.

Kapitola 17

Kočky, zajtra ma čakajú mamičkovské povinnosti - idem s malou na očkovanie, potom jej idem na políciu vybrať pas atď... takže neviem, kedy sa dostanem zajtra na net. Takže vám zajtrajšiu superdlhú kapitolku pridávam ešte dnes. Kto ju chce k rannej káve, ako je u niektorých z vás krásnym zvykom, nech teraz nečíta! Čakajte do rána! :-)

Kapitola 17

Rodina bola zhromaždená v jedálni. V Sídle bolo absolútne ticho, hoci všetci prítomní členovia obyčajne robili príšerný hluk, hádali sa a vykrikovali na seba cez pol chaty, hralo rádio, hučal vysávač, alebo televízia. Ale teraz by bolo možné počuť spadnúť špendlík.

Dôvodom tohto ticha, bol sivý vlk, stočený do klbka pri kozube. Odkedy ho vypustili z klietky, Sam sa s nikým neprivítal, prešiel ku kozubu, neprítomne hľadel do plameňov, ktoré sa odrážali v jeho očiach a nereagoval na nijaké výzvy.

Rodina stála okolo neho, ale zdalo sa, že Sam nikoho z nich nevníma. Len Soraya kľačala na ovčej predložke vedľa neho, rukou ho pohládzala po srsti a upokojujúcim tempom ho škrabkala za ušami. Nevyjadril jej síce vďaku, ale aspoň po nej nechňapol.

Megan Gaylanová civela na svojho najstaršieho vnuka dobrú štvrť hodinu, potom založila ruky v bok a hlasom, z ktorého sršal ľadovec, vyhlásila.

- S touto rodinou to ide z kopca! Tento životný postoj je tuším nákazlivý! Najskôr Pearl... ale to by sa dalo pochopiť, je mladá, hlúpa a vrtošivá! Ale toto?! Ty, Sam?! Nemáš rozum, preboha?! Okamžite sa premeň do ľudskej podoby! – rozkázala.

Sam odjakživa ochotne poslúchal jej príkazy. Bola pre neho alfou svorky a nikdy by sa jej nepriečil. Ale teraz sa za jej hlasom ani neobzrel. Ďalej zízal do plameňov a vôbec si babičku nevšímal.

Megan zaťala zuby a pery stisla do tenkej čiarky.

- Toto sa mi snáď iba sníva! Samuel, premeň sa!!!! Nebudem tu hovoriť s tvojím zvieraťom, ale s tebou!!!

Nijaká reakcia. Megan sa obrátila k Adreinne a prísne zdvihla obočie.

- Dúfam, že mi to vysvetlíš!

Adreinne by to nepriznala za nič na svete, ale na tento okamih sa celkom tešila. Pokrčila plecami a úplne ľahostajným hlasom hodila do stredu rodiny ten granát.

- Sam sa zamiloval do Teriánky a tá mu ušla.

Niekoľko sekúnd zavládlo v Sídle také ohlušujúce ticho, až mal každý pocit, že svet sa prestal točiť. Vzápätí sa rozpútala zmätená vrava, Gaylanovci hovorili a hlasno protestovali jeden cez druhého, ale babička ich všetkých prekričala.

- ČOŽE?!!!!

Adreinne nasadila svoj najľadovejší výraz.

- To je skrátená verzia. Sam sa zamiloval do Teriánky. Chcel ju priviezť sem, aby ste sa s ňou zoznámili. Ale ona mu zdrhla. A on prestal chcieť žiť.

Megan očervenela ako paprika, až si Adreinne začala skutočne robiť starosti o jej zdravie.

Rozhliadla sa po rodine, no zaregistrovala iba to, že teta Sofia je navlas rovnako červená, ako babička.

Následníčka Megan Gaylanovej nepovedala ani slovo, zato jediným skokom pristála pri synovi, schmatla ho za voľnú kožu na krku a poriadne ním zatriasla.

- Samuel, došľaka!!!! Čo za hovadiny si to povyvádzal?! Premeň sa, počuješ?! Ale

okamžite!!!! – vrieskala, až v ušiach zaliehalo.

Adreinne došlo, že je na pokraji hysterického záchvatu. Teta Sofia!!! Jeden z hlavných pilierov tohto klanu!!!

Premýšľala, čo povedať, aby zmiernila dopad svojho odhalenia, no v tej rýchlosti ju nenapadlo nič. Zato všetci dobre počuli Sorayu, ktorá zreteľne povedala.

- Drei, to je blbosť. Videla som budúcnosť. Viem, čo Sama trápi. A viem, čo spravil. Asi by som bola radšej, keby sa naozaj zamiloval do Teriánky.

Adreinne na ňu pozrela ako na blázna, ale Sofia s babičkou sa hneď vrhli k nej.

- Hovor! Kriste, nech je to čokoľvek, nemôže to byť horšie!

Soraya zachmúrene pozrela na Sama, ktorý zostal úplne ľahostajný k zmätku, ktorý okolo neho vládol.

- Sam opäť zmenil minulosť. Zdá sa, že tentoraz Linda žije a čaká ich spoločná budúcnosť.

- To nie, Soraya... – začala Adreinne.

Soraya ju preklala pohľadom.

- Nie som hlúpa, Drei. Viem, čo som videla. Videla som Lindu a Sama. Spolu. Zamilovaných. Zosobášených. S deťmi.

- S deťmi? – spozornela babička.

Soraya prikývla.

- So štyrmi, aby som bola presná. Tri dievčatká a jeden syn.

Megan nadobudla svoju normálnu farbu. Keď Soraya videla v budúcnosti deti, potom Strážcom nič nehrozí. Sam to konečne vyriešil tak, že sa Linda zmierila s existenciou Stráže a porodila Samovi deti, ktoré patria k nim. Deti, to znamenalo, že pre Megan bolo všetko v poriadku. Minimálne na dobrej ceste. Lenže čo to Adreinne splietala o Teriánke?!

Obrátila sa k svojej obľúbenej vnučke a preklala ju pohľadom.

- Prečo si vymýšľaš? – obvinila ju. Rodina opäť stíchla a preskakovala pohľadom z jednej na druhú, ako pri tenise.

Adreinnine vlasy sa zježili elektrinou, elektrický oblúk ju v žiariacej špirále obklopil a vzduch sa naplnil charakteristickou vôňou búrky, keď vysoké napätie rozkladalo atómy kyslíka na ozón.

Adreinne však svoje slová neadresovala babičke, ale Sorayi.

- Aké vlasy mala Linda? – zasyčala na sesternicu.

Soraya zvraštila obočie.

- Čierne, predsa...len v nich mala modrý melír. Je to dôležité?

V tom okamihu sa ukázalo, že to dôležité bolo. Sam totiž vyskočil, akoby ho pichli žihadlom, a uprostred skoku sa premenil do ľudskej podoby. Schmatol sestru za plecia a potriasol ňou.

- Modré? Si si istá, že mala modrý melír?! – skríkol naliehavo.

Soraya vytreštila oči a prikývla. Po Samovej tvári sa rozlial úsmev. Ešte nikdy ho sestra nevidela takého šťastného. Sam sa zvrtol k Adreinne s rozžiarenými očami.

- Victoria.

Adreinne vzdychla.

- Áno, Victoria. – prisvedčila sucho.

Samovi sa v tvári zračila obrovská úľava, zvrtol sa a objal svoju sestru, až jej kosti prašťali.

- Sam! Ježišikriste, pusť ma! Nemôžem dýchať! – bránila sa Soraya, ale láskyplne sa obtrela hlavou o jeho bradu.

- Kto je Victoria? – vyštekla babička do toho zmätku.

Sam cítil, že teraz sa blíži chvíľa pravdy. Pustil Sorayu, obrátil sa k babičke a pokojne odvetil.

- Victoria je podľa Sorayinho videnia moja budúca manželka, matka mojich detí.

- A Teriánka. – ochotne mu napovedala Adreinne s ľadovým výrazom.

Sam na ňu zazrel a ironicky zavrčal.

- Vďaka, Drei, veľmi mi to uľahčuješ.

- Pomáham, kde sa dá.

V Sídle znova zavládlo na päť sekúnd ticho. Potom sa ozvala Sofia. Pozrela na syna a veľmi pokojným hlasom, akým len matky vedia hovoriť s deťmi, povedala.

- Vieš, Sam, mohli by sme tento víkend zájsť do St. Luis.

- Čo? – nechápavo pozrel na matku.

- Navštívili by sme jednu moju priateľku. Je psychiatrička a...

Sam zavrčal tak hrôzostrašne, že mačkám v miestnosti sa zježili vlasy na šiji.

- Nepotrebujem psychiatra, mama! Som duševne celkom v poriadku!

Obrátil sa k babičke, ktorá tam stála opäť červená ako paprika a mlčky zúrila. Znepokojivo pripomínala hrniec, v ktorom vrie voda a para už už vyrazí pokrievku.

- Victoria je Teriánka. A matka tvojich pravnúčat. Nových Strážcov, babi.

Megan mlčky hľadela na Sama a do očí sa jej vkradol vlk. Zavrčala.

- Samuel, ty POTREBUJEŠ psychiatra!!!

Dopredu vystúpil Mitch a odkašľal si.

- Mali by sme sa teraz pekne všetci upokojiť, áno? Sam, myslím, že by to chcelo obšírnejšie rozprávanie. Babi, sadni si za vrch stola, ako vždy. Nevyzeráš dobre.

- Nezinfarktujem, tú radosť vám neurobím! – vyštekla babička, ale pobrala sa k stolu, čo bolo jasnou známkou, aká je rozhodená. Nikdy predtým neposlúchla nikoho zo svojej rodiny, nech už išlo o akokoľvek dobre mienenú radu.

Gaylanovci sa mlčky pousádzali do jedálne okolo stola. Vpravo od babičky sedela Sofia, jej následníčka. Stolička vľavo bola prázdna, tá patrila neprítomnej Skylar, ďalšej v poradí na rodinný trón. Keď tu nebola, jej stolička vždy zostávala prázdna, na dôkaz úcty. Ďalšia stolička mala patriť Skylarinej dcére.

Potom sa pousádzali, ako bolo zvykom. Najbližšie k babičke ženy, od najstaršej po najmladšiu, potom nasledovali muži.

Poslednú stoličku obsadil Preston, ľudský otec Pearl. Hoci bol starší, než Mitch, okrem Sama jediný ďalší prítomný muž, nebol Strážca. To Pearlina mama bola Strážkyňa a on sa s ňou len oženil. Ako taký spadal v rodinnej hierarchii až na samý koniec. Vôbec ho to nemrzelo. Vyzeral, že by najradšej medzi seba a Megan postavil celý kontinent, keby to šlo. A tiež bolo vidieť, že by oveľa radšej, než tu, bol hore na poschodí so svojou dcérou. Pearlin stav bol už tri roky úplne nemenný a jej otec kvôli tomu trpel.

Sam si nesadol. Zostal stáť na opačnom konci stola. Vo vlčej reči tela to znamenalo jasnú opozíciu. On proti babičke. Vedel, že teraz ide o všetko.

- Tak hovor! – vyzvala ho Megan drsným hlasom.

- Neviem, kde začať. – zavrčal.

- Ja viem! – vyhlásila Adreinne.

- Môžem to všetko vyrozprávať počnúc okamihom, keď som nakráčala do bezpečného domu v Hong Kongu a zbadala som...

- Adreinne!!! – skríkol Sam, vytočený na najvyššiu možnú mieru. Do očí sa mu vkradol vlčí pohľad, hlas mu zdrsnel a všetci cítili, že jeho mágia bublá len tesne pod povrchom.

- Začnem tým, ako som Victoriu stretol. Kupovala si topánky.

Mitch sa pokúsil kašľom zamaskovať výbuch smiechu a Sam ho prebodol pohľadom.

- Je to žena! Má rada pekné veci, no a čo?

Mitch zdvihol obe dlane v zmierlivom geste.

- Dobre, veď nič nehovorím!

Sam pokračoval.

- Zaútočil som na ňu, ale... mala Lindinu tvár. Nemohol som...proste som nemohol... – zasekol sa, ale našťastie ho babička nenapomenula.

Dokonca aj ona odvrátila zrak. Zmienka o Linde ju okamžite schladila a cítila, ako jej hnev vyprcháva.

Celá rodina vedela o Samovej nešťastnej histórii s Lindou. Babička mohla byť prísna, ale to obdobie jej poriadne pocuchalo nervy. Sam chodil ako telo bez duše. Aj jej tvrdé srdce pukalo nad vnukovým trápením, pretože sa nevedel zbaviť lásky k žene, ktorá si to nezaslúžila, a ktorá, konieckoncov, bola mŕtva. Nechcela by to zažiť znova.

Uhla pohľadom a počúvala, ako Sam rozpráva ďalej. Rozprával o tom, ako zavolal Adreinne, keď zistil, že Lindina podoba je čiste náhodná. Pokračoval svojím bojom s Victoriiným bratom, svojou horúčkou a babička len prekvapene otvárala oči, keď sa dozvedala, že Teriánka, ktorá mohla prinajmenej utiecť a prinajhoršom zabiť jej vnuka, zostala a ošetrovala ho, kým sa z toho nespamätal.

Všetci mlčali, pokúšali sa stráviť nové informácie. Sam dokončil rozprávanie výpočtom Victoriiných vlastností.

- Je súcitná, obetavá a milá, priateľská a nežná. A strašne sa rozčuľuje, keď jej schválne hovorím Terry a predstieram, že si neviem zapamätať jej meno.

- Vynechal si to najzaujímavejšie! – Adreinne si znudene prehadzovala elektrickú iskru z jednej dlane do druhej, prelievala ju ako vodu z jedného pohára do druhého a ona krásne žiarila svetlomodrou farbou.

- Drei... – v Samovom hlase bolo poznať jasné podráždenie, ale Megan ho prerušila.

- Nechaj ju hovoriť, Samuel! Chcem počuť všetky informácie!

Adreinne po ňom blysla víťazoslávnym pohľadom.

- No, takže nabehla som do bezpečného domu s tým, že Sam potrebuje kata. Keď som zbadala teriánku v posteli so Samom, myslela som si, že bojujú, tak som jej pustila pár voltov. Vyšlo najavo, že vôbec nebojovali, ale práve prežívali orgazmus...

Babička sa vztýčila za stolom.

- Podstatné informácie, Adreinne! – zahrmela a Adreinne jej chladný pohľad vrátila.

- Myslím, že pre teba bude podstatná najmä informácia, že bola panna. Na prikrývke bola krv.

Babička sa zarazila.

- Panna?! No skvelé! Sam, chúďa moje, ty proste nemáš šťastie na ženy! Vy muži ste takí hlupáci, až to bolí!

- Au... – zašomral Mitch tak, aby ho babi nepočula.

- Keď si hľadal exotiku, musel to byť akurát takýto extrém? Teriánska panna? Nemohol si si nabaliť nejaká havajskú tanečnicu, alebo tak?

Sam sa skrz stisnuté zuby ohradil.

- Babi, ja som nehľadal nijakú exotiku. Nehľadal som nič. Nemôžem za to, čo cítim.

Babička vzdychla a pozrela na Sorayu.

- Si si istá, že tvoje videnie...

- Babička, moje videnia budúcnosti sú presnejšie, než švajčiarske hodinky a ty to vieš! – ohradila sa Soraya a vstala.

Prešla okolo stola a postavila sa k bratovi.

- Ak tú Teriánku môj brat miluje, ak mu prinesie šťastie, potom ju prijmem za sestru. Netvrdím, že ju budem zbožňovať, ale nezabijem ju na počkanie, až sa predo mnou objaví. Sam ju chce. Čo sa mňa týka, má ju mať.

Sorayina podpora prekvapila celú rodinu, no najviac Sama. Pozrel na sestru.

- Čím som si to vyslúžil, Raya?

Drobná leopardica sa kyslo usmiala.

- Videla som tvoju budúcnosť predtým, než si ju stretol, Sam. Ocitnúť sa v nej je hotová nočná mora. Ak potrebuješ Teriánku, aby si bol šťastný, aby si mal takú budúcnosť, akú som videla dnes, tak ti osobne nachytám celý hárem!

- Nepotrebujem hárem. Iba Victoriu. – vyhlásil Sam a srdečne sestru objal.

- Ďakujem, sestrička.

Adreinne vstala hneď po Sorayi.

- Ja tú potvoru poznám osobne.

Kyslo sa uškrnula.

- Má viac zdravého rozumu, než Sam. Celkom sa s ňou dá hovoriť... na to, že je Teriánka. Pre mňa za mňa... ak sa nebude motať pod nohy...máš moje požehnanie, Sam. – vyhlásila.

Adreinne sa podarilo Sama šokovať, takže len prikývol. Vôbec nevedel, ako sa na jeho blázivú lásku pozerá jeho chladná sesternica.

Sofia vstala ako ďalšia. Hlas sa jej triasol od hnevu.

- Ale moje požehnanie nemá! Nikdy nedopustím, aby sa môj syn zahadzoval s Teriánkou!!!! – vykríkla a chcela toho povedať ešte viac, no babička, dosiaľ podivne tichá, ju zahriakla.

- Mlč, Sofia! Ničomu nerozumieš.

Následníčka prekvapene zmĺkla a nebola sama. Celá rodina šokovane hľadela na Megan.

- Hovoríš, že má súcit a je rozumná? – spýtala sa Megan zamyslene.

Sam prikývol.

- Je ľudskejšia ako my. Čo je v podstate hanba pre celé ľudstvo.

Megan zdvihla oči k svojmu najstaršiemu vnukovi.

- Takže rozumie rozumnej reči. Možno by sa dala...presvedčiť o tom, čo je správne a čo nesprávne. A jej vedomosti by sme mohli využiť v našom boji. Mohla by byť rodine...užitočná.

Sam nechápal, kam tým babička mieri. Tušil to, ale neveril, že by to bolo také ľahké. Hm. Neveril, že by Victoria zradila svoju pôvodnú rodinu. Rýchlo sa vyhol reakcii.

- To sa asi nedozvieme, babi. Ako ti Adreinne so svojím obvyklým taktom vysvetlila, Victoria ma opustila.

Babičke sa zaleskli oči.

- To si hovoríš muž, Samuel? Necháš len tak odísť ženu, ktorú miluješ? Znova?

- S tým na mňa nechoď, babi. Ona nie je Linda. Ani v najmenšom. – zavrčal Sam.

Megan sklopila zrak, aby jej nevyčítal z očí jej myšlienky.

Ona je vodkyňa Gaylanovcov. A aj takéto katastrofické okolnosti musí vedieť využiť vo svoj prospech a prospech rodiny a Chaosu. A čím viac sa vo svojich plánoch premŕvala, tým lepšie sa jej zdali. Teriánka by mohla byť špiónkou vo vlastných radoch. Nik by ju nepodozrieval. Mohla by ich nalákať do pasce, aby ich Stráž ľahšie pobila...teraz, keď ich zostáva tak málo, bol by podobný spojenec na nezaplatenie. Áno, dospela Megan k rozhodnutiu. Teriánku potrebujú. Megan ju chce. A chce ju loajálnu. Čo k tomu poslúži lepšie, než láska k Samovi?

Zdvihla zrak a zistila, že celý klan na ňu vyčkávavo hľadí.

- No čo zízate?! – oborila sa na nich.

- Ste Stráž! Jediné, pre čo ste sa narodili, je stopovať a loviť Teriánov! Tak do práce! Chcem tu mať tú Victoriu čo najskôr! Sam ju potrebuje a tak ju aj dostane. No? Čo stojíte?!

Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok