.

Kapitola 27

Kapitola 27

Skylar sa potácala na tenkej hraníci medzi spánkom a bdelosťou. Uvedomovala si, že leží vo svojej posteli v levej podobe, no uvedomovala si aj čosi nezvyklé. Teplo, ktoré sa šírilo na jej telo z paže, ktorú mala prehodenú cez bok. Na šiji cítila čísi pravidelný dych. Bolo to zvláštne a veľmi mierumilovné.

Nasala vzduch a hoci nemala taký čuch ako trebárs vlci, okamžite spoznala Kieranaovu vôňu.

Bol s ňou v posteli a spal vedľa nej, kým bola vo zvieracej podobe. To bolo... niečo neuveriteľné. Dával jej tak najavo absolútnu dôveru. Srdce jej stislo. Ako by ho mohla nemilovať?

Opatrne, aby ho nevyplašila, sa pohla a prevalila sa na brucho. Celkom mačacím pohybom zaťala ostré pazúry do vankúša a slastne sa ponaťahovala. Potom otočila hlavu a pozrela na spiaceho Kierana.

Nespal.

Ležal na chrbte, v spánku skopol prikrývku na zem a tak videla, že má na sebe iba spodky. Hruď mal nádherne nahú, ruky uvoľnene zložené na zátylku a usmieval sa na ňu očami.

- Dobré ránko. – povedal.

Skylar hlasne, hlboko zapriadla a obtrela sa mu hlavou o bok tak vehementne, že ho takmer zhodila z postele. Zasmial sa a pohladil ju po chrbte. Vyklenula sa proti jeho ruke a dlhočizný chvost sa jej rozkošnícky zavlnil.

Kieran si obzeral levicu, vedľa ktorej sa zobudil. Aj v tejto podobe bola krásna. A vôbec pri nej nemal pocit ohrozenia. Bola ako veľká mačka...dočerta, aké AKO?! Ona bola veľká mačka. Rose mala pravdu. Maznáčik, aj keď trochu prerastený.

Teraz, keď nedisponovala polmetrovými zubiskami, vyzerala elegantne a príjemne lenivo, hoci vážila dvesto kíl a hravo by ho zožrala. Ale každopádne nebudila dojem, že by mala v úmysle niečo takého. Vyzerala šťastne a spokojne.

- Ešte som ťa v tejto podobe nevidel.

Prešiel jej rukou po tvári, skúmal štruktúru jej srsti a zistil, že je rovnako mäkká a zároveň drsná, ako jej vlasy. Dokonca mala rovnakú farbu. Zlatožlté oči sa slastne privreli, keď ju poškrabkal za okrúhlym uchom a keď sa dotkol zamatovojemného, širokého ňucháča, odrazu vyplazila jazyk drsný ako šmirgľový papier a oblizla mu ruku.
Zasmial sa.

- Aj takto si nádherná. Ale teraz by som mal pri sebe radšej ženu.

Skylar nechala mágiu, ktorá ju obklopovala, vsiaknuť späť do svojej krvi a ona sa poslušne uložila k spánku v jej žilách, až kým ju Skylar nebude znova potrebovať.

Kieran tú hladkú, plynulú premenu pozoroval a došiel k názoru, že je to vlastne veľmi... elegantný proces. Pôsobil celkom prirodzene. Žiadne lámanie kostí a drastické formovanie nového tela. Nadbytočná svalová hmota sa jednoducho vyparila do vzduchu a levica akoby sa proste vcucla do ľudského tela.

- Ahoj, kráska. – povedal a bozkal Skylar na konček nosa.

- Ahoj. – usmiala sa na neho.

- Neviem, kedy si sa dostal do postele.

Kieran ju objal a pritiahol k sebe. Vlasy sa jej rosypali po jeho nahej hrudi a ona si priložila ucho na jeho srdce. Bilo pomaly, rovnomerne. Veľmi upokojujúci zvuk aj pocit.

- Také tri hodiny po tebe. Rozhovor s babičkou sa trochu pretiahol.

Skylar sa zamračila a odtiahla sa, aby mu mohla pozrieť do tváre.

- Zmeškala som šou, však?

- Som si istý, že hocikto z rodiny ti to zreferuje do najmenších podrobností. Boli za tými dvermi nenápadní asi ako šabľozubý lev v zamrznutej Montane.

Uškrnula sa.

- Zhrnieš mi aspoň výsledky?

- Babička ti dá pokoj. Bude ťa ďalej vysielať na misie, ak práve nebudeš tehotná. Do nášho súkromného života sa nebude pliesť. Budeš mať právo veta pri jej rozkazoch. A sľúbila napiecť nášmu dieťaťu buchty.

Skylar poklesla sánka.

- Akému dieťaťu?

Kieran sa usmial.

- Tomu, na ktorom sa práve chystám zapracovať.

Siahol po nej, no odskočila.

- Počkaj! Vydrž chvíľu, nechaj ma to predýchať! Babička sľúbila... buchty?

- A občasné stráženie. Do výchovy sa nebude pliesť za predpokladu, že ty sama povedieš jeho či jej výcvik. Bohužiaľ, nepodarilo sa mi zjednať väčšie súkromie, než vlastný dom na deväť mesiacov v roku. Zvyšok roka budeme musieť tráviť tu.

- Deväť z dvanástich? – uisťovala sa a keď veselo prikývol, oči sa jej rozšírili.

- Počkaj. Počkaj. Ty si človek.

Tentoraz sa zamračil.

- Som. A čo?

- Ako človek by si nemal ovládať nijaké magické triky.

Nechápavo zvraštil obočie.

- Ale to, čo mi tu opisuješ, na to bol treba... zázrak!

Konečne pochopil a zasmial sa.

- Stačila správne postavená vyhrážka. A napriek tomu, ako sa správa, babička ťa má rada, Skylar. Chce, aby si bola šťastná. Nebránila sa až tak veľmi, ako som čakal.

Skylar údivom otvorila ústa.

- To znamená, že so mnou naozaj do budúcnosti počítaš, Kieran?

Zvážnel.

- Milujem ťa. Myslel som to vážne. Nielen že s tebou počítam. Chcem si ťa vziať a splodiť s tebou kopu malých levíčat, alebo orlíčat, alebo iných potvoriek, ktoré budú hrýzť vankúše a doškriabu nábytok.

Pohladil ju po tvári.

- Chcem s tebou žiť v jednom dome, zobúdzať sa vedľa teba ako dnes, chcem ti dať bozk, keď pôjdem do práce a očakávať ho, keď sa z nej vrátim. Chcem ťa sprevádzať na tvojich krkolomných výpravách po svete a kryť ti chrbát... aj keď som človek, nie som celkom bezmocný. S dobrou pištoľou toho zvládnem dosť.

Usmial sa a priblížil svoju tvár k nej.

- Chcem dať s tebou babičke toľko pravnúčat, že z toho ošedivie. Chcem s tebou prežiť celý svoj život, Skylar. To u mňa znamená láska. To všetko som chcel vysloviť, keď som povedal „milujem ťa“. Takže jediná otázka, Skylar, ktorú som ti ešte nepoložil, je: Vezmeš si ma?

Skylar sa zahmlil zrak a do očí jej vystúpili slzy.

- Vieš, o čo ma žiadaš, Kieran? Vieš, čo by ti priniesol život so mnou? Priniesol by ti nebezpečenstvo, neustále cestovanie, rôzne paranormálne problémy...

- Teba. Priniesol by mi teba. – prerušil ju Kieran nežne.

- Si si tým istý?

- Absolútne, Skylar. Chcem ťa. Milujem ťa. A budem navždy s tebou. Aj keď som len človek, už sa ma nezbavíš. Možno nemám také schopnosti ako ty...

Skylar sa usmiala. Dojato, ale zároveň pobavene.

- Ale máš, Kieran. Máš presne také schopnosti, ako ja.

Na jeho nechápavý pohľad sa rozosmiala.

- Premýšľala som o tom, čo sa stalo, keď sme sa milovali. Keď moja moc vstúpila do teba.

- Áno?

- Áno. A myslím, že si Nádoba.

Kieran sa zamračil.

- Ako hrniec, alebo krígeľ?

Skylar prevrátila očami.

- Chlapi! Myslíte len na jedlo a pivo!

- A na sex s krásnymi ženami. – znova sa po nej natiahol a znova mu unikla na opačný koniec postele.

- Tak čo, dočerta, je tá Nádoba? - vzdal to.

Skylar sa pomaly usmiala.

- Pravý životný partner pre Gaylanovcov. Človek, ktorý je schopný prijať a uskladniť našu moc. Naša mágia je čosi živé a vrtošivé. Má vlastné pocity a vlastný rozum. Keď objavila tvoje telo, rozhodla sa, že sa jej v ňom páči. V tom okamihu, keď v tebe bola, si sa mohol zmeniť na leva a ovládať vzduch rovnako, ako ja. Vlastne myslím, že v tej sekunde by som sa nemohla zmeniť, lebo všetka mágia bola u teba. Bol to len okamih, ale moja mágia si ťa omrkla a usúdila, že si celkom fajn a zrejme si ťa ponechá ako náhradný byt pre prípad, že ju niečím naštvem.
Kieran chvíľu túto informáciu spracovával, no potom pokrčil plecami.

- A čo ty? Ponecháš si ma aj ty? Vieš, keď už súhlasila tvoja mágia...

Zasmiala sa.

- Pravdaže si ťa vezmem, Kieran! S veľkou, nie, s najväčšou radosťou!

Po tvári sa mu rozlial spokojný úsmev a opäť sa po nej natiahol. Tentoraz mu neunikla, nechala sa strhnúť do objatia.

- V tom prípade mi dovoľ bozkať nevestu.

- A pomilovať. – vyhradila si Sklyar so smiechom.

- To tiež.

A zajal jej ústa v horúcom, náruživom bozku. Po niekoľkých sekundách sa však odtrhol a vyskočil z postele.

- Čo sa deje? – spýtala sa zmätená Skylar. Kieran sa vybral k dverám a rázne otočil kľúčom.

- Len opatrenie...aby nás znova niekto nevyrušil. Poučil som sa skúsenosťami. – pokrčil plecom a oči mu zaiskrili.

- A teraz už môžem začať loviť leva.

Vrhol sa na posteľ a Skylar mu so smiechom dovolila, aby ju schmatol do objatia a vtisol jej na ústa bozk. Kieran ju bozkával a v jednej chvíli sa odtiahol, ale len natoľko, aby jej zašepkal do ucha.

- Milujem ťa, Skylar.

- Aj ja ťa milujem, Kieran. A teraz už prestaň rečniť a konečne to dokáž!

A on jej to s radosťou dokázal.Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek