.

Kapitola 18

Kapitola 18

Robin stuhla len na zlomok sekundy, ale Nicovi to očividne stačilo na úplnú premenu. Pretože Scott bol v polovici skoku, ktorý mal ukončiť Robinin život, keď do neho zboku narazilo mohutné, zlatou srsťou porastené telo a zvalilo ho na zem, bokom od vydesenej mladej ženy.

V duchu sa pripravila na všetky možné scenáre, pričom najhorší bol ten, v ktorom sa po miestnosti budú trhať a driapať dve divoké šelmy. Videla ten obraz, akoby sa jej to odohrávalo pred očami.

A v tom momente kalich jej trpezlivosti pretiekol.

- Dosť!!! – zajačala, až lev nespokojne zamručal a potriasal hlavou. Nečakane hlasný a vysoký zvuk mu zrejme spôsobil zvonenie v ušiach. Aj Scott sa chytil za hlavu – očividne bol preladený na tigrí mód a len okamih ho delil od premeny a tým aj od Robininho najhoršieho scenára. Jeho uši boli príliš citlivé na vysoké jačanie.

Obaja muži...šelmy...čokoľvek, boli takí zaneprázdnení úvahami o možnosti obnovenia plnej funkčnosti ušných bubienkov, že sa prestali navzájom trhať.

- Dosť. – opakovala Robin, tentoraz tichšie. Dôrazne povedala:

- Dnes v noci sa mi obrátil život na ruby. Svet vyzerá ráno celkom inak, než aký bol večer. Vlámala som sa do cudzej budovy a ukradla tam informácie ako nejaký James Bond. Potom na mňa strieľali, na smrť ma vydesil tiger a videla som druhú mŕtvolu vo svojom živote.

Trochu zvýšila hlas.

- Mojím tričkom som obviazala tigra, podprsenku som obliekla levovi a to, čo mi z oblečenia zostalo, je celé od krvi muža, ktorý sa ma pokúsil zabiť. Napadol nás Terián, nech už je to hocičo a vzápätí mi vybuchol pred očami. Ak vám to ušlo, páni, som na pokraji nervového zrútenia.... – urobila dramatickú pauzu a potom zrevala, koľko jej hrdlo dovolilo:

- A VY SA TU MLÁTITE AKO DVAJA MAGORI!!!!!

Nico i Scott uvážlivo cúvali. Robin videla, že jej monológ zaberá, pretože Scottove oči stratili modrý nádych a zmenili sa späť na zelené.

- Robin? – spýtal sa zmätene.

- Milé, že sa pamätáš. – poznamenala jedovato.

Scottovi sa v tvári rozhostil výraz absolútnej hrôzy, keď si uvedomil, čoho bola tej noci svedkom. Chcel jej poskytnúť len trochu dobrodružstva, nemala sa dostať do skutočného nebezpečenstva. Lenže jeho zranili a kým bol mimo, mohli ju zabiť aj sto krát!!!

- Terián? Napadol ťa Terián? – spýtal sa priškrtene.

Vydýchla si. Scott je zasa sám sebou. Vzduch sa zavlnil a namiesto Simbu tu stál opäť Nico.

- Len jeden. A prišiel som včas. – oznámil Scottovi.

Uškrnul sa.

- Bránila ťa vlastným telom. Vlastne to bolo dojímavé.

- Pravda. – šokovane vyhlásil Scott.

Robin cítila, ako v nej všetok ten zmätok vrie a búri sa jej krv v žilách. Mala by byť od strachu polomŕtva, ale namiesto toho bola len...naštvaná. Uprela na Scotta mrazivý pohľad.

- Ľahnúť! Nech ti tvoj podarený príbuzný môže vybrať guľku!

Scott poslušne odkrivkal ku gauču a rozvalil sa naň. Potom pozrel nahor, do Robininej naštvanej tváre.

Necítil sa ktovieako príjemne, pretože si nesadla k nemu, ale hľadela na neho zhora, z nadradenej pozície. Ani mužovi, ani mačke v ňom sa to príliš nepáčilo, ale uznával, že pod dnešnom fiasku, s ktorým skončila ich spoločná akcia, si Robin zaslúži trošku pohladiť pošramotené nervy.

Nico vzal do ruky skalpel a otrčil ho Scottovi pred oči.

- Nehýb sa. Aby som ti nechtiac neufikol gule.

Scott sa zamračil.

- Čo ty tu vlastne robíš?

- Volala mi Rhiannon, ktorú kontaktovala tuto princezná. Náhodou som bol nablízku. Prišiel som, zlikvidoval Teriána a zistil, že tvoja barbie nosí svetlo fialové čipkované prádlo.

Scott zúžil oči a zavrčal. Nico sa pobavene zachechtal a očividne sa popásal na jeho zlosti. Robin túto mužskú výmenu okamžite ukončila, keď sladko povedala.

- Áno, tú fialovú čipku máme spoločnú, však, Nico? Nepochváliš sa Scottovi, ako sexi vyzeráš v podprsenke?

Poznámka okamžite zmazala Nicov úsmev a Scott vytreštil oči. Robin cítila, ako z nej hnev pomaly opadáva a zľutovala sa.

- Priviazala som ťa Nicovi na chrbát. Bohužiaľ, mojím tričkom som ti obviazala rany, bunda bola prikrátka a nohavíc som sa vzdať nechcela. Priviazala som ťa teda k Nicovi podprsenkou.

- Ktorej zdrapy teraz najskôr poletujú po celom New Yorku. – zašomral Nico.

Scottovi myklo kútikom úst v počiatkoch smiechu, ktorý sa však okamžite zmenil na zaúpenie, pretože Simba si práve tento okamih vybral na to, aby sa začal skalpelom vŕtať v rane. Zbledol a zaťal zuby. Prsty, zaryté hlboko do koženej sedačky, mu zbeleli.

- Vydrž, Snehulienka. – zašomral Nico, zatiaľ čo Scottovi vyrazil na čele studený pot. Našťastie o dve sekundy víťazoslávne zdvihol dva zakrvavené prsty, v ktorých zvieral guľku.

- A je to! – vyhlásil lev spokojne a mrkol na Robin.

- Teraz ho môžeš obviazať.

- Netreba to zašiť? – strachovala sa. Nico potriasol hlavou.

- Hojíme sa rýchlo.

- Pravda. – vytisol Scott cez zaťaté zuby. V tvári sa mu však už zračila úľava a chytal lepšiu farbu.

- Jasné. – zašomrala Robin.

- Vlkolaci sa odjakživa hojili rýchlo, nie?

Scott vypleštil oči a rozkašľal sa, maskujúc záchvat smiechu a Nico sa zamračil.

- Princezná, viem, že nie si zoológ a teda nebudeš poznať jemné anatomické rozdiely medzi zvieratami, ale... ty máš pocit, že my dvaja sme...vlci?!

Scott prestal kašľať a vytisol zo seba:

- Summer, Sam, babička a teta Sofia by dostali záchvat.

- Pravda. – zažartoval Nico parodujúc Scotta.

Robin sa zamračila a vzala do ruky obväz. Kľakla si k Scottovi a pustila sa do obväzovania. Len čo sa ho dotkla, Scott pocítil, že jeho penis stuhol na kameň. Kriste, mohol by byť na smrteľnej posteli a táto žena by ho aj tak vzrušila do nepríčetnosti!!! Zo všetkých síl sa pokúšal nehybne sedieť, kým mu ošetrovala stehno. Jej dlaň sa mu dotýkala pokožky tak blízko rozkroku, že v duchu preklínal Nicovu spoločnosť. Keby boli sami, možno by Robin presvedčil, aby...

- Fajn. Tak nie ste vlkolaci. Nie som úplný idiot a poznám tigra a leva, keď ich vidím. Čo však vôbec nevysvetľuje ten chaos. Takže...vysvetľujte, chlapci.

Povedala síce „chlapci“, ale pohľad upierala na Scotta. Prosebne pozrel na Nica. Nemôže klamať, ako sa z toho má vykrútiť? Spoliehal sa na bratranca, že mu pomôže.

Nico však pokrútil hlavou.

- Videla všetko, čo nemala. Ak nechceš, aby som ju umlčal naveky, musíme s pravdou von.

- Babička nám vykrúti krky. – povzdychol Scott a vôbec to nemyslel obrazne.

Robin hľadela z jedného na druhého.

- Takže? Bude to?

V napätí pritiahla obväz, až Scott zaškrípal zubami.

- Uchyľuješ sa k mučeniu? Aj tak ti všetko poviem!

Zovretie okamžite povolilo.

- Mrzí ma to. – povedala rýchlo.

Scott prikývol. Otvoril ústa a nadýchol sa, no Nico ho predbehol.

- Fajn. Vy dve hrdličky to tu už zvládnete aj bezo mňa. Zachránil som vás z tej strechy, takže moja úloha tu skončila. Majte sa dobre.

Zvrtol sa na päte a odkráčal.

- Daj tú guľku na rozbor, dobre?! – zakričal za ním Scott. Chcel vedieť, kto po nich strieľal a jediná stopa, ktorú mali, bol ten úlomok, ktorý mu Nico vybral z nohy.

Jedinou odpoveďou mu bolo tiché zamručanie. O chvíľu Scott svojimi citlivými ušami zachytil zvuk štartéra a vzápätí jemné, vzďaľujúce sa pradenie motora. To musí byť Nicov športiak. Osameli.

Robin opäť vstala a skrížila si ruky na hrudi.

- Tak. Nico je preč, my sme v bezpečí a ja mám pocit, že je najvyšší čas na nejaké sedatíva a peknú, pohodlnú zvieraciu kazajku. A keďže si príčinou ty, čakám, že ma z toho aj dostaneš. Začni pekne od začiatku. Čo si, dočerta, zač?Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok