.

Kapitola 13

Ahojte, kočky a tiger! Tak som tu s ďalšou kapitolkou, v ktorej sa nám veci trochu pohnú dopredu...a trochu zamotajú! Príjemné čítanie! :D

Kapitola 13

Pri Kristiinom mene sa Bobbymu z hrdla vydralo skrz naskrz levie zamručanie, až sa Alesia strhla.

- Prepáč, prosím. – ospravedlňoval sa okamžite Bobby.

- Teraz, keď si ma videla v podobe leva, dajako som pozabudol na to, že to nemám pred tebou robiť. Ospravedlňujem sa.

Bolo to úbohé, ale zabralo to – zavrčanie a následné upozornenie na jeho druhú podobu odviedlo Alesiinu pozornosť od otázky, na ktorú odpovedal nechcel.

- Ako to, že sa meníš na leva? – spýtala sa zvedavo.

- Je to jedna zo schopností, s ktorými sa my Strážcovia rodíme. – vysvetlil.

Alesia si v duchu urobila poznámku, že sa má spýtať na „strážcov“, ale zaujalo ju čosi iné.

- Takže je to dedičné. A toto si chcel vyviesť mojej sesternici bez jej vedomia? Prečo, preboha?

Bobby zaškrípal zubami.

- Niekedy si ako buldog. Chmatneš a nepustíš.

Pokrčila plecami.

- To je jedna z vlastností, s ktorými sa my Hawkinsovci rodíme.

Uškrnul sa a ona sa naširoko usmiala. Neuveriteľné, že po tom všetkom sa na neho dokáže ešte usmievať - a k tomu takým spôsobom, že sa Bobbymu chce zacloniť si oči dlaňou, lebo jej tvár sa pritom rozžiarila ako slnko. A ten jej mäkký, zamatový hlas... Bože, bola dokonalá.

- Musím sa oženiť a Kristie poznám. – zašomral.

Nechápavo nadvihla obočie.

- Som Strážca. Mám povinnosť splodiť ďalších malých Strážcov. A keďže som sa chcel vyhnúť osudu svojich príbuzných, ktorých babička do manželstva vmanipulovala, niekedy s úplne cudzími ženskými, rozhodol som sa, že si vyberiem sám. A Kristie bola prvá na zozname.

Alesia za zamračila.

- Okej, spomaľ. Strážca. Vysvetľuj.

Bobby sa ošil.

- Povieš si, že som blázon.

Neveriacky na neho zízala.

- Po tom, čo som dnes videla?!

- Fajn. Je to trochu ako náboženstvo. Svet stvorila Prvotná Mágia a rozhodla sa vytvoriť ho v absolútnej Rovnováhe. Choroba versus zdravie, lev proti antilope, slza za úsmev, a tak. Všetko je vyvážený svojím opakom, všetko má prirodzeného nepriateľa. Ibaže Prvotná Mágia dajako nevzala do úvahy, že na to, aby bola Rovnováha naozaj absolútna, potrebuje tiež svoj protipól, svoj opak a prirodzeného nepriateľa. Takže k silám Rovnováhy sa pridružili sily Chaosu.

- Potiaľ chápem. – prikývla Alesia a tvárila sa, akoby podobné príbehy počúvala denne.

Kolesá sa ticho a mäkko vbárali do čoraz hlbšieho snehu, ale reťaze si s ním poradili.

- Takže, Rovnováha stvorila ľudstvo...

- Čiže ona je tá dobrá.

- ... aby mala potravu pre šelmy.

Alesia sa zamračila.

- Urobiť z nás inteligentné bytosti, ktoré ovládnu svet a zároveň tak uštedriť Rovnováhe peknú frčku do nosa, to bol nápad Chaosu. On vytvoril z hlúčika opíc druh Homo Sapiens. – pokračoval Bobby.

- Rovnováha nám vytvorila protipól – Teriánov. To sú tie bytosti, ktoré som zlikvidoval v parku. Majú za úlohu vycicať inteligenciu z každého človeka a urobiť ho opäť bezprizornou opicou. Chaos na obranu ľudstva prepožičal niektorým z nás časť svojej mágie a prikázal nám používať ju pri ochrane pred Teriánmi. To sme my, Strážcovia.

- Čiže celá tvoja rodina...

- Áno, všetci sa dokážeme premeniť na zviera. – potvrdil Bobby.

Alesia potriasla hlavou.

- Určite budem mať ďalšie otázky, ale momentálne ma zaujíma sesternica.

Bobby znova zaškrípal zubami.

- Práve sa k tomu dostávam. Strážcom od čias prvej ľudskej šamanky Gaylan vládnu ženy. Máme tvrdý matriarchát. Vrámci klanu vždy vládne najstaršia žena. V mojej rodine je to babička. A tá je posadnutá rozšírením rodu Strážcov – v priebehu vekov nás totiž Teriáni takmer vyhubili. Ale nikdy sme nemali silnejších Strážcov, ako práve teraz, takže sa babi snaží, aby sme sa množili ako huby po daždi. Doslova nás jedného po druhom uháňa. Mojej sestre vybrala manžela ona. Vrámci zachovania nášho druhu dokonca dovolila bratrancovi, aby si vzal Teriánku! To si ešte myslela, že Vic bude pre ňu Teriánov špehovať. Dala dohromady Scotta a Rosario. Nicovi len zavolala, že sa má dostaviť na obrad, pričom nevestu nikdy predtým nevidel!!! – rozhodil rukami Bobby.

Alesia zízala s otvorenými ústami.

- Ona vám natoľko diktuje životy?!

- Len čo sa týka manželstiev. Babi žije v časoch, keď sa ženy vydávali pred dvadsiatkou a muži do toho istého veku mali aspoň troch štyroch ľavobočkov. Takže ak nejdeme podľa tejto formy, ona sa už postará, aby sme nezišli zo správnej cesty.

- A ona ťa núti vziať si Kristie?

Bobby vzdychol.

- To je iné. Nechcem, aby mi manželku vyberala babička, aby ma dala dokopy s niekým neznámym, takže som sa rozhodol požiadať o ruku tvoju sesternicu. Predsa len, už nejaký ten rok spolu...chodíme. – pred posledným slovom zaváhal a Alesia si vedela veľmi dobre predstaviť, čo namiesto toho plánoval povedať.

- To je ten najmizernejší dôvod, prečo si niekoho vziať. – vyhlásila namiesto toho.

Bobby prestal sledovať cestu a zahľadel sa to jej tváre. Ruka mu skĺzla z radiacej páky a prstami sa obtrel o lem Alesiinej bundy.

- A aký je ten správny dôvod?

Alesia hľadela rovno pred seba, výraz jej tváre sa nezmenil, ale jej nádherný hlas znežnel, zmäkol ešte viac, až mal Bobby pocit, že sa topí vo vate. Jej hlas dokázal vyčarovať ešte okúzľujúcejšiu atmosféru, než jej úsmev. Ten hlas hrial, vkrádal sa do duše toho, kto načúval a rozochvieval tam struny, ktoré ešte nikdy predtým nikto nerozozvučal, až jeho vnútro zaplavovala nádherná hudba.

- Keď sa ti rozbúši srdce len z jej prítomnosti...

Bobby zachytil divoký tep vlastného srdca.

-...keď ju vidíš a rozjasní sa ti deň...

Až si človek musí zacláňať oči, keď sa Alesia usmeje.

-... keď na ňu hľadíš a máš pocit, že sa nedokážeš nedotýkať...

Bobbymu pohľad padol na vlastné prsty, ktoré hladkali lem Alesiinej bundy.

-...keď túžiš stráviť každú minútu len s ňou...

Mal by tráviť čas s Kristie a namiesto toho...

-...keď ju proste miluješ.

Bobby ohromene spustil ruku z volantu. Miluje ju. Miluje Alesiu. Tak prečo, dočerta, si vôbec chcel vziať Kristie?! Hľadel na ňu a všetky tie slová, ktoré povedala, v ňom zapadali na správne miesto a vytvorili tak jeho jadro. Miluje Alesiu Hawkinsovú. Čo na tom, že sa poznajú sotva noc a deň? Proste ju miluje. A nechce si vziať žiadnu inú.

Keď si to uvedomil, svet naokolo akoby sa rozžiaril prenikavým svetlom. Bobby nedbal na to, že šoféruje, natiahol sa k Alesii, aby ju objal a pobozkal, keď v tom sa čelné sklo auta zmenilo na bielu pavučinu s malou guľkou uprostred. O sekundu na to k Bobbyho ušiam doľahol nezameniteľný zvuk výstrelu.

A presne o tri sekundy na to auto havarovalo.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok