.

Kapitola 28

Kapitola 28

- Liam!!! – vykríkla Robin a zbraň zahrmotala na dlážke. Ohromene zízala do tmy a jej zreničky oslnené zábleskom pri výstrele jej ešte sekundu sprostredkovávali obraz jej telnatého šéfa, ktorý kráčal chodobu, rukami hmatkal po stenách.

- Robin? Kristepane, Robin, ste to vy?! Nestrieľajte, preboha!

Jeho úprimne vydesený hlas ju znova naštartoval a jej telo si opäť spomenulo, ako sa hýbe. Vykročila k nemu.

- Liam, čo tu robíte?

- Čo asi? Zachraňujem svoje investície. Myslel som, že vás Gaylanovci odpravili a informácie od FC si nechali pre seba...

V tme konečne nahmatala jeho sako a on ju s úľavou schmatol za ruku.

- Toto je príšerné miesto, Robin! Oni vás uniesli a držali tu, medzi tými zvieratami, však?

Robin vôbec nevedela, čo má povedať. Liam si o ňu robil starosti, myslel si, že ju uniesli a kým ju nevidel na vlastné oči, domnieval sa, že ju zabili, ale... niečo tu nesedelo.

- Volali ste políciu, Liam? – spýtala sa priamo.

Jeho podráždený hlas bol dostatočnou odpoveďou.

- Pravdaže nie! Musel by som namočiť vás i spoločnosť do aféry okolo priemyselnej špionáže. To by neprospelo ani vašej, ani mojej kariére.

Robin pomaly vymanila ruku z jeho zovretia.

- Vy ste si robili starosti o moju kariéru?

Liamov hlas nadobudol otcovský podtón.

- Pravdaže, Robin, ako by nie!

- Aj keď ste si mysleli, že som mŕtva?

V chodbe sa rozhostilo hrobové ticho. Dokonca ho už nepočula ani dýchať.

- Čo tu naozaj robíte, Liam?

Zavrčal.

- No dobre, dobre! Vôbec mi nejde o vás, no tak som praktický bastard. Chcem len informácie, za ktoré som si zaplatil. Kto z nich ich má? A kde vôbec sú? Moji muži našli v dome len tie potvory...

- ...potvory?

- Zvieratá!!! - vykríkol a tentoraz v jeho hlase znel nefalšovaný strach.

- Celá táto búda je prepchaná zvieratami! Chovajú si to tu ako domácich miláčikov, ale sú to dravce, predátory... dostali niekoľko mojich ľudí.

V tme ju znova schmatol za ruku.

- No tak, Robin, kde sú tie informácie?

Dostali niekoľko jeho ľudí. Liam nielenže prišiel po svoju „investíciu“, ale priviedol si aj komando. A vtedy sa to Robin v hlave všetko pošrotovalo a údaje sa úhľadne rozdelili do škatuliek. Škatuľka, v ktorej sa ocitol Liam, nemala nijako lichotivý nápis.

-Vy ste vedeli, čo FC vyrába, však? Vedeli ste, že to nie je Sally.

- O čom to hovoríte? Je to Sally!

- Je to zbraň. Informatická zbraň.

Liam sa opäť odmlčal a Robin priam cítila vo vzduchu pach lži. Napokon však nepovedal nič. Namiesto toho Robin pocítila, ako sa jej do rebier zaryl povedomý predmet.

- Choďte, Robin. Pomaly a žiadne prudké pohyby. – vyzval ju chladne.

Robin oblial studený pot, keď pocítila hlaveň zbrane pritisnutú k boku a naprázdno prehltla.

- Vy. Vy ste za všetkými tými útokmi. – vytisla zo seba škrípajúcim hlasom.

Liam ju pohybom zbrane prinútil vykročiť po chodbe.

- Dobrý postreh, moja milá.

Prešli temnou chodbou a dostali sa do jedálne. Svitanie nezadržateľne ustupovalo ránu a rozbitými oblokmi dnu prenikalo čoraz viac svetla. Dosť na to, aby Robin mohla vidieť sklo rosypané po zemi a veľkú mláku krvi, od ktorej viedli zakrvavené vlčie stopy ku schodisku, prekrývané šmuhami, akoby vlk niečo ťažké vliekol. Babička očividne bodovala. Robin sa zatočila hlava a zdvihol sa jej žalúdok. Bože, snáď sa len nepozvracia! Bleskurýchlo sa sústredila na Liama.

- Prečo by ste mali chcieť plány toho projektu FC? Robia síce zbraň, príšernú zbraň, ale neohrozuje to naše plány so Sally. Museli ste vedieť, že FC nerobí to isté, čo my.

Liam sa temne zachechtal tvrdým, dýchavičným smiechom tučných ľudí.

- Hlupaňa! FC vyrába presne to isté, čo my! Sally je projekt na infiltráciu a zmenu ostatných počítačov, nie nejaký diaľkový USB kľúč!

Zbledla. Dva roky. Dva roky sa podieľala na vytváraní zbrane v domnení, že ide o neškodnú a výnosnú vec. Ten bastard ju nechal, aby pomáhala vytvoriť zbraň. Zneužil ju pre vlastnú nabitú peňaženku, Kristeježiši! Robin mala pocit, že jej vybuchne hlava, ale ešte zostávalo pár častí skladačky, ktorým nerozumela.

- Prečo? Prečo ste ma nútili, aby som spolupracovala so Scottom a potom ma skoro zabili?

Liam ju štuchol pištoľou a nasmeroval ju hore schodmi.

- Tam v FC to bol omyl. Ochrankár, ktorý zomrel, bol môj človek. Nepodarilo sa mi s ním skontaktovať včas, aby som zabránil stretnutiu. Mal ten počítač komplet celý priniesť ku mne. Namiesto toho spanikáril a začal strieľať, keď vás tam uvidel.

- A tam, v továrni? Ako ste nás tam vôbec našli? A tu?

- Tvoj mobil, srdiečko. GPS je skvelá vec! – zaškeril sa a vystúpil spolu s ňou na poschodie.

Robin mlčky prechádzala stále sa rozjasňujúcim domom. Okrem nej a Liama akoby bol úplne prázdny. Kam sa všetci podeli? Gaylanovci a ich nepriatelia?

- Najali ste si komando, ktoré nás skoro dostalo v továrni. – nadviazala rýchlo a Liam prikývol.

- To neboli moji ľudia. Pravdepodobne boli z FC. Ale neboj sa, tiež som tam poslal spoľahlivých mužov, akurát tí druhí boli rýchlejší. Stále nechápem, ako ste sa odtiaľ dostali. Moji ľudia hľadali druhý vchod, ale nič nenašli. Bolo to, akoby ste sa v Montane zjavili z ničoho nič. Monitoroval som letiská, železnicu aj autobusy...ale nič.

- Prečo ste sa nás pokúsili zabiť? Bola by som vám tie informácie dala!

Liam pokrútil hlavou.

- Keď vás v tej továrni prepadli, pochopil som, že ti nedovolia prísť za mnou a dať mi, čo chcem. Budú ťa sledovať, kým ťa nezabijú a nedostanú tie údaje späť. V hre je príliš veľa peňazí, než aby sa zaoberali jedným mexikánskym dievčaťom, ktoré do všetkého strká svoj zvedavý nos.

Robin si postupne utrieďovala všetky tie informácie, ale jedna vec jej stále na tom všetkom nesedela.

- Ak ste po mne v tej továrni nešli vy, prečo ste teda neprišli za mnou sám? Bez pištole, bez komanda...

Liam ju strčil k jedným z dverí.

- Pretože keď som na GPS zistil, kde si, bolo mi jasné, že sa dozvieš, o čo v projekte Sally vlastne ide. Gaylanovci sa takými vecami živia, rozhodne majú expertov, ktorí by na to prišli. A keby ti to aj neboli povedali, dozvedeli by sa to a mohli by ma vydierať, alebo si zostrojiť vlastnú Sally. A kým to poondiate zariadenie nepredám za najvyššiu ponuku, nesmie sa ani slovo o nej dostať von. A už vôbec nie nejaká kópia, akú by Gaylanovci určite vytvorili.

A Robin konečne pochopila. Liam mal v pláne zabiť ju, Scotta, všetkých Gaylanovcov, len preto, že vedeli o Sally.

Dvere sa pred ňou otvorili a ona vkročila do bielo zariadenej izby. Všetci Gaylanovci, s ktorými už mala tú česť, stáli nehybne v ľudskej podobe pri stene a oproti nim stálo päť zabijakov. Len toľko ich zostalo z pôvodného počtu.

Robin sa prizrela bližšie a stuhla.

Jeden zo zabijakov mieril poloautomatom do otvorenej skrine, odkiaľ hľadeli von oči plné ochromujúcej hrôzy. Boli to oči mladého dievčaťa.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok