.

Kapitola 18

Dobré ránko všetkým, takže tu je ďalšia sľúbená časť Ako tieň, dúfam, že sa vám bude páčiť. Príjemné čítanie! :-)))

Kapitola 18

Lev. Kieran si bol istý, že jeho vlasy sú momentálne v deväťdesiatstupňovom uhle k pokožke hlavy. Lev.
Nemohol to predýchať. Lev. Sedí v aute s najkrajšou ženou, akú kedy videl a tá žena je...lev. Proste... len tak.
Skylar mlčala a dívala sa na neho s obavou v očiach. Vyzerala, že čaká, kedy mu to docvakne a on s krikom utečie z auta.

To Kierana naštvalo. Dočerta, možno si nepamätá, kým je, ale rozhodne nebude ako nejaká rozmaznaná školáčka pišťať a škriabať sa na stoličku, lebo po dlážke prebehla myš! A nič na tom nezmení fakt, že táto myš by ho zrejme mohla zožrať aj s topánkami a ani sa pritom nezadýchať. Myš, či lev, na tom nezáleží, šerifa MacKennu nikto pišťať nedonúti!!!
Šerifa. MacKennu.
Jeho mozog opäť vybuchol v záplave bolesti, pred očami sa mu zatmelo a jeho ruky automaticky vyleteli k spánkom, akoby samotný dotyk mohol tú agóniu zvrátiť.
- JEŽIŠIKRISTE, ZASTREĽTE MA NIEKTO!!!!
Skylar na svojom sedadle až podskočila, keď nečakane vykríkol. Jeho hlas rezonoval malým priestorom auta a ona si na sekundu pomyslela, že mu to nemala hovoriť. Lenže... netváril sa naštvane, ani ustráchane, v jeho tvári videla bolestný výraz, rovnaký, ako keď sa v jedálni ich sídla sklátil na podlahu. Tie príšerné bolesti sa mu opäť vrátili!
Okamžite zabudla na ostražitosť a natiahla sa k nemu. Bezpečnostný pás sa jej pritom zaryl do brucha i hrudníka, ale nevšímala si to. Napoly očakávala, že sa jej dotyku vyhne, ale on sa jej bezmocne zviezol do náručia.
Skylar si položila jeho hlavu na stehná a pohladila ho po vlasoch.
- Veľmi to bolí?
- Ako keď sa niekto snaží vydlabať ti mozog z lebky hrdzavou lyžicou. – zaškrípal zubami.
Stále ho hladila a on sa pomaly uvoľňoval. Bolesť odplynula a nechala po sebe len tepajúce búšenie kdesi vzadu v hlave.
- Som policajt? – spýtal sa náhle, stále s hlavou na jej stehnách.
Stuhla. Ale potom rezignovane vzdychla. Aký by to malo účel, keby mu teraz klamala? Po tom, čo videl? Po tom, čo mu povedala?
- Si šerif.
Kieran sa obozretne vyhol myšlienkam, ktoré by mohli znova vyvolať tú zničujúcu bolesť hlavy. Až teraz si uvedomil, že sa lícom pritlačil o jej nohu. Mal by vystreliť na opačný koniec auta, dočerta, na opačný koniec sveta, ak by to bolo možné. Ale z nejakého dôvodu mal pocit, že je v bezpečí. Jej ruka mu pohládzala vlasy so zvláštnou nehou. Nie, nebude utekať. Ak je Skylar naozaj lev, aj tak by ho dobehla skôr, než by urobil desať krokov, nie? A na Discovery Channel vždy hovorili, že pred šelmami sa utekať nemá, nie? Vyprovokujete ich tým k útoku.
Ale na jej stehnách naveky zostať nemôže. Pomaly sa teda od nej odlepil a cítil, ako mu jej ruky bez odporu skĺzla po hlave a zostala ležať na sedadle. Nijako sa ho nepokúšala zadržať. Dokonca mu prezradila, že je šer... nie, nemyslieť na to. Radšej vytiahne toho príslovečného kostlivca zo skrine a pokúsi sa pochopiť, ako je možné, že jeho žena je lev.
- Vedel som, čo si zač, keď sme sa brali? – spýtal sa, keď ticho v aute trvalo už dlhšie.
Skylar pokrútila hlavou.
- Nevzali sme sa. Je mi ľúto, že ti babička klamala, že som tvoja manželka. Aj mňa to prekvapilo, nečakala som to. Spoznali sme sa len minulý týždeň.
Kieran veľmi opatrne uprel pohľad do jej tváre. Nevyzerala ako lev. Vyzerala...smutná, unavená a rezignovaná.
- Prečo? – spýtal sa.
- Čo prečo?
- Prečo sa mi tvoja babička snažila nahovoriť, že sme manželia?
Skylar očervenela až po korienky vlasov.
- Chce, aby si mi urobil dieťa.
Kieran vypleštil oči.
- Čo si to povedala?!
Skylar podráždene fľochla bokom.
- Dieťa. Taký ten malý človiečik, čo ťapká krivými nožičkami po dome, pocikáva sa, švitorí nezmysly a všetko strká do úst. Určite si už o niečom takom počul.
Kieranovi poklesla sánka.
- Ty to myslíš vážne. Načo je tvojej babičke dieťa?
Skylar vzdychla.
- Je nás málo. Zostala už len naša rodina. Babička chce zabezpečiť existenciu ďalšej generácie. Predpokladám, že len čo sa stanem matkou ja, obráti svoju pozornosť na Sama, alebo niektorého iného bratranca, či sesternicu a bude ich nútiť splodiť deti. Teraz som však na rade ja. Ty máš podľa babičky dobrú genetickú výbavu, aby si bol otcom môjho dieťaťa.
Kierana na tej odpovedi zarazili tri veci. Nútiť? Ako môže niečia stará mama nútiť svoje vnúčatá mať deti? Kriste, nežijú v stredoveku, či nie?! Druhá vec – genetická výbava?! To je všetko, čo Skylar na ňom priťahuje?! Cítil sa hlboko, prehlboko urazený. Jeho mužnosť bola práve zadupaná do zeme a tak sa zameral na tretiu vec, ktorá ho prekvapila. Je nás málo, povedala.
- Nás...tým myslíš... zvieratá? – spýtal sa.
- Ak nás tak chceš volať. – nehádala sa.
Kieran potriasol hlavou.
- Ako inak by som vás mal volať, Skylar? Ste zvieratá. Vlci, orly, levy a ktovie aké potvory ešte. Prečo vôbec potrebujete na plodenie detí ľudí? Nemôžeš sa premeniť na levicu a rozdať si to niekde v zoo s dajakým levím samcom?
Znechutený a pohoršený výraz na Skylarinej tvári ho mal varovať, ale bol taký zmätený, nahnevaný a sklamaný, že ignoroval náznaky jej rozhorčenia.
- No schválne, prečo sa obmedzovať na ZOO? Niekde v afrike by si určite natrafila na leva, ktorý má genetický materiál, ktorý by tvojej babičke vyhovoval, nie? – rýpal ďalej.
Skylar zavrčala. Nie nahlas, ale dosť na to, aby sa Kieranovi rozšírili oči, keď ten zvuk rozvibroval jeho vnútornosti. Bolo to ako dunenie hromu, blízke a predsa vzdialené, hlboký, divý zvuk, ktorý sa absolútne nehodil k Skylarinej tvári. Uprel na ňu oči a ona v nich zahliadla čriepky strachu. To jej rozhorčenie schladilo. Kieran nemôže vedieť, čo je zač. Myslí si, že je ako nejaký vlkolak z hollywoodskych filmov, alebo čo. Chápala ho, ale to neznamenalo, že sa nechá urážať.
- Ja nie som zoofil, idiot! A nie som ani nejaká hračka prírody, dobre? Som človek ako ty. Akurát ja mám nejaké tie schopnosti, ktoré ty nemáš, to je jediný rozdiel medzi nami.
Kieran si vydýchol, keď si uvedomil, že sa ho Skylar nechystá zožrať. Aj tak však skepticky nadvihol obočie.
- Tak čo si, dočerta, zač?
- Som Strážca. – odvetila prosto.
Zamračil sa.
- A čo také strážiš, že na to potrebuješ pazúry a tesáky?
Skylar sa na neho kyslo zaškľabila.
- Strážim teba. Tvoju sekretárku. Tvojich kolegov, priateľov, rodinu, strážim ľudstvo.
Dobre, takúto odpoveď nečakal. Počítal do desať, aby sa upokojil a potom zdvihol ruky, akoby sa bránil.
- Dobre. Teraz v tom mám dokonalý zmätok. Mala by si začať od začiatku, aby som to pochopil. Predovšetkým, kde ste sa vzali?
Skylar na neho opäť zagánila.
- Ty hovoríš, akoby sme boli iný živočíšny druh. Nie je to tak. Som človek, rovnako ako ty. Akurát nás sily Chaosu obdarili určitými...schopnosťami.
- Znova sa strácam. Sily chaosu?
A tak Skylar s povzdychom začala. Povedala mu všetko. O ich pramatke Gaylan, prvej šamanke. O večnom boji Rovnováhy a Chaosu. O Teriánoch a ich strašnom účinku na ľudstvo. O tom, ako na ňu zaútočili priamo v jeho kancelárii a tiež o tom, že jeho strata pamäti je následkom tohto útoku. O tom, ako babička vládne rodine a okrajovo spomenula aj Pearl.
Počas jej rozprávania Kieranova tvár menila výrazy a objavovali sa v nej stále nové emócie. Neviera, pochybnosti, skepticizmus, prekvapenie, uznanie, popieranie... a napokon logika. Napokon Skylar zmĺkla.
- No...to veľa vysvetľuje. – vytisol zo seba napokon.
- Takže si to zhrňme, aby som správne všetko pochopil. Za prvé, rovnováha je zlá, chaos je dobrý.
Skylar prikývla.
- Napriek všetkému, čo kedy ľudstvo povedalo.
- Dobre, to znie logicky. – pripustil Kieran neochotne.
- Za druhé: strážcovia bojujú za chaos, Teriáni za rovnováhu.
- Správne. Chaos a rovnováha nás všetkých obdarili schopnosťami, ktorými vládneme.
- Aj to dáva zmysel. Teriáni vyciciavajú z ľudí inteligenciu a manipulujú s ich mozgami. Gaylanovci sa menia na zvieratá a majú ešte aj všelijaké iné schopnosti.
- Pochopil si to dobre.
Kieran sa zamračil.
- Akú ďalšiu schopnosť máš ty? Okrem toho, že sa meníš na leva?
- Ovládam vzduch.
Chvíľu na ňu nechápavo zízal.
- A to sa dá ako použiť v boji? Odveješ svojich nepriateľov?
Skylar pokrčila plecami.
- Z času na čas. Vzduch je veľmi flexibilný. Ver mi, vie byť strašnou zbraňou.
- Ako napríklad? – dobiedzal.
Pozrela na neho.
- Chceš to predviesť?
Chvíľu o jej návrhu rozmýšľal a potom súhlasne pokýval hlavou.
- Ak mi sľúbiš, že mi to neublíži.
Usmiala sa.
Nechala svoju mágiu preniknúť v tenkých prúdoch na povrch. Vyplávala nedočkavo, celá šťastná, že ju konečne pustili z reťaze. Zvlnila sa okolo Skylar ako keď sa mačka obtiera o nohy a takmer nahlas priadla. Kieran zazrel, ako sa jej vlasy rozhýbali v slabom vánku uprostred uzatvoreného auta. Sánka mu trochu poklesla. Bolo to, akoby bol niekde pred Skylar obrovský ventilátor.
- Nekecala si. – vydýchol.
Usmiala sa, trochu opojene, v eufórii, ako vždy, keď dovolila svojej mágii prejaviť sa. Bolo to pre ňu oslobodzujúce.
- Môžeme?
Kieran zatvoril ústa a prikývol. Teraz už necúvne.
- Len do toho.
Skylar prinútila vzduch okolo Kieranovej hlavy, aby stuhol, zhmotnil sa. Častice, ktorými bol vzduch tvorený, poslúchli Skylarin príkaz a zmenili svoje skupenstvo z plynného na pevné. Kieran vytreštil oči, keď sa pokúsil nadýchnuť a neuspel.
Ten pocit sa nedal k ničomu prirovnať. Nebolo to ako vdýchnuť vodu. Aj keď vás voda začne dusiť, cítite, ako vám naplnila pľúca. Teraz však jeho pľúca nenaplnilo nič. Vzduch bol taký hustý, že ho nebolo možné vdýchnuť. Ešte chvíľu a začne sa dusiť.
Našťastie si Skylar uvedomovala, že takáto ukážka jej schopností sa mu musí zdať príšerná, lebo sa nemohol brániť. Držala svoju moc okolo Kierana len tak dlho, že prišiel iba o dva nádychy. Hneď potom zvinula svoju mágiu späť do seba a ona ju naplnila ako spokojné mačiatko.
Kieranovi vyletela ruka k hrdlu. Nemohol uveriť, čo práve zažil.
- Impozantné. – vydýchol napokon.
- Chceš vidieť aj to, ako sa premením na leva? – spýtala sa ochotne.
Potriasol hlavou.
- Na jeden deň je toho na mňa dosť.
Chvíľu mlčal a Skylar po ňom pokukovala.
- Vieš už dosť na to, aby sa na mňa prestal jačať, kým prídeme do nemocnice?
Kieran sa zaškľabil.
- To asi nebude treba. Odvez ma domov.
Skylar sa na neho pozrela s obavou v očiach.
- Ale tvoja hlava...
- Nerob si starosti.- zavrátil ju chladným tónom.
- V lekárničke v kuchyni mám nejaké aspiríny. – ostré bodnutie v hlave ho upozornilo, že si opäť spomenul na niečo, čo by si pamätať nemal. Ale nebolo to také strašné, ako predtým. Navyše mu to povedalo aspoň to, že má v kuchyni aspirín, logicky má niekde nejakú kuchyňu a teda niekde býva.
Až vtedy pochopila, že chce, aby ho odviezla k nemu domov, nie k nej. Stuhla. Otvorila ústa, aby niečo namietla, ale znova ich zatvorila. Čo mu mala povedať? Zlatko, babi bude zúriť, ak si ťa nechám prekĺznuť pomedzi prsty? A ak chceš ísť domov, nemohol by si ma oplodniť rovno tu v aute? Mal by si to z krku, vieš?
Kdeže. Tým, že mu povedala pravdu, si zatvorila dvere do jeho postele, to bolo viac, než isté.
Vzdychla a siahla po kľúčiku, aby naštartovala auto. Kieran videl na jej tvári ten vnútorný zápas, no napokon sa asi rozhodla, že ho ani neznásilní, ani nezožerie. Nie že by niečo mal proti tomu prvému.
Alebo mal? Bol na ňu naštvaný, lebo ho vodila za nos, ale dočerta, stále mu tvrdol jeho kamoš, ledva na ňu pozrel. Asi sa potrebuje zatvoriť vo svojom dome a o všetkom popremýšľať.
Skylar sa dotkla kľúčov, keď odrazu čosi rozvibrovalo vzduch v aute. Nos jej naplnil odporný pach, teriánsky pach! A jeho zdroj bol blízko, veľmi blízko!!!
Neľudsky rýchlo sa zvrtla a zazrela toho istého Teriána, ako sa na ňu vyškiera zo zadného sedadla.
- Povedal som ti, že sa ešte stretneme, levica!
Skôr, než sa stihla premeniť, varovať Kierana, alebo hocijako zareagovať, Terián si priložil k ústam tenkú trubičku, silno fúkol a ona pocítila, ako ju čosi bodlo do krku.
A vzápätí sa ponorila do tmy.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok