.

Kapitola 13

Kapitola 13

Adreinnine slová zostali visieť vo vzduchu a Nico na ňu rozhorčene pozrel.

- A čím som ju asi tak nasral?! A vôbec, je moja, narodil som sa s ňou a chcem ju späť! Ako si vôbec dovoľuje presídliť sa do Julianny, Nádoba, Nenádoba?!

Po prvý raz s ním Julianna z celej duše súhlasila. No tak, dobrá mágia, vráť sa pekne k pánovi, dá ti kostičku!

Adreinne pokrčila plecom.

- Možno sa bála, že pri tebe predčasne zomrie na nejakú nechutnú pohlavnú chorobu.

Ľadovým pohľadom si premerala Juliannu v tele levice.

- Na tvojom mieste by som sa teda bála.

Skylar pretočila očami a uistila Juliannu.

- Nič sa neboj, Nico nemá nijakú pohlavnú chorobu. Pred svadbou ho babička donútila ísť na vyšetrenie a ja ako jej následníčka mám prístup k výsledkom. Adreinne len tak hlúpo žartuje. Je trochu divná.

Julianna sa zasmiala a jej nové hrdlo ten zvuk pretlmočilo ako tiché zavrčanie. Divná, to určite! To od Skylar teda sedí, vzhľadom na to, že sa tu každý vie premeniť na nejaké zviera! Bože, dokonca aj ona sama!

- Nebude to na dlho, uvidíš. – ubezpečovala ju Skylar rozhodným hlasom.

- Obvykle to býva záležitosť dobrovoľného požičania mágie, ale Nicova mágia bola pravdepodobne pre niečo naštvaná, takže sa takto násilne presťahovala do teba. Nikdy sa ešte nestalo, že by celkom opustila nejakého Strážcu. Trochu si potrucuje a zasa pôjde.

No, to bolo...upokojujúce. Znelo to tak šialene, až tomu Julianna uverila. Lenže, čo teraz? Nemôže tu predsa pobehovať na štyroch labách, keď už aj tak musela trénovať, čo s novými svalmi a kosťami, ktoré predtým nemala!

Skylar videla, že levica sa už nechystá Nica zožrať a vstala.

- Keď sa trochu spamätá, vysvetlíš jej, ako môže mágiu ovládať, aby sa premenila späť, jasné?

Nico rozčúlene rozhodil rukami.

- A kto vysvetlí mne, ako mám fungovať bez nej?!

- Môžeš si za to sám. – odbila ho Skylar.

Toto bola chvíľa, kedy Nico obvykle začal púšťať na svoje okolie strach, alebo aspoň poriadne zavrčal. Čo teraz nemohol. Frustrovane dopadol zadkom na posteľ a zaboril si ruky do vlasov.

- Keby som aspoň vedel, na čo je tá mrcha nasratá!

Megan zdvihla obočie.

- Prídeš na to, chlapče. Len zapoj ten tvoj nepoužívaný orgán. Ja viem, nedá sa ním flirtovať, ani loviť, ale on má svoje využitie, uvidíš. Volá sa mozog.

Nico prebodol babičku pohľadom a ona mu ho povýšene opätovala. Potom sa zvrtla a v sprievode všetkých troch žien opustili Nicovu spálňu.

Julianna a Nico osameli a v náhlom tichu sa zadívali jeden na druhého.

- Si v poriadku? – spýtal sa nakoniec a Julianna odpovedala levou verziou ironického smiechu. Nico vzdychol.

- A to som si hovoril, aký skvelý sex. Vážne dobrý. Až na ten záver.

Odrazu sa zadíval na svoju manželku.

- Aspoň sa ti to páčilo?

Julianna urobila všetko, čo bolo v možnostiach tohto nového tela, aby vyjadrila svoje zúfalstvo nad jeho nebotyčným egom. Gúľala očami, prskala a potom skočila k Nicovi a zhodila ho z postele.

- Au! Len som sa pýtal.

Nico si pošúchal zadok.

- Okej. Asi nám nezostáva nič iné, len čakať, čo sa bude diať. Predpokladám, že keď zaspíš, tvoje nervy sa ukľudnia a mágia zalezie. Bude síce stále v tebe, ale vráti sa ti ľudská podoba.

Julianna si povzdychla a vyskočila na posteľ, ktorá pod jej váhou nebezpečne zapraskala. Keď celá stuhla, Nico ju upokojil.

- Len pokoj. Všetok nábytok v tomto dome je odolnejší, než si myslíš.

Rozpačito sa poobzeral po miestnosti.

- Dobre. Asi by sme sa mali pokúsiť zaspať, čo povieš?

Zavrčala, nervózne švihla chovstom a takmer si ním vypichla oko. A potom si ho takmer odhryzla, keď automaticky chňapla zubami po tej otravnej veci, ktorá jej poletovala okolo hlavy. Nico múdro pridusil smiech. Jasné, bola napätá a nervózna ako hrom, a v takomto stave sa nedalo ani pomyslieť na to, že by sa premenila.

- Dobrú noc.

Ako odpoveď sa mu obrátila chrbtom, takže videl iba dlhú, zlatistú líniu jej chrbta. Natiahol sa v džínsach vedľa nej.

V izbe sa medzitým celkom zotmelo. Nico nezažal svetlo a tak sa všetko ponorilo do tmy a ticha. Ale nebolo to mierumilovné ticho.

Nico sa neustále hniezdil a podľa ustavičného prehýbania matracov, Julianna na tom nebola o nič lepšie.

Bol to divný pocit. Akoby mu odrezali ruku, alebo nohu. Cítil sa zvláštne prázdny. Osamelý. Predtým sa ho mágia neustále dotýkala, prúdila mu v žilách, kde ju cítil tepať v rytme jeho srdca. Ale teraz v ňom nebolo nič. Stratil časť seba samého. A mal odporný, neodbytný pocit, že v jeho vnútri je teraz obrovské prázdne miesto, ktoré zúfalo túži byť naplnené. Možno preto, že presne vedel, čo mu chýba.

Celé jeho telo bolo neobyčajne pokojné, asi ako krajina pochovaná pod metrami ľadu a snehu. Takmer hybernoval, áno, to bol ten správny výraz. Jeho vnútro bolo nehybné, skoro mŕtve. Nič, čo by v ňom vibrovalo, kĺzalo sa, prúdilo, vystrájalo, proste prázdnota a mŕtve ticho. Bolo to na zbláznenie.

Zrazu vedel Nico celkom dobre pochopiť, prečo je Julianna taká posadnutá deťmi. Deti sa predsa v tele matiek hýbu, no nie? A neskôr, keď sú na svete, môžu aspoň čiastočne zaplniť ten obrovský pocit osamelosti a tú strašnú prázdnotu. Áno, materinská láska je zrejme niečo, čo čiastočne nahrádza neprítomnosť mágie v krvi.

Táto myšlienka však ani najmenej nepomohla. Dofrasa, on predsa nemôže ani len otehotnieť! Jeho mágia proste vzala roha a nenechala mu ani najmenšiu možnosť náhrady. Ale čím ju len takto mohol nasrať?!

Nico zízal do tmy, prevaľoval sa a ticho závidel Julianne, v ktorej tele sa jeho mágia usadila.

Julianna mala pocit, že sa z toho zcvokne. Bolo to, akoby po nej lozili milióny mravcov, ibaže tieto potvory boli pod kožou. Cítila ich v rukách, v nohách, na tvári i hlboko vo svojich pľúcach a žalúdku.

Vedomie, že sú tam, kde na ne nedosiahne, jej však ani trochu neuľavilo v túžbe škrabať si päťcentimetrovými pazúriskami telo až do krvi. Celé jej vnútro sa chvelo a vibrovalo, akoby každú chvíľu mohla explodovať. A k tomu ten neznesiteľný pocit, že sa v nej čosi živé rozpína, čosi, čomu čoskoro nebude stačiť jej telo, preto ju to roztrhá na kúsky, aby sa oslobodilo!

Ako to len Nico vydrží? Je to neznesiteľné!

Žiaden div, že má pocit, že je stredobodom všehomíra. Kto zvládne žiť celý život s niečím takým, určite žije s vedomím, že dokáže všetko na svete. Trochu jej to otvorilo pohľad do Nicovho života. Takto sa cíti každý deň, od svojho narodenia až doteraz. Je na to zvyknutý, ale to neznamená, že to nie je nepríjemné. A s týmito pocitmi, ktoré ju pomaly privádzajú do šialenstva, bojuje celý život. Hm, vlastne ani nebojuje. Pravdepodobne si s tou vecou, ktorá sa teraz veselo rozťahuje v jej vnútri, vytvoril čosi ako symbiózu. Spojenie, ktoré prináša úžitok jednému aj druhému. Akúsi opatrnú toleranciu a vzájomné priateľstvo.

Tak prečo, dočerta, kamarátka mágia zdúchla a rozhodla sa, že najlepšie sa vyspí práve v nej?! Čo také Nico vyviedol, že ju takto napálil?

Zo všetkých síl sa pokúšala nevrtieť a závidela Nicovi, ktorý si teraz mohol ležať vedľa nej kľudne a pokojne. Bože, čo by za to dala, aby sa všetko vrátilo do starých koľají!Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok