.

Kapitola 23

Kapitola 23

Kieran zbehol po úzkom schodišti a ocitol sa pri otvorených dverách. Terián, ktorý práve umieral tam vonku po Sheldonovom odbornom ( a odpornom ) zásahu, mal zrejme tak naponáhlo, že sa neobťažoval svoju zajatkyňu zamknúť. Alebo mu bolo jasné, že Gaylanovcov nezastavia nijaké dvere.
Tam dolu bola tma ako v rohu a on na okamih zastal. Čo ak sa vo vnútri ukrývajú ďalší Teriáni? Mal si vziať ako posilu niekoho z Gaylanovcov, ale v tom okamihu ho to nenapadlo. Chcel sa len čo najrýchlejšie dostať ku Skylar.
Číha niekde v tej tme ďalší nepriateľ? Nuž, bolo neskoro nad tým uvažovať. Započúval sa a zdalo sa mu, že v tme počuje čísi dych. Odvážil sa zariskovať.
- Skylar? Skylar, si tu?
Prešlo niekoľko sekúnd, kým sa ozval povedomý hlas.
- Kieran?
Vyslovila tie slová váhavo, akoby nemohla uveriť, že ho počuje. Keď zvonka počula rev svojho otca, vedela, že záchrana je blízko, no netušila, že Kieran je vonku s nimi. Teraz ju zalieval striedavo pocit hanby a šťastia.
Po tom, ako ho podviedla, sa vydal zachrániť ju, hoci proti Teriánom nemá jedinú účinnú zbraň. Znamenalo to, že jej odpustil?
Odkašľala si, aby si prečistila hrdlo stiahnuté emóciami.
- Som tu... pri stene.
Kieran urobil dva rýchle kroky do tmy a vzápätí s hrmotom narazil do nejakého kusa nábytku, pravdepodobne stola.
Nejaké kovové predmety, ktoré ležali na stole, sa s rinčaním a cinkaním rosypali po betónovej dlážke.
- Je tu niekde svetlo, Skylar?
- Keď Locus odchádzal, rozbil žiarovku. – oznámila mu odkiaľsi z tmy.
Kieran zaškrípal zubami.
- Rozprávaj. Nájdem ťa podľa hlasu.
Skylar sa bez premýšľania otvorila ústa. Tma, v ktorej sa nachádzala, bola odrazu jej spojencom. Ľahšie sa jej hovorilo, čo mala na srdci, keď nevidela Kieranovi do tváre.
Ak to nepovie teraz, možno k tomu neskôr nenájde odvahu.
- Keď mi babička oznámila, že ťa budem musieť uloviť, mala som chuť všetko nechať a riskovať vyhostenie z klanu. Protivilo sa mi, že na jej rozkaz mám otehotnieť s cudzím mužom. Stále sa mi to pomyslenie protiví, len z iných dôvodov. Predtým si bol niekto neznámy, muž, ktorého mi vybrala. Ale odvtedy sa veľa zmenilo, Kieran. Bola som si istá, že keď o mne zistíš pravdu, kto som, čo robím a prečo ťa uháňam, znechutí ťa to natoľko, že sa zbalíš a odídeš a necháš ma napospas Teriánom. Alebo v najlepšom prípade oznámiš mojej rodine, čo sa stalo a necháš ich, aby sa s tým vysporiadali sami.
Kieran mlčky vykročil za jej hlasom, opatrne habkal v tme, no pritom našľapoval potichu a zadržiaval dych, aby mu neušlo ani slovo. Skylar tichým hlasom pokračovala.
- Ale ty si to neurobil. Prišiel si sem a bol si ochotný riskovať svoj život a zdravý rozum. Vedel si, čo ti môžu Teriáni urobiť. A aj tak si tu. Na strane chaosu po boku mojej rodiny.
Skylar sa zhlboka nadýchla.
- Aj keď viem, že medzi nami už nič nemôže byť, chcem ti povedať, že teraz už pre mňa znamenáš viac. Nie si už muž, ktorého mi vybrala babička. Si muž, ktorého by som si vybrala aj ja sama, keby boli okolnosti iné. Len to som ti chcela povedať. To a ešte - prepáč. Asi mi nikdy neodpustíš takú manipuláciu, no chcem, aby si to vedel: veľmi ľutujem, že som ťa podviedla a ľutujem, že my dvaja nemôžeme byť spolu.
Kieran v tme zastal len kúsok od nej. Jej hlas k nemu doliehal z takej blízkosti, že sa jej mohol dotknúť, keby vystrel ruku. Aj to urobil a pritom zavrčal.
- To celá vaša rodina robí takéto unáhlené závery, alebo ste ty a Ashley extra prípady?
Dotkol sa v tme jej tváre. Skylar zadržala dych.
- Čo tým myslíš?
Tmou sa niesol jeho ťažký povzdych. Aj jemu absencia svetla uľahčovala rozhovor. A tiež podrypnutie.
- Stále mám záujem, Skylar. Vieš, je dosť ťažké prehliadať ťa. Si neuveriteľne krásna žena. A ja som chlap, dofrasa. Totiž...s tým dieťaťom by som počkal, ale proti nácviku jeho výroby nemám absolútne nič.
Skylar chvíľu mlčala.
- Teraz neviem, či sa mám cítiť polichotená, alebo urazená. Aj keď si uvedomujem, že po tom mojom kúsku je tvoja otvorenosť úplná malina. Ale je to viac otvorenosti, ako chce žena počuť.
Kieran sa uškrnul.
- Neblázni, Skylar. Na rozhovor o našom vzťahu bude ešte dosť času. Ale počítaj s tým, že nejaký vzťah medzi nami existovať bude. Zaujala si ma. Nevzdávam sa tak ľahko toho, čo ma zaujalo. A tiež by som ti mal povedať, že nie som muž na jednu noc. Ak sa mi dostaneš do postele, rátaj s tým, že sa v nej zdržíš poriadne dlho... možno aj navždy.
Skylar sa rozbúšilo srdce. On ju chce? Po tom, čo mu urobila? Po tom, čo videl jej zvieraciu podobu? Je možné, že by ju chcel so všetkým, čo k nej patrí? Alebo si to ešte stále neuvedomuje? Začula jeho povzdych.
- Ale radšej by som o tých veciach nateraz pomlčal, pretože mám stále pred očami tvojho otca, ktorý je len pár metrov odtiaľto a keby ma začul... no, nechcel by som ho nasrať, vážne nie. A teraz... si v poriadku? Nie si zranená?
- Nijako vážne. Ešte poriadne nezačali... čo sa s nimi stalo? – spýtala sa Skylar a obtrela sa lícom o jeho dlaň na svojej tvári. Nemohla si pomôcť, mačacie inštinkty velili označkovať jeho ruku svojím dotykom. Zbožňovala pohladenia.
- Jednému tvoj otec odtrhol hlavu a spálil ho. Druhého rozpáral a potom na neho poslal uskladnené spáleniny. Vieš, mám z toho žalúdok trochu na vode. Som policajt. Ťažko sa mi pozerá na vraždu z toho hľadiska, že je správna.
- Neboli to ľudia.
- Nie, to neboli. – pokúsil sa ju objať a narazil na chladné železo.
- Si k niečomu pripútaná?
- Momentálne nie. Len omotaná reťazami. Ak mi pomôžeš dostať sa hore, niekto ma z toho dostane.
Kieran prikývol a pohladil ju po tvári.
- Dobre.
Skylar vedela, že Gaylanovskí muži sú fyzicky silnejší, než väčšina ľudí. Nesúviselo to ani tak s ich zvieracou stránkou a mágiou, ale jednoducho s tým, že od útleho veku prechádzali takmer vojenským výcvikom, zahŕňajúcim telesné cvičenia. Preto boli všetci bez výnimky svalnatí a ženy štíhle a vyšportované.
Ale dobre vedela, že jej váha plus váha železných reťazí by nemala byť ľahkým bremenom pre hociktorého z nich.
O to viac ju prekvapilo, keď ju Kieran zdvihol do náručia, jedno rameno pod jej lopatkami, druhé pod kolenami. Niesol ju v tme s istotou a ľahkosťou, ktorá ju prekvapovala.
Mal dobrý orientačný zmysel, pretože bez jediného zakopnutia obišiel stôl s mučiacimi nástrojmi a zamieril ku dverám. Vystúpil s ňou v náručí hore schodmi a ani sa pritom nezadýchal. Bol to úžasný muž a Skylar vedela, že by mala byť prozreteľnosti vďačná, že sa jej nepodarilo zahnať ho od seba nadobro. Položila si nezranené líce na jeho plece.
Cítila okolo seba jeho telo a v jeho náručí jej bolo tak dobre! Akoby prišla domov. Vzbudzoval v nej pocity, ktoré...
Odrazu zalapal po dychu a to ju vytrhlo zo zamyslenia.
Došli až na vrchný schod a svetlo zvonka dopadlo na jej tvár. Kieran na ňu zízal ako uhranutý a v očiach mu pomaly vzplanul hnev.
- Kristeježiši!!! Sheldon!!! Kde ste, dofrasa?! – vykríkol a vzápätí sa oboril na Skylar.
- Tomuto ty hovoríš „nie som zranená“ ?! Ježiši, vyzeráš akoby ťa zavreli do vreca so stovkou besných mačiek!!! Čo to máš s tvárou? Ako si prišla k tým monoklom?
Skylar stoicky pokrčila plecami.
- Okrem rúk nemám žiadne zlomeniny. To sa zahojí.
- Okrem... – Kieranov pohľad padol na Skylarine dlane, alebo aspoň to, čo z nich spomedzi reťazí vykúkalo.
- Bože dobrý...tvoje ruky... – zašepkal zhrozene.
Bodaj by nie! Jej prsty už opuchli, hoci bolesť ešte necítila. Ale chápala, že pohľad na malíčky a prostredníčky, obrátené k chrbtu ruky miesto do dlane, s ním mohli trochu zamávať.
- To nič nie je, Kieran! Ani to nebolí. Naozaj. – pokúsila sa ho upokojiť.
Upokojiť. Ona jeho. Kieranovi stislo srdce. To ona bola zranená. On by mal upokojovať ju. A namiesto toho sa ona obáva, že ho jej zranenie rozrušilo! Má úžasné srdce. Je celá úžasná.
Kieran zažmurkal.
- Sheldon!!! Kde ste?! – zreval tak, že ho určite počuli až na Aljašku.
Ani nevedel, ako sa dostal hore tými poslednými schodmi a už sa ocitol v kruhu Gaylanovcov.
Keď sa zjavil na vrchole schodišťa so Skylar v náručí, ozval sa zborový úľavný výdych a okamžite ho obklopili.
- Si v poriadku, Skylar?
- Tak sme sa o teba báli!
- Ešte šťastie, že boli len dvaja.
- Veľmi ti ublížili?
Sam, znova v ľudskej podobe sa pokúsil prevziať zviazanú Skylar od Kierana, ale ten na neho zavrčal tak, že by sa za taký divý zvuk nemuselo hanbiť nijaké divé zviera na svete. Nemienil zranenú Skylar pustiť z náručia ani na okamih.
Sam zdvihol obočie, ale nehádal sa a dovolil Kieranovi, aby sa posadil do snehu a položil si Sklyar do náručia.
- Čo sa to tu dialo, kým som bol preč? – ozval sa odrazu hlboký hlas a Skylar vzhliadla k zamračenej mužskej tvári. Vzápätí sa jej oči rozžiarili.
- Ocko! Počula som ťa revať. Hneď som vedela, že ste blízko. Kedy si priletel?
Sheldon, ktorý sa nad nimi týčil v ľudskej podobe, si založil ruky na prsiach a hoci oči sa mu nežne upierali na dobitú tvár dcéry, vyčaroval dosť zúrivý výraz.
- Nezahováraj, zlatko. Tento človek tvrdí, že je tvoj manžel.
Zazrel na Kierana, až si ten počul kosti prašťať.
- Ako sa to stalo? Kedy? Donútil ťa? Urobil ti dieťa? Mám ho zabiť hneť, alebo ho zavliecť niekam, kde je ľahšie zbaviť sa tela?
Skylar otvorila ústa, aby uviedla otcove domnienky na pravú mieru, ale Kieran vyštekol.
- Nemôžete sa hrať na zlostného otca zneuctenej dcéry až potom, čo ju vyliečite? Ježišikriste, človeče, máte srdce z ocele?! Je to vaša dcéra a TRPÍ !!!!
Sheldon sa zarazil a vymenil si so Samom pohľad.
Sam prikývol a Sheldon sa upokojil. Kieran netušil, čo mala tá mimozmyslová výmena názorov znamenať, ale nestaral sa o to.
- Ešte z tejto strany Vianoc, pokiaľ môžem prosiť. – zavrčal na Sheldona, čo bol dosť výkon vzhľadom na to, že to bol otec „zneuctenej dcéry“ a zároveň najdesivejší praveký netvor, akého si vedel Kieran predstaviť. Ale v tejto chvíli na tom nezáležalo. Záležalo na Skylar. Iba na Skylar.
Sheldon si kľakol do snehu a opatrne sa dotkol tváre svojho dievčatka.
- Niečo zlomené?
Skylar sa oprela temenom hlavy o Kieranovu hruď a jej divoká hriva sa rosypala po jeho bunde. Sheldonovi po prezradilo, že sa s tým ľudským mužom cíti dobre a bezpečne. Možno ho predsa len nezabije, ale ten chlap mu musí podať sakramentsky dobré vysvetlenie!
- Na tvári nie. Ale obávam sa, že prsty na rukách to odniesli.
- Nič viac?
Pokrútila hlavou.
- Sem tam nejaké modriny. Nemali čas vážnejšie mi ublížiť. Prišli ste včas.
- Vďaka Kieranovi. Nebyť jeho, možno by sme ešte ani nevedeli, že si zmizla. – prehodil vážne Sam a Sheldon k nemu zdvihol tvár.
Vysvetlenie bude asi trochu zložitejšie, než to vyzerá. A dofrasa, nemôže tomu chlapovi zmaľovať ciferník, keď mu vďačí za záchranu svojej dcéry!
Sheldon sa krátko dotkol Skylarinej tváre a ňou to trochu myklo. Keď však dlane odtiahol, Kieran videl, že po modrinách niet ani stopy.
Sheldon ospravedlňujúco pozrel na dcéru a načiahol sa k jej rukám.
- Toto bude bolieť viac, zlatko. Vydrž.
Prikývla a stisla zuby. Cítila, ako ju Kieranove dlane pohladili po vlasoch a potom skĺzli na plecia. Krátko ich stisol a vyjadril jej tak podporu.
Prstami jej prešvihla ako bič ostrá bolesť a ona sa celá napla. Kieranove dlane na jej ramenách ju pridržali, ale aj utešovali. Dokelu, v troch prípadoch, keď mala otvorenú zlomeninu, radšej dala prednosť liečivej sile medicíny pred otcovou mágiou. Mágia mala iba tú výhodu, že zahojila rany ihneď, ale zato to bolelo dvakrát viac, než pri normálnom uzdravovaní.
Keď už mala pocit, že sa jej ruky roztavili na žeravú lávu a ona už nezadrží výkrik ani na sekundu, bolesť náhle ustala a ona sa v náhlej úľave zrútila na Kierana.
Pohladil ju po vlasoch. Bola taká statočná! Vedel, že ju to muselo bolieť, vyčítal to z reakcií jej tela, ale ona ani nepípla. Na čelo jej vystúpil pot, ktorý začal v mrazivom vzduchu zamŕzať na ľad.
- Ashley, môžeš ju zohriať? – spýtal sa Kieran. Ashley prikývla a on pocítil, ako sa okolo Skylar rozlialo teplo.
- Hneď z teba tie reťaze dostaneme, Skylar. – ubezpečil ju Kierana a spýtavo prešiel pohľadom po Gaylanovcoch.
Gaylanovci pozreli na seba. Boli silní, ale nie tak silní, aby mohli roztrhať železo. Sheldon jediný by mohol mať dosť sily ako praveký medveď, ale obrovitánskymi labami by nikdy reťaz nedokázal chytiť.
Ashley zaváhala a potom navrhla.
- Mohla by som roztaviť jedno očko a tým pádom by povolila celá reťaz.
- Nepopálilo by to Skylar? – spýtal sa Sam.
Ashley sa zamyslela a prikývla.
- Asi áno. Ale je tu strýko Sheldon. Hneď by ju vyliečil.
Kieranovi sa to ani trochu nepozdávalo. A keď zazrel záblesk strachu v Skylariných očiach...očividne ockova liečby bola bolestivejšia, než samotné zranenie. Zavrčal a pretočil oči.
- Načo sú vám schopnosti a mágia, keď si nedokážete poradiť s blbou zámkou?!
Kieran opatrne zložil Skylar na zem – sneh sa pod ňou okamžite začal topiť, ovplyvnený teplým vzduchom okolo nej.
Strhol si bundu a zmotal ju. Potom jej opatrne nadvihol hlavu a bundu napchal pod ňu, ako vankúš. Potom vykročil späť k autu, ráznym, trochu zlostným krokom. Gaylanovci ho začudovane pozorovali.
Kieran otvoril zadnú časť, čosi zahrmotalo a keď sa znova vynoril spoza zasneženého vozidla, v ruke držal kliešte z kufríka z náradím, ktorým Summer vybavila každé rodinné auto. .
Gaylanovci pozreli na seba a Sheldonovou tvárou preletel uznanlivý úsmev.
- Má pravdu, dofrasa. Začali sme sa akosi príliš spoliehať na našu mágiu a unikajú nám najľahšie nemagické riešenia. To je na porazenie!
Bola otázka niekoľkých sekúnd, kým Skylar konečne mohla slobodne hýbať každou časťou tela. Kieran rozcvakal kliešťami reťaze na niekoľko kusov.
Potom kliešte vrazil do ruky najbližšie stojacemu mužovi a pomohol Skylar vstať.
- Vezmem ťa domov.
Skylar prikývla a pozrela na otca.
- Postaráte sa tu o to? – ukázala na zvyšky búdy a hromadu zvieracích šliap v snehu. Sheldon prikývol.
- Zametieme stopy a po tej strašnej stavbe tu nezostane ani smrad. Len bež.
Zabodol oči do Kierana a dôrazne povedal.
- MacKenna, uvar jej čaj a daj ju do postele. A dúfam, že nechodíš skoro spať. Pretože keď sa vrátim, čaká nás dlhý rozhovor.
- Postavte sa do radu, Sheldon. Najskôr ma čaká rozhovor s Megan. – odvrkol Kieran.
Sheldon nadvihol obočie a takmer škodoradostne sa spýtal.
- Nepáčite sa mojej matke?
- Práve naopak. To ona sa nepáči mne. A to vám garantujem, tá žena si dnes niečo vypočuje! – zaškľabil sa Kieran kyslo a obrátil sa k ohromenému Sheldonovi chrbtom, aby pomohol Skylar nastúpiť do auta.
Obišiel auto, nastúpil za volant a vyrazili. Keď sa dostal k miestu, kde lesná cesta prechádzala do zákruty, pozrel sa do spätného zrkadla. Tam, kde predtým stála búda, teraz dovysoka šľahali plamene a Gaylanovci na oheň prikladali stále ďalšie kusy drevených stien a strechy.
Potom sa scéna stratila za zákrutou a Kieran so Skylar sa ocitli osamote.Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek