.

Kapitola 19

Ahojte, kočky a tiger! :-D Prajem vám krásne pondelkové ráno a začiatok týždňa. Dnes bude kapitola dvakrát taká dlhá, nechcela som to v polovici trhať, takže želám príjemné čítanie! :-* A ďakujem Janke, autorke slovného spojenia, ktoré som si od nej vypožičala - jednoducho som nemohla odolať! :-D

Kapitola 19

Scott pocítil známu úzkosť. Priama otázka, vyžadujúca priamu odpoveď. A čo je najhoršie, jeho nutkanie vysypať pravdu prvému človeku, ktorý sa spýta, sa takmer nedalo potlačiť. Bolo ako vyrážka, ktorá sa svrbením dožaduje pozornosti. A to, že sa nemohol mentálne poškrabať, mu spôsobovalo hotové muky. Prekliaty dar!

Ibaže...toto je Robin. Ona už ten cudzí film videla, porozumela mu a teraz len chcela, aby jej doplnil titulky. Ako povedal Nico, z tohto sa nevykrúti.

Takže môže povedať pravdu a utíšiť to duševné svrbenie, ktoré ho pomaly privádzalo do šialenstva. Babička sa musela zblázniť, keď na takúto misiu vyslala práve jeho, hoci vedela o jeho probléme. Ale keď už veci zašli tak ďaleko, môže tomu problému dať zelenú a prejaviť svoju pravdovravnosť v celej kráse.

Len dúfal, že Robin to nejako prehltne...ale, zopakoval si pre seba, už videla to najhoršie a nesekla sebou v hysterickom záchvate.

- Som Strážca. – povedal nahlas a samého ho prekvapilo, ako sa mu odrazu uľavilo.

Mal pocit, že aj Robin so svojím nedokonalým sluchom musela počuť, ako ten kameň trepol z jeho srdca rovno na dlážku.

Robin nedôverčivo ohrnula pery. Strážca. To jej veľa nepovedalo. Ale aspoň sa konečne dostávajú k nejakému vysvetľovaniu. Sadla si na zem a skrížila nohy. Nechcela sa usadiť na gauči, kde by sa zranený Scott musel pohnúť, aby jej urobil miesto.

- Strážca. – zopakovala.

- Pokračuj.

Scottovu tvár skrivil bezradný úsmev.

- Premýšľam, odkiaľ začať, aby si ma nepokladala za blázna.

- Videla som, ako si sa zmenil na tigra. – pripomenula mu.

- A vôbec nepochybujem o tvojom zdravom rozume.

Pochybovala o tom svojom, ale na nos mu to vešať nebude.

- Pravda. – povedal ticho Scott. Robin si urobila mentálnu poznámku, že aj na to bude požadovať vysvetlenie. Tá jeho neustála posadnutosť pravdou bola...čudná. Nie že by sa jej to priečilo, naopak, ona predsa opúšťala mužov pre najmenšie klamstvo. Lenže taká bola ľudská prirodzenosť. A Scott tvrdí, že neklame a .... silou vôle zastavila myšlienky, ktoré ju odvádzali od témy.

- Začni od začiatku. Hovoríš si Strážca. Čo strážiš?

- Ľudstvo.

Aký je odrazu výrečný! V duchu sa zaškľabila.

- Scott, ak mám z teba ťahať odpovede ako z chlpatej deky...

Prikývol.

- Ja len, že nie som zvyknutý hovoriť o týchto záležitostiach mimo rodiny.

- Celá tvoja rodina je... sú Strážcovia? – spýtala sa obozretne.

Znova kývol.

- Áno. Kedysi nás bolo oveľa viac. Ale Teriáni nás už takmer vyhubili. Zostala len moja rodina.

Zhlboka sa nadýchol.

- Dobre, asi začnem od začiatku, inak v tom budeš mať bordel. Si kresťanka?

Netušila, čo to má s témou spoločné, ale pokrútila hlavou. Rosario bola pokrstená, ale Robin nevyznávala nijaké náboženstvo. Dávno pochovala všetko, čo sa hocijako týkalo prvých siedmych rokov jej života.

Scott sa jej zahľadel do očí a ona si všimla, že hoci sú tie jeho normálne zelené, kdesi hlboko pod zeleňou vidí modrú. Tiger bol prítomný stále. Nedal sa len tak vypnúť. Bol Scottovou súčasťou.

- Poviem ti teda jednu ... teóriu o vzniku ľudstva.

- Ideš na mňa s Adamom a Evou? – spýtala sa neveriacky.

Usmial sa.

- Nie. S kresťanstvom to nemá nič spoločné. V podstate to nie je teória, ale skutočnosť. Som jej živým dôkazom.

Ak mala Robin pocit, že na to ide príliš obšírne, nedala to najavo. Urobila povzbudzujúce gesto dlaňou a Scott pokračoval.

- Svet, život, vesmír a všetko ostatné stvorili sily prapôvodnej mágie. Je celkom jedno, ako tá mágia vyzerala a čo vôbec bola, proste ten fakt vezmi na vedomie, dobre?

Zahľadel sa do jej čokoládových očí a ona prikývla.

- Prapôvodná mágia. Okej.

- Prapôvodná mágia si želala, aby bol svet a vesmír dokonalým miestom bez jedinej chybičky. A preto stvorila Rovnováhu, ktorá mala zabezpečiť, aby bolo všetko v dokonalej harmónii. Tú si môžeš predstaviť ako ženu. Nie ľudskú, ale tá bytosť má ženskú podstatu. Ty by si mu možno nazvala bohyňou.

Robin prikývla a zopakovala, aby mu dala najavo, že počúva.

- Jasné. Mágia stvorila Rovnováhu. Ženu. Bohyňu. Potiaľ chápem.

Scott sa na ňu vážne zahľadel.

- A tu sa to našťastie všetko domotalo. Rovnováha sama osebe nemôže existovať. Prakticky vylučuje vlastnú existenciu. Pretože rovnováha spočíva v tom, že všetko má svoj opak, svojho, ak chceš, prirodzeného nepriateľa.

Robin sa zamračila. Chvíľu nad jeho slovami uvažovala a stisla pery.

- Začínam byť mimo. Uveď príklad.

Scott pokrčil plecami.

- Biely deň má protiklad v noci, chlad v teple, antilopa má prirodzeného nepriateľa v levovi, mucha v pavúkovi... toto je rovnováha. A čo je opak Rovnováhy? Vtedy dávno na začiatku sveta neexistovalo nič, než ona. A to znamenalo, že jej existencia nebola vyvážená nijakým opakom. Rovnováha nebola rovnovážna, chápeš?

Opäť sa zamračila. Keď si to premieľala v hlave, pochopila.

- Čiže Prapôvodná mágia musela v záujme rovnováhy vytvoriť Rovnováhe opak.

Potešene sa usmial.

- Páli ti to, zlatko. Vytvorila protiklad k Rovnováhe a jej ženstvu. Vytvorila nové božstvo, mužské božstvo menom Chaos.

To dávalo zmysel. Prapôvodná mágia niečo zvrzala a tak to musela napraviť. Nie že by sa vytvorením chaosu niečo mohlo napraviť.

- To asi neurobila bohvieaké terno. – uvažovala nahlas.

Scott stisol pery.

- Čím to len je, že všetci tak preceňujú Rovnováhu a pokladajú Chaos za niečo zlé?

- Nie je to tak? – prekvapila sa.

- Pravdaže nie. Pozri sa na to takto. Bez Chaosu by ľudstvo, ako ho poznáš, neexistovalo. Podstatné je ale niečo iné. Rovnováha a Chaos sú protikladmi. Asi ako pes a mačka. Čo urobia, keď ich strčíš do jednej miestnosti? Začnú proti sebe bojovať.

Pohodlne sa oprela o gauč.

- Vysvetľuj.

- Rovnováha a Chaos okamžite začali bojovať o nadvládu. Ale boli to božstvá, súrodenci a tak nebojovali priamo. Žiadne odsekávanie hláv a potoky krvi. Namiesto toho sa pokúšali dokázať, že majú väčšiu moc, než ten druhý. Zasahovali do diania na zemi, ale život sa vyvíjal aj podľa seba. A evolúcia spôsobila, že sa na tejto planéte objavili ľudia. Ale neboli, ako ľudia, ktorých poznáš. Boli to prakticky opice bez srsti.

Scott sa zaškľabil.

- Rovnováha na nás raz pozrela jedným okom a rozhodla sa, že také holé, tupé potvory bez pazúrov, tesákov, či aspoň jedu, môžu slúžiť jedine tak ako žrádlo pre veľké šabľozubé šelmy. Naša jediná kvalita podľa nej spočívala v tom, že sme mali na kostiach dosť mäsa.

Rozhorčene si ho premerala.

- Žrádlo. Tá tvoja Rovnováha sa mi nejako nepáči.

- Ani my sa jej nepáčime, to mi ver. – uistil ju Scott a pokračoval.

- Našťastie sa Chaos rozhodol, že so svojou božskou sestrou vybabre práve za pomoci toho naničovatého žrádla. Sily Chaosu vytvorili a dali ľudstvu čosi, čo na svete ešte žiaden tvor nemal. Inteligenciu.

Robin sa tak vžila do príbehu, že tvár sa jej rozžiarila.

- A Chaos sa mi páči čoraz viac.

Aj Scott sa usmial.

- Aj my jemu. Pretože sa ukázalo, že dať ľudstvu inteligenciu bolo nadmieru úspešným ťahom. Rovnováha sa totiž prestala starať o všetko ostatné a sústredila sa len na to, ako ľudstvo opäť... hm....zrovnovážiť. A kde sa Rovnováha prestala starať, tam zavládol Chaos, a to prakticky bez boja.

Scott si odkašľal, mal sucho v hrdle. Akoby mu čítala myšlienky, vyskočila zo zeme, odbehla a o chvíľku sa vrátila s pohárom vody. Vďačne sa napil a pokračoval.

- Ľudstvo zliezlo zo stromov a sťahovalo sa do jaskýň. Naučilo sa používať zbrane, loviť zver, pestovať plodiny. S každým ďalším úspechom bola Rovnováha zúrivejšia. Nemali sme predsa právo na čokoľvek z toho. Stávali sme sa mocnejšími, než iné tvory. A čo bolo najhoršie, nemali sme prirodzeného nepriateľa. Celkom sme sa Rovnováhe vymykali. A tak sa rozhodla, že to musí napraviť. Stvorila pre nás nepriateľa, ktorý mal za úlohu jednak zdecimovať naše počty a jednak nám odobrať Chaosov dar. Teriáni sa totiž živia ľudskou inteligenciou, aspoň kým sú vo svojej prirodzenej podobe dymu.

Robin sa striasla.

- Mala som tú česť, vďaka. Takže oni žerú ľudskú inteligenciu?

- A robia z ľudí znova tie opice, ktoré mali slúžiť ako žrádlo. Obetí Teriánov sú plné bláznince. – povedal Scott a tentoraz to znelo smrteľne vážne.

- Ľudstvo sa v tom čase už dostalo na ďalší level v evolúcii. Jeden kmeň mal šamanku, ktorá sa volala Gaylan. Tento kmeň trápili nielen Teriáni, ale aj šabľozubé šelmy, ktoré ich po jednom vraždili. Požiadala o pomoc sily Chaosu a tie ju naučili, ako sa brániť jedným aj druhým. Dali jej schopnosť meniť svoju podobu pomocou zvieracích koží a ukázali jej, ako Teriánov zlikvidovať ohňom. To je jediný spôsob, ako ich zabiť. Gaylan sa premenila na šabľozubého leva a veľmi úspešne pomocou jeho sily, zubov a pazúrov a tiež ľudskej inteligencie chránila svoj kmeň.

Scott sa usmial.

- Musela to byť úžasná žena. Pravdepodobne sa trochu podobala babičke. Všetko osobné pohodlie muselo ísť do čerta, keď šlo o to chrániť kmeň. V čase, keď Rovnováhe dochádzali možnosti a útoky boli na dennom poriadku, sa ani nepremieňala do ľudskej podoby. Dokonca aj pri pôrode dcéry mala podobu leva.

- Dcéry?

- Maghali. Bola nielen Gaylaniným dieťaťom, ale aj dieťaťom mágie Chaosu. A svoju podobu mohla meniť, ako sa jej zachcelo. Nepotrebovala k tomu kožu zvieraťa. Moja rodina a ja sme poslednými potomkami Maghali. Túto svoju schopnosť totiž zdedili všetky jej deti a ich deti a ich deti... a tak podobne.

Robin na neho zízala.

- Tak si to zhrňme. Ty a ostatní Strážcovia ste potomkami šamanky, ktorú Chaos naučil premieňať sa na zvieratá. Teriáni sa živia ľudskou inteligenciou, lebo podľa Rovnováhy nemáme na ňu právo a získali sme ju podvodom. Jediné, čo stojí medzi budúcnosťou ľudstva čoby potravou pre divú zver, sú Strážcovia, ktorí vedia, ako likvidovať Teriánov. Zabudla som na niečo?

- Pár detailov, ale v kocke máš pravdu.

Robin sklonila hlavu do dlaní a pošúchala si koreň nosa.

- A ja som si myslela, že moja rodinná história je nočná mora.

- Pravda. – vypadlo zo Scotta skôr, než stihol premyslieť, čo povie.

Zdvihla hlavu, ako lovecký pes vetriaci korisť.

- Dobre, a teraz ma doraz úplne. Ako je to s tou tvojou pravdovravnosťou?

Zaškaredil sa.

- Sily Chaosu sa postarali, aby moc Strážcov bola ...chaotická. Aby sa na ňu Teriáni, ktorí sú všetci podľa pravítka Rovnováhy, nemohli pripraviť. Každý z nás má nejakú nadprirodzenú schopnosť, také eso v rukáve. Väčšinou sú to užitočné veci, ktoré ich majiteľa nijako neovplyvňujú. Napríklad Nico ovláda strach. Len silou vôle vydesí každého v okruhu pol kilometra.

Robin sa dovtípila, že presne to bolo ono zdesenie, ktoré pocítila.

- Myslím, že aj v tomto prípade som mala tú česť. Použil to ako autoalarm.

Scott stisol pery.

- Krása. Kedy to veľké decko dospeje? No, takže on má schopnosť ovládať strach. Niektorí z našej rodiny môžu meniť minulosť, alebo silou myšlienky zapaľovať oheň, prípadne vrhať elektrické výboje. Užitočné v boji, videl som to na vlastné oči. Ale tak sa mi zdá, že moja vetva je nejakým spôsobom prekliata, pretože ja aj moja sestra máme veľmi pasívne nadanie, ktoré sa boji využiť nedá.

- Tvoja sestra... – spomenula si, čo jej Scott rozprával o svojej chorej sestre. Zdalo sa jej, že ten rozhovor absolvovali pred sto rokmi. Bolo neuveriteľné, že Scotta po prvý krát videla len predvčerom.

- Rozozná v človeku dobro a zlo. Milé, ale nepraktické.

Kolieska v Robininom mozgu sa zúrivo točili a doplnila ho.

- A ty zasa rozoznáš pravdu a lož.

Scott vzdychol.

- Ešte horšie. Ja ich nielen rozoznám, ale mám aj nutkavý pocit oznámiť okoliu, kedy niekto klame a kedy hovorí pravdu. A čo je najhoršie, ja klamať nemôžem.

Všetci chlapi klamú, Rosario. Potriasla hlavou a podozrievavo zúžila oči.

- Prečo? Zasiahne ťa nebeský trest, keby si zaklamal?

Pokrútil hlavou.

- Nie. Proste...lož mi neprejde cez pery. Strašne často to skúšam, ale uviazne mi to v hrdle. V hlave mám dokonale premyslené klamstvo, ale nahlas ho povedať jednoducho neviem.

Znova jej klesla sánka.

- Ty. Nemôžeš. Klamať. Ako si, preboha, mohol vôbec udržať nejaké tajomstvo?

Zvlášť to jeho. Tajomstvo, ktoré by mohlo zahubiť celú jeho rodinu. Pokrčil plecami.

- Nemôžem klamať, ale nič mi nebráni zmeniť tému, neodpovedať na priame otázky, alebo podať pravdu tak, aby nikomu neublížila. Je to zložité, ale prax robí majstra. A ja mám praxe až až.

Zahyrzla si do pery. Toto bola posledná kvapka.

Znesie fakt, že Scott je tiger.

Znesie aj celú tú históriu jeho mágie.

Znesie pomyslenie, že existuje iný, tieňový svet a aj to, že ľudstvo je len zbraňou vo vojne dvoch božstiev.

Ale to, že nejaký muž nedokáže preniesť cez pery klamstvo.... Potrebovala vypnúť. Potrebovala reštartovať celý mozog. Celý tento deň.

Musí si dopriať čas na premýšľanie a utriedene myšlienok.

Vždy, keď sa v jej živote prihodilo niečo, čo nedokázala okamžite spracovať, vrhla sa na prácu.

Vstala.

- Ak nie si príliš unavený, mohli by sme sa pozrieť, čo je na tých kľúčoch z FC, čo povieš?Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok