.

Kapitola 14

Ahojte kočky a tiger ( prípadne ďalší kocúrici :-D ),

tu je ďalšia kapitolka, prajem vám pekný začiatok týždňa a príjemné čítanie! :-*

Kapitola 14

Scott jednou časťou mozgu nemohol uveriť tomu, čo práve urobil. Premenil sa pred očami bežného človeka, dokonca dvoch – Robin a toho mŕtveho strelca.

Totiž, technicky bol onen strelec ešte nažive, ale fakticky...bol mŕtvy. Pretože na dosiahnutie jeho absolútnej a dokonalej mŕtvosti sa sústredila tá druhá časť Scottovho mozgu.

Ten človek strieľal po Robin. A ostrými, ako sa Scott presvedčil na vlastnej škode – cítil, ako sa mu guľka zavŕtala do stehna a uviazla kúsok od kosti.

Bolesť, prekvapenie a náhly strach o Robin spôsobili, že Scott nedokázal udržať svoju mágiu vo svojom vnútri a staré dedičstvo šamanky Gaylan sa zachovalo tak, ako vždy, keď jeho nositeľ stratil nad sebou kontrolu – vytryskla z neho na povrch.

V jedinej sekunde mu na tele vyrazila čierno pruhovaná biela srsť, oči zmenili farbu na nebesky modrú, svaly a kosti sa pod pokožkou bezbolestne presúvali, až namiesto mladého muža visel v popruhoch snežný tiger.

Popruhy nedokázali odolávať zvýšenému objemu svalov a s príšerným zvukom praskali a trhali sa na Scottovom tele. Bolo to bolestivé, pretože sa netrhali ľahko. Najskôr sa mu poriadne zaryli do kože i do mäsa a zanechávali za sebou krvavé šrámy a spáleniny od lana.

So šatami taký problém nemal. Sily Chaosu, ktoré boli pôvodcom Gaylanovskej moci, už pred tisícročiami počítali s ľudským zvykom odievať sa do koží zvierat a hrubo tkanej látky. Šaty sa pri premene na zviera vyparili a keď vzal Strážca na seba ľudskú podobu, proste sa mu zhmotnili na tele. Škoda, že Chaos nepočítal s iným vybavením, ktoré sa prípadne upevňovalo na telo.

Ani pevné laná popruhov však nedokázali odolávať Gaylanovskej mágii a pod obrovským tlakom zväčšujúcej sa svalovej hmoty sa trhali a praskali, až z nich zostali len úbohé zdrapy, ktoré sa hodili na zlaňovanie jedine tak pre mravca, ak by sa chcel dostať zo stebla trávy na zem.

Laby snežného tigra tiež neboli stavané na držanie skla a to spadlo do vnútra kancelárie a roztrieštilo sa na milión kúskov, ktoré sa rozleteli po miestnosti ako smrtiace čepele. Scott, ktorého zasiahlo tiež niekoľko črepín a porezali ho na chrbte a labách, sa vrhol po Robin práve v okamihu, keď technicky živý a fakticky mŕtvy strelec vypálil po druhý raz.

Zrazil mladú ženu na zem a nad hlavou im vybuchol monitor počítača. Na kratučký okamih zavládlo v miestnosti ticho a vtedy si Scott uvedomil ostrú bolesť v postrelenom stehne a rezných ranách. Vyceril zuby od bolesti a konečne pozrel dolu na Robin, ktorú celou svojou váhou pritláčal o zem. Vytreštenými čokoládovými očami zízala na jeho tesáky a v tvári sa jej zračila hrôza.

Nebol čas premeniť sa späť a vysvetľovať jej, čo je a kto je. Napriek tomu sa ju pokúsil upokojiť aspoň tak, ako to v súčasnej forme dokázal. Obtrel sa jej veľkou hlavou o tvár a vydal zo seba hlboký, hrkotavý zvuk.

Robin zízala na obrovské tesáky päť centimetrov od svojej tváre a vedela, že v nasledujúcej chvíli zomrie.

Vôbec neuvažovala, kde sa v kancelárii odrazu nabrala mačkovitá šelma, nekričala o pomoc, nebojovala - jej racionálne myslenie zoči voči pravekému ľudskému strachu proste vyplo. Jediné, o čom bola presvedčená, bol holý fakt, že ju tá beštia zabije.

Beštia sklonila hlavu a stuhnutú Robin pošteklili jej fúzy na líci. Tiger si pošúchal hlavou jej líce a ona mala pocit, že si vychutnáva svoje víťazstvo a nadchádzajúcu hostinu, kde ona bude hlavným chodom. Na líci ucítila hebkú srsť a pevne zažmúrila oči v presvedčení, že o sekundu bude po nej. A potom sa ozval hlboký, zvláštne povedomý zvuk, ktorý jej zahrmel priamo do ucha a rozochvel jej žalúdok.

Vytreštila oči.

Pradenie.

Zvuk, ktorý neznášala na Simonovi, otravnom, tučnom kocúriskovi svojej matky. Toto pradenie však znelo hlboko, nebezpečne a hlasno, čo dokazovalo, že táto mačička je predsa len o chlp väčšia, než Simon. Nenávidený kocúr ju však naučil o správaní mačiek jedno – ak pradú, sú šťastné a spokojné. A hoci sú nevyspytateľné ako aprílové počasie, keď pradú, nechystajú sa nikomu odhryznúť hlavu. Aspoň nie okamžite.

V okamihu, keď si túto skutočnosť uvedomila, pocítila náhlu ľahkosť – skoro tristo kíl svalov obalených hodvábnou pruhovanou srsťou z nej zliezlo a elegantným pohybom sa plazilo okolo stola.

S rozšírenými očami, stále ešte rozpleštená na zemi, pozorovala, ako tiger ( preboha, tiger!!! Naozajstný živý tiger! Kde sa tu, dofrasa, vzal tiger?! ) vykukol spod stola a obrátil svoju obrovskú hlavu ku dverám. Vzápätí odlepil brucho od zeme, vstal a bez jediného pohľadu na ňu prešiel k vchodu, kde mal byť, ako si Robin uvedomila, strelec.

Riskujúc, že k sebe pritiahne pozornosť predátora, sa prevrátil na brucho a aj ona vykukla spod stola. Ochrankár, alebo skôr, zabijak, nechcene zatarasil dvere. Ležal v rýchlo sa zväčšujúcej kaluži vlastnej krvi a z hrdla mu trčal ostrý úlomok skla, veľký ako Robinino predlaktie. Sklenené, mŕtve oči upieral kamsi na strop.

Tiger podišiel k mŕtvole, oňuchal ju a prskol. Určite do nej hneď zahryzne... Robin sa zdvihol žalúdok a ruku si bleskurýchlo pritisla na ústa. Len sa nepovracať! Nepútať na seba pozornosť tigra ( tigra!!! Fakt je to tiger!!! Snežný tiger, ježišikriste!!! ), ktorý by sa mohol rozhodnúť, že živá korisť vonia predsa len lepšie, než čerstvá mŕtvola. Mala síce so svojím životom rôzne plány, no žiaden z nich nezahŕňal koniec v bruchu exotickej šelmy.

Tiger ešte raz prskol a pohŕdavo sa od zabijaka odvrátil. Mŕtvola a šelma teraz blokovali jednu z dvoch únikových ciest z kancelárie. Zostávala už iba jediná.

Robin nehlučne cúvala k otvorenému obloku, oči upreté na dravca, ktorý ju pozoroval modrými očami.

Ešte dva kroky a chrbtom sa dotkne obločného rámu. Scott ju vytiahne na lano a ... Scott!!! Kristepane, doteraz si na neho ani nespomenula!!! Odkedy sa začala tá šialená streľba, nevidela ho, ani nepočula.

- Scott? – zašepkala neisto, aby ju počul, no neodvrátila pohľad od tigra.

Odpoveďou jej bolo hrobové ticho. Veľká mačka komicky pokývala hlavou, no nepokúsila sa k Robin priblížiť.

Mladá žena sa odvážila hodiť jeden rýchly pohľad k obloku. Nebol tam nik. Na konci lana viseli roztrhané popruhy. Zrútil sa dolu!!! Robin si roztrasene prikryla ústa. Toľko krvi a smrti okolo nej!!! Zabijak, ležiaci v kaluži vlastnej krvi a s črepinou v krku, vražedná šelma na pár krokov od nej a Scott, krásny, mužný, plný života, rozmazaný na placku dolu v príšernej hĺbke ulice!!!

Šok spôsobil, že jej kolená vypovedali službu. Zviezla sa na zem. Jedna rozumná časť na ňu jačala, aby sa zdvihla a nejako sa pokúsila ujsť pred tigrom, ale telo ju neposlúchalo.

Veľká biela mačka sa obozretne prikrádala a Robin sa do očí nahrnuli slzy. Takže takto skončí jej život, celé jej snaženie vymaniť sa z Rosariiných pút. V nenásytnom žalúdku mačkovitej šelmy. Absurdnejší koniec vlastnej existencie si nevedela ani predstaviť.

Tiger už bol celkom pri nej. A odrazu roztiahol pysk a zapriadol tak, až mala Robin pocit, že prehltla svoj mobil – žalúdok sa jej tým hlbočizným zvukom celý rozvibroval. A obtrel sa jej hlavou o plece tak vehementne, že ju takmer zložil na zem.

Prekvapene si sadla na päty. Až teraz sa jej zčasti vrátil zdravý rozum, ktorý na chvíľu podľahol panike. Kde sa tu nabral tiger? Bola si istá, že v miestnosti nebol – snáď by si len všimla tristokilovú obludu v kancelárii trikrát tri metre! A dverami určite neprešiel – na tie upierala pohľad od okamihu, keď ich zaplnil zabijakov obrys. Takže jediná cesta, kadiaľ sa mohol dostať dnu, čo ako absurdne to znelo, bola presne tá, ktorou sa ona snažila dostať von.

Oblok.

V ktorom visel Scott.

Nie. Aj keby pripustila, že Scotta tiger roztrhal a zhodil dolu, odkiaľ by tam asi skočil?! Z vrtuľníka?

Jediné logické – a nemožné – vysvetlenie bolo, že...

Robin uprela pohľad na obrovské zviera, ktoré priadlo, líškalo sa a všemožne dávalo najavo priateľské úmysly. To je blbosť.

Sama seba odsúdila ako cvoka. Je cvok. Ale aj tak to musí skúsiť.

Roztvorila pery a potichu tigra oslovila.

- Scott? Si to ty?

Hore a dolu. Obrovská hlava opäť prikývla. Robin sa zakrútila hlava. Halucinácie!!! Určite má halucinácie! Tigre neprikyvujú. A nemenia sa na nádherných mužov. Určite jej organizmus nezvládol veľkú dávku strachu a takto sa pohráva s jej mysľou. Áno, to je jediné vysvetlenie. Trochu odvážnejšie pozrela na tigra, rozhodnutá dokázať, že jeho prikývnutie bolo len výplodom jej fantázie. Položila preto otázku, na ktorú očakávala zápornú odpoveď.

- Nezožerieš ma teda? – uisťovala sa.

Mäkké fúzy sa jej obtreli o nos v celkom zreteľnom nie.

Scott. Tá veľká biela šelma je muž, s ktorým sa milovala.

Tigrodlak.

A ona je definitívne blázon.

Cítila, ako na ňu idú mdloby, keď sa jej mozog pokúšal odpútať od takého strašného zlomu v realite, ktorú poznal a ktorá preň nebola únosná. Skôr, než stihla ponižujúco odpadnúť, však tiger...Scott zdvihol hlavu, uprel ostrý pohľad ku dverám a prudko vztýčil okrúhle uši. Pradenie na okamih stíchlo a nahradilo ho rozzúrené zaprskanie.

Robin automaticky prepla do stresového módu a obrátila pozornosť a zmysly rovnakým smerom. Otvorenými dverami kancelárie k nej doľahol dupot niekoľkých nôh. Niekto prichádzal. Možno ďalší zabijaci, možno ochranka privolala policajtov, keď počula streľbu a hluk a možno... nedomyslela, kto sa k nej ešte môže blížiť, pretože šelma do nej rozhodným pohybom štuchla širokým ňufákom a postrčila ju ku dverám.

Robin pozbierala zvyšky síl a vstala.

Musí sa odtiaľto dostať. Potom môže špekulovať nad tým, ako sa celkom ľudský Scott mohol odrazu premeniť na tigra, ako v zlom filme. Alebo prečo sa zbláznila.

Prípadne môže Scotta vypočúvať – veď neklame, nie? Teda v prípade, že neleží mŕtvy dolu na chodníku.

Alebo môže omdlieť. A to jej v tejto chvíli pripadalo, ako najlepšia alternatíva. Pekné, čisté, temno temné bezvedomie.

Lenže to jej Scott – tiger nedoprial.

Len čo sa postavila, jediným plavným skokom prekonal prekážku v podobe mŕtveho zabijaka, hoci pri dopade mu do stehna vystrelila bodavá bolesť. Zastal na chodbe a spýtavo sa obzrel na Robin.

Zhlboka sa nadýchla.

- Tak dobre, veď ma. Ale garantujem ti, že toto, kamarát, bude chcieť parádne vysvetlenie.

A vykročila za tigrom.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok