.

Kapitola 25

A tu je už ten sľúbený rozhovor s Megan, z ktorého vyplýva, že sa blížime ku koncu! Príjemné čítanie!

Kapitola 25

Temnota noci ustúpila modrastému prísvitu svitania, keď sa konečne Kieran zvalil na predné sedadlo a zadychčane vyhlásil.

- Netušil som, čo za mačku vo vreci kupujem! Zničíš ma! Môžem ťa reklamovať?

Skylar, rovnako unavená a zadychčaná sa zasmiala.

- Môžeš to skúsiť u môjho otca.

Kieran sa zatváril zhrozene.

- Ďakujem. Zomrieť na roztrhanie medveďom, alebo na vyčerpanie sexom? Hm... tuším radšej skonám s úsmevom na perách.
Skylar zívla.

- Mali by sme už ísť. Kde to sme?

Kieran pokrčil plecami.

- To ty máš mačacie oči, zlatko. Ja vidím iba tmu a pár stromov kúsok od auta. Sme niekde v Montane, to je všetko, čo môžem zodpovedne vyhlásiť.

V očiach jej zaiskril smiech, keď pohybom ruky zotrela zarosené okno, aby vyzrela von. Ten pohyb až nápadne pripomínal scénu z filmu Titanic.

- Sme asi dvadsať minút od sídla. – vyhlásila s istotou, ledva hodila očami von. Kieran musel túto jej schopnosť obdivovať.

- Nie som si istý, či budem môcť šoférovať. – vzdychol, kým sa súkal do nohavíc.

Skylar siahla po svojej blúzke a svetri a uškrnula sa.

- Ani nemusíš. Dopravím nás domov.

Kieran nestihol povedať ani ň. Drogy v Skylarinom organizme už nekolovali a nič nebránilo mágii, aby vytryskla v plnom prúde z jej krvi.

Víchor o sile tornáda, ale s plochou účinnosti asi štyri metre, plynulo nadvihol auto a vzniesol ho vysoko nad vrcholce stromov.

- Ježišmária!!! – vydesil sa Kieran a kŕčovito sa chytil volantu.

Skylar sa upokojujúco usmiala.

- Neboj sa. Robím to dosť často.

- Havarujeme!

- Neboj sa. – zopakovala a jej mágia ďalej bezpečne niesla auto ponad stromy. Za necelých desať minút uvideli strechu sídla a začali klesať.

Kieran si zhlboka vydýchol, až keď slabý náraz pneumatík o sneh signalizoval, že pristáli.

- Toto bolo ako vystrihnuté z Harryho Pottera. – odfúkol. Skylar na neho vytreštila oči.

- Ty si videl Harryho Pottera? – kútikmi úst jej neovládateľne zašklbalo, akoby z celej sily potláčala smiech. Zamračil sa.

- Vzal som na ten film synovca, keď tu boli naposledy.

Vystúpili z auta a obaja naraz sa striasli. Boli spotení ako myši a keď sa mrazivý vzduch dostal až k ich vlhkej pokožke, bolo to ako ponoriť sa do ľadovej vody. Skylar zalapala po dychu a rozbehla sa k sídlu s Kieranom v pätách.

- Ja tak strašne nenávidím sneh! – drkotala zubami, keď sa ocitli v predsieni a ona za nimi vzduchotesne zatvorila dvere. V tejto chvíli s ňou Kieran súhlasil.

Aj on bol zmrznutý a vzhľadom na to, že v noci vôbec nespal, si takmer vykĺbil sánku, keď zívol. A na rozdiel od Skylar nemohol ísť do jej postele.

Pretože bol rozhodnutý vytiahnuť tú starú harpyu hoci aj za vlasy z perín a hodiť s ňou reč.
Našťastie sa ukázalo, že to nebolo potrebné.

- Si v poriadku, Skylar? – ozvalo sa za jeho chrbtom tak blízko, až nadskočil.

Okamžite sa zvrtol. Pred ním stála Megan Gaylanová, kompletne oblečená, hoci bolo sotva pol šiestej ráno, a starostlivým pohľadom si premeriavala vnučku.

- Nič sa ti nestalo?

- Nie, babi. – povedala Skylar unavene.

Babička k nej pristúpila a objala ju.

- Dobre. – povedala len, no v tom slove sa odrážala toľká úľava, až si Kieran musel poopraviť názor na túto železnú ženu.

Pôsobila bezcitne, manipulovala so životmi svojich blízkych, ale záležalo jej na nich. Videl obavy, jasne vpísané v jej očiach. Bála sa o Skylar a teraz bola šťastná, že je vnučka opäť doma a v poriadku.

Skylar opätovala rýchle objatie a babička vzápätí nadobudla zvyčajnú rovnováhu.

- Choď si ľahnúť. Nemusíš mi teraz nič hovoriť. Sheldon sa vrátil asi pred tromi hodinami a všetko mi vysvetlil.

Skylar spýtavo pozrela na Kierana a ten prikývol.

- Len bež. – Skylar pokrčila plecami a odvliekla sa hore schodmi.

Babička sa zamračila. Skylar nezvykla pochybovať o jej rozkazoch. Keby jej pred mesiacom povedala, aby šla do postele, bez váhania by to urobila. Ale teraz sa očami pýtala tohto ľudského muža, či je to podľa neho dobrý nápad, či nemá zostať. A až keď ten muž vyjadril súhlas, až potom poslúchla.

Megan Gaylanovej sa to nepáčilo. Ani trochu. Zvrtla sa tvárou k predmetnému mužovi a obdarila ho chladným, prenikavým pohľadom.

- Šerif. Musíme sa pozhovárať. – vyhlásila a odpochodovala do jedálne, pričom sa vôbec neobzrela, či ide za ňou. Pokladala za samozrejmé, že ju poslúchne.

Kierana to naštvalo a dostalo ho to presne do nálady, akú potreboval pre rozhovor s Megan. Nasledoval ju síce, ale jeho zlosť bolo cítiť z každého jeho kroku.

Megan zamierila na svoje miesto za vrchstolom a ústa sa jej skrivili nevôľou, keď sa Kieran posadil na Skylarino miesto. Miesta najbližšie k nej patrili ženám a muži sedeli na vzdialenejších stoličkách. Zaťala zuby. Je to obyčajný človek a nemôže poznať ich zvyky a kultúru, ktorú pestovali v klane Gaylanovcov už od čias prvej šamanky Gaylan. Zabodla do neho ostrý pohľad a rázne spustila.

- Podľa toho, čo mi povedal môj syn a môj vnuk Sam, viete už všetko, šerif. Takže mi dovoľte, aby som k tomu povedala pár slov.

Nechala do svojich očí vplávať svoju vlčicu. Vedela, že v ľudských očiach teraz vyzerá desivo. Ale bolo jej úmyslom vydesiť ho. Čo najviac.

- O tom, čo ste sa dozvedeli, nepoviete nikomu ani slovo. Nezaznamenáte to na kus papiera, ani do počítača. Proste odtiaľto odídete a zabudnete na to, čo ste videli a zažili. Chápem, že po tom všetkom pravdepodobne nebudete môcť s mojou vnučkou splodiť dieťa. Nič si z toho nerobte. Veľa mužov má...problémy s erekciou, keď si vybavia, na čo sa žena v ich náručí dokáže premeniť. To nie je problém. Nájdeme pre Skylar vhodnejšieho kandidáta. Dáme vám pokoj a nikdy už o nás nemusíte počuť. Podmienkou je absolútna diskrétnosť. Ak nie... – nechala svoj tón vyznieť do stratena a potom sa usmiala. Nebol to príjemný úsmev.

- Žijete v St. Mary, však? Veľmi... veľmi blízko nášho klanu. Nepochybujem, že vo vašom živote sú ľudia, na ktorých vám záleží... takže budete mlčať, nemám pravdu?

V Kieranovi kypela krv, no nedal to na sebe znať. Pokojným hlasom sa spýtal.

- Vyhrážate sa mi, Megan?

Jej úsmev by mohol ten vlčí viac pripomínať už len vtedy, ak by sa naozaj celkom premenila.

- Presne tak, šerif. Pochopili ste.

- Vy ste zasa očividne nepochopili vôbec nič. – odvrkol a Megan zmeravela. Ako sa to s ňou rozpráva?

Kieran už nemohol obsedieť za stolom. Mal pocit, že tú starú diktátorku schmatne pod krk a vlastnoručne ju uškrtí.
Vyskočil zo stoličky a prudko sa sklonil nad Megan, ktorá prekvapene cúvla.

- Nechápete ani toľko, ako zviera, na ktoré sa mi tu pred očami meníte, Megan. – zavrčal ticho, ale hrozivo.

- Ja nikam nepôjdem, Megan. Ja si Skylar mienim ponechať. Mienim sa usadiť a raz si s ňou založím rodinu. Nie na váš rozkaz, ale preto, lebo to budeme obaja chcieť.

Odtiahol sa od nej a zaškľabil sa.

- Moja erekcia mi slúži dobre, vďaka za opýtanie. Dokazoval som to vašej vnučke celú noc.

Megan sa na stoličke vztýčila, v tvári neveriacky pohľad.

- Vy ste súložili so Skylar, hoci viete, že je...

- ...lev? Áno, viem to. A oprava – nesúložil som s ňou, milovali sme sa. Nie že by vás do toho niečo bolo.

Meganinou tvárou sa rozlial výraz takej spokojnosti, že sa Kieran takmer povracal. Myslela si, že má vyhrané.

- V tom prípade môžete svoje dieťa navštevovať. Som si istá, že vám to Skylar neodmietne...- poznamenala veľkoryso.

Kieran sekundu či dve neveriacky pozeral a potom sa schuti rozchechtal. Smial sa tak nahlas, že to muselo zobudiť celý dom. Megan očervenela.

- Čo je tu také smiešne?! – vyštekla prudko a oči sa jej zaleskli dravosťou.

Kieran ledva lapal dych, no napokon sa upokojil.

- Vy si naozaj stojíte na kábli, Megan, však? Stále ešte žijete v praveku, kde mali ženy ako vy moc rozhodovať o osude svojich súkmeňovcov. Vidíte sa ako novodobá Gaylan, ktorá neohrozene vedie svoj kmeň do boja a je jej jedno, o koľkých členov rodiny príde, len keď zvíťazí.

Prestal sa smiať a zabodol do Megan taký zúrivý pohľad, až pocítila prvé, nejasné známky strachu.

- Mám pre vás novinku, Megan. Žijeme v dvadsiatom prvom storočí.

- Táto rodina nie! – odvrkla, no už to zďaleka neznelo tak sebaisto.

Kieran sa chladne, povýšene usmial.

- V tom prípade od tejto rodiny svoju budúcu manželku odtrhnem.

Megan vytreštila oči a zalapala po dychu.

- Vy nechápete, čo to znamená...

- Ale chápem! – prerušil ju.

- A vy pochopte jedno. Skylar ma miluje. Nie preto, že sa vám to zrovna hodilo do plánov. Proste ma miluje. Ak budem chcieť, pôjde so mnou.

- Na smrť!

Kieran sa zlovestne usmial.

- Myslíte, že to neviem? Že to nevie ona? A aj tak pôjde za mnou, lebo vie, že my dvaja patríme k sebe. Nemienim svoje dieťa navštevovať. Mienim ho vychovávať, spolu so Skylar ako mojou manželkou. Môžete ho navštevovať vy. – navrhol jej pohŕdavo a na jej nechápavý pohľad dodal.

- Naozaj si myslíte, že ak si Skylar odvediem, nechám tu svoje dieťa?

Po tvári mu prebehol sebavedomý úsmev.

- Ak sa ešte raz pokúsite Skylar niečo nariadiť, svoje pravnúča jakživ neuvidíte. Urobím možné aj nemožné, aby ste sa k nemu nedostali. Možno vám Skylar pošle jeho fotky, ale inak urobím, čo bude v mojich silách, aby ste sa k nemu nedostali bližšie, než na sto kilometrov, Megan. A nepochybujte, že Skylar bude súhlasiť.

- Vy ste sa zbláznili! – zašepkala zhrozene.

- Ak odtrhnete Skylar od rodiny, nezabijete tým len ju! Ak by na vás zaútočili Teriáni... – nedopovedala, ale Kieran dokončil za ňu.

- Mňa by pripravili o rozum. Skylar by zabili. Čo myslíte, že by urobili s tým maličkým?

Blufoval. Nikdy v živote by svoje budúce dieťa a Skylar nevystavil takému nebezpečenstvu. Ale musel proti Megan použiť to, na čom jej záležalo. A ona nevedela, čoho je schopný. Nepoznala ho tak, ako Skylar. Chcela pravnúča. On mal moc dať jej ho. Ale aj vziať. Vyhrážka za vyhrážku.

A vtedy to Megan pochopila.

Jedna z jej rodiny si našla muža. Nie bábku, muža. Muža, ktorý sa odvážil vzdorovať dokonca aj jej. Takého, ktorý je ochotný prijať riziko, len aby bolo po jeho.

Nechal Megan len dve možnosti. Tá prvá bola katastrofická a absolútne neprijateľná. Ak bude tlačiť na Skylar, Kieran MacKenna ju odvedie preč aj s vysnívaným pravnúčaťom. Bude to znamenať ich záhubu. Druhou možnosťou bolo, že sa Megan vzdá svojej moci nad Skylar a nebude zasahovať do jej vzťahu s Kieranom. To jej bolo úplne jasné. Aj to bola katastrofa...ale nebolo to neprijateľné.

Nepremýšľala dlho. Keď prehovorila, jej hlas bol oveľa tichší, ako zvyčajne.

- Zostalo nás primálo. Nemôžem nechať Skylar doma..v bezpečí. Musí plniť misie.

Kieran by sa najradšej rozospieval. Meganine slová znamenali vyjednávanie. Pohrozil dostatočne účinne, aby bola nútená vyjednávať! To znamenalo, že prijateľný kompromis je na obzore. Zamyslel sa nad jej slovami.

- Nebude loviť Teriánov, kým bude tehotná a kým bude na materskej dovolenke. – vyhlásil rozhodne.

- Súhlasím. – povedala okamžite Megan. Bola to rozumná požiadavka. To, že ju vyslovil, vylepšilo jej názor na neho.

Teraz bol rad na Kieranovi, aby predložil svoju podmienku.

- Už nikdy ju nebudete do ničoho nútiť.

Megan sa zamračila.

- Zúčastní sa na rodinných poradách, vypočuje si moje príkazy, ale bude mať právo veta, čo sa týka jej samej.

- Môže byť. – pripustil Kieran a nadvihol obočie. Bol rad na Megan.

- Zostanete bývať tu. – povedala rýchlo.

Zamračil sa, dal si pár sekúnd na premyslenie.

- Iba časť roka. Potrebujeme aj vlastný domov a súkromie.

Neochotne prikývla. Kieran na ňu uprel zelené oči.

- Prípadné dieťa budeme vychovávať my. Skylar a ja. Vy ho ako dobrá babička sem tam postrážite, vezmete na hojdačky a upečiete mu buchty.

Megan sa vztýčila na stoličke, akoby odrazu prehltla metlu.

- Bude potrebovať náš výcvik! Musí sa vedieť brániť! Musím ho vycvičiť!

Kieran zavrčal.

- Nehovoríme o psovi, Megan, ale o dieťati!

- O Strážcovi! To nie je to isté! – trvala Megan na svojom.

- Je to to isté! – oponoval Kieran.

V tomto bode sa preli najdlhšie. Napokon Megan s nevôľou súhlasila, že výcvik dieťaťa prevezme Skylar, ako jeho matka. Bola Strážkyňou a babička jej odovzdala všetky svoje vedomosti. Nebolo nič, čo by dieťa nemohla naučiť jeho mama.

Dohadovanie trvalo ešte dobré tri hodiny. Kieran pre Skylar a seba vydupal takú nezávislosť a slobodu, aká len bola možná. Megan dosiahla, že obaja budú patriť naďalej do rodiny.

Hádali sa dlho a vášnivo. Vrčali na seba ako divé zvery, za čo Megan neochotne dala Kieranovi ďalšie plus – dobré zavrčanie vie vlk vždy oceniť. Vôbec si nevšimli, že hlučnou hádkou zobudili celý klan, ktorý sa teraz schovával za dverami a na schodišti a natŕčal uši.

Keď konečne skončili, Gaylanovci sa rýchlo pratali späť do svojich izieb, aby ich náhodou babička nenačapala pri nedôstojnom špehovaní.

- Tak. – povedal Kieran ustato.

- Snáď sme vyriešili všetko.

- Snáď. – súhlasila babička rovnako unavene.

Potom pozrela na Kierana a nariadila.

- Vyzeráte strašne. Padajte do postele ku Skylar. A keď sa prebudíte, začnite hneď pracovať na mojom pravnú...

- Megan! – štekol Kieran a babičkinou tvárou preletel krátky úsmev.

- Za pokus to stálo. – pokrčila plecami a vôbec nebola zahanbená svojou panovačnosťou. Nie, tento muž si nedá rozkazovať. Bude to dôstojný partner pre jej následníčku.

Kieran pretočil očami. Ale cítil, že ešte minútu a zaspí rovno tam, postojačky, vedľa babičky Megan. Vykročil ku dverám a otvoril ich.

Ešte raz sa obzrel na svoju dôstojnú protivníčku.

- Nejdem spať preto, že ste mi to prikázali.

- Isteže.

- Idem, lebo som vyšťavený ako citrón.

Babička sa letmo usmiala.

- Samozrejme, Kieran.

Kieran s pocitom úľavy zatvoril dvere a vykročil hore schodmi, kde ho už v teplej posteli očakávala Skylar.

Babička v jedálni osamela a po tvári sa jej rozlial úprimný úsmev. Konečne narazila kosa na kameň! Celé roky čakala na niekoho, kto sa jej nepodrobí tak bezvýhradne, ako to robila celá jej rodina. A teraz je tu Kieran a zostane. Babi sa znova usmiala.

To bude zábava!Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek