.

Kapitola 20

Kapitola 20

Chaos neveriacky hľadel na Andrein vzďaľujúci sa chrbát. Odmietla ho. Ona ho vážne odmietla. Aj Ashley ho odmietla. Čo sa to deje s tými Strážkyňami?

Ešte pár rokov dozadu by každá, na ktorú by kývol prstom, poslušne pricupkala, zhodila šaty a ešte by sa cítila poctená, že o ňu ráčil zavadiť pohľadom. A teraz ho v priebehu hodiny odmietli hneď dve!

Pravda, kým nestretol Ashley, ani by ho nenapadlo brať si Strážkyne do postele. Boli jeho najsilnejšou zbraňou proti sestre, zbraňou, o ktoré sa treba starať a udržiavať ich, spoliehať sa na ne a vedieť s nimi zaobchádzať s náležitou úctou, ale do postele si radšej vezmete plyšáka.

Kým nestretol Ashley, Chaos sa na Strážkyne nedíval ako na ženy. Ale ony to ženy boli. A aké chrumkavé! Okrem toho bolo nesmierne pohodlné mať za milenku práve Strážkyňu. Nemiatli ju jeho náhle zjavenia a zmiznutia, nebolo treba vysvetľovať, kde bol a čo robil, neboli majetnícke, pretože vedeli, že on je boh a boha nikto nemôže brať na zodpovednosť za to, čo robí.

Na chvíľu sa zamyslel nad tým zovšeobecnením. Možno bolo trochu unáhlené vzhľadom na to, že doteraz mal za milenku len jedinú Strážkyňu. Ale na rozdiel od smrteľníčok, táto mu vydržala niekoľko rokov. A vyhovovala mu, bože, skutočne mu vyhovovala vo všetkých smeroch. Bola to ochotná a vášnivá milenka, nikdy na neho nemala nijaké požiadavky, bola by pre neho urobila, čo mu na očiach videla. Nikdy nebola unavená, nikdy nemala migrénu a vždy keď prišiel, privítala ho s úsmevom a v jej očiach videl, že má radosť, že ho znova vidí.

Lenže Ash už ho nechce. Pretože sa do toho zaplietla jej ľudská láska. Milovala ho a stále ho miluje. Chaos nevedel, ako sa k tomu postaviť. Nikto ho doteraz nemiloval. Nebol si istý, čo sa v takom prípade od neho očakáva. A preto ho odkopla.

Cítil, ako sa v ňom dvíha zlosť a jeho moc okamžite rozdrvila niekoľko skál na prach.

Ash si myslí, že je to všetko jeho chyba. Ale na vine je ona. Kto sa jej prosil, aby sa zamilovala? On bol božstvo a nemohol dopustiť, aby jeho veriaci kašľali na svoje povinnosti, aj keby to bolo z lásky k nemu. Ona chcela odísť od klanu, celkom sa odtrhnúť a venovať sa len jemu...

Chaos sa zarazil. Keď to takto povedal, vedel, že je to nesprávne, no zarazili ho pocity, ktoré to v ňom vyvolalo. Bolo by to naozaj také zlé, byť pre niekoho stredom vesmíru?

V duchu sa okríkol. Samozrejme, že by to bolo zlé! Keby sa každý Strážca rozhodol tak, ako Ash, kto by potom chránil ľudstvo?! Ale iskrička pochybností zostala.

Ash bola naozaj vo všetkých smeroch dokonalá milenka. Možno by to mal skúsiť urovnať tak, ako povedala Andrea. Nejaké kvety, čokoláda, prípadne šperk... tomu predsa zvyčajne žiadna žena neodolá.

- - -

- Dvaja sa blížia zo západu. – oznámil Andree Elizabethin hlas.

Práve pitvala akéhosi malého cicavca, ktorého pred chvíľou ulovila a ruky mala až po zápästia ponorené v jeho vnútornostiach. Zviera jej bolo síce neznáme, ale určite sa bude dať zjesť. Mitch ešte stále vyspával. Kriste, on je vážne medveď!!!

- Koľko mám času...babička? – spýtala sa Andrea.

Elizabethin hlas znel potešene, že sa ju konečne odhodlala nazvať babičkou a potvrdiť tak ich príbuzenský vzťah.

- Dvadsať minút. Bež zobudiť Maggiinho vnuka a pripravte sa na peknú kucapacu.

Andrea si pohŕdavo odfrkla.

- Sú len dvaja. Aká kucapaca to asi tak môže byť? Bude to masaker a táto zabitá potvora nestihne ani vychladnúť, kým sa k nej vrátim. – ukázala na zviera, ktoré predstavovalo raňajky.

Elizabeth sa zachichotala a vytratila sa.

Andrea vstala, zakrvavené ruky si poutierala do snehu a prikrčená vošla do stanu, kde Mitch ešte stále pochrapkával.

- Hej, macko, vstávaj! – povedala Andrea dosť nahlas.

Ani len neprestal chrápať.

- Mitch, preber sa!!!

Žiadna reakcia. Andrea prevrátila očami a z celej sily ho nakopla do nohy.

- Au, doriti!!! – Mitch vyskočil na rovné nohy, divokým, rozospatým pohľadom poletoval po stane a hľadal nebezpečenstvo.

- Máme spoločnosť. Dvaja Teriáni sa blížia z východu, budú tu o štvrť hodiny. Mali by sme sa pripraviť.

- Kto... čo...? - šomral rozospato, ale potom potriasol hlavou a jeho oči na chvíľku potemneli, keď dovolil svojej mágii, aby ho zbavila ospalosti.

- Ako vieš?

- Elizabeth je na stráži. – vysvetlila jednoducho.

- Aha. – pokýval chápavo hlavou a pretlačil sa okolo nej zo stanu.

Zavetril.

- Cítim jedlo.

Odula pery.

- Cítiš tamtoho potkana, zajaca, či čo to je. Kým si drichmal, mala som rušné ráno. Ulovila som raňajky a odmietla ponuku na sex, aký sa neodmieta. Bohvie prečo.

Mitch prekvapene strelil po Andrei pohľadom.

- Ponuku na sex?

- Hej, zastavil sa Chaos. – uškrnula sa.

Mitch sa zamračil. Ale skôr, než sa k tomu stihol vyjadriť, Andrea zamierila k miestu, kde stával zrub Teriánov a jemu nezostávalo nič iné, než ju nasledovať.

Ukryli sa pod stromami, kde bol ešte včera poriadny závej, ale dnes už len zvyšky snehu. Obaja mlčali a skenovali pohľadmi obzor.

- Nevycítia nás? – prerušila ticho Andrea.

- Bohvie.

Mitch zazrel nad stromami dva chuchvalce čierneho dymu, ktoré k nim rýchlo mierili.

- Zrejme áno. – ukázal na ne a zašepkal.

- Priprav sa.

Cez Andreu sa prevalila mágia a za okamih bola už v podobe leva. Mitch zasyčal.

- Kriste, mysli na Bobbyho, Skylar a Nica!

Prevtelila sa späť do ľudskej podoby a pozrela na neho škaredým pohľadom.

- A ako sa mám asi pripraviť? Mám zostať takto? Alebo v rysej podobe? To im veľa strachu nenaženie.

Kým jej stihol odpovedať, oba chuchvalce dymu sa zniesli na zem a nadobudli ľudskú podobu. Teriáni – či skôr Teriánky – mali očividne podobu matky s dcérou, tá, ktorá vzala na seba podobu mladšej, bola očividne ešte dieťa. Staršia mala zvláštne modré vlasy.

Andrea sa pripravila na útok, ale Mitch si vydýchol a pokojne sa zviechal zo zeme. Zdvihol ruku a Teriánkam zakýval.

- Čo to robíš, ty idiot?! – zasyčala Andrea.

- Len pokoj, mačička. To je Victoria a Terry.

- Ty tie dve poznáš?

- Terry je napoly Strážkyňa, napoly Teriánka. Je to dcéra môjho bratranca Sama. Victoria je jeho žena. – vysvetlil jej.

Čo sa to na tom svete deje?! Strážca a Teriánka?! Andrea potriasla hlavou. Tento klan je vážne praštený, ešte oveľa viac, než ona sama!

Victoria zazrela Mitcha presne v okamihu, keď sa Terry k nemu rozbehla s nadšeným výkrikom:

- Strýko Mitch!!!!


Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek