.

Kapitola 18

Kapitola 18

Ashley stála v hotelovej kúpeľni pred zrkadlom a prečesávala si kefou dlhé, čierne vlasy. Pohľadom zablúdila na jediný biely prameň, pamiatku na svoj prvý boj s Teriánmi.

Aj teraz sa chystala do boja. O pár minút sa mala stretnúť s Rhiannon, ktorá tu v Brazílii vystopovala hniezdo piatich Teriánov a žiadala zo Sídla posily. Babička poslala ju a tetu Simone.

Ashley mala túto svoju tetu rada, najmä teraz. Simone bola jemná, zádumčivá osoba a už roky si pestovala utrápený vzhľad, odkedy jej dcéra Pearl prestala rozprávať a zbláznila sa.

Práve pre ten utrápený výzor ju mala Ashley rada – teta Simone bola taká zaujatá vlastným trápením, že si nevšímala trápenie nikoho iného a Ashley sa tak vyhla všetečným otázkam. Ani ona totiž nebola schopná skrývať svoje trápenie. Už to bolo sedem mesiacov, čo sa rozišla s Chaosom a stále sa cez to nedokázala preniesť.

Najhoršie bolo, že Chaos jej proste nedal zabudnúť. Raz za pár dní, či týždňov sa ukázal, šarmantný a očarujúci úsmev žiaril ako stowattová žiarovka a zvodnosť z neho sálala ako teplo z krbu. A ona bola tá nešťastnica, ktorá ho zakaždým odmietla.

Nie že by jej nadbiehal. Keby cítila, že mu na nej čo len trošku záleží, bez váhania by sa vzdala svojej hrdosti a vrhla sa mu do náručia. Keby len raz povedal: milujem ťa.

Ashley vzdychla a odložila kefu na umývadlo. Pustila sa dlhé vlasy zapletať.

Chaos v nej však videl len pohodlnú a rozkošnú milenku. Bol rovnaký, ako všetci muži. Chcel si len vrznúť vždy, keď mal chuť, neviazať sa a nič neobetovať. Ona bola ochotná pre lásku obetovať všetko.

Rodinu, klan, bezpečie, možno aj život. A on si nič z toho nevážil.

Natiahla sa po gumičke, ktorou chcela stiahnuť koniec vrkoča. Ležala na kraji umývadla, ale len čo sa jej Ashleyine prsty dotkli, umývadlo s hlasitým puknutím prasklo a gumička zmizla v praskline.

Ashley na to zízala a potom zdvihla pohľad k zrkadlu. S jemným, praskavým zvukom sa po ňom šírili ako vlások tenké prasklinky, až vyzeralo ako pavučina.

Ashley sa vnútorne obrnila.

- Prestaň, Chaos.

- Prečo? – ozvalo sa jej za chrbtom. – Je to vtipné. Keby si videla, ako si sa zatvárila, keď ti tá vec zmizla pod rukami.

Ashley sa zhlboka nadýchla a počítala do desať.

- Vráť mi ju. Potrebujem si zviazať vlasy, aby ma Teriáni nemali za čo chytiť.

Chaos ju zozadu objal rukami okolo pása a ucho jej ovial jeho dych.

- Vtáčatko, som božstvo chaosu. Nenaprávam veci tak, akoby podľa smrteľníkov mali byť. Ak chceš tú gumičku späť, obráť sa na moju sestru.

Jeho dotyk bol viac, než mohla zniesť. Vymanila sa z jeho objatia, obrátila sa k nemu a dovolila svojej mágii, aby jej na ruke vyčarovala orlie pazúry. Sekla po Chaosovom bruchu a keď prekvapene odskočil, držala v ruke – opäť v ľudskej – dlhý cár jeho čierneho trička.

Otočila sa späť k popraskanému zrkadlu a dlhým útržkom si zviazala koniec vrkoča.

- Roztrhla si mi tričko. – povedal Chaos neveriacky.

A ty mne srdce, pomyslela si, ale nahlas odvrkla:

- Bývala som milenkou božstva chaosu. Nerobím veci tak, ako by podľa bohov mali byť. Ak chceš mať tričko opäť v poriadku, obráť sa na svoju sestru.

Chaos sa zamračil.

- Dokedy ešte mieniš používať ten minulý čas, pokiaľ ide o nás dvoch, Ash?

Neoslovil ju vtáčatko, čo bolo jasným znakom, že hovorí vážne.

Pokrčila plecami a zo všetkých síl sa pokúšala nedať najavo, ako ju bolí, keď to musí opakovať stále znova a znova.

- Navždy. Nijaké my už neexistuje. Pozri, Chaos, bolo to fajn, kým to trvalo, ale nerobme z toho drámu, dobre?

Chaos sa zamračil ešte viac a kachličky na vani popraskali a vysypali sa na podlahu. Zrkadlo sa roztrieštilo a jeho črepy spadli na rozbité umývadlo.

- Klameš samu seba, Ash. Miluješ ma.

Ashley sa zhlboka nadýchla a otočila sa opäť k nemu.

- Ale ty nemiluješ mňa.

- Čo to s tým má spoločné? Nehovor mi, že sa ti nepáčil sex.

Vzdychla.

- Chaos, ty si nikdy nemiloval. Možno to zo svojej podstaty ani nedokážeš.

Stropné sklo zapraskalo a zhaslo, na stenách kúpeľne sa zjavili grafity a omietka popadla na zem, kde sa už kopili črepy kachličiek a zrkadla.

- Nerozumiem. – zavrčal.

- Nemôžem vysvetliť slepému, akú farbu má východ slnka, Chaos. A nemôžem vysvetliť svoje pocit niekomu, kto nikdy nemiloval. Nepochopíš to.

- Ľudská láska. – zavrčal pohŕdavo.

Ashley si zvinula vrkoč do pevného uzla, aby jej nepoletoval okolo hlavy a prichytila ho niekoľkými sponkami.

- Proste to nechaj tak. Nájdi si inú milenku. Nenavštevuj ma. Ak ti so mnou bolo dobre, dopraj mi aspoň duševný pokoj a nechaj ma, aby som zabudla.

Chaos urazene odul pery.

Ashley bola jeho milenkou niekoľko rokov. Zvykol si na ňu. A vôbec nepočítal s tým, že ho odkopne. Jeho ego bolo urazené až do špiku kostí. Bola to prvá smrteľníčka, ktorá ho kedy odmietla. A navyše taká, o ktorej by si to nikdy nepomyslel. Bola totiž presne taká, akú si želal – poddajná, prispôsobivá, vždy mu splnila každé želanie.

A teraz by to malo skončiť? Dofrasa, toto nechcel!

Vtedy na Vianoce neprišiel, pretože chcel len to, aby ho prestala milovať. Láska k nemu odvádzala jej pozornosť od úlohy, na ktorú bola predurčená. Chcel, aby s ním spávala, to bolo všetko. Na jej živote sa nemalo nič meniť. Mala ďalej bojovať s Teriánmi, vydať sa a porodiť ďalšiu generáciu Strážcov. Ale ona plánovala toto všetko odhodiť. Kúpila dom v Mexiku, pripravovala sa na odtrhnutie od rodiny. To nemohol dopustiť. Strážcov bolo stále málo, hoci deti narodené v nedávnej minulosti dávali novú nádej do budúcnosti.

Áno, Chaos si to pekne všetko naplánoval. Ashley sa vydá, porodí deti, bude bojovať s Teriánmi a z manžela bude robiť paroháča, lebo Chaos je s ňou v posteli spokojný.

Nepočítal, že mu Ash takto skríži plány.

Dofrasa.

Ženské a ich citové záležitosti!

Zovrel pery a po dverách sa začali plaziť vlákna machu.

Zrazu si spomenul na najnovší prírastok ku klanu – Andrea, tá zabudnutá nemanželská Strážkyňa! Áno, to by bola bezproblémová milenka. Nerobila zo sexu vedu. Možno by to mohol skúsiť u nej.

S Ash zrejme nadobro skončili a on sa pri nej naučil, že mať milenku z radov Strážkyň je veľmi pohodlné. Presne tak. Zaskočí za tou červenovláskou. Medvedík sa bude musieť podeliť.Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek