.

Kapitola 16

Ahojte, všetci, tu je ďalšia kapitolka, dúfam, že sa bude páčiť. Pekný deň a príjemné čítanie! :-D

Kapitola 15

V ten deň sa Julianna naučila jednu vec – Gaylanovci sú veľmi dobre vybavení na prevoz zúrivých divých zvierat.

Kým jej Nico pobalil veci, ľahla si na posteľ a bola rozhodnutá, že ňou odtiaľ nepohne ani pár volov. Afrika? To určite! Čo by asi tak robila v Afrike?! Nie, nie. Jej drahý manžel bude musieť zmeniť plány. Ona z tej postele nezlezie.

Ani nezliezla.

Skylar, Rhiannon, Nico a sesternica Ashley, ktorá dorazila len dnes ráno, ju vzpierajúcu sa, škriabajúcu a prskajúcu bez veľkých cavykov stiahli z postele – spolu s matracom, pretože do neho zo všetkých síl zatínala pazúry – a naložili ju do veľkej klietky v dodávke GMC Savana.

Nevedela, ktorá zo žien si napokon sadla za volant, ale Nico nastúpil do nákladného priestoru, odkiaľsi zo steny vytiahol zabudovanú lekárničku a vybral z nej pištoľ s uspávacími šípkami. Julianna sa, pravdaže, vrhla na mreže, ale tri šípky do krku jej ujasnili priority.

Bojovať? Ani náhodou. Zato spánok vyzeral ako tá najlepšia vec pod slnkom.

Kým sa ponorila do snov, počula ešte Nicov hlas.

- Prepáč, zlatko, ale nemôžem riskovať, že sa budeš premieňať hore dolu v lietadle. Keď si raz levom, zostaň tak až do Namíbie.

Chcela mu odseknúť, aby sa dal vypchať, ale namiesto toho sa podlaha auta zdvihla, praštila ju do nosa a viac o sebe nevedela.

* * *

Nico hľadel na levicu, natiahnutú na lôžku. Do rezervácie dorazili pred dvoma hodinami a on bol na smrť ustatý. Pri každom medzipristátí jej podal ďalšie drogy a udržal ju tak v spánku plných dvadsaťosem hodín. Horšie bolo, že on sám zaspať nemohol.

Takže teraz boli tu, v jeho domorodom domci zo slamy a hliny, o dve či tri triedy primitívnejšom, než bolo obydlie Skylar a Kierana. Jediným ústupkom civilizácii bol obrovitý generátor pri zadnej strane domca, ktorý napájal elektrinou chladničku. Klimatizáciou Nico pohŕdal. Dočerta, tu je predsa jeho prirodzené prostredie, je to Afrika a on je lev...

Pohľad mu padol na Juliannu a vzdychol.

Nie, nie je lev. Nie je nič. Tá prázdnota mu začala liezť na mozog. Cítil sa ako mŕtvola. Žiaden pohyb, žiadne vibrácie v krvi...keby necítil vlastný pulz, pokojne by uveril, že zomrel.

Čo si len počne, bez mágie, bez svojho talentu, zato so ženskou na krku?

Rázne vstal a potlačil sebaľútosť. Dobrá túra ho z tej mizérie dostane. Mohol by vyliezť do skál na blízkom kopci. Nie je to priďaleko, za dve hodiny môže byť tam aj späť. Ups. Za dve hodiny v tele leva. V ľudskom...tak trikrát toľko.

Fajn, to zvládne. Je to rozčuľujúce, ale zvládne to. Vydoloval spod postele svoj vak a začal do neho pchať potrebné vybavenie. Fľašu s vodou. Lekárničku. Nôž. Zápalky. Ešte...zbraň, áno, teraz, bez svojej mágie by bol proti prípadnému útoku divých zvierat bezmocný.

Zarazil sa, keď sa cez neho prevalila vlna mágie. Nebola to mágia strachu. Obzrel sa na Juliannu, ktorá ešte stále spala. Vlny sa šírili od nej.

Nie, nebol to strach, to pochopil okamžite. A Julianna síce spala, ale jeho...jej mágia bola čulá a bdelá a práve mu dala šťuchanec podobný facke. Čo sa tej mrche zasa nepáči?!

- Čo je zasa? Idem len na túru.

Plesk. Ďalšia vlna mágie do neho narazila takou silou, až spadol na zadok. Zlostne pozrel na nehybnú Juliannu.

- Čo?!

Mágia, samozrejme, mlčala. Nico si poškriabal strnisko na brade a zdvihol mobilný telefón.

- Gaylanová MacKennová. – ozvala sa Skylar z druhej strany zemegule.

- Neviem, čo tá vec odo mňa chce. – oznámil Nico naježene.

- Aká vec?

- Mágia. Fackuje ma tu ako nejakého panáka a ja netuším, prečo.

- Aha. A ja to mám, podľa teba, vedieť.

Skylarin hlas znel pobavene a Nico zavrčal.

- Si budúca matriarcha, tak sa predveď!

Skylar vzdychla.

- Čo práve robíš? Čo robí Julianna? Kde ste? Popíš mi trochu okolnosti.

- Sme u mňa doma, ona je ešte zdrogovaná a ja idem na túru.

Na druhom konci linky nastalo dlhé ticho. Také dlhé, že sa Nico začal obávať, že ich prerušili.

- Sky? Si tam?

- Ty si taký idiot, Nico!!! – zrevala Skylar tak hlasno, až prekvapene odtiahol telefón od ucha. To však jeho sesternicu nezastavilo. Prístroj jačal ďalej tak nahlas, akoby mu vrieskala priamo do ucha.

- Nepotrebujem byť nástupkyňou, aby som ti povedala, prečo je tvoja mágia naštvaná! Ty nie si normálny! Si sebecký, egoistický hajzel, ktorý myslí iba na seba!

Nico do jej triády skočil naštvaným hlasom.

- Vynadaj mi potom. Vysvetlenie!

Skylar sa zhlboka nadýchla.

- Uvedomuješ si, ty sebecký bastard, že plánuješ vypadnúť a nechať tam Juliannu?! Ako jej asi bude, až sa zobudí? Naposledy, keď bola pri vedomí, bola v Montane. Prebudí sa v Afrike, v domci, kde nemáš ani záchod, ježiši a navyše úplne sama! Bude vydesená, dezorientovaná, zmätená! Si vážne taký idiot, že si toto všetko neuvedomuješ? Mám pre teba novinku, Nico – už nehráš sám za seba! Máš ženu, ktorú si dovliekol do neznámeho prostredia, kde má žiť s mužom, ktorého ani nepozná. Ak už nezistila, čo si ty za egoistu.

Hm. Takto povedané, neznelo to najlepšie. Nico čosi zamrmlal do telefónu a zložil. Má pravdu. Ako by sa asi cítil on, keby sa prebral bez svojej mágie na neznámom mieste, úplne sám? Julianna na tom bude podobne.

Pocítil prvý náznak hanby. Vážne je sebec. Ale kto by mu to mohol vyčítať? Doteraz žil sám, robil si, čo chcel, chodil, kam chcel, svoje voľno si užíval ako chcel, neberúc na nikoho ohľady. Okej. To sa teraz musí zmeniť.

Prehrabol si rukou vlasy a zamieril k posteli. Siahol po Julianne a cítil, ako sa mágia, ktorá na neho dorážala, upokojila a vsiakla späť do nehybného levieho tela, ktoré sa mu pod rukami premenilo na ženské. Takže asi robí dobre. Ticho ju oslovil a potriasol ňou.

- Julia Ann. Vstávaj. Preber sa!

Zo začiatku na jeho pokusy nereagovala, ale napokon malátne zdvihla ruku, aby ho od seba odstrčila a otvorila zahmlené oči.

- Nico? Čo je? Kde...kde som, čo sa stalo?

Hm. Keby sa takto prebrala a kládla si tie isté otázky, kým by bol preč... pochopil, o čom Skylar hovorila.

- Sme v mojom dome v Namíbii. Máš rada túry?

- Čo?

Julianna sa omámene posadila, hlava sa jej krútila. Hrdlo ju škriabalo, akoby si nedávno šla vykričať hlasivky – aha, jasné. Spomenula si, ako revala, keď ju tie Gaylanovské fúrie pchali do auta.

Odrazu vytreštila oči, náhle úplne bdelá.

- V Afrike?! Nico, sme v Afrike?!

Prikývol a netrpezlivo podupkával nohou.

- Máš rada túry, alebo nie?

- Afrika?! Čo budem robiť v Afrike?! Kriste, nikdy som nebola ďalej, ako v Montane! A čo je toto za dom? Vyhnal si odtiaľto nejakého úbohého domorodca? Chcem ísť domov, Nico, okamžite!

Začala sa jej zmocňovať zlosť a na okamih sa preľakla, že mágia zareaguje – lenže mravenčenie sa zmiernilo a zdalo sa, že tá rozpínajúca sa vec v jej vnútri sa zvinula do klbka, ako spokojné mača a proste vypla.

Nico jej venoval chlapčenský úškrn.

- Nikam nepôjdeme, kým si buď nedáš rady s mojou mágiou, alebo kým sa nevráti späť ku mne. Je to môj dom, ktorý som si tu postavil vlastnými rukami. Neviem, čo tu chceš robiť ty, ale ja plánujem ísť na túru. Ideš so mnou, alebo nie?!Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok