.

Kapitola 17

Kapitola 17

Keď Bobby vošiel do kuchyne, videl, že Raven, sediaca Alesii na kolenách, si napchala jej vlasy do pusinky a zaistila ich tam vlastnou pästičkou. Vzhľadom na to, že Alesia už mala uslintanú polovicu hustej tmavej hrivy, robila to Robinina dcéra beztrestne už nejakú chvíľu. Obe ženy sedeli pri stole, na ktorom sa stále povaľovala cé štvorka a chladol na ňom hrniec s maglajzom, ktorý Robin pod babičkiným velením urobila.

Okrem toho na stole stáli dve šálky z číreho skla, v jednej bola čiernočierna káva a v druhej kvitol jazmín. Uškrnul sa.

- My kupujeme kvitnúce čaje?

Robin sa usmiala.

- Scott ich kupuje pre Pearl. Vybrakovala som mu zásoby.

To dávalo zmysel. Pearl bola nežné stvorenie, krehká duša, hoci hermeticky uzatvorená pred okolitým svetom. Jej brat by pre ňu urobil prvé, posledné, takže jej izba pripomínala komnatu pre princezné, všade tam mala malé sklenené drobnosti a tak celkom dávalo zmysel, že jej kupoval kvetinkové čaje. Kvôli Alesii bol tomu rád.

- Všetko v poriadku, Lesie? – spýtal sa s úsmevom.

Vrátila mu ho – akoby v tmavej kuchyni vyšlo slniečko.

- Zbožňujem Raven! – vyhŕkla.

- Máte tu viac detí?

- Dva levy, leoparda, nejaké tie vĺčatá... proste od všetkého trochu. – uškrnul sa Bobby.

- Včera, keď prišiel, skoro ho tie potvorky zožrali. – vyhlásila Robin.

Raven čosi zaštebotala a s vervou si napchala do ústočiek ďalšiu hrsť Alesiiných vlasov, čo jej vynieslo láskyplné pohladenie po chrbátiku. Robin sa usmiala a odpila si z kávy.

- Chce s tebou hovoriť babička. – spomenul si Bobby, keď sa vymanil z očarenia, s ktorým hľadel na svoju vyvolenú.

Alesia si vzdychla a vstala. Opatrne vyslobodila prameň svojich vlasov z uslintanej pasce a podala dieťa matke. Nasledoval taký ohlušujúci vresk, až Bobbymu skoro praskli bubienky. Rosario okamžite napchala do Raveninej drobnej pästičky prvú vec, ktorá jej prišla pod ruku – Bobbymu sa zdalo, že je to rozbuška.

Pokrčil plecami. Pri Skylariných dvojčatách v dome žiadna hračka dlho nevydržala. A keď sa k nim pridala Samova Terry, katastrofa bola dovŕšená. Nedávno videl akýsi cumlík zabudovaný do sadrového veľdiela, ktoré deti ostreľovali paintballovými puškami – hrali sa na dobýjanie hradu.

Vzal Alesiu za ruku a viedol ju za babičkou, ktorá sedela za vrchstolom ako kráľovná. Usadil ju blízko kozuba a sám sa ochraniteľsky oprel o operadlo jej stoličky.

Megan si mladú ženu premeriavala.

- Takže, dieťa, najskôr sa spýtam – ste v poriadku? Roky tvrdím, že Bobby sa pri svojom štýle jazdy na motorke zabije, ale nikdy som nevzala do úvahy, že by mohol ohroziť aj vás.

Kým sa Bobby vôbec zmohol na nejakú obranu, Alesia rozhorčene vyprskla.

- Bobby ma ničím neohrozil. To ja mu nosím smolu. Najskôr kvôli mne rozmlátil motorku, potom nás v parku napadli Teriáni, ďalej po nás strieľali a napokon sa naše auto prevrátilo na strechu. Stavím sa, že Bobby v živote nazažil akčnejších dvadsaťštyri hodín.

Megan sa uškrnula.

- Robert je na akčné veci zvyknutý. Rada by som počula viac o tom útoku Teriánov. Bobby sa zmienil len okrajovo.

Alesia pokrčila plecami.

- Zjavili sa odnikiaľ, jeden sa vrhol na Bobbyho, druhý na mňa. Bobby toho prvého zlikvidoval skôr, než som sa spamätala a s tým druhým si poradil tiež.

- Premenil sa? – spýtala sa Megan ticho.

Alesia prikývla a usmiala a potľapkala Bobbyho po chrbte dlane, ktorou zvieral operadlo jej stoličky.

- Skoro ma porazilo. Hm, tých dvadsaťštyri hodín bolo poriadne akčných aj pre mňa.

Bobby sa uškrnul.

- Mala si ju vidieť, babi. Zjavila sa tam akási ženská a zazrela ma. Alesia ju presvedčila, že som jej domáci miláčik, ktorého tam práve venčí. Bola skvelá.

Alesia mávla rukou.

- Ale skoro mi cvrklo.

Bobby pokrčil plecami.

- Bola by si cvok, keby to bolo inak.

Megan prelietala očami z jedného na druhého a v tvári sa jej vystriedalo niekoľko výrazov.

- A tá streľba?

- O tom vám veľa nepoviem. Kým som sa spamätala, auto bolo na streche a ja som bola prišpendlená k sedadlu šabľozubou šelmou.

Megan zúžila oči a vyštekla.

- Robert!!!

Alesia sa ho aj tentoraz zastala rýchlejšie, než stihol zareagovať.

- Nevydesil ma, tentoraz nie. A zabránil tomu, aby som sa škaredo otĺkla. Je to môj hrdina. Som rada, že budeme rodina, hoci vzdialená.

Megan zmätene pozrela na Alesiu, potom na Bobbyho a napokon vzdychla.

- V poriadku, Bobby, nechám to na teba. Aj keď mám sto chutí vysvetliť tejto mladej dáme sama, ako sa veci majú.

Bobby zaškrípal zubami.

- To som ti vďačný, babi. Niektoré veci musí chlap urobiť sám.

- Nico neurobil. Za neho som vybavila úplne všetko.

- Nico je lenivý ako voš. A nemal o to záujem. – odsekol Bobby a Megan sa temne zachechtala.

Alesia vyzerala zmätene, keď ich Megan prepustila s tým, že ide zavolať Samovi a Summer.

- Chcem vedieť, o čom to celé bolo? – spýtala sa.

Bobby sa ošil.

- To chce trochu súkromia.

Nezaviedol ju späť do kuchyne, ale hore po širokom schodišti a do svojej izby. Na Alesiino prekvapenie, keď vošiel, zhlboka vtiahol vzduch, pretočil očami a začal otvárať skrine a nakúkať za závesy.

Po tom, čo za výdatného šomrania spod postele vyduril malé vĺča a vystrčil ho za dvere, objavil na dne skrine mača leoparda, schmatol ho za voľnú kožu na krku a urobil s ním to isté.

- Bože, milujem tie decká, ale začína ich byť akosi priveľa. Neviem, ako to zvládali naši, keď sa nás skoro naraz narojilo dvanásť. – vzdychol, keď otvoril okno a spoza závesu ním vyletel z izby oblak dymu.

Pri pohľade na vydesenú Alesiu vysvetlil.

- To bola Terry, Samova dcéra. Môže na seba vziať podobu leva, alebo sa premeniť na dym. Zdedila to po svojej Teriánskej matke.

- A...ha.

Alesia sa uškrnula. Tieto paranormálne záležitosti ju skôr pobavili, než desili. Nech už Gaylanovci boli, čo chceli, v istých veciach boli úplne normálna rodina a riešili úplne normálne veci.

- Takže, o čom bol ten záhadný rozhovor s babičkou?

Bobby sa posadil na posteľ a Alesiu usadil vedľa seba.

- Vieš, ako si hovorila, že budeme vzdialení príbuzní?

Zamračila sa.

- Áno. Keď si vezmeš Kristie....

-... ja si Kristie nechcem vziať. – prerušil ju.

- Ešte včera som chcel, ale... dnes je všetko iné.

Zamračila sa ešte viac.

- Myslím, že nerozumiem.

- Nechcem mať s Kristie vôbec nič. Pretože som stretol ženu, na ktorej mi záleží viac, než na Kristie. Oveľa viac. Kristie jej nesiaha ani po členky. Je dobrá, milá, krásna a láskavá. A ja... ja si neviem predstaviť, že strávim život s nejakou inou.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok