.

Kapitola 22

Chcela som dnes opísať aj dojemné stretnutie Kierana a Skylar, ale rozkecala som sa na štyri strany a so stretnutím by bola kapitola príliš dlhá... Takže prepáčte, že zasa piatok ukončujem v najlepšom. Snáď si kapitolku aj tak užijete. Príjemné čítanie! :-)))

Kapitola 22

Ashley zareagovala ako blesk a jej ruka vystrelila ku Kieranovej tvári. Len tak tak sa jej podarilo rukou zastaviť hlasný výkrik, ktorý sa mu dral z úst. Vzoprel sa jej ruke, zo všetkých síl sa pokúsil vyskočiť na rovné nohy, ale tu sa Sam konečne pohol, svojím obrovitým telom mu podrazil kolená a keď Kieran stále ešte s Ashleyinou dlaňou na ústach spadol na chrbát, vlk si mu ľahol krížom cez nohy. Kieran sa nemohol pod tou váhou ani pohnúť.

- Kľud, Kieran, to je strýko Sheldon!!! – zašepkala naliehavo.

Kieranove oči, pozerajúce ponad jej dlaň, boli veľké ako taniere a plné nefalšovanej hrôzy. Dýchal rýchlo a ťažko, akoby práve zabehol maratón. Ashley ho vtisla do snehu a ticho ho presviedčala.

- Nič sa nedeje, Kieran! To je Skylarin otec...jeho bojová podoba. Viem, vyzerá trochu desivo, ale je to veľký dobrák, naozaj! Nič ti nehrozí. Strýko je v pohode.

Kieran len nehybne ležal – nie že by sa pod Samovou váhou mohol zmôcť na niečo ďalšie. Dych sa mu postupne spomaľoval a oči prestali byť studnicou nevýslovného strachu. Ashley skusmo poodtiahla ruku z jeho úst, pripravená prilepiť ju tam späť, keby začal jačať.

Nezačal.

Zato zahrešil tak vulgárne, že sa Ashley zhrozila a posadila sa na päty.

Kieran sa zdvihol do sedu a zavrčal na Sama.

- Láskavo sa odvaľ, dobre?!

Vlk vyzeral znudene, nedotklivo, ale urobil, čo mu Kieran povedal a zdvihol sa.

Kieran cítil, ako mu v nohách opäť začína prúdiť krv, ale nevšímal si svoje obnovené telesné funkcie.

Mal oči i myseľ iba pre obludu, ktorá mu zo vzdialenosti niekoľkých centimetrov dýchala do tváre obláčiky pary.

Obluda. Nič iné to nemohlo byť.

Hoci tá ohavnosť stála na štyroch nohách, určite bola aspoň rovnako vysoká, ako vzpriamený Kieran. Laby to malo obrovité, ukončené takými pazúriskami, že by sa dali používať ako sekáčik na mäso, aspoň veľkosť by sedela. Končatiny boli v pomere k zvyšku tela trochu pridlhé, uspôsobené na beh a lov veľkých zvierat. Srsť bola hnedočierna dlhá a hustá, v dlhých spletencoch sa vlnila na celom tom tvorovi, akoby bol posiaty živými hadmi.

Jeho hlava bola príšerná, aspoň pol metra dlhá, a monštruózna papuľa bola plná tesákov, ktoré by Kieranovu lebku mohli rozdrviť jediným zahryznutím. Hnedé oči zízali zblízka do jeho tváre, až mal Kieran pocit, že uvažuje, z ktorej strany sa do človeka pred sebou najlepšie zahryzne.

Ako má reagovať? Čo sa hovorí zoči voči oživenej nočnej more?

- Zdravím, pán Gaylan, teší ma. Som Kieran MacKenna, manžel vašej dcéry.

Ježiši, naozaj to vypustil z úst? Pravdepodobne áno, lebo Ashley očividne vyvíjala enormné úsilie, aby hrobové ticho lesa nenarušila výbuchom smiechu. Obluda na neho hľadela veľmi, veľmi nevraživým pohľadom.

- Nevravela si, že je to medveď? – zasyčal Kieran bokom k Ashley, pričom z monštra nespustil oči.

- Jaskynný medveď, Kieran! Vyhynuli len nedávno, nejakých 8500 rokov dozadu.

Kieran mal pocit, že vie, prečo. Koľko žrádla sa musí podať takejto hnusobe, aby zostala nažive? Pravdepodobne vyvraždili všetko okolo seba a potom sa požrali navzájom, až ten posledný zdochol od hladu. Žiadna záhada. Kam sa hrabú dinosaury?

Medveď – alebo jeho praveký ekvivalent – urobil krok smerom dozadu. Vzdialil sa tak od Kierana asi o meter.

V tej chvíli Sam polohlasne zavrčal a Ashley strhla Kierana späť do záveja.

- Pozri!!! – zašepkala vzrušene.

Kieran sa pozrel a zo všetkých síl sa pokúšal ignorovať chlpaté monštrum, ktoré sa zvalilo vedľa neho a pokúsilo sa z masívnych nozdier nevypúšťať priveľmi nápadné obláčiky pary.

Noci v Montane nebývajú tmavé. Ak je na nebi čo len zopár hviezdičiek, ich svetlo sa od všadeprítomného snehu odráža a znásobuje. Kieran dobre videl, ako sa dvere búdy otvorili a von vyšiel Terián.

Ten istý Terián, ktorý uniesol Skylar.

Vyzeral, že každú chvíľu vybuchne, tvár mal červenú a zúrivú, keď tresol dvermi a na dôvažok do nich poriadne kopol, až protestne zastonali.

Gaylanovci aj s Kieranom ticho ako tiene sledovali každý jeho pohyb.

Niekoľkokrát prešiel pred búdou sem i tam, potom siahol do vrecka a zapálil si cigaretu. Plamienok zapaľovača nakrátko osvetlil jeho tvár a uistil Kierana o svojej identite.

- To je ten únosca. Ten, ktorý omráčil Skylar. – šepol.

Ashley prikývla a Sam vyceril zuby.

Kieran hodil pohľadom na obludu po svojom druhom boku a s prekvapením zistil, že tam nikto nie je. Na také obludné monštrum sa pohyboval až zázračne ticho. Naozaj, všetci dokázali byť neuveriteľne ticho – ako tiene, s ktorými splynuli.

Vzápätí sa jeden z tých tieňov vynoril za chrbtom nič netušiaceho Teriána. Vztýčil sa na zadné nohy a Kieran si až teraz uvedomil, aká vysoká tá potvora je. Prečnievala nad hlavou vysokého muža o dobrý meter a pol. Sheldon Gaylan sa prikradol tak blízko, že sa Teriána takmer dotýkal. Neuveriteľné!!!

Terián urobil ďalší nervózny krok, silne potiahol z cigarety a vyfúkol dym. Potom hodil ohorok do snehu a obrátil sa.

Vytreštiť oči už nestihol. Medveď urobil pohyb pravou labou, taký rýchly, že ho Kieran v tlmenom svetle hviezd nestihol sledovať. Čosi čvachtavo pleslo. Vyzeralo to, akoby Terián práve dostal facku, no len dovtedy, kým sa jeho hlava nezakýmacala a nespadla do snehu. Telo ešte niekoľko sekúnd vzpriamene stálo a potom sa zvalilo do snehu. Pazúry ostré ako britvy bez námahy prerezali jediným pohybom svaly, šľachy a kosti . Kieran už videl všeličo, ale toto... toto bolo príšerné.

Medveďovým telom prešlo zachvenie a celá tá obrovská masa svalov, srsti a pzúrov akoby sa zrútila do seba. O pár sekúnd tu stál muž v strednom veku, s krátkymi vlasmi, ktoré vyzerali byť šedivé, alebo veľmi svetlé a s tvárou skrivenou zlosťou.

Sheldon Gaylan sa zohol a vytiahol z vrecka bezhlavého tela zapaľovač. Šťukol ním a hodil malý plamienok na telo, ktoré okamžite jasne vzbĺklo. Potom sa poobzeral, našiel odkotúľanú hlavu, schmatol ju za vlasy, napľul na ňu a šmaril ju na horiace telo. V priebehu ďalších desiatich sekúnd sa Terián zmenil na veľmi nevzhľadnú škvrnu popola na bielom snehu.

Kieran nasucho preglglol. Toto bola tá najrýchlejšia vražda a zbavenie sa tela, aké kedy videl. Je to vôbec vražda? Veď pritom nezomrel človek, ale Terián – zlá, odporná bytosť unášajúca ženy, aby ich mučila.

Tak toto robí Skylar? Toto je jej skutočné zamestnanie? Chodí po svete a vraždí...zabíja?

Nestihol tento objav premyslieť, pretože v tej chvíli do neho narazil vlak. Nie skutočný, ale Kieran sa tak cítil. Psychický vlak mu zrámoval myseľ vo výbuchu takej bolesti, že ho skoro oslepila.

Tá explózia mu vohnala do hlavy obrazy, myšlienky, spomienky... akoby za jedinú sekundu prežil celý svoj život.

Ocitol sa tvárou v snehu, ale nespomínal si, ako sa tam dostal. Vedel len to, že v okamihu, keď otvoril oči, vedel všetko. Žiadna amnézia. Žiaden zmätok. Vedel kto je, vedel, kde býva, vedel, kde pracuje, spomínal si na detstvo a rodičov, Iana, jeho ženu, malého synovca.

Na chrbte pocítil dotyk a obzrel sa. Ashley stála za ním.

- Čo sa deje?

Kieran na ňu hľadel, akoby ju videl po prvý raz.

- Ja...spomínam si. Na všetko. Toto bol ten Terián, ktorý spôsobil moju stratu pamäti.

Ashley zdvihla obočie.

- Vážne? A keď sa rozplynul...

- ... keď mu tvoj strýko odtrhol hlavu. – opravil ju podráždene. Stále nemohol ten obraz dostať z hlavy.

- ... tak sa ti pamäť vrátila?

Prikývol. Ashleyina tvár sa rozžiarila.

- To je skvelé! Nikdy sme nemali možnosť sledovať, ako smrť Teriána zapôsobí na jeho obeť...

Nedokončila vetu, zarazila sa uprostred a pozorne hľadela k búde.

Kieran obrátil zrak tým smerom. Sheldon sa plížil okolo búdy, pozorne vetril a napokon vysoko vztýčil jeden prst. Potom vzal na seba svoju príšernú podobu znova.

- Je len jeden. – vydýchla Ashley. Potom sa jej tvár zamračila.

- Babička sa nepoteší, keď zistí, že sme zburcovali celú rodinu kvôli dvom poondiatym Teriánom!

Kieran sa kyslo zaškľabil.

- Vieš, Ashley, mám taký pocit, že ma čaká veľmi dlhý a zaujímavý rozhovor s tvojou babičkou. Len čo sa odtiaľ Skylar dostane, niečo si s Megan vykonzultujeme. Nebude sa medzi mňa a Skylar miešať!

Ashley poklesla sánka.

- Ty chceš v tom vzťahu pokračovať? Aj keď vieš, čo je Skylar zač?

Kieran pokrčil plecami. Lev, nelev, stále to bola tá najvzrušujúcejšia žena, akú kedy videl. Po tom, čo zažil, by mal najskôr zutekať, ale... vlastne boli tí ľudia celkom fajn. Až na Megan, ktorá terorizuje svoju rodinu. Znova sa zamračil.

- Ak je tam len jeden, chcem ho. Je môj.

Ashley sa uškrnula.

- Tak to by si si mal švihnúť, lebo ti strýko nechá len zvyšky!

Ako odpoveď sa odrazu stíchnutým lesom rozľahol hlboký, zúrivý rev, ktorý celkom prehlušil zvuk lámajúceho sa dreva.

Kieran sa opäť obrátil k búde...ktorá tam už nebola. Možno Sheldon plánoval vyraziť dvere, ale pri svojej mohutnosti sa to jednoducho nemohlo podariť.

Svojím obrovitým telom nielenže vytrhol dvere z pántov, ale zrámoval aj chatrné steny, akoby boli z papiera. Strecha sa zviezla nabok a odhalila tak prehnité drevo.

Kieran zahrešil a rozbehol sa. Ak Sheldona nezastaví, zhodí tú búdu rovno Skylar na hlavu!

Po svojom boku zazrel pohyb a v behu si dovolil hodiť očkom tým smerom. Dlhými skokmi vedľa neho uháňal snežný tiger. Normálne by sa vydesil na smrť, ale takto len v behu zavolal na obludu.

- Hej! Si bratranec?

Snežný tiger k nemu obrátil papuľu a Kieran by prisahal, že sa to zviera usmieva. To mu ako odpoveď stačilo.

K troskám búdy dorazili spoločne. Kieranovi stačil jediný pohľad, aby zistil, že monštruózny medveď sa pokúša napchať svoje masívne telo do štvorcového otvoru v dlážke. Skylar je určite tam.

Kieran sa pretisol okolo obrovského pleca a zavolal na tigra a Sama vo vlčej podobe.

- Vytiahnite odtiaľ strýka Sheldona! Zasekne sa v otvore a nedostanem sa ku Skylar!

Na počudovanie bez rečí vlk i tiger svorne zahryzli medveďovi do zadných nôh a začali ho ťahať. Z úzkeho otvoru sa čoskoro vynorili obe široké plecia a hlava medveďa a vzápätí Kierana ohlušil hlasný, naštvaný rev.

Podstatné však bolo, že teraz sa už mohol do pivnice dostať. Skočil k otvoru práve vo chvíli, keď z neho vyletel čierny dym a pokúsil sa zmiznúť v lese. Medveď okamžite nechal vystrájanie a sekol príšernými drápmi do vzduchu. Dym spadol na zem ako kameň a zhmotnil sa do podoby pubertálneho chlapca.

Teraz bolo vidno, akú paseku vedia tie strašné pazúry narobiť. Chlapec bol rozpáraný od krku až po rozkrok a ťažko dychčal.

Medveď sa plynulo zmenil na Sheldona Gaylana a pristúpil k Teriánovi.

- Kde je moja dcéra? – zahrmel.

Terián len hlasno dýchal a pokúšal sa rukami napchať svoje vnútornosti späť do tela.

Sheldon sa usmial. Nebol to príjemný úsmev. Potom natiahol ruku a dotkol sa Teriánovho čela.

- Kým zdochneš, užiješ si trocha zábavy. – vyhlásil Sheldon nenávistne.

- Aby bolo tvojim bratom jasné, že kto sa dotkne mojej dcéry, nepochodí najlepšie.

Teriánovu chlapčenskú tvár vzápätí pokryli mokvajúce rany, ktoré sa rýchlo šírili po celom tele a menili sa na strašné popáleniny. Vrchné vrstvy kože sa začali olupovať, ako starý náter.

Kieran sa odvrátil. Zmizol v otvore pivnice práve vo chvíli, keď chlapec začal kričať.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok