.

Kapitola 17

Ahojte, kočky a tiger, prajem vám príjemné čítanie! :-*

Kapitola 17

Bezpečný dom Gaylanovcov vôbec nebol dom, ako Robin zistila. S prvými náznakmi svitania Nico zaparkoval svoj nápadný červený športiak pred opustenou továrňou, ktorá bola už roky určená na demoláciu, no mesto ju z nejakého dôvodu stále nechávalo stáť.

Robin nemohla tušiť, že za váhavosťou kompetentných stál tučný úplatok babičky Megan, ale viac, než opustená továreň, ju prekvapilo Nicovo auto. Na jej zdvihnuté obočie prehodil pyšne čosi o tom, že nejaká Summer sa ide z jeho auta zblázniť, ale nič bližšie nepovedal.

Po celú dobu jazdy Robin sedela na zadnom sedadle a na stehnách mala položenú Scottovu hlavu. Ešte stále bol v bezvedomí, ale zdalo sa, že aspoň jeho chrbát prestal krvácať a tmavé škvrny na jeho tričku začínali zasychať.

Nico zaparkoval auto priamo pred továrňou.

- Po návrate ho už nenájdeš, vieš? – upozornila ho Robin.

- Ale nájdem. – prehodil sebaisto.

- Možno po ňom zostanú v prachu odtlačky pneumatík, ale to je tak všetko.

- Bude celé a bez škrabanca. Mám dobrý bezpečnostný systém. – vyhlásil Nico a hneď jej ho aj predviedol.

Vzduch okolo neho sa zachvel. Snáď sa nejde zasa premeniť?! A...prečo, dočerta, sa jej ježia chĺpky na rukách a drobné vlásky na šiji?

Robin cítila, ako sa jej prudko rozbúšilo srdce a pumpovalo náhly nával adrenalínu do žíl. Mala sto chutí vyskočiť z auta a utiecť s krikom preč. Čo sa to s ňou deje?

Svet odrazu stratil zmysel. Jediné, čo dokázala vnímať, bolo nebezpečenstvo a príšerný, ochromujúci strach, ktorý sa jej zahryzol do tela. Krásny a arogantný Nico náhle pôsobil tak, že oproti nemu bol Charlie Manson* nevinné chlapčiatko.

Robin sa rozšírili zreničky a zrýchlene dýchala. Smrť. Preč. Uteč. Lenže údy jej vypovedali poslušnosť a hrôza ju prikovala ku koženým sedadlám.

A zrazu bolo všetko preč. Svet bol znova svetom, Robin obklopovalo prebúdzajúce sa mesto, ktoré poznala ako vlastnú dlaň a jej telesné funkcie sa náhle vrátili do normálu.

Nico sa na ňu pochmúrne usmial a hodil jej do lona zdrapy fialovej čipky. Pre zmenu nepovedala ani slovo. Zážitok ňou hlboko otriasol, hoci nechápala, čo sa to stalo.

- Strach, zlatko. Som majster v tom, ako vydesiť ľudí.

Robin sa spamätala dosť rýchlo na to, aby odsekla.

- Ešte raz mi povieš „zlatko“ a bude z teba kastrát, cica!

Zvláštne, od Scotta jej toto oslovenie nevadilo. Od Scotta, ktorý bledý a nehybný ležal v jej náručí. Zhlboka sa nadýchla.

- Pomôž mi s ním.

Nico stroho prikývol a chytil bratranca popod pazuchy, kým ona sa vysúkala z auta a chytila ho za nohy.

Robin nemohla uveriť, že bezpečný dom je stará továreň. Kriste, tu by neboli v bezpečí ani bezdomovci, nieto zranený...tigrodlak!!!

Nico jej buď čítal myšlienky, alebo sa jej tak zreteľne zračili na tvári, pretože povedal:

- Toto nie je bezpečný dom. Továreň ho len kryje.

Robin skepticky prižmúrila oči, ale nepovedala nič. Teraz bolo dôležité len preniesť Scotta tam, kde mu budú môcť pomôcť.

Nico zamieril dolu rozpadajúcimi sa schodmi a vyzeral, že Scotta nesie bez väčšej námahy. Napriek tomu ho Robin pridržiavala a nasledovala ho stále nižšie.

Nico zišiel hlboko do suterénu, kde sa stále ešte nachádzalo vodovodné a plynové potrubie. Zamieril ku kamrlíku pre údržbárov, dvere ktorého boli posiate graffiti a také špinavé, až sa Robin priečilo siahnuť na ne.

Našťastie nebolo treba. Nico lakťom štuchol do dverí a ony sa bez problémov otvorili. Uvidela podlahu plnú odpadkov a odpadnutých kusov omietky. To má byť bezpečné? Kristepane, keby si prenajali byt a dali naň bezpečnostné dvere a kameru, ale toto?!

Nico hneď za dverami kamrlíka zložil svoje bezvedomé bremeno a pristúpil k stene. Chvíľu tam čosi kutil a odrazu povedal.

- Sezam, otvor sa.

Na Robinino neskonalé prekvapenie sa zadná strana kamrlíku odsunula bokom a odhalila tak solídnu tehlovú stenu, uprostred ktorej sa nachádzali masívne oceľové dvere s číselníkom, ako býva na trezoroch.

Nico bez váhania nastavil kombináciu, ktorú Robin ani pri najlepšom pozorovacom talente nedokázala zistiť.

Vo dverách ticho cvaklo a otvorili sa. Za nimi boli...ďalšie dvere. Robin udivene zdvihla obočie.

Vedľa týchto dverí bol displej s odtlačkom dlane, maličká kamera a mikrofón.

Nico priložil dlaň na odtlačok, v prístroji ticho píplo. Priblížil sa tvárou ku kamere, ktorá zamerala jeho sietnicu a oskenovala ju. Zároveň do mikrofónu povedal.

- Nico Gaylan.

Identifikácia prebehla ticho a rýchlo a dvere sa otvorili, aby odhalili ešte jedny dvere. Robinino obočie sa takmer stratilo vo vlasoch. Začínala mať lepšiu predstavu o tom, ako paranoidne vnímajú Gaylanovci svoju bezpečnosť.

Tentoraz dvere vyzvali Nica.

- Zadajte, prosím, heslo.

Nico sa obzrel na Robin a čosi zamrmlal.

- Systém nie je schopný rozpoznať heslo. Prosím, opakujte zadanie hesla. – oznámili dvere.

Nico znova čosi ticho zašomral.

- Systém nie je schopný rozpoznať heslo. Prosím, opakujte zadanie hesla. – papagájovali dvere.

- Doriti! – vyhŕkol Nico a divo zašermoval rukami.

- Simba! Heslo je Simba!!!

Vo dverách to zahučalo a vzápätí sa elektronický hlas ozval znova.

- Identifikácia prebehla správne. Vitajte, Nico Gaylan.

Nato sa dvere zdvorilo otvorili a Robin pozrela na Nica.

- Simba?

Zaškaredil sa na ňu v rozpakoch, že ho prichytila pri niečom takom.

- Simba. Leví kráľ. Nepozeráš disneyovky?

Robin myklo kútikmi úst. Kapitán Ego má očividne slabosť pre leviu stránku svojho ja.

- Pomôž mi so Scottom.

Nico zdvihol Scotta a vošiel dnu s Robin v pätách.

- Pri dverách je vypínač.

Robin nahmatala na stene plastový štvorec a stisla. Bezpečný dom zaplavilo mäkké svetlo žiarivky.

Rozhliadla sa a zmeravela úžasom. Podzemný bunker bol zariadený nanajvýš pohodlne, hoci nešlo o prehnaný luxus. Obrovská rozťahovacia kožená sedačka, televízor veľký ako Colorado, v rohu malý kuchynský kút a niekoľko políc a skriniek. Zazrela aj dvere, ktoré zrejme viedli na toaletu. Bola to v podstate veľmi veľká a pohodlná garsónka.

Nico zložil Scotta na gauč a nariadil.

- V kúpeľni bude v niektorej skrinke lekárnička. Prines ju.

Robin nad rozkazovačným tónom prižmúrila oči, ale šla. Napokon, Scottovi bolo treba pomôcť čo najrýchlejšie.

Keď sa vrátila s lekárničkou v ruke, zistila, že Nico zatiaľ Scotta stihol vyzliecť z nohavíc a košele, takže na sedačke ležal iba v čiernych slipoch.

Robin naprázdno prehltla. Aj keď vedela, čo sa v tom tele skrýva za zviera, aj keď bolo v bezvedomí a zranené, predsa bolo nádherné a mužné a prebúdzalo v nej túžbu.

Potriasla hlavou a rýchlo podala Nicovi, čo chcel.

Na jej prekvapenie vytiahol z lekárničky skalpel.

- Asi tam nebude obvyklá výbava. – podotkla a znepokojene sa spýtala.

- Vieš vôbec, čo robíš? Mal by sa na neho pozrieť lekár...

- A zatvoriť ho do labáku a pitvať na kúsky? Bez obáv. Všetci z rodiny máme kurz ošetrovania rán. Viem, čo mám robiť. A ty sa postav na opačnú stranu, cloníš mi svetlo. Budem musieť to stehno rozrezať, aby som vytiahol guľku.

Robin zbledla a rýchlo sa premiestnila k Scottovej hlave.

Nico vytiahol kus vaty a fľaštičku s oranžovou tekutinou a mokrým tampónom prešiel po rane. Robin si domyslela, že ide o dezinfekciu. Potom priložil skalpel ku koži a bez váhania prudko potiahol. Zo stehna sa prudko vyrinula krv.

V tej chvíli sa Scott zachvel a otvoril oči.

Robin stuhla.

Tie oči neboli ľudské. Boli modré, boli to oči snežného tigra. Tigra, ktorému do omámenému mozgu práve dorazila informácia o bolesti. Zreval a vrhol sa na jediného človeka, ktorého mal v zornom poli.

Na ňu.

_______________________________________________________________

* Charles Manson - fanatický vodca sekty. Pod nátlakom presvedčil svojich stúpencov, aby mu svoje trinásťročné dcéry dávali za manželky, sexuálne zneužíval deti i ženy a keď ho FBI chcelo zatknúť, zabarikádoval sa na svojej farme spolu s nasledovníkmi. Farmu následne podpálil a sekta Charlesa Mansona tak spáchala najväčšiu hromadnú samovraždu v dejinách USA. Tohto chlapíka by ste na večeru pozvať nechceli!Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok