.

Kapitola 20

Ahojte všetci! Prajem krásny začiatok nového týždňa a príjemné čítanie! :-D

Kapitola 20

Nico napokon nemusel nikomu zodierať kožu z chrbta. V Montane očividne nikto na zadku nesedel. Nico si našiel pätnásť zmeškaných hovorov zo Sídla. Samozrejme, mohli vyvolávať, keď mal nastavené tiché zvonenie! Nastavil ho hneď, ako dorazili do Afriky – Julianna spala a on nechcel, aby ju niečo rušilo.

Julianna. Bokom na ňu pozrel, keď strkal mobil späť do batohu. Práve sedela na zemi a balila fľašu s vodou. Neuveriteľne sa ovládala, uvedomil si. V okamihu, keď Teriánka zomrela, sa jej vrátila všetka tá chladnokrvná rozvážnosť, s ktorou čelila jeho svetu. Bola neskutočná.

- Si v poriadku? – spýtal sa.

Prikývla.

- Len čo rozdýcham ten infarkt, môžeme pokračovať. Nechcem ťa zdržovať.

Nico sa zaškľabil a kľakol si k nej do trávy.

- Naozaj chceš pokračovať? Aj po tom všetkom? Môžeme sa vrátiť do domu. Nájdeme si inú zábavu. Napríklad môžeme splodiť pár detičiek.

Julianna na neho pozerala ako na blázna.

- Nico... – povedala pomaly a veľmi zrozumiteľne.

- ...ak ťa čo len na sekundu napadlo, že po tom, čo si ma nadrogoval, vláčil cez pol sveta, vydesil jedovatými hadmi, donútil prežiť útok Teriána a vydržať toto otrasné stúpanie, odídem bez toho, aby som sa pozrela na ten sprostý vodopád, ktorý je od nás vzdialený už len pár minút chôdze, musel si, dofrasa, potratiť ten svoj mačací rozum!

Zhlboka sa nadýchla, zatiaľ čo on potláčal smiech.

- A čo sa týka plodenia detičiek, tvoj dom poskytuje asi taký komfort, ako tráva v stepi, takže je jedno, kde si to rozdáme. Sám si to hovoril.

Tentoraz ho smiech prešiel a vystriedal ho pučiaci hnev. Vzal jej tvár do rúk a sklonil sa k nej.

- Julianna. – zavrčal.

- Nebudem si to s tebou rozdávať.

Zmätene sa zamračila.

- Ako chceš potom splodiť....?

- Budeme sa milovať.

Zostala na neho civieť s otvorenými ústami.

- A nebude to naplánované. Nebudeš zízať do kalendára, počítať plodné dni, a ktovie aké blbosti k tomu. Budeme sa milovať, až to budeme obaja chcieť. Zaslúžiš si viac, než anonymnú kefovačku s takmer neznámym chlapom. Nikam sa neponáhľaj. Bude to, až to bude.

Julianna nemohla uveriť tomu, čo jej sebestredný manžel vypustil z úst. Naozaj bol ochotný čakať, kým sa lepšie spoznajú? Aj keď prvý spoločný sex majú za sebou? No dobre, bolo to síce fiasko, ale Nico jej pripadal ako ten typ, ktorý ošuká všetko, čo sa pohne. Nehovoriac o tom, že sex by mu mohol vrátiť jeho mágiu.

Ale to, čo vychádzalo z jeho hrdla, sa mu zároveň zračilo v očiach. Úprimnosť, rešpekt, láskavosť.

Sklopila oči.

- Nie si taký skazený, ako sa prezentuješ, vieš o tom? - zamrmlala.

Uškrnul sa.

- Máš na mňa dobrý vplyv.

O tom pochybovala. Radšej vstala, upevnila si batoh na chrbát a pokračovala v túre. Nico bez slova šiel v jej stopách.

A premýšľal, nakoľko mu to pohľad na jej pohupujúci sa, dokonale okrúhly zadoček dovoľoval.

Zaoberal sa zistením, že tráviť čas s Juliannou je príjemné. Iné, než so Skylar a Bobbym. Iste, oni boli levy, jeho krvná skupina. V podstate aj Julianna bola teraz levom, ale bolo v tom niečo iné. Táto žena vedela, čo chce, šla za tým aj cez mŕtvoly, ale napriek tomu postrádala tvrdosť, ktorú také rozhodnutia so sebou prinášajú. Bola rozhodná, rozvážna a chladnokrvná, ale nie chladná.

Videl v jej očiach prebleskovať radosť a až detský údiv, keď si obzerala savanu a jej radosť ho blažila pri srdci.

Teraz prežila útok a likvidáciu Teriána a predsa zaťato pokračuje v ceste za svojím cieľom.

Uvedomil si, že tak nejako to bolo aj s ich manželstvom. Prežila svadbu a svadobnú noc a pokračuje v ceste za potomstvom. Tá asociácia sa mu veľmi nepáčila. Nechcel, aby na neho pozerala ako na chodiacu skúmavku plnú zázračných spermií, ktoré dokážu oplodniť jej telo. Chcel, aby sa na neho dívala ako... ako na muža, na svojho muža.

Byť niečím manželom bolo pre Nica nové. Už v tej vete bol akýsi náznak vlastníctva, ktorý sa levovi v ňom protivil. Ale Julianna predsa nedávala najavo nijakú majetníckosť, takže by mal byť spokojný. Lenže nebol. Práve to ho totiž štvalo.

- Julianna? – ozval sa spontánne.

- Áno?

- Páčim sa ti. Viem, že áno, nemusíš zapierať. Chcem vedieť, prečo sa tomu nepoddáš.

Prudko zastala, až jej skoro narazil nosom do hlavy. Každopádne sa tvárou obtrel o jej vlasy, zviazané do gumičky. Neobrátila sa, keď odpovedala:

- Nezáleží na tom, či sa mi páčiš, Nico. Aj Edward sa mi páčil. Ale nemilovala som ho. A nemilujem ani teba. Možno to ani neviem.

- A dieťa? To milovať budeš. Budeš skvelá mama. – povedal ticho.

Prikývla.

- Áno. Ale po dieťati túžim.

- A po mne nie?

Zamyslela sa, kým odpovedala a Nico to oceňoval. Nevytresla to prvé, čo jej prišlo na um.

- Možno. Fyzicky. Ale, ako si to nazval ty, nepoddám sa tomu, pretože nechcem niekomu darovať srdce a on mi ho potom pošliape. Dieťa, to je niečo iné. Bude moje. A bude ma ľúbiť. Takže ho môžem ľúbiť aj ja.

Bola neistá, uvedomil si s prekvapením Nico. Ten jej naničovatý exmanžel v nej vzbudil pocit, že nie je hodná niečiej lásky. Si nanič manželka, Julia Ann. Bože, čo to len bolo za kreténa?!

- Takže keby som ťa miloval, opätovala by si mi to? – spýtal a sám neveril, čo za slová práve vypustil z úst. Naozaj sa so svojou manželkou baví o láske? On?

Pokrčila plecami a stále na neho nepozrela.

- To neviem, Nico. Už som povedala. Možno ani nedokážem milovať.

Potom vykročila, čím bez slov vyhlásila ich rozhovor na túto tému ukončený. Nico ju ticho nasledoval, ale v mysli mu vírili jej slová.

Nedokáže milovať.

Ani len jeho nie.

Dofrasa, nie je predsa taký zlý! Očarí každú ženu, na ktorú sa pozrie. V posteli je dobrý, dokonca viac, než len dobrý. Je vtipný a atraktívny. Jeho ego v ňom bublalo zlosťou.

Tak ona nedokáže milovať? Ale dokáže.

A bude milovať.

Jeho.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok