.

Kapitola 19

Dobré ránko všetkým, tu je ďalšia kapitola! Dúfam, že sa vám bude páčiť! Príjemné čítanie! :-*

Kapitola 19

Kieran by si nezvaného návštevníka vôbec nevšimol, keby na Skylar nepobadal náhle napätie. Keď sa otočila na zadné sedadlá, zazrel v jej očiach iskričku zlatožltej farby, akú nemohol ľudský organizmus vyprodukovať a okamžite mu napadlo, že si to rozmyslela a chystá sa premeniť na leva a zožrať ho.
Potom začul za sebou hlboký hlas a strhol sa.
- Povedal som ti, že s ešte stretneme, levica!
Prudko sa zvrtol, práve včas na to, aby videl, ako neznámy muž šípkou z fúkačky zasiahol Skylar do krku.
Bola to celkom malá šípka, vyzerala neškodne. Ale Skylar sa v momente pretočili oči a bezvládne sa zviezla na sedadlo.
Muž sa dosť odporne zaškľabil, čo znetvorilo jeho inak atraktívnu tvár do zlomyseľnej masky a obrátil sa ku Kieranovi.
Prudko sa predklonil a zhlboka sa nadýchol, akoby si chcel zapamätať Kieranov pach a s ľútostivým úsmevom povedal.
- Toľko inteligencie! Toľko potravy! Si chodiaci zákusok, človek! Škoda, že nemám viac času... ale aj my dvaja sa ešte uvidíme!
Nato urobil čosi, čo Kieranovi vyrazilo dych. Rozpustil sa na kaluž atramentovočiernej tekutiny a vsiakol do sedadla, len aby sa z neho o chvíľu vynoril ako čierny oblak dymu a vyletel z auta.
Kieran sa prebral zo strnulosti a vrhol sa na Skylar. Skôr, než sa jej však stihol dotknúť, dvere na jej strane sa otvorili a on zazrel toho muža, ako schmatol bezvládnu ženu a jediným prudkým pohybom ju vytiahol z auta, pričom vytrhol bezpečnostný pás z jeho ukotvení, akoby to bola pavučina. Bol to taký rýchly pohyb, že Kieranove ruky namiesto Skylarinho tela zovreli iba vzduch.
V tom istom momente vedľa Navigatora zo škrípaním bŕzd zastavila čierna dodávka, bočné dvere sa otvorili a muž vtiahol Skylar dnu. Kieran zahrešil a mocoval sa s vlastným bezpečnostným pásom. Prečo sa tieto veci zaseknú zakaždým, keď sa potrebujete bleskurýchle dostať z auta?!
Muž ešte ani poriadne nesedel v dodávke, keď sa znova rozbehla. Už za jazdy zatváral dvere a venoval Kieranovi ešte jeden odporný úškľabok. Potom sa dvere zatvorili.
Vo chvíli, keď sa dodávka odlepila z miesta, sa Kieranovi podarilo rozopnúť ten prekliaty pás a vyskočil z auta.
- Skylar!!!! – zreval a nelogicky sa rozbehol za unikajúcim autom.
Urobil len pár krokov, keď si uvedomil nezmyselnosť svojho konania. Srdce mu v hrudi prudko búšilo, akosi tušil, že toho muža by sa mal obávať viac, než Skylar a jej divnej rodiny Strážcov.
Zvrtol sa a uháňal späť k Navigatoru. Možno tam bude niekde mobil, zavolá... komu?!
Ježišikriste, komu má zavolať?! Polícii? Dočerta, on sám je polícia!!! A ako by asi vysvetľoval, ako došlo k únosu?! Že ten chlap sa proste zjavil v aute a potom sa z neho doslova vyparil, aby vyvliekol Skylar spoza volantu?!
Panika v jeho mozgu ustúpila rovnako náhle, ako sa objavila. Prinútil sa niekoľkokrát zhlboka nadýchnuť a keď konečne zovrel v ruke mobilný telefón, ktorý Skylar mala pohodený v priehradke, vedel, koho má zavolať.
Gaylanovcov, koho iného? Pretože ten únosca nebol človek. A ak nadprirodzený svet, do ktorého Kieran takto vhupol rovnými nohami, neobsahuje celé spektrum kadejakých príšer, ten muž zákonite musel byť Terián!
A ak Skylar hovorila pravdu – a on kdesi vnútri vedel, že hovorila – potom Gaylanovci sú tu presne na to, aby svet chránili pred Teriánmi. Určite zasiahnu, keď sa dozvedia, že jednu z nich uniesli!
Horúčkovito naťukal v mobile telefónny zoznam. Dočerta! Skylar v ňom mala uložených len málo kontaktov, aj to väčšinou iba krstné mená, ktoré mu nič nehovorili.
Nico, Rhiannon, Scott...Sam! Ten vysoký, vážny chlapík, ktorý ho strážil! Volal sa Sam, nie? Bez premýšľania vytočil jeho číslo a nepokojne čakal, kým sa ozval vyzváňací tón.
Mobil zazvonil asi tri krát, potom sa na druhej strane ozval vážny mužský hlas.
- Počúvam.
Kieran v duchu zaklial.
- Sam?
- Áno? Kto je tam? – spýtal sa hlas obozretne.
- Skylarin bratranec Sam? Vysoký, svetlovlasý a mlčanlivý chlapík? – uisťoval sa Kieran.
- Áno. Kto je tam? – zopakoval hlas rovnako pokojne, ako predtým.
- Kieran MacKenna.
Sam sa nepodivil, prečo mu Kieran volá zo Skylarinho mobilu. Vôbec nezaváhal. Akoby vedel, že ak nevolá sama Skylar, niečo sa stalo.
- Kde si?
Kieran sa bezradne obzrel.
- Opustená cesta. Skylar ma viezla do Kalispellu.
- Určite bočná cesta popri St. Mary. Je auto pojazdné?
- Myslím, že áno.
- O chvíľu som tam. – povedal Sam vážne. Na nič sa nevypytoval, ale Kieran mal aj tak neodbytný pocit, že musí vysvetľovať.
- Skylar uniesli Teriáni a...
- O chvíľu som tam. – zopakoval Sam a v mobile sa ozval vyzváňací tón.
Kieran ešte chvíľu nemo zvieral mobil. Potom ho odhodil na sedadlo spolujazdca. Nemal by sa vydať prenasledovať Teriánov? Čo chcú so Skylar urobiť? Určite jej budú chcieť ublížiť, napokon, sú nepriatelia! Ale čo by zmohol sám, proti minimálne dvom Teriánom ( niekto tú dodávku musel šoférovať! )? Vôbec nič!
Oveľa rozumnejšie bude počkať na Sama. Určite nie sú v takejto situácii po prvý raz. Majú skúsenosti a aj prostriedky, aby proti tým monštrám bojovali.
Ale jedna vec bola vedieť, že je to rozumné a celkom iná vec bola vykonať to. Kieran sústredil všetku svoju vôľu na to, aby zostal na mieste a čakal, kým dorazia posily. Pretože jediné, čo cítil, bol otriasajúci strach o Skylarin život a rovnako silnú túžbu vydať sa za ňou, prepadnúť tých hajzlov, schytiť ich pod krkom a poriadne nimi zatriasť.

Sam zložil telefón. Šerif použil slovo Teriáni. Slovo, ktoré vôbec nemal poznať. Čo naznačovalo, že Skylar sa rozhodla dať na jeho rady a povedala mu pravdu. To je dobre. Sam sa máličko pousmial, ale jeho tvár okamžite zasa nadobudla vážny výraz.
Ak Skylar naozaj uniesli Teriáni, potom sú všetci v ohrození. Jediný dôvod, prečo ju nezabili hneď na mieste, mohol byť fakt, že ju chceli mučiť a vytiahnuť z nej, kde sa nachádzajú ostatní Strážcovia. Sídlo bolo dobre zabezpečené magickými ochranami a Teriáni vôbec netušili, ako blízko sú. Na Skylar museli natrafiť náhodou. A keď sa im podarilo uniesť ju...
Sam vyšiel rýchlym krokom zo svojej izby na chodbu, potichu prebehol na opačnú stranu domu a zaklopal na jedny dvere.
- Ashley?
Zvnútra sa okamžite ozval šuchot a dvere sa otvorili dokorán. Ashley zastala medzi nimi a usmiala sa.
- Áno?
- Potrebujem sa rýchlo dostať na cestu do Kalispellu.
Ashley sa zamračila.
- A čo, chceš moje auto?
Po prvý raz sa v Samovom hlase objavila netrpezlivosť.
- Povedal som rýchlo, Ashley. Doslova letom.
Ashley sa rozšírili oči, no príval otázok zastavil Sam jedinou vetou.
- Skylar práve uniesli Teriáni.
Spýtavý pohľad Ashley vzápätí stvrdol. Bolo v ňom odhodlanie a potom si skúmavo premerala Samovu postavu.
- Koľko vážiš vo vlčej podobe?

Kieran mal pocit, že čaká v odstavenom aute celé roky, ale v skutočnosti nemohlo ubehnúť viac, ako pár minút, pretože kúrenie bolo stále teplé. Ako dlho vlastne jemu a Skylar trvalo, kým sa sem dostali? Pol hodinu? Trištvrte? Kriste, kým Sam príde, budú už Teriáni so Skylar...
Vzápätí čosi zachytil kútikom oka a v úžase mu poklesla sánka. Vytreštil oči a nemo zízal, keď sa na kapotu Navigatoru zniesol najväčší orol, akého kedy videl, držiaci v pazúroch vlka.
Pristál priamo na prednej kapote a Kieran dobre videl, že ostré pazúriská, hrubé ako tri jeho prsty, sa zaryli vlkovi do voľnej kože na šiji a po svetlosivej srsti stekali pramienky krvi.
Orol vlka opatrne zložil a pustil ho. Potom sám zoskočil z kapoty a uprostred skoku vystrel krídla...Kieran už tušil, čo bude nasledovať. Kým orol dopadol na zem, krídla sa elegantne zmenili na ruky, celé telo sa predĺžilo, vzduch trochu zavibroval a vedľa Navigatora stála Ashley. Malý šašo s bielym prameňom vlasov, ktorý od neho chcel dvadsaťtisíc dolárov.
Kieran ohromený preniesol pohľad na vlka. Až na to, že to už nebol vlk. Kým sledoval premenu Ashley, prišiel o tú Samovu.
Sam skĺzol z kapoty už v ľudskej podobe a obaja Gaylanovci okamžite vošli ku Kieranovi do auta.
- Štartuj a za nimi! Cestou nám povieš podrobnosti! – vyzvala ho Ashley, ktorá sa vsúkala na zadné sedadlo.
Sam si zaliezol vedľa Kierana, zavetril a skrivil tvár.
- Šerif má pravdu. Cítim tu Teriána a nejaké sedatíva. Ashley, zavolaj babičke.
Bezvýrazne pozrel na Kierana.
- Nechcel som burcovať celú rodinu, kým sa nepresvedčím.
To bol dobrý dôvod, to musel Kieran uznať, ale najradšej by bol Sama zaškrtil. Keby po Teriánoch v tejto chvíli už pátrali všetci Gaylanovci, mohli byť k vyslobodeniu Skylar oveľa bližšie! Rozčúlene chmatol po kľúčoch v štartéri a Navigator sa dal do pohybu.
Sam počkal, kým Kieran naberie rýchlosť a správny smer, potom sa spýtal.
- Čo všetko ti Skylar povedala?
- Všetko, myslím. Od šamanky Gaylan až po dnes. Ak aj niečo vynechala, myslím, že viem všetko podstatné. Prečo Teriáni Skylar uniesli? Myslel som, že vás zabíjajú na počkanie!
Kieran zaregistroval, že Ashley začala ticho hovoriť do mobilu, ale sústredil sa na Sama.
- Nie je také ľahké zabiť nás. Ale ju uniesli hlavne preto, aby sa dostali k nám ostatným. Nevedia, kde je naše sídlo. Sme dobre chránení. A sme poslednými Strážcami na tejto planéte. Ak nás Teriáni dostanú, ľudstvo skončilo. Svet sa vráti do doby spred milióna rokov.
Sam pozrel na Kierana a on, hoci bol sústredený na cestu, zazrel v jeho očiach temný záblesk.
- Tento fakt, myslím, trochu vysvetľuje, aj keď neospravedlňuje babičkinu posadnutosť potomkami. Nech to stojí, čo to stojí. Babi je toho názoru, že záchrana ľudského druhu stojí za využitie jednotlivca, keď pritom ten jednotlivec nepríde ani o život, len o pár mililitrov spermií, nie?
Takto povedané...áno. Ale presne ako Sam povedal, vysvetľuje, neospravedlňuje. Blysol po vlkovi pohľadom.
- Skylar s tým súhlasila?
- Skylar nemala na výber. Jej matka je človek a dosť trpí, keď všetky jej deti a manžel sú ktoviekde vo svete. Skylar presvedčila babičku, aby pri Rose mohol zostať vždy aspoň jeden člen jej rodiny, kým ostatní lovia Teriánov. Výmenou za to babi požadovala pravnúča. Keby sa teraz Skylar vzoprela, babička by ju vylúčila z klanu a s ňou aj jej rodičov a súrodencov.
- A to by bolo zlé, pretože... – napovedal Kieran.
- Pretože klan ( teda babička ) je na čele informačného stromu, ktorý sleduje pohyby Teriánov. Keď je niekto z nás sám a Teriáni sa pohybujú jeho smerom, babička nám dá vedieť a my sa môžeme potichu, nenápadne stiahnuť, alebo dostaneme posily a tých bastardov zničíme. Bez týchto informácií by pre nich bolo ľahké obkľúčiť jedného z nás a ani ten najsilnejší Strážca sa nedokáže ubrániť dvadsiatim, alebo tridsiatim Teriánom. Keby Skylar neposlúchla, odsúdila by na smrť nielen seba, ale aj svoju rodinu.
Kieran zavrtel hlavou.
- Vieš, nič proti vašej rodine, ale... ja tú vašu babku vážne nemusím!
- To nikto z nás. – skonštatoval sucho Sam.
- Ale je to naša matriarcha. – dodal tichšie.
Ashley konečne zložila mobil a povedala.
- Máme pokračovať ďalej. Sam, máš lepší čuch, ako ja, na najbližšej križovatke skús vypátrať, kam odbočili. Babička zmobilizovala celú rodinu. Strýko Sheldon sa vracia prvým letom do Montany.
Sam vyzeral, akoby sa mu uľavilo a Ashleyin hlas znel tiež uľahčene. Kieran pozrel v spätnom zrkadle na Ashley.
- Strýko Sheldon?
- Skylarin otec. – vysvetlila.
Sam sa uškrnul.
- Medveď grizzly, ako Mitch. A má naozaj úžasnú schopnosť, ako ničiť Teriánov.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok