.

Kapitola 26

Kapitola 26

Julianna sa zobudila pritisnutá lícom k Nicovej horúcej hrudi. Včera večer, keď prišli z nemocnice, sa nemilovali, ale šli si ľahnúť naraz a ona mu zaspala v náručí, cítiac upokojujúci pohyb jeho dlane, ktorá jej prechádzala po nahom chrbte. Zvláštne, ako rýchlo stratila v jeho prítomnosti ostych.

Dokonca ani teraz, ráno, ju neudivilo, že sa jej pod lícom v pravidelnom rytme zdvíha jeho hruď a ona počuje v pravom uchu pokojný tlkot jeho srdca. Bolo v tom čosi správne. Takto by sa mala prebúdzať každý deň svojho života. Nebola to zlá myšlienka.

Zostala pokojne ležať a vychutnávala si ticho a kľud vo svojich žilách. Mágia sa naozaj rozhodla dať jej telu vale a vrátiť sa ku svojmu zákonitému majiteľovi. Žiadne mravenčenie, ani zvláštny, rozpínavý pocit čohosi cudzieho. Vo vnútri bola konečne zasa len ona sama. A to, že ležala v Nicovom náručí, ten pocit patričnosti ešte znásobilo.

Využila čas, kým sa Nico prebudí, aby trochu rozpitvala svoje pocity a myšlienky. Miluje toho bláznivého leva, o tom po včerajšku nemala najmenších pochýb. Ale čo to pre ňu znamená, čo to znamená pre jej budúcnosť?

Nico dal dostatočne najavo, že po rodine nijako obzvlášť netúži, no Julianne sa zdalo, že to bolo už pred sto rokmi. Neuveriteľné, aký krátky čas sú v skutočnosti spolu. Začala to počítať. Dva týždne...tri.

Tri týždne. To je príliš krátky čas na to, aby sa niečo v Nicovom postoji zmenilo. Napriek tomu si nevedela predstaviť, že by po tom, ako sa zblížili, dokázal odkopnúť ju i prípadné dieťa.

Dieťa. Na pôvodný cieľ, s ktorým šla do manželstva s Nicom, si už niekoľko dní ani nespomenula. A to jej pripomenulo ďalšiu vec. Už dávno mala dostať menštruáciu, ale hoci jej telo obvykle fungovalo ako hodinky, tentoraz malo meškanie.

Už zo dva razy jej hlavou preletela myšlienka na možné tehotenstvo, ale zakaždým ju rýchlo odplašila z obavy, aby si nerobila falošné nádeje. Možno meškanie spôsobili drogy, ktorými ju vtedy nadopoval, alebo časový posun, možno stres... Toľko krát sa už trpko sklamala, že bolo ťažké zaplašiť strach, hoci verila Nicovi, že jeho mágia jej pomôže prekonať problémy s donosením dieťaťa.

Ale ak naozaj je tehotná... ako to vezme Nico? Julianna si zahryzla do pery. Posadí ju na prvé lietadlo do Montany. Napokon, už v sebe nemá neovládateľnú gaylanovskú mágiu, takže niet dôvodu, aby naďalej zostávala v izolácii.

Ona sa vráti do Ameriky a Nico zostane na opačnom konci sveta, na savane, ktorú tak miluje. Ona bude žiť nablízku Megan a novej rodine, aby jej pomohli s výchovou syna, či dcéry, ktorá bude mať v sebe nejaké zviera. Julianna neverila, že by si s niečím takým poradila sama. Ako by zniesla, keby bolo jej dieťa napríklad orlom? Ako by vydržala, keby sa naučilo lietať a ona by musela byť pripútaná k zemi?

Nico ju raz, dvakrát do roka navštívi, keď pôjde pozrieť babičku, možno sa znova vášnivo pomilujú, možno dokonca splodia ďalšie deti, ale on nikdy nezostane na jednom mieste, so svojou ženou a rodinou. Julianna sa pokúsila upnúť na zvyčajnú predstavu lásky medzi ňou a jej dieťaťom, ale z nejakého dôvodu sa jej to nedarilo. Darmo si vizualizovala samu seba na hojdačkách, na prechádzke, alebo trebárs pri stavebnici lega, kde sa bude hrať so svojou ratolesťou, stále na tom obrázku jedna osoba chýbala. Osoba, ktorá súčasťou toho obrázku nechcela byť.

Nie, Nico nestihol zmeniť názor. Tri medové týždne od svadby bral ako flirt, ako malé dobrodružstvo, ale súčasťou rodiny byť nechce. A ona, hoci toho cvoka miluje, je príliš hrdá, než aby prosila.

- Prečo si taká napätá?

Nicov hlas jej jemne zapriadol do vlasov, až sa strhla.

- Doteraz si bola krásne uvoľnená, ale odrazu si celkom stuhla, zlatko. Povedz mi, čo sa deje?

Ako dlho je ten chlap hore?!

- Ja...uvažovala som. O návrate do Ameriky.

Teraz pre zmenu pocítila, ako stuhol on.

- Aha. – skonštatoval stroho.

Po domci sa nekontrolovateľne rozliala jeho moc a Juliannu striaslo. Strach a hrôza, ktoré z neho dýchali, boli príšerné a jej sa ježili vlasy. Už v nasledujúcej sekunde však Nico svoj talent ovládol a vstal z postele. Ani sa na ňu nepozrel, keď si natiahol nohavice.

- Nico? – ozvala sa nesmelo.

- Mhm?

- Môžeš zohnať auto teraz ráno? Než pôjdeme do osady, mohol by si ma odviezť do najbližšej misie, mestečka, alebo tak? Chcem navštíviť nejakú miestnu nemocnicu a prebrať s tunajšími lekármi svoje nálezy z osady.

Opäť stroho prikývol, ale nepozrel sa na ňu. Stiahol si svetlé vlasy do gumičky a svaly na chrbte sa mu pri tom krásne napäli.

- Vrátim sa s džípom o hodinu. Buď pripravená. – zavrčal cez plece, potom sa v jedinom, plynulom zachvení vzduchu spustil na všetky štyri a pred Juliannou stál ohromný lev. Konečne sa jantárovo žlté oči zvieraťa upreli na Juliannu a ona mala pocit, že v nich zazrela výčitku a sklamanie.

- Buď opatrný. Nech ťa nezastrelia pytliaci. – šepla.

Lev pohodil hrivou a odvrátil sa od nej. Vzápätí plavne preletel cez celú miestnosť a bez jediného obšuchu o okenný rám ním vyskočil von. Julianna vyskočila z postele a pribehla k obloku, ale veľkú mačku, ktorá bola jej manželom, už nevidela – pieskovožltá srsť perfektne splývala so suchou trávou na savane.

Vzdychla si. Nie, on patrí sem. Presne, ako jej povedal – lev patrí do Afriky. A ona už nie je lev. Nepatrí sem.

Ona patrí na opačný koniec sveta, tam, kde civilizácia chráni krehké ľudské bytosti.

Obzrela sa po domci. Nevedela si predstaviť, že tu vychováva svoje potomstvo, tu, kde o plávajúcej podlahe ešte nepočuli a namiesto nej mali udupanú dlážku, nehovoriac o poriadnej kúpeľni!

Sama seba presviedčala, že robí dobre. Nico ju odvezie do nemocnice, ale nie preto, aby sa poradila o nejakom prípade domorodého dieťaťa, ale preto, aby jej potvrdili, že je skutočne tehotná.

A ak je, nebude to Nicovi robiť ešte ťažším. Nasadne na prvé lietadlo na Západ. S pichnutím viny si spomenula na ľudí v osade, ktorí ju dnes čakajú. No, možno nepríde. A ak to bude tak, Nico im určite zabezpečí iného lekára. Napokon, na deťoch včera nezistila nič nepatričné, až na jedno či dve, ktoré mali ľahké choroby, ktoré sa dajú bez problémov vyliečiť za pomoci liekov z debny.

Ani nevedela, ako uplynula tá hodina, ale z úvah ju vytrhlo až vrčanie motora približujúceho sa džípu.

Vyzrela oblokom a uvidela, že šoféruje Nico, sám, bez Bwanu. Ešte skôr, než auto dorazilo k domu, cítila temné vibrácie, ktoré Nico očividne nemohol potlačiť a cez hradbu jeho obrany prenikali jemné pramienky strachu, ktoré okamžite našli ju, ako jedinú živú bytosť na okolí a prisali sa k nej.

Vlasy sa jej opäť zježili a ona musela vynaložiť všetky sily, aby na netrpezlivé zatrúbenie vyšla z domca a mlčky sa usadila vedľa svojho manžela. Vzápätí kolesá rozryli suchú zem a zahalili ich do oblaku prachu.

Julianna strnulo sedela, keď Nico otočil džíp a vyrazil po tomto kraji bez ciest. Po celú cestu nikto z nich neprehovoril ani slovo.

Obaja mali vlastné čierne myšlienky, v ktorých sa utápali.

Napriek tomu Juliannu prekvapilo, ako dlho museli ísť. Zobudila sa na svitaní a teraz už bolo poludnie a ešte stále neboli v dohľade civilizácie.

- Ešte dlho? – odvážila sa spýtať sa svojho zamračeného manžela.

- Pol hodinku, možno menej. – odvrkol.

Opäť sa medzi nimi rozhostilo ticho.

Po dvadsiatich minútach Julianna konečne uvidela, ako sa nad savanou zdvíhajú strechy akýchsi narýchlo zbúchaných stavieb.

- Misia svätej Matky Márie. – zašomral Nico.

- Majú tu poľnú nemocnicu, kde sú vždy dvaja lekári a armáda mníšok, zastupujúcich zdravotné sestry.

Julianna prikývla. Keby boli v civilizácii, stačila by krátka cesta do lekárne a v priebehu niekoľkých minút by vedela, na čom je. Ale tu musela cestovať pol dňa, aby mohla použiť tehotenský test.

Keď Nico zastavil pred misiou, zhlboka sa nadýchla a vystúpila z auta. Nasledujúce minúty určia, či jej bude dopriaty ešte nejaký čas s Nicom, alebo nie.

A po prvý raz, odkedy bola dospelá, takmer dúfala, že tehotná nebude.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok