.

Kapitola 17

Kapitola 17

Skylar vyšla z jedálne a zamierila do predsiene. Siahla po bielom tenkom kožušteku, ale potom sa odrazu zarazila.

Ten zúfalo nepraktický kus odevu mal dĺžku len do pása, bol vyrobený z bielej kožušinky a mal strih, ktorý podčiarkol všetky prednosti jej postavy, prsiami počínajúc a zdôraznením jej útleho pása končiac. Bol po všetkých stránkach krásny, jemný a mäkký a nehanbila by sa zaň ani špičková topmodelka.

Tak prečo tam Skylar stála s natiahnutou rukou a váhala ho zvesiť z háčika?

Pretože ten krásny kožuštek z bielej zajačinky bol súčasťou jej lovu na Kierana.

Keby to bolo oblečenie, ktoré by si na seba normálne vzala, teraz by už bola oblečená. Ale tá sranda patrila Ashley, nie jej. A ona ho mala nosiť len a len pre zvýraznenie svojej krásy, aby pre ňu bolo ľahšie dostať Kierana do postele.

Zvesila ruku a prebodla kožuštek pohľadom.

Už toho mala plné zuby. Vzbúrila sa Megan a hoci babičku nechala v jedálni, jej vzbura pokračovala tým, že z háčika zvesila tuctovú vetrovku žiarivočervenej farby.

Bola dlhá až po kolená, mala dosť vysoký golier, aby jej nenafúkalo za krk a disponovala praktickou kapucňou, ktorá sa dala stiahnuť až do tváre.

Jej žiarivá, takmer neónová farba bola bežným výstrojom ľudí, ktorí trávia časť života v divej prírode. Bol to praktický doplnok, ktorý mal zabrániť poľovníkom, aby si náhodného okoloidúceho pomýlili s divou zverou a strieľali na neho. Najmä počas loveckej sezóny nosilo pol Montany pestré, absolútne neprírodné farby, aby dali lovcom čo najlepšie najavo, že ich hlava by sa na stene medzi trofejami príliš nevynímala.

V národnom parku bolo síce lovenie zakázané a pytliactvo sa prísne trestalo, ale tomu, kto skutočne chcel loviť, to nikdy v love nezabránilo. Skylar nechcela riskovať, že dostane do zadku nejaké broky len preto, že si ju nejaký idiot pomýli s jeleňom.

Zababušila sa do vetrovky a natiahla si vysoké čižmy, hrubé rukavice a pestrú pletenú čiapku – darček od Rhiannon. Potom sa na moment zarazila, strhla si čiapku a zúrivými pohybmi si rozplietla francúzsky cop, ktorý jej pracne vytvorila Summer. Divo potriasla rozpustenou hrivou neskrotných vlnitých vlasov a spokojne prikývla. Nasadila si opäť čiapku a vykročila von, do mrazivého vzduchu.

Ľadový vietor sa do nej okamžite oprel a prenikol aj pod hrubú červenú vetrovku. Striaslo ju, no po prvý krát chlad privítala.

Nemala rada zimu, sneh, dokonca ani hory. Montana bola pre ňu ako jej osobné peklo. Lákali ju šíre savany a pálivé lúče slnka, ako to uprednostňovala jej levia stránka. Ale tentoraz jej vietor pomohol schladiť horúcu krv, ktorá jej bublala tesne pod kožou, ako láva v sopke. Pomohol jej zbaviť sa hnevu, ktorý cítila po strete s Megan.

A uvedomila si, že Montana vlastne nie je taká zlá. Nemôže byť, keď v nej žije Kieran. Bože, bolo jej tak strašne ľúto, čo si musel vytrpieť, aby sa babičkine plány naplnili! A keďže ešte nie sú pri konci, ktovie, čo ďalšie ho čaká?

Pretože Skylar nebola naivná. Dobre vedela, že vzbúriť sa babičke môže len po určitú hranicu. To, čo sa stalo dnes, jej babi odpustí. Ale keby jej odmietla dať následníka, dôsledky by boli pre Skylarinu vetvu nedozierne. Takže dieťa je stále aktuálnym bodom programu.

Obzrela sa po divej prírode, ktorá ju obklopovala. Mračná, ktoré väznili modrú oblohu, medzičasom odplávali a nebo opäť žiarilo ako čisto vyumývané. Oproti nemu sa črtali sivé skalné steny, z ktorých prudký vietor odvial sneh. Konáre stromov, ktoré sa ohýbali pod nánosom zľadovateného snehu, sa hýbali, narážali jeden do druhého a oslobodzovali sa tak od príťaže, ktorá padala na zem a robila v hladkej snehovej prikrývke priehlbiny.

V podstate to bolo krásne. Nehostinné, ale krásne. Urobila krok a zapadla až po pás. Nie až také krásne, dočerta!

Vykročila k Navigatoru a už z diaľky zazrela Kierana, ktorý sa v Samovej bunde chúlil v studenom aute. V takejto zime ho nezohreje žiadna bunda, ani jeho svalová hmota. Pridala do kroku. Kľúče mala vo vrecku, takže len čo naštartuje, auto sa príjemne vyhreje.

Brodila sa snehom, snažiac sa nájsť cestičku, ktorú vyšliapali členovia rodiny, keď chodili k autám a späť, ale vietor do ich stôp navial ďalší sneh, takže po nej mohla ísť a vôbec o tom nevedieť.

Konečne dorazila k autu a prudkým myknutím uvoľnila zamrznuté dvere. Vliezla za volant a okamžite strčila kľúče do zapaľovania a naštartovala. Až potom pozrela na Kierana.

- Ešte máš bolesti?

Mlčal. Skylar si to vysvetlila ako súhlas a zamračila sa. Natiahla ruku, aby pustila kúrenie a šokovalo ju, keď sa Kieran celým telom mykol späť, preč od nej, akoby sa chcel vyhnúť čo aj náhodnému dotyku.

Uprela oči na jeho tvár.

Od rána sa nezmenila. Stále to bola príťažlivá mužská tvár. Rovný nos, husté obočie, rámujúce prenikavé zelené oči, vysoké čelo a ostro rezaná brada, všetko rámované tmavými vlasmi.

A predsa sa jej zdalo, že je iný. Pozeral na ňu s obozretnosťou, ktorá tam predtým nebola. Niečo sa zmenilo a on jej už nedôveroval tak, ako ráno. A Skylar to, ktovie prečo, zabolelo.

Nie že by si nedôveru nezaslúžila. Preboha, stretávala sa s ním iba na babičkin príkaz, za prísne stanoveným účelom. Klamala mu o tom, že je jeho manželka. Klamala mu na každom kroku!

A odrazu si uvedomila, že ju to zistenie trápi. Pretože keď teraz hľadela na Kieranovu odťažitú tvár, cítila, že by sa s ním stretávala, aj keby to bolo proti babičkinej vôli. Jednoducho preto, lebo ju zaujal. Priťahoval ju a to, čo o ňom dosiaľ zistila, sa jej páčilo.

Možno... možno ho začínala mať príliš rada.

Sam mal pravdu. Mala by na neho pozerať ako na muža, nie ako na darcu semena. Mala by tomu, čo medzi nimi bolo, dať šancu.

- Kieran?... – spýtala sa neisto, keď nedôvera v jeho tvári prekročila pojem zreteľnosti a doslova z jeho výrazu kričala.

Otvoril ústa a pomaly prehovoril.

- Nepôjdeme už?

Skylar zamračene prikývla a stúpila na plyn. Navigator sa plynulo pohol a bez problémov sa vyhrabal zo záveja. Skylar smerovala po ceste k St. Mary, ale tesne pred mestečkom odbočila na vedľajšiu cestu, ktorou celé mestečko obišla a zaradila sa späť na hlavnú cestu, vedúcu do Kalispellu. Nebolo by dobré, keby ju niekto videl viezť šerifa, ktorého už určite niekto hľadá.

V aute už po prvom kilometri začalo byť teplejšie a keď minuli St. Mary, už v ňom bolo celkom príjemne.

Ticho a teplo v aute Skylar ukolísalo. A práve túto chvíľu si Kieran vybral na to, aby konečne prehovoril.

- Bol som v izbe pre princeznú.

Nechápavo na neho pozrela.

- V izbe pre princeznú?

Kieran sa na ňu obrátil s takou zlosťou v očiach, že od ľaku zalapala po dychu. Inštinktívne stúpila na brzdu a Navigator hladko zastal na okraji cesty.

- Áno, v izbe pre princeznú! Biely nábytok, kryštáľový luster, baldachýn nad posteľou!!! Izba pre princeznú, dočerta!!!!

Skylar zmeravela.

Pearl. On bol v Pearlinej izbe. Čo ak videl...?

Kieran jej uprene hľadel do tváre a presne zistil, v ktorom okamihu to domyslela tak ďaleko, aby sa začala obávať.

Zúžil oči. Vedela to. Vedela, čo je v tej izbe. A obávala sa, že to videl.

Nemienil jej obavy potláčať.

- Áno, videl som obyvateľku tej skrine! – zasyčal.

Vodila ho za nos! Celý čas ho vodila za nos! Kriste, možno ani nie je jeho manželka!!! Nenávisť v ňom stúpala tak prudko, že sa ňou takmer zadusil.

Skylar zdesene zalapala po dychu, keď si uvedomila jednu skutočnosť.

- Zvončeky!!! Nemáš zvončeky!!! Určite sa vydesil na smrť!!! Pearl je moja sesternica, nie je duševne v poriadku, Kieran!!! Keď sa k nej priblížiš, musíš mať na nohe navlečené zvončeky!!! Musí ťa počuť prichádzať, aby sa ti mohla vyhnúť, preboha!!! Úbohá Pearl, mohla od strachu aj skolabovať!!!

- Keď jej narástlo perie a vyletela z izby ( a nemyslím to vôbec obrazne! ), nevyzerala na kolaps! – štekol po nej Kieran.

Natiahol sa a schmatol Skylar za prednú časť červenej bundy. Trochu ňou potriasol a priblížil svoju tvár až k nej, takže cítila teplo jeho dychu na svojich perách.

- Vysvetli mi to, Skylar!!! Tvoja sesternica sa mi pred očami zmenila na orla!!! Myslel som, že som sa zbláznil, počuješ?! – zreval jej do tváre.

Mlčky a vydesene na neho treštila oči. Vôbec netušila, čo povedať. Kieran ju odrazu pustil a zároveň do nej strčil, takže chrbtom sa zaborila do sedadla.

- Vieš, čo ma presvedčilo o tom, že som nezošalel? – trpko sa zasmial.

- Čo? – šepla neisto.

- Megan. Tvoja babička, ktorá na mňa pozerala vlčími očami. Čo ste to za rodinu, Skylar?! Tvoja babička má vlčie oči a tvoja sesternica je orol? Čo ste to za ľudia? Ste vôbec ľudia? Si človekom ty, alebo som si vzal príšeru?! Vzal som si ťa vôbec?! Si moja žena?

Opäť ju schmatol a nešetrne ňou zatriasol.

- Tak si, Skylar?! Si moja manželka?!

Reval jej do tváre a Skylarina levica sa zúfalo snažila oslobodiť z pút Skylarinej krvi, aby vytryskla na povrch a rozpárala tohto drzého, hrubého muža od krku až po rozkrok. Skylar stratila trpezlivosť a odplatila mu zarevanie.

Lenže ten zvuk, ktorý jej vyšiel z hrdla, nebol ľudský. Bolo to zarevanie leva, ktoré sa nesie africkou nocou celé kilometre, počuť ho do diaľky a pripomína dunenie hromu, je hlboké a signalizuje nebezpečenstvo. Bol to zvuk, ktorý sa nedal s ničím pomýliť.

Kieran ju okamžite pustil a bleskurýchlo sa odtiahol čo najďalej od nej, prakticky sa nalepil na dvere auta. Hľadel na ňu a jeho hnev vystriedalo zdesenie.

- Nie. Nie si človek. Si..si...

- Lev. – vzdychla Skylar a dokončila tak to, čomu sa jeho mozog vzpieral. Potom uprela na neho oči.

Skončili sa všetky vytáčky. Nebude mu klamať. Už si vytrpel dosť tým, čo mu kvôli nej urobil Terián. Prekvapilo ju, ako sa jej pri tom rozhodnutí uľavilo. Prídu iní muži. Hociktorý z nich jej môžu dať dieťa, ktoré uspokojí babičku. Pred Kieranom už nemalo zmysel na niečo sa hrať. Prišiel čas na pravdu.


Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok