.

Kapitola 14

Ahojte, kočky, takže tu je trochu dlhšia kapitolka, kde trochu spoznáme Adreinne. Dúfam, že sa vám bude páčiť. Príjemné čítanie! :-*

Kapitola 14

Sam si sesternicu nevšímal a namiesto toho začal horúčkovito prehliadať Victoriu. Dýchala, to si s úľavou uvedomil ako prvé. Nevidel nijaké spáleniny, ale napriek tomu...bola v bezvedomí.

Adreinne, vysoká a majestátna, nevšímavo prešla okolo postele k stoličke, na ktorej sedela Victoria, keď opatrovala Sama. Sadla si a dlhé nohy v čiernej koži si vyložila na posteľ. Založila si ruky na prsiach a pozrela na bratranca chladným pohľadom.

- Nezblázni sa. Dostala len pár voltov. O chvíľu sa preberie.

Sam vyhrnul na Victoriu prikrývku, aby zakryl jej nahotu a rýchlo si natiahol džínsy, aby neurazil Adreinnin jemnocit. Potom sa zdvihol pohľad k Adreinne, ľadovej kráľovnej Gaylanovskej rodiny.

- Čo ťa to, dofrasa napadlo?! Mohla si ju zabiť!!! - skríkol a z jeho tváre na Adreinne pozerali vlčie oči.

Ľahostajne pokrčila plecami.

- No to vieš, obvykle robíme presne to.

Sam zaškrípal zubami.

- Videla si, čo sme robili, mohlo ti docvaknúť...

Adrienne mu venovala ľadový úsmev, no jej modré oči sa neusmievali.

- Trvalo mi pár sekúnd, kým som prišla na to, že som neprišla uprostred zápasu na život a na smrť, ale priamo do vyvrcholenia sexuálneho aktu. Určite chápeš. Strážca a Teriánka v jednej miestnosti - to obvykle neznamená sex.

Jej tón bol absolútne nevzrušený, ale odrazu spustila nohy z postele a prudko sa predklonila, až jej platinové vlasy spadli do tváre a zavrčala. Zreničky sa jej zúžili.

- Nie som slepá, Sam! Tá beštia má Lindinu tvár. Musel si si ešte raz zašpásovať, kým ju zabiješ? Odkedy je z teba až taký úchylák?

Sam jej zavrčanie odplatil.

- Vôbec tomu nerozumieš, Adreinne! Ona mi zachránila život!

Adreinne ovládla mágiu, ktorá ju vyzývala, aby sa premenila. Namiesto toho vystrela dlane a zadívala sa na ne. Na povrchu pravej ruky jej odrazu zapraskala elektrina a vytvorila tenký, naježený oblúk, ktorý sa vzápätí dotkol ľavej dlane a zasa späť. Adreinne sa pohrávala s elektrinou, akoby to bola lopta, preskakovala jej z jednej dlane do druhej.

Sam vedel, že sa nechce predvádzať, robila to úplne mimovoľne, automaticky. Rovnako automaticky sa jej niekedy jej svetlé vlasy zježili v tisíckach pichliačov. Tento trik jej závidela najmä Ashley. Sam mal pocit, že to nazvala „coolovým lookom“.

- Tuším som prišla práve včas. Kým sa tá hnusoba preberie, máš ešte chvíľu, Sam. Vysvetľuj.

Zavrčal a cítil, ako sa v ňom zdvíha vlna hnevu.

- Nemusím ti nič vysvetľovať, Adreinne!

Prestala venovať pozornosť elektrickému oblúku, ktorý sa jej vzápätí ovinul okolo predlaktia ako živý náramok. Namiesto toho obrátila tvár, nesmierne pripomínajúcu tváre vikingských krások, k bratrancovi.

- Ak nie mne, budeš vysvetľovať babičke. – povedala jednoducho.

- Toto nie je nejaký bezvýznamný výstrelok, Sam. Toto je kapitálny prúser. Nenechám si to pre seba.

Sam bezmocne zavrčal. Ak do toho Adreinne zavlečie celú famíliu, akoby podpísala Victorii rozsudok smrti. Pozrel na ženu vo svojej posteli. Nech už to dopadne hocijako, nemohol dovoliť, aby ju rodina zabila.

- Tak dobre, vydieračka! – rezignoval, no prebodol pritom Adreinne zúrivým pohľadom.

Pohybom ruky ho vyzvala, aby začal rozprávať a elektrina z jej predlaktia sa pritom rozprskla do okolia. Pár iskričiek dopadlo na Victoriu a Sam zreval.

- Dávaj pozor, áno?!

Tieto drobné elektrické výboje boli jediným znakom Adreinninho rozčúlenia. Inak jej tvár nevyjadrovala nijaké emócie. Vyzerala ako rozprávkovo krásna socha, vytesaná do ľadu.

Elektrina vsiakla späť do jej pokožky a čierneho overalu. Sesternica na neho trpezlivo hľadela a očividne čakala, kedy začne rozprávať.

Sam jej teda neochotne vyhovel.

- Neplánoval som to. Proste sa to stalo. Stopoval som ju a keď som videl jej tvár...nemohol som ju zabiť.

- Chápem. – povedala bezvýrazne.

- Preto si zavolal mňa. Chcel si, aby ju zabil niekto iný.

Pochopila to rýchlo. Napokon, tak ako celá rodina, aj ona poznala príbeh Samovej nešťastnej lásky. Prikývol.

- Zatiaľ som ju zdrogoval terianínom a strčil do pivnice.

- Tak prečo tam nie je? – spýtala sa ľahostajným tónom.

- Lebo ma napadol iný Terián a zranil ma. Strčil do mňa svoju esenciu.

Adreinnine oči sa zablysli a to bolo jedinou známkou toho, že je znepokojená. Aj ona poznala účinky takéhoto útoku.

- Si v poriadku?

Sam si vzdychol a posadil sa na posteľ vedľa nehybnej Victorie. Bezmyšlienkovito jej prešiel prstami po vnútornej strane zápästia. Adreinne ten nežný dotyk zaregistrovala, ale nekomentovala ho.

- Som, vďaka nej. Mohla utiecť, Adreinne. Nebol som v stave, aby som jej v tom zabránil. Sedela vedľa mňa dva dni a ošetrovala ma. Dofrasa, terianín možno už aj vyprchal. Mohla sa vypariť hocikedy. Neurobila to. Zostala. A dostala ma z najhoršieho.

Adreinne pozrela na Victoriu.

- Ale ona je Teriánka. – podotkla, akoby to všetko vysvetľovalo.

- Ja viem, dočerta! Myslíš, že mňa to neštve? – odvrkol Sam a bolo vidno, že ho to naozaj trápi.

Adreinne sa k nemu naklonila a tichým, pokojným tónom, akým sa dospelý prihovára dieťaťu, začala.

- Sam, ja chápem, čo ťa na tejto...bytosti priťahuje. Má Lindinu tvár, takže...

- Vôbec nie je ako Linda. – vykríkol.

- Možno má jej tvár, ale nie je ako ona! Ty to nevidíš, Adreinne?!

Trochu sa odtiahla.

- Ja viem, že miluješ Lindu, Sam, ale...

- Dofrasa, nemilujem Lindu! Milujem Victoriu!!!

Tá veta zavisla vo vzduchu ako olovený mrak. Adreinne vyskočili iskry po celom tele a so Samom na seba ohromene pozerali.

Panebože! Miluje Victoriu.

Samovi sa zakrútila hlava. Miluje Teriánku. Dobrý bože, väčší zmätok ešte nevidel! Ale nemôže to vziať späť a nemôže to ani poprieť. Očarila ho. Svojím súcitom, svojím cítením, svojou krásou – tou vnútornou, nie tou vypožičanou od Lindy. Panebože, miluje ju. Miloval by ju, aj keby mala tvár amerického prezidenta!

Toto poznanie ním hlboko otriaslo, no zároveň cítil, akoby z neho spadlo sto tonové závažie. Putá, väzby, všetky tie nereálne, nezdravé city, ktoré choval k pamiatke mŕtvej Lindy, sa zlomili. Všetko to bolo preč. Zostala len Victoria.

Sam pozrel do jej tváre. Do milovanej tváre.

Adreinne dlho vydýchla.

- Povedal si to, čo si myslím, že si povedal?

Sam na ňu uprel zrak – jeho oči boli už zasa ľudské. A pokojné, vyrovnané tak, ako ich jeho sesternica nevidela, odkedy zomrela Linda.

- Milujem ju. – zopakoval nahlas.

Adreinne mlčky sklopila zrak. Miluje ju. Teriánku. On. Strážca. Hm, ich životy sú zrejme vyjadrením toho, za čo bojujú, pretože toto bol dokonalý chaos.

Adreinne úporne premýšľala. Ak teraz pustí do tej hnusnej Teriánky stotisíc voltvo a usmaží ju ako rezeň, Sam to neprežije. Zrúti sa. A nikdy jej to neodpustí. Ale nemôže predsa nechať Teriánku voľne pobehovať svetom a robiť z ľudí idiotov! To by jej zasa neodpustil zvyšok rodiny.

Ak by si to nechala pre seba... hm, pravdepodobne by na tento Samov úlet prišiel niektorý iný Strážca a zabil by Teriánku skôr, než by pochopil, o čo tu ide. Adreinne nechcela, aby Sam skolaboval. A presne to by sa stalo, keby o tú prekliatu beštiu Lindu prišiel druhý krát. Nie, nie Lindu.

- Povedal si, že sa volá Victoria?

Sam sa trošku usmial.

- Keď ju chcem naštvať, hovorím jej Terry. Nemá to rada.

Stisla pery.

- Rozkošné.

Sam natiahol ruky a vzal sesternicine dlane do svojich.

- Drei, prosím! – zašepkal naliehavo.

Oslovil ju detským menom. Už roky to nikto neurobil. Adreinne mlčky hľadela na ich spojené dlane. Potom vzdychla.

- Dobre, Sam. Nechám ju ísť. Ale...je ti jasné, že ju už nikdy neuvidíš?

Sam stisol sesternicine ruky.

- Mám v pláne spýtať sa jej, či nechce ísť so mnou.

- Kam? – spýtala sa hlúpo.

- Kamokoľvek. Ja... bože, Adreinne, ja nechcem, aby odišla. Ponúkol som jej to. Povedal som jej, aby šla. Namiesto toho... – výrečným gestom ukázal na posteľ.

- Chcem, aby pri mne zostala.

Adreinne sa zamračila.

- Pŕŕŕŕ, brzdi, Samuel! Nemôžeš si chovať také nebezpečné domáce zvieratko!

Zazrel na ňu.

- Nechápeš to, Adreinne. JaKomentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok