.

Kapitola 21

Ahojte, takže tu je kapitolka, kde si pripomenieme, prečo máme rady chaos (a). :-*

Kapitola 21

Scottova mágia prudko vystúpila na povrch a obalila ho pruhovanou srsťou práve v momente, keď súčasne povolili druhé aj tretie zabezpečovacie dvere a úlomok z nich trafil Robin do hlavy. Vyskočil z gauča, aby zachytil mladú ženu, ktorá sa v bezvedomí sklátila k zemi.

Dopadol na všetky štyri laby a zasyčal od bolesti, ktorá mu vystrelila hore stehnom. Áno, Strážcovia sa hojili rýchlo, ale nie z minúty na minútu. Zranenie, ktoré by sa smrteľníkovi hojilo týždne, sa jemu zahojí za pár dní , ale predbežne bolo čerstvé a pulzovalo. Laba sa mu podlomila, ale aj tak mocnými čeľusťami stihol zachytiť Robin, ktorá by si inak určite rozrazila hlavu o konferenčný stolík pred gaučom.

Vo dverách sa objavilo päť postáv v čiernom, so zamaskovanými tvárami. A každá sa oháňala samopalom. Len sekunda a začnú páliť ako besní na šelmu i človeka.

Scott v duchu zahrešil a poďakoval Chaosu, že sa tí ľudia neobjavili o päť minút neskôr. To by už totiž bola Robin nahá a keby ju chcel odniesť, musel by jej zaťať zuby do pokožky. Takto ju schmatol za pás nohavíc a jediným skokom sa premiestnil za gauč.

Tiger je schopný v čeľustiach odniesť byvola. A Robin váži podstatne menej, než byvol. Keby nebolo jeho zranenej nohy, mohol by riskovať a rýchlym behom vyraziť k jedinému východu, prebiť sa cez nepriateľov a vybehnúť do továrne a odtiaľ na ulicu.

Lenže takto... noha ho na šľaktrafenie bolela a nemohol na ňu dobre stúpať. A aj keď Robin nie je ťažká, je v bezvedomí. A nemôže si dovoliť takto spomalený niesť dažďom striel bezvedomé telo. Zasiahli by Robin aj jeho. Dofrasa, prečo vlastne poslali Nica preč? Teraz by sa im ten bláznivý lev zišiel!

Kristeježiši, ako z toho von?

Ozvala sa paľba a do gauča, za ktorým sa ukrýval, sa zaryli desiatky guliek.

Keby sa vedel len tak odhmotniť, ako jeho teriánska švagriná!!!

Moment... poznal ešte niekoho, kto sa vedel len tak odhmotniť. V duchu zúfalo zareval meno...

- Doriti!!!!

Za gauč vedľa Scotta sa sklátila vysoká mužská postava a oprašovala si z tela sploštené guľky, akoby to bol otravný hmyz. Pri náraze na jeho telo sa zdeformovali, akoby bolo z kameňa. Muž zagánil na bieleho tigra.

- Keď ma už povolávaš, mohol by si aj trochu objasniť situáciu. Keby som vedel, že si uprostred paľby, chlapče, vykašľal by som sa na teba. Toto bola moja najlepšia kožená bunda!!! - obviňujúco prestrčil prst dierou na rukáve. Takých dier tam bolo ešte zo desať.

Scott úctivo sklonil hlavu a Chaos sa zamračil na bezvedomú Robin.

- A kto je táto maličká? Nie, nič nehovor. Ďalší Strážca do toho spadol, čo?

Potrebuješ sa odtiaľto dostať?

Veľká mačacia hlava prikývla.

- Predpokladám, že túto kostičku tu nechať nechceš. – Chaos pobavene vykrútil kútik úst.

Scott vehementne pokrútil hlavou.

Chaos sa uškrnul.

- Zo Stráže sa stávajú mäkkoty! Nabudúce ma budete volať, keď si pichnete triesku do laby.

Odrazu sa zarazil a pohľad sa mu stočil k Scottovmu stehnu, kde krv už zasa farbila bielu srsť na červeno. Poškrabal sa po strnisku.

- Aha. Si zranený. No dobre, tak tentoraz ešte pomôžem. Musím povedať Meg, aby trochu zostrila výcvik. Nie je možné, že si sa dal trafiť nejakým debilom! – pokrútil hlavou a potom pokračoval, akoby okolo nich ani neštekali samopaly a nesvišťali guľky.

- A prečo vôbec poslala teba? V teréne si nepoužiteľný. – povedal bezcitne.

Scott vo svojej hlave zreval.

- Pane, pri všetkej úcte a bez úmyslu urážať: pohni riťou a dostaň nás odtiaľto!!!

Chaos sa prekvapene zadíval do Scottových modrých očí.

Vzápätí sa ponorili do čiernočiernej tmy a o dve sekundy sa tma premenila na hviezdnu noc v Montane. Nad nimi žiarili tisícky hviezd. Boli asi tri hodiny ráno.

Scott rýchlo pohľadom skontroloval Robin, ktorá ešte stále bola v bezvedomí. Potom pozrel na Chaosa, ktorý sa teraz tváril hrozivo.

Bolo ťažké predstaviť si, aká drvivá autorita sa v tomto motorkárovi skrývala, keď ju nedával najavo. Lenže to nebol tento prípad.

Oči upieral na Scotta s takým ľadovým chladom, až tigra striasalo a pre istotu sa premenil do ľudskej podoby. Chaosova tvár bola tvrdá, ako vytesaná do kameňa a jeho postoj bojovný. Sálala z neho vražedná sila a moc.

- Pozor na jazyk, Strážca. – povedal Chaos hrozivo ticho.

- Lebo ti ho vytrhnem a urobím si z neho peknú kľúčenku.

Scott si zhlboka vydýchol a napriek bolesti v nohe pokľakol.

- Ospravedlňujem sa, pane. Ale tie guľky už skoro prevŕtali gauč a ako vieš, nie sme nesmrteľní ako ty. A ľudia ako Robin tiež nie.

Hrozivý výraz na Chaosovej tvári zmizol ako mávnutím čarovného prútika.

- Jasné, jasné, stále na to zabúdam. No nič. Vezmi svoju krásku a odlifrujeme sa pekne krásne k Megan.

Chaosa ani nenapadlo, že tých sto metrov k Sídlu Gaylanovcov by ich mohol preniesť, ale Scott už nechcel pokúšať šťastie a tak sa premenil späť do tigrej podoby a s Robin v zuboch poslušne krivkal za Chaosom k domu.

Jesenné lístie im šuchotalo pod nohami až k prahu dverí. Tam Chaos jediným pohybom ruky otočil vzduchom v zámku, akoby to bol kľúč a dvere sa otvorili. Obaja vošli dnu a Chaos otrávene zvolal.

- Hej, zvieratká, vstávajte! Ocko prišiel!

Zhora sa ozval ruch a šuchot. Chaos pohybom ruky rozsvietil svetlá a presunul sa do jedálne. Kadiaľ prešiel, tam sa v drevenej dlážke objavovali zubaté pukliny a zlomené parkety trčali v ostrých uhloch dohora. Po stenách sa plazilo grafity a omietka opadávala v obrovských kusoch na zem, kde ju vzápätí pokrýval hustý zelený mach. Nábytok s treskotom padal na zem, knihy sa vysypali z police a obrus na stole vzbĺkol. Dom vo chvíli vyzeral, akoby sa tadiaľ prehnalo tornádo.

Hluk totálnej skazy a chaosu prehlušil dupot nôh, ale Scott zazrel, ako sa na hornom schodišti objavila Ashley.

Fíííha!

Netušil, že sesternička si potrpí na sexi nočné košieľky!

Ashley zbehla dolu schodmi, vyhýbala sa trhlinám v dlážke a rýchlo si pritom zaväzovala župan, aby zakryla čierny priesvitný kúsok látky, ktorý mala pod ním.

Oči mala vytreštené a zízala na Chaosa, ako na zjavenie.

- Čo tu ro...? – zazrela Scotta s Robin v tlame a sklapla ústa.

- Scott? Ty krvácaš?

V tom okamihu sa dolu schodišťom už hnal aj Robert, v tesnom závese za ním Skylar a Rhiannon. Neuveriteľné! Teta Rose tu má tri deti! Všetky okrem Summer, ktorá, ako Scott vedel, bola teraz na Filipínach.

Strýko Neil zbehol po schodoch len pár sekúnd po nich a za ním dôstojne kráčala babička. Stráž pred Chaosom jednotne pokľakla.

Scott sa začudoval, že to Ashley neurobila v okamihu, keď ho zbadala. Namiesto toho sa zaujímala o Scottove zranenie. Divné.

Pustil to však z hlavy a díval sa, ako babička zdvihla hlavu a pozrela spýtavo na Chaosa.

- Pane môj? Stalo sa niečo?

Chaos na ňu uprel znudený pohľad.

- Tvoj vnuk sa ocitol v maléri, Meg. A nenapadlo ho nič lepšie, ako povolať mňa.

Megan preklala Scotta takým zlostným pohľadom, až sa takmer prikrčil. V babičkiných očiach prebleskla vlčica a jej výraz mu jasne hovoril:

- To si ešte vybavíme! Si taký neschopný, že musíš otravovať Chaosa?!

Chaos sa zasmial.

- Ale suvenír si doniesol pekný, to sa mu musí nechať. Ktovie, či je taká chutná, aj keď je pri vedomí.

Až vtedy si rodina uvedomila, že tiger stojí nad nehybným ženským telom. Scott prinútil svoju mágiu, aby mu vsiakla späť do krvi a premenil sa do ľudskej podoby.

- To je Robin Westwoodová, babi. Všetko ti vysvetlím, ale v skratke...vie o nás, videla mňa a Nica premeniť sa. Keď ma zranili, ošetrila ma. Teraz je zranená ona.

Nevyslovil to, ale podtext bol jasný – treba jej to vrátiť. Ona sa starala, keď potreboval pomôcť Strážca. Teraz potrebuje pomoc ona a Strážcovia jej to musia oplatiť.

Meganine oči sa zúžili, hodila bleskový pohľad na boky nehybnej Robin a tvárou jej na okamih preblesklo uspokojnie. Vhodné boky, širšie, než štíhly pás. Bude ľahko rodiť. Megan už videla Scotta obklopeného bandou detísk. Jej pravnúčat. Ďalšou generáciou Stráže.

Ovládla sa a pozrela na Chaosa.

- Pane môj, ďakujem za záchranu môjho vnuka a jeho... budúcej manželky.

Scottovi padla sánka a Chaos sa zachechtal.

- Kuješ železo, kým je horúce, Megan? Aby si odviedla moju pozornosť od faktu, že tuná pán Detektor lži nemal čo hľadať na takej misii? Milé. Nabudúce dávaj bacha, koho posielaš. Scott je zabijak, nie špión. Pošli ho tam, kde treba likvidovať sestriných prívržencov. V tom je dobrý. To zvládne a nebude ma musieť otravovať.

Megan pokorne sklonila hlavu.

- Ako si želáš, pane.

Chaos si pomädlil ruky a potľapkal Megan po hlave ako domáceho psíka.

- Dobré dievča. Tak sa mi to páči. Teraz, ak už nijaký z tvojich vnukov nepotrebuje, aby som mu pofúkal boľačku, vypadnem.

Zamieril ku dverám a dom sa za jeho chrbtom automaticky dával do poriadku. Nikto sa nepozastavil nad tým, že všemocné božstvo neurobilo proste puf a nezmizlo. Chaos nehatene vyšiel dvermi von.

Pozornosť rodiny sa uprela na Scotta a Robin.

- Zaneste ju do Scottovej spálne! - vyštekla Megan.

- A ošetrite mu niekto tú krvácajúcu nohu!

Skylar podoprela Scotta a pomohla mu do schodov, kým Bobby vzal Robin na ruky a nasledoval ich. Nik si nevšimol, že Ashley nenápadne vykĺzla dvermi do noci.

Scott sa v polovici schodov obrátil k babičke.

- Chceš hlásenie ešte dnes?

Megan zavrčala.

- Dnes by som sa chcela prípadne ešte vyspať. Sú tri ráno. Tvoja spoločníčka je tuším posadnutá budením ľudí v nekresťanskú hodinu. Stačí na poludnie, keď sa vyspíš.

- A čo sa týka toho, čo si povedala Chaosovi...že Robin je moja budúca manželka...

Megan na neho zazrela.

- Na poludnie! Čo je na tých dvoch slovách také nepochopiteľné?!

Prudko sa zvrtla chrbtom a odkráčala. Scott si vzdychol. Na poludnie. Okej. Dovtedy bude snáď dosť v poriadku, aby babičke nedovolil zapliesť Robin do jej manželských machinácií.

Preniesol váhu na zdravú nohu, dovolil Skylar, aby ho podoprela z druhej strany a zamieril do svojej spálne.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok