.

Kapitola 15

Ahojte, kočky a tiger :-))),

Tu je ďalšia kapitolka - pôvodne som mala v pláne trošku ukázať Nica, podľa doterajších výsledkov v ankete to vyzerá, že ďalší príbeh bude o ňom a viete, že nasledujúceho hrdinu vždy trošku priblížim. Ale nejako sa mi to tam nezmestilo, takže Nico bude až zajtra. Prajem príjemné čítanie! :-*

Kapitola 15

Robin pre túto chvíľu odložila dumanie a pochybnosti o všetkej tej krvi, smrti a mužoch meniacich sa na tigrodlakov. Bolo toho proste príliš veľa, aby to dokázala všetko spracovať. Namiesto toho sa sústredila na jeden problém – dostať sa odtiaľto. Nijako zvlášť netúžila po tom, aby ju našli s mŕtvolou v kancelárii. Živo si vedela predstaviť, ako by asi prebiehal rozhovor s políciou.

Čo ste tam hľadali? Kradla som informácie. Ako ten muž zomrel? Zasiahla ho črepina skla. Odkiaľ sa tam vzalo sklo? Držal ho môj spoločník. Kde je spoločník teraz? Najskôr v zoo. Viete, on sa mení na snežného tigra.

Nie, toto si naozaj rada odpustí. Takže problémom číslo jeden je zmiznúť z budovy a podľa možnosti nezanechať za sebou stopy.

Bez váhania teda nasledovala obrovskú bielu mačku, ktorá sa začala šplhať do schodov. Robin si všimla, že na dlaždiciach podlahy zostávajú krvavé mačacie stopy.

- Ehm, Scott?

Tiger zastal a obzrel sa. Ukázala na stopy.

- Asi si skočil do kaluže...krvi.

Tiger potriasol hlavou a bez vysvetlenia pokračoval v ceste. Robin pokrčila plecami. Zrejme má plán, takže nemá význam robiť si s tým starosti.

Scott si uvedomoval, že schody budú pre jeho postrelenú nohu zaťažkávajúcou skúškou. Každý jeho krok bol kratší, než ten predošlý a stálo ho veľa námahy obracať sa k Robin vždy nezranenou stranou. Nechcel jej pridávať starosti – boh vie, že ich mala práve dosť.

Stále tomu nemohol uveriť. On pred ňou zmenil podobu. A ona dokonca ani nezajačala. Hm. Ak sa z toho dostanú, naozaj ho čaká siahodlhé vysvetľovanie. A on nedokáže klamať. Vzdychol a podráždene švihol chvostom. Bude musieť zavolať niekoho z rodiny, čo ako sa mu to nepáči. Najskôr asi Adreinne, s tou si rozumel najlepšie a neraz už svojím chladným, ironickým prístupom zahladila jeho maléry.

Najradšej by sa premenil späť do ľudskej podoby a pokúsil sa upokojiť Robin, ktorej tep cválal a on to svojimi ušami dobre počul. Ale nemohol Hneď z troch dôvodov.

Po prvé, musel by vysvetľovať a to nemohol, kým tu nebude Drei, alebo niekto iný z rodiny.

Po druhé, nedokázal by ukrývať zranenie a on nechcel, aby Robin spanikárila. Očividne ju len jediná kvapka delila od toho, aby pohár jej zdravého rozumu pretiekol.

A po tretie, zvieracie telo znášalo bolesť inak. Nebola menšia, ale bola...istým spôsobom znesiteľnejšia. Človek s takými zraneniami by si sadol na podlahu a čakal na sanitku. Tigra guľka v stehne podráždila a rozzúrila. A čo bolo najlepšie, rozzúrený tiger nedovolil, aby ho zranenie obmedzovalo v pohybe. Dokázal zmenenú bolesť ignorovať.

Zložiť sa môže, až sa odtiaľto dostanú a budú v bezpečí.

Robin sa ponáhľala za ním. Podarilo sa im vyjsť až na najvyššie poschodie a Robin sa zahľadela na poklop v strope.

- Ako sa tam dostaneme? Nedočiahnem...možno keby som z niektorej kancelárie priniesla stoličku a postavila sa na ňu....

Scott obrátil pohľad k stropu. Nie, toto v súčasnej podobe nezvládne. A ako človek tiež nie. V momente, keď nadobudne ľudskú podobu, najskôr omdlie od bolesti. Ale v zásobe mal ešte jednu možnosť...pre Robin tú najdesivejšiu.

Na schodisku začuli výkriky – niekto objavil telo a spúšť, ktorú po sebe zanechali. Zakrvavené stopy ich čoskoro dovedú až k Robin a k nemu. To nemohol dovoliť. Nemá inú možnosť.

Scott zhlboka vydýchol a vyvolal svoju mágiu. Obalila ho ako tenučká pavučina, ochotne ho obtáčala svojimi pramienkami a siahla do svojich najhlbších rezerv. A začala pracovať na jeho pláne.

Robin ešte stále zvažovala, ako sa dostať na strechu, keď si všimla, že s tigrom sa čosi deje.

Zadívala sa na neho a zostala zízať s poklesnutou sánkou.

Pred jej očami sa zväčšoval a rástol všetkými smermi. Pruhovaná srsť zdrsnela a čierne pásy vybledli do nevýraznej sivej. Mohutné svaly navierali, pazúry, ktoré zatínal do dlážky, sa predlžovali a jeho tesáky...bože dobrý!!!

Bez dychu hľadela, ako sa z desivého, ale v podstate normálneho tigra stalo monštrum, ktoré stojac na všetkých štyroch prevyšovalo ju samú. Zviera malo teraz dvojnásobnú veľkosť i váhu a Robin sa pri pohľade na neho zježili vlasy. Nemusela byť nijakým expertom – videla dosť dokumentárnych filmov, aby vedela, na čo sa díva. Toto nebol tiger, aspoň nie súčasný. Toto bol tvor, ktorý obýval prehistorický svet pred tisíckami rokov, možno predok súčasného tigra, ale rozhodne to bolo nepredstaviteľne obrovské, šabľozubé monštrum.

- Ježišikriste!!! – vydýchla nečujne.

Scott sa s obavou zadíval na Robin. Túto svoju podobu pokladal za príšernú aj on sám. Bola strašná. Lenže Robin nevykazovala nijaké známky toho, že by chcela začať vrieskať, alebo vyskočiť z okna, či niečo iné, čo by svedčalo o duševnom kolapse.

Obrátil pozornosť na poklop, ktorý sa s jeho zväčšenou výškou ocitol bližšie – dosť blízko na to, čo mal v úmysle.

Skrčil zadné nohy pod seba a jediným pružným, mohutným skokom sa vymrštil kolmo nahor. Jeho obrovské, nepredstaviteľne mocné telo preletelo kovovým poklopom, akoby bol z papiera a dopadlo na strechu.

Zo stehna mu vystrelila bodavá bolesť, zadná laba sa mu podlomila a on pristál tvrdo na boku. Napriek tomu zaťal zuby a s rozkošou vdychoval svieži nočný vzduch.

Obrátil sa chrbtom k diere, ktorú urobil, a spustil dolu dlhočizný chvost.

Robin vydesene zízala na chvost. Chvost šabľozubej potvory. Jeden problém po druhom, Westwoodová!!! Najskôr odtiaľto zmizni!!!

Váhavo sa chytila chvosta a strašná sila šabľozubého tigra ju vytiahla nahor, akoby nič nevážila.

Vyškriabala sa na strechu a otvor prikryla vyrazeným poklopom.

Potom sa zadívala na obludu.

- Čo teraz?

Scott cítil, ako sa bolesť zväčšuje. Už to dlho nevydrží, ani v tomto odolnom tele nie. Musí zavolať pomoc.

Ale len čo sa premení, stratí vedomie. Nestihne zavolať vôbec nikomu...ale stihne povedať Robin, čo robiť.

Rozhodol sa.

Mágia, ktorá ho obklopovala ako príjemná teplá prikrývka, sa na jeho povel poslušne stiahla späť do jeho vnútra a pred Robin stál opäť muž.

- Scott? – spýtala sa neisto.

- Babička. – povedal náhlivo.

- Zavolaj babičke.

A stratil vedomie.

Robin vydesene hľadela, ako sa Scott sklátil na zem a až teraz si všimla krv, ktorá v pásoch presakovala jeho bundou, i roztrhanej nohavice, ktorá odhaľovala strelnú ranu. Okamžite si k nemu kľakla. Je zranený!!! Bože, musí zavolať záchranku!!!

Babička. Zavolaj babičke.

No iste!!! Nemôže volať záchranku k niekomu, ako je Scott!!! Horúčkovito prehľadala vlastné vrecká a našla mobil. Vytočila číslo na Megan Gaylanovú.

Na druhé zazvonenie to niekto vzal.

- Prosím? – príjemný ženský hlas na druhej strane znel znudene, ale Robin vykoktala.

- Môžem hovoriť s pani Gaylanovou, prosím?

- Ak myslíte Megan, je zaneprázdnená. Kto ste a čo chcete?

Nakoľko môže dôverovať neznámemu človeku? Čo ak je Megan jediná, kto vie o tom, že Scott sa mení na tigra! Práve preto mohol chcieť, aby zavolala babičke.

- S kým hovorím? – spýtala sa obozretne.

- Rhiannon Gaylanová. A vy ste?...

Robin odľahlo. Niekto z rodiny. Snáď môže dôverovať... ale nebolo času – Scott krvácal a vytváral okolo seba obrovskú krvavú kaluž.

- Ja...volám sa Robin Westwoodová a som tu so Scottom Gaylanom. On...je zranený.

Nuda z hlasu Rhiannon Gaylanovej okamžite zmizla.

- Scott? Čo sa stalo?

- Strieľali na nás. Potrebujeme pomoc. Je v bezvedomí a...

- Rozumiem. – prerušila ju žena.

- Kde ste?

- Na streche budovy FC na rohu ulíc...

- Mesto, dievča!!! V ktorom meste ste?!

- New York.

- New York City? Americký New York? – uisťovala sa Rhiannon.

Robin zaškrípala zubami.

- Je aj nejaký iný?

- Podľa posledných výskumov je ich sedemnásť a sú po celom svete. Ste teda v USA?

- Áno, dočerta!!!!

Robin počula, ako žena ťuká do klávesnice a potom si zhlboka vydýchla priamo do slúchadla.

- Dobre. Nico je v New Yorku. Zavolám mu a príde vám na pomoc. Teraz je čas na tú časť o streche.

Robin upresnila, kde sú a zdôraznila, že Scott je ranený. O tigroch nepadlo ani slovo. Žena sa na nič nevypytovala a zložila.

Robin odložila mobil. Zostávalo jej už iba čakať na záhadného Nica. Dovtedy však Scott môže vykrvácať. Alebo ich môžu objaviť.

Pokľakla vedľa neho a snažila sa preskúmať hrozivo krvácajúcu ranu na stehne. Dobre. Minimálne môže zastaviť krvácanie. Aspoň jej rýchlejšie prejde čas, kým dorazí záchrana. Robin zhodila z pliec čiernu bundu a dala sa do práce.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok