.

Kapitola 25

Kapitola 25

Keď vyšli z Kalispellu, Adreinne sa otočila na sedadle spolujazdca a nahla sa dozadu k Victorii so šatkou v ruke.

- Nie je to gesto nedôvery, ale...

- Lož. – odsekol Scott a svoj ortieľ ešte rozviedol.

- Samozrejme, že je to gesto nedôvery. Victoria je Teriánka. Navyše veľmi rozumná Teriánka. Určite nečaká, že ju bez nejakej poistky zavedieme rovno do Sídla.

Sam sa naježil, keď pochopil, že chcú, aby si zaviazala oči, ale Victoria ho upokojujúco potľapkala po ruke, ktorú mal položenú na jej kolene.

- Prirodzene, nečakám. Prekvapuje ma, že je vaša vodkyňa vôbec ochotná akceptovať ma ako Samovu partnerku. – povedala zmierlivo a bez zbytočných rečí si zaviazala šatkou oči.

Cestovali asi dve, či tri hodiny, bez vizuálnych dojmov sa to odhadovalo ťažko. V aute zavládlo ticho a Victoria driemala s hlavou položenou na Samových stehnách. Na vlasoch cítila jeho ruku, túlila sa tvárou k jeho bruchu a vdychovala jeho vôňu. Bolo jej tak dobre, cítila sa pokojná a šťastná. Všetka nervozita zo stretnutia s neslávne známymi Gaylanovcami z nej opadla.

Auto napokon zastavilo a ona sa strhla.

- Sme na mieste?

- Áno. – Samov teplý dych jej ovial tvár, keď sa k nej sklonil a rozviazal šatku.

- Teraz spoznáš časť mojej rodiny, hlavne babičku. Je vodkyňou nášho klanu, našou Matriarchou. Vyzerá trochu prísne a býva veľmi panovačná, ale neboj sa. Neublíži ti.

- Nebojím. – povedala Victoria a pošúchala si oči. Potom sa rozhliadla naokolo a vytreštila oči.

Slnečné lúče dopadali na hladinu rozľahlého jazera, ktorá sa v nich oslepujúco blyšťala. Ľahký vietor vytváral vlny, takže nádherne čistá voda sa trblietala ako rozprávkový šperk. Tam, kde bola hladina pokojnejšia, sa v nej zrkadlili vysokánske hory s ostrými hranami, sčasti zalesnené, sčasti holé, skalnaté. Niektoré akoby vyrastali priamo z jazera. Modrá obloha nad tou nádherou mala takú sýtu farbu, akú Victoria jakživ nevidela. Trávnatá časť brehu jazera bola posiata drobnými bielymi a modrými kvietkami tak nahusto, že vytvárali nádherný koberec.

- To je prekrásne! – vydýchla Victoria.

Sam jej s úsmevom otvoril dvere auta a ona vystúpila, rozhliadajúc sa po tej nedotknutej prírode. Dokonca nevidela ani vyjazdenú cestu, po ktorej sem prišli. Bolo to, akoby auto preletelo ponad lesy a lúky. Okrem štebotu vtákov a tichého špľachotu vĺn o breh, nepočula vôbec nič. Vysoko vo vzduchu sa vznášal majestátny orol.

Sam zaostril svoj prenikavý zrak na vtáka.

- Ashley?

Scott prikývol.

- Je zvedavá ako mačka. Musela vidieť Victoriu ako prvá. Divím sa, že neletela popri našom lietadle a nenakúkala do okienka.

Victoria zdvihla oči k Samovi.

- Ten orol? To je jedna z vás?

Prikývol.

- Moja sesternica. Milé dievča, len trochu...

- Šibnuté. – poradila Adreinne ochotne a Sam sa zamračil.

- Čo je? Ona je šibnutá! Pamätáš sa, keď Kieran stratil pamäť, tvrdila mu, že si od nej požičal dvadsaťtisíc dolárov na produkciu pornofilmov!

Victoria sa zachichotala.

- Aha, takto šibnutá! To beriem.

Sam ju objal okolo pliec a ukázal na les, ktorý začínal asi sto metrov za nimi. Stúpal prudko do kopca, takže z vrcholu musel byť nádherný výhľad.

- Tam, za prvými stromami je ukryté Sídlo. Od jazera ho nie je vidno. V podstate ho nevidíš, kým nestojíš na verande. Nechávame okolo neho rásť stromy dosť nahusto, steny sú z neopracovaného dreva a strecha tak isto. Väčšiu časť domu obrastá brečtan a mach, takže maskovanie je skoro dokonalé.

- Áno, keď nevieš, kam máš ísť, netrafíš k nám. – prikývol Scott a Adreinne zamyslene dodala.

- A niekedy zablúdiš, aj keď vieš, kde dom je. Ja tu netrávim veľa času, takže sem tam musím zapojiť čuch, aby som ho našla.

Victoria pohľadom prečesávala zalesnený svah, ale Sam mal pravdu. Maskovanie bolo skoro dokonalé a ona nič neobjavila.

Spoločne vykročili do lesa. Pod stromami vládol tieň a vzduch voňal rašelinou, všade bolo mierumilovné ticho. Asi štyridsať metrov za prvými stromami Victoria zazrela machom obrastenú stenu. Naozaj, dom bol ukrytý tak profesionálne, že kým sa oň človek nepotkol, mohol sa v týchto miestach motať celý deň a neobjaviť ho.

Sam ju viedol rovno ku dverám. Práve čiahal po kľučke, keď sa rozleteli dokorán a odrazili sa od steny.

Vo dverách stála sama Megan Gaylanová a svoje vnúčatá okázalo ignorovala. Namiesto toho sa zamerala na Victoriu.

Sam, Scott a Adreinne vypleštili oči, pretože babička mala na sebe namiesto obvyklého strohého kostýmu v zemitých farbách kvietkované šaty, jej prísny uzol bol trochu uvoľnený a čo bolo najneuveriteľnejšie,

na tvári jej sedel nepravdepodobný, široký úsmev, z ktorého láskavosť priam kypela.

Vystrela ruky k Victorii, schmatla ju za plecia a objala.

- Milé dieťa, tak som sa tešila, až ťa konečne spoznám!

Victoria prekvapene zniesla objatie a ticho šepla.

- Dobrý deň.

Megan sa obrátila k Samovi a dobrosrdečne mu pohrozila prstom.

- Dávaj si po druhý raz pozor, aby sa ti táto krásna mladá dáma nestratila! Bola by to obrovská škoda.

Usmiala sa na Victoriu a spýtala sa.

- Vzali ťa niekam na obed? Moji vnuci sú nevychovaní a vnučka je ignorantka, takže určite nie. Musíš byť hladná ako vlk. Tak poď, dieťa, uvarila som toho dosť pre všetkých. Musíš ochutnať môj tekvicový koláč.

Vzala Victoriu za ruku a vtiahla ju dnu.

Všetci traja Strážcovia zostali pred dverami ako obarení. Sam sa obrátil k Adreinne.

- Kto to bol a čo tá osoba urobila s babi?

Adreinne pokrčila plecami.

- Netuším a ani ma to nezaujíma. Ja som ignorantka, vieš?

- A my dvaja nevychovaní. – zaškeril sa Sam na Scotta.

Vzápätí ale zvážnel.

- Nepáči sa mi to. Chcem vedieť, čo to má znamenať.

Ledva dopovedal, zmizol v dome a Scott prehodil.

- No čo asi? Babi má s Victoriou svoje vlastné plány.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok