.

Kapitola 14

Kapitola 14

Nico sa prebúdzal pomaly a pozvoľna. Oči nechal zatvorené, pokúšal sa spomenúť si na záverečné scény zo svojho sna. Bol to malý rituál, ktorý robil každý deň. Potom sa ešte stále so zatvorenými očami ponaťahoval, až mu zaprašťali všetky kosti a vydal zo seba spokojný zvuk.

Ako odpoveď na jeho zamručanie sa vedľa neho čosi pohmýrilo. Že by mu do postele vliezla Sara? Lenivo pootvoril oči a chvíľu nechápavo pozeral na tmavoplavé vlasy, ktoré vykúkali spod prikrývky.

A vtedy mu to docvaklo.

Jeho žena.

A v ľudskej podobe.

Na jediný, krátky okamih si dovolil dúfať, že jeho mágiu omrzelo trucovať a vrátila sa, ale vzápätí si uvedomil, že jeho vnútro je zúfalo nehybné a v rytme jeho srdca mu žilami prúdi iba samotná krv. Bol prázdny.

Vzdychol. Aspoňže je Julianna už v ľudskej podobe. Ako predpokladal, nedokázala ovládať mágiu, skôr mágia ovládala ju. Ale keď jeho manželka zaspala, mágia sa unavila a zadrichmala tiež.

Kým bola Gaylanina sila v ňom, bolo to vyvážené spolužitie. Boli na seba zvyknutí a poznali jeden druhého tak dobre, ako to len šlo. Toto...sa dalo prirovnať k rozvodu a novému partnerovi. Lenže Julianna nie je Nico. Mágia ju môže považovať za nového partnera, ale potrvá roky, ak vôbec, kým sa sžijú na podobnej úrovni, ako s Nicom. Takže predbežne mágia prevláda a s Juliannou si robí, čo chce.

Nico ľútostivo pohladil manželku po vlasoch a potichu vyliezol z postele. Presne vedel, čo je treba urobiť. Bosý a do pása nahý zišiel dolu k telefónu a vytočil letisko.

- Zdravím, tu Nicholas Gaylan. Na dnes mám zarezervovaný let do Ai-Ais, Namíbia. Mohli by ste mi tam dohodiť ešte jednu osobu? Áno, viem, že je to narýchlo, ale mohli by ste sa na to pozrieť? Ďakujem.

O pol hodinu neskôr Nico zrušil svoj let z Denveru do LA, kde mal prestúpiť na iné lietadlo. Na tom sa však nenašlo pre Juliannu miesto a on rozhodne musel svoj cestovný plán prispôsobiť jej.

Napokon akoby zázrakom nemusel meniť nič iné a položil slúchadlo späť na vidlicu.

Otočil sa, aby sa vrátil späť do svojej spálne, vyšiel po schodoch...a prudko zastal.

To nie je možné! Čo ten tu zasa robí?!

Chaos vyzeral rovnako prekvapene, ako Nico, ale rýchlo sa spamätal.

Zdvihol obočie a Nico so zaťatými zubami padol na kolená.

- Náhmatková kontrola. – oznámil Chaos s pokrčením pliec. Nico mu ani na moment neveril. Aké kontroly? Chaos ich nechával na pokoji až do tejto jari, keď si Sam bral Victoriu. Nikdy sa nenamáhal kontrolovať ich. Nebolo treba. Odvádzali dobrú prácu a ich božstvo to vedelo. Ale znova – on je boh. Takže kto je Nico, aby ho vypočúval? Zaiste mal právo byť tu, len to bolo...divné.

- Gratulujem k svadbe.

Nico sa zdvihol a prikývol.

- Vďaka. Bolo by to ešte lepšie, keby som pri svadobnej noci neprišiel o svoju mágiu.

Chaos sa uškrnul.

- Je to Gaylanina mágia, nie tvoja. A sama si určuje, komu bude patriť. Ty ju máš len vypožičanú, zdedenú.

Nicovi sa mihol srdcom záblesk strachu.

- Môj pane, chceš povedať, že sa už nevráti?

Chaos skrížil svalnaté ruky na hrudi. Reťaze pritom jemne zacinkali.

- Nasral si ju, chlapče.

- Ale čím? – spýtal sa zúfalo Nico.

Chaos pokrčil ramenom.

- Čím, čím... všetkým. Serieš ju už poriadne dlho, takže keď si sa vyspal s prvou vhodnou Nádobou, čáry máry vzalo roha tak rýchlo, až sa po ňom zaprášilo.

Nico len nemo zízal a čakal. Chaos vzdychol.

- Pozri, stvoril som Gaylaninu mágiu tak, aby mala čiastočne svoju vôľu. Keď ťa opustila, znamená to, že jej nevyhovuje tvoj životný štýl.

- Môj životný štýl pozostáva zo zabíjania Teriánov. Čo sa jej na tom môže nepáčiť?! - zavrčal Nico, ale aj jemu samému to znelo defenzívne. Chaos zvraštil čierne obočie.

- Opatrne, Nico...

Nico sklonil hlavu.

- Prepáč, pane. Ale...

Chaos mávol rukou.

- Tvoj život, ak práve nezabíjaš tie sestrine potvory, pozostáva z leňošenia, promiskuity, lovu, spánku a všelijakého nezmyselného dobrodružstva. Gaylanina mágia bola stvorená na ochranu kmeňa, ale ty ju využívaš dosť sprosto – no uznaj, autoalarm?! A potom, tie tvoje kočky. Šamanka Gaylan sa obetovala pre každého člena svojho kmeňa, keď žila dvojitý život. Nepoznala zábavu a v časoch, keď neexistovala antikoncepcia, mala len jedno jediné dieťa, Maghali. Nasadila latku riadne vysoko, ja viem. To, čo obvykle prúdi žilami tebe, je tá istá mágia. Tá, ktorej Gaylan obetovala všetko. Keby som mal hádať, tvojej mágii budú vadiť tie zástupy ženských, ktoré kefuješ a tiež to, že ju využívaš na blbosti, namiesto poriadnej práce.

Nico zízal s otvorenými ústami.

- Ale veď aj ty kefuješ všetko, čo pred tebou neujde na strom!

Chaosove posteľové schopnosti boli legendárne.

- No, ale ja nemám schopnosti, ktoré by ma mohli opustiť. – zaškeril sa a vôbec Nicovo tvrdenie nepoprel.

- Takže čo mám robiť? Sľúbiť, že okrem vlastnej ženskej už nepretiahnem nikoho iného? A že budem zamykať auto? – spýtal sa Nico zúfalo.

Chaos pokrčil ramenami.

- Kto vie, čo tá malá čarovná mrcha chce? Pre začiatok by si to mohol aspoň skúsiť.

Nico sklonil hlavu a zašomral.

- To si mi príliš nepomohol.

Chaosovi stuhla tvár.

- Pozor na jazyk, Strážca.

- Odpusť, pane.

Nico zdvihol hlavu.

- Beriem Juliannu do Afriky.

- Dobrý nápad. – odsúhlasil Chaos.

- Nedokáže ovládať mágiu tak ako ty. Môže sa premeniť na leva prakticky hocikedy, hocikde. V Afrike bude rozhodne nenápadnejšia, než v Montane. Potrebuješ lajstrá na prevoz divého zvieraťa?

- Pomohli by.

Chaos z ničoho nič zhmotnil hŕbku papierov pri Nicových nohách.

- Šťastnú cestu.

A vyparil sa. Až v tej chvíli si Nico uvedomil, že Chaos musel držať svoje schopnosti pod pokrievkou, pretože po jeho odchode nenasledovalo zbesilé a hlučné samoupratovanie bordelu, ktorý ho vždy sprevádzal. Takmer to vyzeralo, akoby sa tu Chaos tajne zakrádal....

Ale čo, to je blbosť. Čo by tu asi tak robil? Má právo prísť sem a odísť, ako sa mu zapáči.

Nico potriasol hlavou a vrátil sa do spálne k svojej novomanželke.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok