.

Kapitola 14

Kapitola 14

Skylar sa zadumane vrátila do svojej izby a stisla kľučku. Na moment pocítila slabý odpor dverí, akoby sa o ne niekto opieral. Vzápätí sa jej domnienka ukázala byť správnou, pretože spoza dverí vykukla Samova vážna tvár.

Obzrel sa cez plece na posteľ a ticho povedal.

- Zaspal.

Skylar prikývla. Sam vyšiel na chodbu, ale rozhodným pohybom zatvoril dvere na izbe, aby Skylar nemohla vojsť. Prekvapene k nemu zdvihla oči.

- Deje sa niečo?

Sam pozrel bokom.

- Chcem ti len povedať... to, čo sa deje tomu mužovi, nie je správne.

Vzdychla.

- Ja viem. Nikto si nezaslúži byť obeťou Teriána a mať takto pošramotenú pamäť.

Zamračil sa.

- Nepredstieraj, že nevieš, o čom hovorím. Keby to bolo len o teriánskom útoku, napravil by som to ľavou zadnou a ty to vieš. Ale ak máš otehotnieť, nemôžem robiť nič. Keby vedel, že spí s levom, nedotkol by sa ťa ani trojmetrovou palicou.

- To nemôžeš vedieť, nie všetci ľudia sú takí ako Linda! – ohradila sa Skylar, a vzápätí by si najradšej vrazila facku.

Samova tvár pri vyslovení toho mena vyžarovala toľko bolesti, že by si radšej odhryzla jazyk, než to meno zopakovať. Ale škoda sa už stala.

- Sam, odpusť mi. Nechcela som... – pokúsila sa napraviť svoje neuvážené slová, no Samova tvár sa uzavrela a bezvýrazným pohľadom od seba Skylar odohnal. Spustila ruku, ktorou sa ho chcela dotknúť. Mal právo byť na ňu naštvaný.

- Chcem tým len povedať, že nesúhlasím... – prudko sa nadýchol, keď sa chystal vyrieknuť tie svätokrádežné slová.

- ...nesúhlasím s babičkou a jej plánom. Každý by mal mať možnosť rozhodnúť sa, s kým splodí dieťa. Šerifovi je toto právo odopreté.

Skylar si zahryzla do pery a neisto na neho pozrela.

- Môže sa rozhodnúť, že ma nechce.

Sam stisol pery.

- Nebuď hlúpa, Skylar. Pri tom frontálnom útoku, za aký by sa nemusel hanbiť ani Napoleon?! Nemôže rozhodovať vôbec o ničom. Môže tak akurát so cťou padnúť.

Skylar pocítila, ako sa v nej zdvíha vlna hnevu.

- V podstate naznačuješ, že ho uháňam.

- Nič nenaznačujem. Tvrdím to.

Na to nemohla povedať vôbec nič. Bola to pravda. Uháňala ho.

- Mne sa to nepáči o nič viac, ako tebe, Sam! Napokon, ide o moje telo! Tiež ide o moje dieťa a teda aj o moju budúcnosť! Tiež by som rada mala možnosť vybrať si partnera sama, miesto aby mi ho nariaďovala babi!

Sam sa k nej sklonil – a musel sa skloniť poriadne, aby pri svojej výške hľadel Skylar priamo do očí.

- Tak s tým niečo urob, Skylar! Nedaj sa tak hlúpo využívať! Uchráň od toho seba aj jeho! – pichol palcom do vzduchu smerom ku dverám, aby naznačil, o kom hovorí.

Skylar pokrútila hlavou.

- Babička by ma vykopla z klanu.

- Zniesla by si to. – namietol Sam chabo, ale vedela, že to nemyslel vážne. Poznal pravidlá.

- Možno. A možno nie. Keby mi na tom tak príšerne záležalo, možno by som to mohla riskovať. Ale spolu so mnou by babička vyhodila aj Bobbyho, Summer, Rhiannon, otca aj mamu. Nemám právo riskovať životy ich všetkých.

Sam rezignovane zovrel päste.

- Ja viem, Skylar. Tadiaľ cesta nevedie, však?

Zamyslel sa a stíšil hlas na takmer nepočuteľnú hranicu.

- Tak sa pokús s babičkou vybabrať. Spoznajte sa s tým mužom. Zisti, či by ste sa vedeli milovať navzájom. Možno by z vás mohli byť naozajstní partneri. Tak by bol lev sýty a ovca celá.

Nemohla zadržať úsmev.

- To sa hovorí skôr o vlkoch.

Sam mykol plecom.

- Vlkom je v tomto prípade babička, ktorá si myslí, že môže nariaďovať, s kým niekto z nás má mať sex, kedy a ako. Je to nedôstojné a ponižujúce. Ak by sa šerif do teba naozaj zaľúbil – a ty by si jeho mozog ohlúplila v posteli dostatočne – mohol by predýchať, kým si. Mohlo by to klapnúť a babička by nevyhrala.

- Mala by, čo chcela. – namietla Skylar.

Sam sa na ňu dlho díval, ticho, mlčky, vážne.

- Naozaj v tom nevidíš rozdiel, sesternička? – spýtal sa.

Videla a to podstatný. Láska medzi ňou a Kieranom by znamenala, že niečo nevyšlo podľa babičkiných plánov a to bolo...oslobodzujúce. Bol by to malý akt vzdoru dvoch bytostí, odhodlaných nedovoliť Megan Gaylanovej nalinkovať im ich osudy.

- Láske sa nedá rozkázať. – vzdychla. Bolo to príliš pekné, než aby to bola pravda.

- To viem lepšie ako ty. – povedal temne Sam a Skylar v duchu zaúpela. Opäť mu pripomenula jeho životnú traumu.

- Prepáč.

- Len to skús, Skylar. Skús to. Za to nič nedáš. Daj vám dvom šancu. Prestaň sa na šerifa pozerať ako na darcu semena a začni v ňom hľadať partnera. Možno to bude ľahšie, než by si myslela. – dodal Sam bezvýrazne, zvrtol sa na päte a zmizol za rohom chodby.

Skylar za ním pozerala so zmiešanými pocitmi. Nikdy predtým nedal Sam najavo, že by s babičkou v niečom nesúhlasil. Dal jej nahliadnuť do svojej duše, jej, s ktorou nikdy nemali príliš blízky vzťah.

Sam bol vlk a ako takého ho to ťahalo k príslušníkom vlastného druhu. Mal svorkové myslenie, ktoré Skylar chýbalo. Pociťoval súdržnosť inak, než ona a nikdy si vlastne nemali príliš čo povedať. Sam uznával babičkinu pozíciu alfy tým viac, že aj ona sama sa menila na vlčicu.

Takže, o čo šlo? Medzi vlkmi sa nesúhlas s vodcom svorky považoval za priamu výzvu. Takáto výzva znamenala vždy boj o prvenstvo vo svorke. Plánoval Sam prevziať babičkinu pozíciu v rodinnom klane? Chcel sa stať alfom? Bol konieckoncov babičkin najstarší vnuk!

Ale práve o to šlo. Bol vnukom. Nie vnučkou. A v klane už od čias šamanky Gaylan panoval prísny matriarchát. Na čele rodiny vždy stála žena, vždy. Keby sa narodil ako dievča, Skylar by nepochybovala o jeho úmysloch. Ale takto?

Mal snáď pocit, že v dnešných, moderných časoch by mohol matriarchát zvrhnúť ako prežitok?

Skylar sa hneď zasmiala svojej podozrievavosti. Nie, Sam nebol intrigán. Vyjadril svoj názor, to bolo všetko. Keď povedal, že s babičkou nesúhlasí, proste tým chcel povedať, že nesúhlasí, neboli v tom žiadne postranné myšlienky. Skylar uvažovala, čo to vlka v ňom stálo, takto otvorene kritizovať svoju alfu.

Ale odkedy si Sam prežil nevydarené zasnúbenie s Lindou, zmenil sa. Bol ešte vážnejší a mĺkvejší, než predtým, hoci čo mu chodilo po rozume, nedával nikomu najavo. Až teraz pred Skylar.

Sam naozaj chcel, aby to Kieranovi a jej vyšlo. Stále veril na lásku, hoci bol presvedčený, že pre neho lásky na svete niet.

Skylar zovrelo srdce súcitom a ľútosťou. Ženy, ako Linda, si zaslúžili smrť. Sam sa vôbec nemal pokúšať zachrániť jej život. Keby to nebol urobil, jeho srdce by krvácalo, ale nezostali by mu jazvy, ako teraz.

Zahľadela sa na zatvorené dvere svojej izby a nedvojak jej hlavou prebleskla myšlienka na to, aké jazvy asi zostanú jej, až sa celá táto epizóda skončí.

Mohol by ju Kieran milovať, aj keby vedel, že je Strážkyňou?

Jej matka otca milovala. Ale mama bola prispôsobivá povaha. Ako Preston, manžel tety Simone, otec Pearl a Scotta. Alebo Neil, manžel tety Sofie, otec Sama, Nica a Soraye. Tí všetci milovali natoľko, že sa so zvláštnosťami života Strážcov zmierili.

Manželka strýka Michaela, Alissa, mama Adreinne, Mitcha a Ashley medzi také povahy nepatrila. V podstate sa s klanom nestretávala.

Vedela, čo je jej manžel zač, vedela, že sa mení na orla, ale s podobnými „ nadprirodzenými kravinami“, ako sa vyjadrila, nechcela mať nič spoločné. S babičkou sa stretla iba niekoľko krát a tie dve sa nenávideli od samého začiatku, možno preto, že Alissa bola tvrdá hlava a nejavila najmenšiu ochotu dať si od babičky riadiť život. Ale Michaela milovala a tak s ním zostala – pod podmienkou, že bude tráviť čím menej času v Montane.

Od tých čias trávil strýko s klanom minimum času. Ak ho babička chcela niekam vyslať, musela premôcť svoj odpor voči neveste a kontaktovať ho cez ňu.

Nikomu inému by toľkú samostatnosť netolerovala, ale tuná privrela oči. Nechcela svojho syna vylúčiť z klanu, pretože nechcela prísť o jeho dcéru Adreinne, ktorá mala taký výnimočný talent, aký sa v rodine Gaylanovcov ešte nikdy neobjavil. Takže zaťala zuby a s nenávidenou nevestou sa zmierila.

Všetci ľudia, ktorí milovali niektorého Strážcu, sa prispôsobili z lásky, alebo hrali z pozície moci. Ona a Kieran nemali ani jedno, ani druhé. Babička o Kierana ako súčasť rodiny nestála. Chcela len jeho genetickú výbavu. A Kieran by určite neprehltol, kým Skylar je. Nie, láska medzi nimi dvoma nebola možná. Nikdy by nemohol milovať tak veľmi, aby preto prenechal opraty svojho života babičke. A babička od nich dvoch nechcela nič tak veľmi, aby nechala Skylar a Kierana voľne dýchať, ako to urobila v prípade Michaela a Alissy. Okrem dieťaťa, ale to už mala zaistené vyhrážkou, že Skylar a jej vetvu rodiny nechá napospas Teriánom.

Skylar spustila hlavu. Najlepšie bude mať to čím rýchlejšie za sebou. Čo najrýchlejšie otehotnieť a čo bude ďalej s Kieranom...

Ako bude žiť ďalej bez najmenšieho tušenia, kým je? Bez spomienok? Dala by sa tá strata pamäte nejako napraviť aj bez Samovho zásahu? Možno by sa Skylar mohla spýtať otca, ktorý mal talent liečenia. Snáď by sa teriánsky zásah dal napraviť. V Skylar zasvietilo maličké svetielko nádeje.

Možno pre Kierana nie je všetko stratené. Len čo sa jej podarí otehotnieť, zavolá otcovi. Jeden problém po druhom.

Odhodlane stisla kľučku a vošla do svojej izby.

Kieran ležal na posteli nehybne a očividne spal, no na zvuk zatváraných dverí sa okamžite prebudil.

Zmätene zažmurkal a zaostril na ňu pohľad.

- Skylar? – spýtal sa.

Usmiala sa.

- Spomínaš si.

Prešiel si rukou po čele a očiach, aby z nich vyhnal spánok a zamyslel sa. Spomínal si akurát na to, ako mu Megan predstavil jeho ženu.

- Nie celkom.

Skylar k nemu podišla a posadila sa na kraj postele. Starostlivo sa nad neho sklonila.

- Nebolí ťa niečo? Nemám ti priniesť vodu, alebo niečo na jedenie?

Ako sa nad ním skláňala, Kieranov pohľad sa okamžite prilepil na prsia, ktoré jej v tejto polohe takmer vypadli zo žltej tuniky.

A hoci jeho myseľ bola na franforce, jeho telo malo na to svoj názor. Okamžite stvrdol ako kameň. Dočerta, jej prsia boli tak blízko jeho tváre, že stačilo nadvihnúť sa na lakťoch a zaboril by si tvár medzi ne. Túžil z nej strhať šaty a stiahnuť ju k sebe do postele. V slabinách pocítil nepríjemné pnutie a jeho junior o sebe dával vedieť v sérii krátkych zášklbov, akoby sa nevedel dočkať, kedy už bude v nej. Kieran cítil takú neuveriteľnú túžbu, že priam cítil vôňu jej pokožky a dotyk jej drsných dlaní na svojom tele. Moment... odkiaľ vie, že má Skylar drsné dlane?

Chytil ju za ruku, aby sa o tom presvedčil a skutočne, nahmatal mozole. Čím sa asi živí? V jeho očiach tento poznatok dokazoval, že Skylar pozná. Vedel o jej dlaniach. Takže niečo si pamätá. Strašne chcel cítiť tie dlane na svojej erekcii a ledva sa udržal, aby to neurobil.

Zrazu sa zarazil. Prečo by sa mal držať na uzde? Je to jeho žena, nie?

- Skylar, si moja manželka? – uisťoval sa, či všetko správne pochopil.

Po tvári jej prebehol mráčik, ale prikývla.

- Preto sa o teba starám.

- Tak sa staraj! – povedal hlbokým hlasom a priložil jej ruku na svojho kamoša, ktorý za päť sekúnd od jej príchodu urobil z prikrývky stan.

Oči sa jej rozšírili a na sekundu vyzerala, akoby chcela ruku odtiahnuť, no napokon to neurobila. Nechala dlaň, kde bola a neisto sa usmiala.

- Myslela som skôr na večeru, alebo nejaký paralen.

Kieran nikdy v živote nevidel nič erotickejšie, ako ten úsmev na jej plných perách. Keď prehovoril, jeho hlas bol drsný a chrapľavý túžbou.

- Nemám prázdne brucho a nič ma nebolí. Jedinú časť môjho tela, ktorá momentálne potrebuje tvoju starostlivosť, držíš v ruke. No tak, zlatko, prejav manželovi trošku lásky.

Skylar nevychádzala z údivu. Skôr zo šoku, aby bola úprimná. Kieran sa do role jej manžela vžil tak rýchlo, akoby bol jej mužom odjakživa. Akoby aj bez svojich spomienok vedel, že Skylar patrí k nemu. Neverila, že by tak otvorene vyzval k sexu cudziu ženu, ale vlastnú manželku... nie si jeho manželka! – napomenula sa v duchu. Prestaň snívať, Skylar! Nie si a nikdy nebudeš jeho manželkou. Jediné, čo od neho chceš, je sex. A to je zhodou okolností práve to, čo chce v tejto chvíli aj on.

Zatvrdila sa a odignorovala vnútorný hlas, ktorý na ňu jačal, akú chybu robí. Nevšímala si ho. Namiesto toho pritisla ruku pevnejšie na Kieranovo vzrušené mužstvo a zajala jeho ústa vo vášnivom bozku.


Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok