahy zatína zuby a potí sa. V skutočnosti by s trochou Gaylaninej mágie udržal päťnásobok tejto hmotnosti a ešte by len začínal uvažovať o nejakom zatínaní zubov.

Keď sa Robin odvrátila, okamžite zasa dovolil svojej mágii, aby premenila jeho zrak. Mohol ju tak bez obáv sledovať. A zazrieť, ako sa otvorili dvere a žiarivý obdĺžnik za nimi zaplnila ľudská postava.

Robin sa na zvuk dverí odrazených od steny vystrašene strhla a vytrhla USB kľúč z počítača.

V nasledujúcej sekunde sa zablyslo, ucítila pálenie na líci a o okamih k nej dorazil aj zvuk, ktorý ohlušujúco zarezonoval malou miestnosťou. Robin zmätene zdvihla ruku k lícu a s ešte väčším zmätkom nahmatala čosi teplé a vlhké. Krv.

Hluk i záblesk v jej mysli konečne dostali zmysel.

Výstrel. Niekto po nej strieľa.

Dobrý bože, do čoho sa to zaplietla?! Ochranka predsa nemôže len tak strieľať, ani po zlodejoch nie! Určite je to nejaký mladý, horlivý esbéeskár, ktorému povolili nervy. Ešte stále blokoval dvere a Robininu únikovú cestu.

Zostávalo jediné. Zdvihla ruky nad hlavu.

- Nestrieľajte!!! Nemám zbraň! Počujete, nestrieľajte!!! Vzdávam sa! Nestr....

Druhý výstrel otriasol miestnosťou a Robin sa ocitla na zemi. Čosi do nej narazilo silou rozbehnutej lokomotívy a vzápätí ju zasypali črepiny a vzduch naplnil štipľavý pach dymu a spálenej gumy.

Vytreštila oči na stôl, na ktorom bol pred chvíľou počítač. Druhý výstrel zasiahol obrazovku, ktorá sa rozprskla na milión kúskov a jej horiace vnútro teraz vyzeralo ako okienko do pekla.

Keby ju čosi nezrazilo k zemi, takto nejako by teraz vyzerala jej hlava. Tentoraz to nebol náhodný výstrel nešikovného ochrankára. Bol presný a mal zabíjať.

Ako v spomalenom filme obrátila oči k tomu, čo ju zrazilo stranou a teraz ju dosť veľkou váhou pripúčalo k zemi.

A zahľadela sa priamo na vycerené zubiská obrovského bieleho tigra.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok