.

Kapitola 15

Ahojte, tak som tu zasa a želám vám príjemné čítanie! :-D

Kapitola 15

Nádhera. Proste dokonalé. Štíhle a ohybné, s troma kĺbmi. Julianna fascinovane hľadela na vlastnú ruku. Okrúhle polmesiačiky nechtov, vyrastajúce z oválneho ružového lôžka. Dôverne známe čiary na dlani. Otvorila ruku, vystrela prsty a potom ich zaťala do päste. Pohýbala každým prstom zvlášť. Urobila pohyb, akoby hrala na klavíri. V živote nevidela nič také krásne.

Žiadne pazúry, s ktorými sa dá nedopatrením vypichnúť oko, ak nie niečo horšie. Žiadne kožovité vankúšiky na dlani. Žiadna pieskovožltá srsť a hlavne, normálna veľkosť. Proste obyčajná ľudská ruka. Nevedela sa na ňu vynadívať.

Keď sa prebudila v posteli sama a zazrela ju, na sekundu uverila, že Nicova bláznivá mágia dostala rozum a vrátila sa späť k nemu. Lenže keď na to pomyslela, okamžite cítila, ako sa jej pod kožou rozbehli milióny mravcov a ona pre istotu zahnala myšlienky na mágiu. Keď na ňu nebude myslieť, možno dá pokoj.

Dvere vrzli a keď vzhliadla, o veraje sa opieral Nico v rozopnutých džínsoch. Chodí ten chlap aj nejako inak?! Ten chlap...jej manžel.

- Ahoj, mačiatko. Nepoznáme sa odniekiaľ?

Zasyčala na neho.

- Ticho s mačatami! Nie že tú potvoru privoláš! Nechcem stráviť v tele žiadnej veľkej mačky ani jedinú sekundu!

Nico zvraštil obočie, vošiel do izby a zatvoril za sebou dvere. Hodil sa vedľa nej na posteľ, až sa matrace rozhojdali a Julianna trochu nadskočila. Prestaň, napomenula sa v duchu. Nemáš čo skákať. Ten muž je tvoj manžel a ty si s ním minulú noc spala, tak by ťa nemalo vytáčať, že zasa leží v tvojej posteli. Technicky vzaté, ona leží v jeho posteli.

No, chcela, aby jej dal dieťa. Možno sa to minulú noc podarilo. Smola bola, že s dieťaťom jej dal aj niečo iné, o čo vôbec nestála. Ale nemá zmysel kvôli tomu blázniť. Tým si nepomôže.

Nico sa zadíval na Julianninu pokojnú tvár. Vedel si celkom dobre predstaviť, že by sa jej mohla zmocniť hystéria. Predsa len, ona sa na leva nepremieňala. Od včerajšieho večera si dosť dobre uvedomoval, aký je to pocit žiť bez mágie. A ona na to bola zvyknutá celý život. Veľmi dobre chápal, že pocity, s ktorými on žil od narodenia, ju mohli rozhádzať.

Napriek tomu... vyzerala pokojná. V podstate sa upokojila skoro okamžite po tom prvotnom výbuchu, ktorý jej nemohol ani najmenej zazlievať.

Prečo by jej mal klamať a tvrdiť, že sa to už nestane? Je to silná žena, určite znesie pravdu.

- Obávam sa, že sa tomu nevyhneš, mačiatko.

Zlostne na neho zazrela.

- Julianna. Volám sa Julianna. A čo tým chceš povedať, že sa tomu nevyhnem? Zdá sa, že ty a tvoja rodina nemáte problém zostať v ľudskej podobe.

Nico pokrčil plecami.

- Prišla si k mojej mágii ako slepé kura k zrnu. Nedokážeš ju ovládať tak, ako my. Pochop, mágia nás sprevádza od prvého nádychu. Spýtaj sa Skylar, alebo Sama, tí majú deti. Sara a Kevin nedokázali zvládnuť mágiu do času, kedy sa odučili od plienok. Malá Samova Terry sa zakaždým, keď sa chce rozplakať, zmení na levíča, alebo na dym.

Julianna cítila, ako sa jej rozbúšilo srdce.

- Na dym?!

Nico sa usmial.

- Neboj, naše dieťa sa ti nevyparí. Terry je špeciálna. Jej matka, Victoria, nie je človek a jej druh disponuje takýmito schopnosťami. Terry ich podedila.

Julianna cítila, ako sa milión mravcov pod jej kožou odrazu dvojnásobil.

- Nie je človek? Ako to myslíš?

Nico vzdychol.

- Dofrasa, vzal som to z úplne zlého konca, čo? Ty vôbec nevieš o celej tej histórii. Je to strašne nudné a hlúpe.

Dva hlboké nádychy na upokojenie a jej hlas znel už takmer normálne.

- Myslím, že je najvyšší čas, aby si mi celú tú nudnú a hlúpu históriu porozprával.

Nico vzdychol.

- Fajn, fajn. Takže, náš svet stvorila Prvotná mágia. Vládu nad ním dala dvom svojim deťom, Rovnováhe a Chaosu. Rovnováha je tá zlá mrcha, Chaos je naše božstvo. Pôvodne ľudia mali byť potravou pre väčšie šelmy, ale Chaos si zmyslel, že na našom druhu ukáže sestre svoju nadvládu. Takže dal ľuďom inteligenciu a šamanke Gaylan ukázal, ako sa meniť na šelmy, ktoré by chránili jej ľudský kmeň. To nás zachránilo pred vyhubením. Rovnováha je mrcha, ale nie je sprostá, takže si vytvorila nový druh, schopný vziať na seba ľudskú podobu, alebo podobu dymu. Ten druh sa nazýva Teriáni a živia sa ľudskou inteligenciou. Osemdesiatšesť percent obyvateľov bláznincov sú obete Teriánov. No a môj brat Sam si vzal Teriánku.

- A...ha. – prikývla Julianna a uvažovala, či do blázninca nepatrí aj Nico. Ale ako môže len tak z voleja odsúdiť niekoho ako blázna, keď pred pár hodinami sama bola levom? Jeho teória bola rovnako dobrá, ako všetky ostatné.

- A vy stále uctievate to mytologické božstvo, Chaos?

Nico sa zaškeril.

- Uctievame? Nekonáme bohoslužby, ak myslíš na niečo také. A čo sa týka tej jeho mytologickosti, Chaosa som práve stretol na chodbe.

- Na chodbe. Jasné.

Julianna pokrútila hlavou. Čo je veľa, to je veľa. Táto rodina sú cvoci do posledného. Menia sa na zvieratá, prehadzujú si mágiu ako loptu, ich decká sa menia na dym a po chodbách chodí ich boh. Skvelé.

Odsunula tieto skutočnosti do zadného šuplíka svojej mysle. Najskôr si na to šialenstvo musí zvyknúť, skôr ten šuplík neotvorí. Nebolo to niečo, s čím by sa ľahko zmierila.

Nico tlesol rukami a vstal z postele.

- Okej, zbaľ si veci. O hodinu odchádzame do Afriky.

- Ehm, čo si povedal? Prepáč, zdalo sa mi, že splietaš čosi o Afrike.

Zaškeril sa.

- Zlatko, lev sa rozhodne stratí ľahšie v Afrike, než v Montane. Kým sa nenaučíš mágiu ovládať, alebo kým sa to čáry máry nevráti späť ku mne, budeme v Namíbii. Trávim tam väčšinu roka.

Julianna rozhodne zavrtela hlavou. Ten blázon ju vážne chce odvliecť kamsi do diabla?!

- Ja sa ne...

Jej slová sa v polovici zmenili na zavrčanie a keď sklonila hlavu, zistila, že jej štíhle prsty sa premenili na levie laby. Och nie, dočerta, nie už zasa!

Nico vzdychol.

- Tak vidíš. Ideme do Afriky. A to som chcel ešte vyskúšať, či sa tá potvora neumúdrila a nevráti sa späť, keď sa s tebou ešte raz pomilujem.

Levica zavrčala, až sa tým zvukom roztriasli obloky a v nasledujúcej chvíli Nica zasiahla vlna ľadovej hrôzy.

Nie, Julianna určite nevedela mágiu ovládať – ale mágia očividne vedela, kedy zareagovať tak, aby sa to jej súčasnej majiteľke hodilo.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok