.

Kapitola 2

Ahojte, kočky, je tu piatok a s ním ďalšia kapitola Pravdy a lži. Prajem vám príjemné čítanie! :-*

Kapitola 2

Robin sedela vo svojej kancelárii a dívala sa striedavo na chodbu, po ktorej chodilo denne kvantum ľudí, ale teraz boli ešte stále skoro prázdne. Hľadela na papierik vo svojej ruke, ktorý jej v spotenej dlani zvlhol. O tomto čase tu ešte bude len recepčná, Liam a ona. Na recepcii bol niekto celých 24 hodín, ona a Liam prichádzali do práce prví.

Uprene zízala na papier s telefónnym číslom a nevedela sa rozhodnúť, či ho vytočiť, alebo nie.

Liam jej nedal žiadne upresňujúce informácie a hneď, ako jej ho strčil do ruky, sa ponáhľal zariadiť schôdzku s investormi. Nonšalantne jej poradil.

- Nedajte sa odradiť, pani Gaylanová je trošku... – rozhodil ruky, akoby hľadal vhodný výraz, no napokon ho nenašiel, kývol jej a bežal.

A tak tu žmolila papier v ruke a váhala. Modrý atrament sa už začal rozpíjať do nevzhľadných machúľ.

Mám, nemám, mám, nemám...

Ak to číslo vytočí, bude musieť spolupracovať s tým, koho jej pani Gaylanová pošle. Liam sa vyjadril jednoznačne – nepraje si, aby mal ten človek možnosť okopírovať si záznamy, ktoré by neskôr mohli využiť proti nemu. Tajomstvo malo zostať tajomstvom dokonca aj pre toho, kto ho odhalí. Z toho dôvodu – ak sa rozhodne to hlúpe číslo vytočiť – bude musieť Robin pracovať s tým neznámym. Bude musieť byť po jeho boku, keď získa informácie o FC verzii Sally.

Nerozhodne si hrýzla spodnú peru, ale keď si to uvedomila, okamžite prestala. To Rosario si zvykla rozhrýzť pery až do krvi, keď matka celé hodiny ležala na koberci, alebo zvracala v kúpeľni.

Prudko narovnala chrbát.

Dočerta aj s nočnou morou!!!

Je Robin Westwoodová, sebavedomá, úspešná a cieľavedomá. Nebude sa predsa brániť úspechu, ktorý jej spadol do lona. Ak tú záležitosť bude ponímať ako malé dobrodružstvo, zvládne to. Trochu priemyselnej špionáže, no a čo? Bude to príjemné oživenie jej inak dosť nudnej kariéry.

Rýchlo, aby nemala čas si to rozmyslieť, siahla po telefóne a vyťukala číslo z papierika.

Telefón zazvonil raz, dvakrát, trikrát.

- Čo je, dofrasa?!!!! – ženský hlas, ostrý ako britva preťal vzdialenosť medzi Robin a Montanou, až sa strhla. Zhlboka sa nadýchla.

- Som Roberta Westwoodová z Global Computers a...

- Mne je šumafuk, kto ste!!! Uvedomujete si, koľko je hodín?!

Robin automaticky pozrela na zápästie. Rolexky ukazovali pol šiestej ráno. To znamená, že v Montane bude... pol tretej! Ježišikriste!!!

- Och, je mi to strašne ľú... – začala jachtať, ale ostrý hlas tej ženy uťal jej ospravedlnenie v polovici slova.

- Vykašlite sa na to. Už ste ma zobudili, tak vysypte, čo chcete!!! – zavrčala.

Robin chvíľu váhala, no netrpezlivosť z druhého konca telefónnej linky nadobúdala obludné rozmery zo sekundy na sekundu.

- Hovorím s pani Gaylanovou, prosím?

- Samozrejme! Keby šlo o omyl, riadne by ste ma naštvali!!! – vyštekla žena a Robin si vydýchla.

- Ja... dal mi na vás kontakt pán Liam Patterson.

Žena sa na chvíľku odmlčala, akoby pátrala v pamäti. Robin to ohromilo. Kto sa raz stretol s Liamom, ten si ho zapamätal. Bol veľmi pri tele a navyše okolo neho bola neustále atmosféra horúčkovitej činnosti, rozprávkovo bohatý majiteľ počítačovej firmy...

- Neurotický tlsťoch, čo si zarába vŕtaním sa v nejakých káblikoch?

Robin sa nechtiac uškrnula nad takým zhodnotením.

- Aj tak by sa to dalo nazvať.

Nedôverčivosť v hlase pani Gaylanovej trochu povolila, no aj tak vyštekla.

- No dobre. A čo chcete?

- Ja...potrebujem niekoho, kto zistí od konkurenčnej firmy... – kým sa Robin pokúšala nejako slušne sformulovať svoju žiadosť, pani Gaylanová jej skočila do reči.

- Rozumiem. Ako ste hovorili, že sa voláte?

- Westwoodová.

- Fajn. Niekoho vám pošlem a zavolám. A pre budúcnosť berte do úvahy časový posun a neťahajte ma z postele!!!

- Veľmi ma to mrzí, pani Gaylanová... – pokúsila sa Robin ospravedlniť, ale v slúchadle to treslo a ozval sa oznamovací tón.

Skvelé! Tá nevrlá ženská ani nevie jej číslo...

Vzápätí telefón zadrnčal a Robin ho zdvihla.

- Global Computers, Westwoodová.

- Len bežné overovanie klienta. Teraz viem, že nie ste policajt. Ozvem sa. – štekla pani Gaylanová a znova zložila.

Robin zostala v nemom úžase civieť na slúchadlo. Malo ju to napadnúť. Tá žena je konieckoncov profesionálka.

A pri tej príležitosti jej napadla ďalšia vec, ktorú zabudla spomenúť. Svoju vlastnú účasť na celej záležitosti. Pokrčila plecom. Tak jej to povie neskôr. Bola z tej osoby na druhom konci krajiny taká zmätená, že jej to úplne vyfučalo z hlavy.

S úľavou, že hovor má za sebou, odložila papierik s číslom do zásuvky a začala sa venovať svojej práci.

* * *

- Sam nemôže. Victoria porodí každým dňom. – babička nekompromisne udrela otvorenou dlaňou o hladký povrch stola a prebodla svojho druhého najstaršieho vnuka očami, z ktorých prebleskoval vlk.

Scott sa zamračil.

- Pravda. – zašomral.

Bolo to prvé dieťa Sama a Victorie, ktorí sa vzali len pred rokom. Victoria nemala o funkciách ľudského tela príliš hlboké znalosti a tak pozerali motivačné videá z cudzích pôrodov spolu. Výsledkom bolo, že boli obaja vydesení navlas rovnako. Sama by momentálne nedostal od jeho ženy ani párom volov.

Megan na neho nevrlo zazerala.

- A koho by som teda mala poslať? Momentálne si voľný iba ty, Pearl, Ashley a Skylar. Tvojej sestre preskakuje, Ashley sa posledný rok v jednom kuse zasníva a prestane vnímať. Ani na jednu nie je spoľahnutie. A Skylar tu potrebujem.

Scottovi myklo sánkou.

- Babi, Pearl nepreskakuje. – povedal ticho, ale dôrazne.

Megan na neho pozrela vlčími očami.

- Scott, ona je šibnutá!!! – vyhlásila rázne.

- To je lož! – skríkol a babička zúžila oči.

- Pozor na jazyk, Scott. Nezabudni, s kým hovoríš a kde je tvoje miesto.

Akoby mohol! Babička tu bola pani a veliteľka. Predhadzovala to všetkým ráno, na obed aj večer. Rezignovane zdvihol ruky.

- Nenavážaj sa do Pearl a ja nebudem odvrávať.

Megan na neho zagánila, no vrátila sa od ošmetnej otázky duševného zdravia Scottovej milovanej sestry späť k jadru problému.

- Všetci ostatní už niečo majú, Scott. Nemám koho poslať. Musíš to byť ty.

Scott cítil, že je to len polovičná pravda, ale v poslednej vete tušil babičkine skalopevné presvedčenie. Aj tak sa však pokúsil o zmenu jej názoru.

- Babi, dobre vieš, ako je to so mnou... keď sa niečo pokazí a objavia ma tam, kde nemám čo hľadať, určite povedia niečo ako „prišiel sem kradnúť“ a ja im prisvedčím. Nemám si rovno ľahnúť na strieborný podnos?!

Meganin hlas znova nadobudol prísny, chladný tón.

- Scott....

Zahryzol si do jazyka, aby mu cez zuby neprekĺzla nejaká ďalšia drzosť. Drzosť babička neznášala a tvrdo ju trestala.

- Pôjdeš a basta. Hneď teraz. Padaj sa zbaliť, lietadlo ti letí o dve hodiny. Tak tak stihneš odlet z Kalispellu. Zatiaľ ti napíšem, kde budeš prestupovať do New Yorku.

Vzdychol, ale zviechal sa.

- Tak dobre, babi. Ale pamätaj si, ja som ťa varoval.

Len čo zmizol vo dverách, spoza rohu vyšla Skylar. Meganina najstaršia vnučka mala pod očami kruhy a nepoddajné plavé vlasy, podobné levej hrive, sa jej ježili na všetky strany. Napokon, ona bola levica. Momentálne veľmi, veľmi podráždená a uťahaná levica.

Megan sa na ňu obzrela.

- Pochopila si, Skylar?

Následníčka sa zamračila. Celú noc sa s manželom Kieranom striedali pri dvojčatách, ale tie dve potvorky boli neúnavné a matku s otcom úplne vyčerpali. Teraz Kieran hore spolu s oboma anjelikmi spal a Skylar sa namiesto prepotrebného oddychu zaúčala do vedenia rodiny. Odkedy babička zbavila svoju dcéru Sofiu nástupníctva, zo všetkých síl sa snažila všetky svoje vedomosti a schopnosti vštepiť Skylar. Tá sa nevedela dočkať, kedy uplynie povinný čas pobytu v Montane a oni sa budú môcť vrátiť do Afriky. Na mladú ženu toho bolo priveľa naraz a tak len ustato krčila plecami.

- Nevládzem premýšľať, babi.

- Ale ty musíš premýšľať!!! Ešte tisíckrát budeš unavená, vyčerpaná až na hranice svojich možností, ale rodina tu bude stále a stále bude potrebovať tvoje vedenie, tvoje rozhodnutia! A tie musia byť v najlepšom záujme rodiny, inak budeš nanič Matriarcha!!! – skríkla na ňu Megan.

Byť menej vyčerpaná, Skylar by babičkine ostré slová postavili do pozoru a naštartovali jej skryté zásoby energie – ibaže tie vyplytvala asi pred ôsmymi hodinami milovaním s manželom a potom starostlivosťou o deti. Takto iba zívla a nasilu sa pokúšala udržať oči otvorené.

- Tak dobre. Nechápem, prečo si tam poslala akurát Scotta. Rhiannon práve skončila svoju misiu a vracia sa sem. Mohla by byť v New Yorku skôr, než tam bude Scott. Navyše má pravdu - s tým jeho malým problémikom bude tá misia veľmi obtiažna, ak nie nemožná. Každopádne to bude pre neho nebezpečnejšie, než pre hocikoho iného.

Megan prikývla.

- Máš pravdu. A práve preto to bude Scott. Je načase, aby sa tomu nezmyslu s pravdovravnosťou postavil čelom, ako chlap.

Skylar vzdychla.

- Babi, toto si už skúšala s Pearl, pamätáš?

- Ale Pearl je blázon. – zavrčala Megan.

- Strácala som s ňou čas. Rodina z nej nikdy nebude mať úžitok.

- Ak ťa začuje Scott, nebudeš mať úžitok už ani z neho. – upozornila ju Skylar odmerane.

Babičkino odmietanie Pearl ju štvalo – ale ani spolovice tak, ako Scotta. Bol by schopný opustiť rodinu len preto, aby mala Pearl pokoj.

Megan sa zaškľabila.

- Máš pravdu. To dokazuje, že aj unavená si dokážeš spočítať príčiny a následky.

Vystrela sa, akoby vynášala rozsudok.

- Pôjde tam Scott. Keď bude s tou svojou pravdovravnosťou bojovať, porazí ju. Je to Gaylan.

Potom sa na vnučku zamračila.

- A ty vypadni do postele. Vyzeráš strašne! Ako chceš viesť rodinu, keď nedokážeš disciplinovane zvládnuť ani samu seba?!

Skylar rezignovane potriasla hlavou nad babičkinými protirečeniami, ale vidina postele spôsobila, že sa nemienila ani v najmenšom hádať a s úľavou zamierila k schodisku.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok