.

Kapitola 23

Kapitola 23

- Odkáž jej presne toto: Victoria, vyhľadaj ma. Prisahám, že sa ti nič nestane. Musím s tebou hovoriť. Do soboty budem bývať v penzióne Eldorado. Rozumel si?!

Terián, ktorého Sam držal pod krkom a ceril na neho zuby, vytreštil oči a prikývol. Jeho ľudská tvár začala dostávať fialový nádych, keď sa mu nedostávalo vzduchu.

- Povedz jej, že jej to odkazuje Sam.

Terián, ktorý vôbec nemohol hovoriť, sa opäť zmohol na prikývnutie. Sam znechutene vytrhol šípku z jeho krku a pustil ho.

- Zopakuj to! – zasyčal.

Terián poslušne zopakoval od slova do slova, čo mu Sam prikázal a vydesene sa na neho zahľadel. Sam ohrnul pery a oči mu zasvietili žltým prísvitom.

- A teraz padaj!

Mladíkovi – vyzeral na čosi okolo dvadsiatky – nebolo treba viackrát hovoriť. Kašľajúc a lapajúc po dychu sa schmatol za pomliaždené hrdlo a čo najrýchlejšie odkrivkal preč, do ulíc Mexiko City.

Sam si pošúchal ruky o bundu, akoby z nich chcel zotrieť špinu. Uistil sa, že ten Terián sa neukrýva niekde nablízku a potom si pretrel oči.

V Mexiku bol necelý týždeň a tento úbožiak bol dvanástym Teriánom, ktorého Sam chytil a pustil s odkazom pre Victoriu.

To isté robila po celom svete celá jeho rodina.

A stále bezvýsledne.

Sam vzdychol. Keď si spomenul na láskavosť, ktorá Victorii hľadela z očí, na nežný dotyk jej ruky, na jej úsmev... chýbala mu, bože dobrý, tak strašne mu chýbala!

Koľko jej bratov a sestier bude musieť ešte chytiť, aby sa mu konečne ozvala? Alebo že by sa nikto z nich neodvážil odovzdať odkaz?

Jedinou dobrou správou bolo, že terianín sa pri tomto rozsiahlom hone osvedčil. Keď Teriáni nemohli zmeniť svoju formu, zostali prakticky bezmocní, ako normálni ľudia a proti Strážcom nemali šancu.

Sam vedel, že jeho rodina za posledné dva týždne dostala toľko Teriánov, ako predtým za dva mesiace. Bol to pokrok, samozrejme, ale...

Ale netešilo ho to. Ako Strážcovi by mu malo na podobných veciach záležať. Ale bez Victorie po boku akosi nezáležalo.

Na východe sa objavil slabý prísvit svitania a Sam sa zmieril s tým, že jeho lov pre tento deň skončil. Bolo jednoduchšie loviť Teriánov v noci, keď sa po uliciach potulovalo menej náhodných svedkov.

Zamieril do svojho penziónu blízko centra Mexiko City, keď mu vo vrecku koženej bundy zazvonil mobil.

Vytiahol ho a unavene zaostril oči na číslo. Montana. Volá mu babička, alebo mama.

Stlačil tlačidlo a zdvihol mobil k uchu.

- Prosím?

- Samuel, to som ja. – ozval sa z telefónu babičkin prísny, napriek tomu radostný hlas.

- Ahoj, babi. – vzdychol.

- Vráť sa domov, Sam. Teraz hneď.

Jej tón bol taký potešený, že to Sama prebralo.

- Prečo, babi? Čo sa stalo?

- Ozvala sa Scottovi a sú na ceste sem.

Sam stuhol, odmietal uveriť tomu, čo jeho uši počuli. Nechcel zbytočne pestovať nádej, ktorá sa možno nevyplní. Možno babička hovorí o niečom celkom inom...

Meganin blahosklonný úsmev vidieť nemohol, ale počul ten spodný tón v jej hlase, akoby presne vedela, na čo myslí.

- Áno, Samuel! Babička má pre teba tú Teriánku.

* * *

Victoria bola vychovávaná v nedôvere v ľudí a ich ukradnutú inteligenciu. Takže keď sa podvolila nasadnúť so Scottom do lietadla, bol to obrovský ústupok. Niečo, čo vymysleli ľudia, aby lietalo, sa pravdepodobne zrúti a všetci tí smrteľníci zahynú. A ktovie, či sa sama stihne vypariť, kým sa lietadlo rozbije na trosky, vybuchne a oheň ju definitívne vymaže z povrchu zemského?

Na nešťastie Scott nechcel ani počuť o tom, že by sa premiestnila svojím obvyklým spôsobom.

- Pochop, Victoria, naša rodina bola trénovná na lov tvojho druhu. Táto situácia nemá v histórii ľudstva a Stráže precedent. Keby si sa zhmotnila pred Matriarchou, možno by ťa zabili skôr, než by si uvedomili, kto si.

Victoria namietala, že by sa mohla zhmotniť na letisku a počkať na Scotta, ale on na ňu upieral pohľad svojich prenikavých očí a povedal jej čistú pravdu o tom, čo si myslí.

- Neuraz sa, ale nechcem riskovať, že si to rozmyslíš. Bratranec ťa potrebuje a ja potrebujem vedieť, čo sa stalo Pearl. Nemôžem si dovoliť, aby si zmenila názor. Keby sa to stalo, musím mať šancu presvedčiť ťa! A to nepôjde, keď budem v lietadle a ty ktovie kde!

Bolo to síce obmedzujúce, ale prosbe v jeho očiach nemohla povedať nie. Bolo vidno, že o svoju sestru má vážne obavy. A tak s ťažkým srdcom súhlasila, že nasadne do tej železnej rakvy s krídlami a odovzdá svoj život do rúk ľudskej inteligencie, ktorá lietadlo stvorila.

Teraz trochu roztrasene postávala na letisku v Kalispelli a rozdýchavala zážitok z letu.

- Povedal by som, že to nebolo také hrozné, ale tie turbulencie boli vážne o hubu. – vyhlásil Scott, keď spokojne vychádzali z haly.

- Ešteže neklameš. – skonštatovala Victoria. V skutočnosti sa po celý let sústredila len na to, aby jej ľudský žalúdok zostal na svojom mieste, hoci sa silou mocou pokúšal opustiť svoje miesto vo vnútri jej tela.

- Bola si úplne zelená. Myslel som si, že ma povraciaš. – vyhlásil s krutou úprimnosťou.

Zazrela na neho.

- Hej, hneď sa cítim lepšie.

Scott sa uškrnul.

- Sarkazmus! Lepšíš sa. Už to bude v poriadku. Prišlo po nás auto. S autami problém nemáš, však?

Zavrtela hlavou a Scott natiahol krk, aby v dave ľudí našiel niekoho z rodiny.

- Aha! Tam je Adreinne! – ukázal rukou a Victoria sa rýchlo vzchopila a uhladila si oblečenie.

V tej chvíli sa blondína v koženej bunde a nohaviciach dostala až k nim a venovala im chladný úsmev.

- Skoro som ťa nespoznala, keď si oblečená. – vyhlásila Strážkyňa a Victorii na líca vystúpila červeň.

Scott zašomral „lož“, ale tak ticho, aby si svoj ortieľ nechal pre seba. Adreinne uprela studený pohľad na neho. Nikdy nepochopil, ako môže z jednej krásnej mladej ženy sršať mráz, ale Adreinne sa to nejako podarilo.

- Babi po tvojom telefonáte skoro spustila oslavný tanec. Potom nás všetkých do jedného pokefovala za neschopnosť. Nenechala na nás jedinú nitku suchú. Tak sa zdá, že momentálne si vnuk číslo jedna.

Scott sa úprimne usmial.

- Len dovtedy, kým Skylar neporodí ďalšie dvojčatá. Potom bude znova na vrchole babičkinej hitparády.

- Pravda. – skonštatovala Adreinne, parodujúc tak Scotta.

Victoria sa uškrnula, keď počúvala ten krátky rozhovor. Adreinne uprela chladný pohľad späť na ňu.

- Vaše lietadlo poriadne mešká.

- Asi sa zdržalo, keď sa pokúšalo vytriasť zo mňa vnútornosti. – zverila sa Victoria a po Adreinninej tvári prebehla modrastá iskra, ktorá vzápätí zmizla v jej vlasoch – vlastný, elektrický úsmev, ktorý postrehla iba Victoria a Scott.

- Turbulencie. – vysvetlil.

Adreinne prikývla.

- Sam letí ápéemkom. Čakala som ho neskôr, než vás, ale vaše meškanie... no, čakám, že tu bude každú chvíľu aj on.

Victorii sa v tej chvíli zastavilo srdce v hrudi. Sam. O chvíľu. Bože, tak hrozne sa teší a zároveň má strach! Strach, že keď sa mu znova pozrie do očí, bude nadobro stratená. Už teraz jej vniesol do života chaos. Stojí tu predsa s dvoma Strážcami a debatuje, nie?!

- Babi dala Samovi ápéémko? – začudoval sa Scott.

- Myslel som, že na ňom lieta iba strýko Sheldon.

APM bolo malé lietadlo, ktoré mal klan používať, keď z nejakého dôvodu nebolo dobré cestovať bežnou linkou. Napokon si však pilotné skúšky urobil iba Skylarin otec. Nikto iný nemal záujem a tak APM stálo v hangári kdesi v Kalifornii.

Letúň dostal meno podľa iniciálov členov rodiny, ktorí sa menili na orla. Ashley, Pearl, Michael. Nebolo to najhoršie. Pôvodný názov, ktorý vymyslela Rhia, bol Obláčik.

Scott historku okolo lietadla vysvetlil aj Victorii, ale ona ho počúvala len na pol ucha.

Celou bytosťou sa totiž triasla šťastím i obavami zo stretnutia so Samom.

Očami blúdila v dave na letisku a podvedome hľadala jeho tvár, kým Scott jej rozprával čosi o nejakom lietadle, či čom a Adreinne napohľad znudene preskakovala pohľadom z bratranca na ňu.

A v tej chvíli Victoria stuhla.

Prestala blúdiť očami hore dolu po hale.

Pretože našla tú tvár, na ktorú čakala. Oči, do ktorých vplynul vlk, sa k nej dychtivo prilepili z druhej strany letiskovej haly.

Sam dorazil do Montany.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok