.

Kapitola 28

Ahojte, tak dnes sa trošku mrkneme na Ashley - ja viem, že ste zvedavé, ako je to medzi ňou a Chaosom! :-D Príjemné čítanie! :-*

Kapitola 28

Ashley Gaylanová čakala na letisku. Juliannin telefonát z Paríža ju zastihol v Montanskom Sídle práve vtedy, keď sa chystala odísť za ďalšou misiou. A keďže bola momentálne jediná, ktorá v Sídle bola, babička jej úlohou poverila Mitcha a ona mala ísť Juliannu vyzdvihnúť.

Nie že by to Ashley nemala Nicovu novú ženu rada. Juliannu videla len veľmi krátko, odišla totiž tesne po jej príchode do sídla, takže v tom nebolo nič osobné, ale... radšej by šla bojovať.

Ani boj síce nebol jej šálka kávy, ale všetko, čo ju mohlo rozptýliť, sa počítalo. Ashley zhrozene sledovala, ako sa babičkine machinácie dotýkajú životov jedného Strážcu za druhým, ako pomaly končia v manželstve a hrozila sa chvíle, kedy príde rad na ňu.

Pretože ona babičke vyhovieť nemohla. Radšej by dobrovoľne odišla z klanu, akoby sa mala vydať a mať deti s mužom, ktorému nepatrilo jej srdce. Pretože ono už niekomu patrilo.

Keď si Skylar vzala Kierana, bola to v rodine novinka. Ashley sa tešila spolu so sesternicou. Potom si Sam zobral Victoriu a ona sa stále tešila. Keď sa Scott oženil s Rosario, pocítila prvé známky znepokojenia. A teraz, keď si Nico vzal Juliannu, prepadla ju panika. Tajne si kúpila dom v Mexiku a po prvý raz začala prezerať internetové stránky s ponukami práce. Pripravovala sa na život bez podpory rodiny. Pretože keď babičke odmietne splniť želanie, poletí z klanu tak rýchlo, ani sa nespamätá. Momentálne vybavovala dom bezpečnostnými zariadeniami na detekciu teriánov. Možno bude musieť opustiť klan, ale zomierať sa jej nechcelo.

Ako dlho potrvá, kým sa dostane na rad? Z jej vetvy babička ešte do svadby netlačila nikoho, ale bola to len otázka času.

Jej brat Mitch určite nebude mať problém oženiť sa. Je veselý, zábavný a ženy ho majú rady. Jemu potrvá maximálne týždeň, kým sa ožení. A jej sestra Drei urobila ohľadom manželstva opatrenie, aké dosiaľ nikto proti babičke neurobil. Ashley sa v duchu obávala okamihu, keď na to babička príde. Ajaj, to bude bordel! Babičku trafí šľak! A bude zázrak, ako Drei na mieste nezahluší.

Ale keď zistí, že Drei vydať nemôže, potom sa Meganina oceľová pozornosť obráti na ňu.

Ashley stislo srdce. Tri roky.

Celé tri roky už bola Chaosovou tajnou milenkou a v jeho náručí nachádzala toľko šťastia, koľko len chcela. Túžila po ňom a milovala ho každou bunkou svojho tela a každým kúskom svojej duše.

Jediným problémom bolo to, že Chaos k nej necítil to isté. Časom ho zunuje a on ju opustí. Nikdy jej v tomto neklamal, ani jej nedával plané nádeje. Vedela, že on v nej vidí len krásnu ženu na príležitostný sex.

Chcel, aby bol ich vzťah nezáväzný a bezproblémový. Takže taký bol. Chaos bol boh a Ashley bola len jeho...vtáčatko. Nie, žiadne vtáčatko, hoci ju tak rád volal. Bola proste poddaná. Iste, vzácna poddaná, pretože okrem plnenia praktických úloh v teréne ju veľmi rád privítal vo svojej posteli. Ale nemiloval ju.

Ashley sa mu nemohla ani len zveriť s tým, v akej situácii sa nachádza. Totiž, zverila sa, ale zdalo sa, že Chaosa to nezaujíma. Na jej obavy z nanúteného manželstva sa rozosmial a vyhlásil, že spávať s niečou manželkou bude veľmi pikantné. A to, že Ashley zariaďovala mexický dom, pokladal za výborné – nebude sa musieť plížiť po chodbách Sídla, aby ju mohol navštevovať. Akoby stavala nejaké hniezdočko lásky a nie vojnový zákop. Nie, Chaos bol boh a ona pre neho znamenala iba milé rozptýlenie, na ktoré časom zabudne. Chaos nebol práve ten typ, ktorý sa zo sentimentu rád stará o odložené hračky. Keď ho Ashley prestane baviť, vyparí sa ako dym a ona ho viac neuvidí, o nejakej pomoci ani nehovoriac.

Ashley vzdychla a znova sa rozhliadla po letiskovej hale. Juliannino lietadlo pristálo už pred dvadsiatimi minútami a ona novú Nicovu ženu ešte nevidela. Napokon ju zazrela, ako za sebou ťahá kufor na kolieskach a vykročila k nej.

Zarazila sa asi desať metrov od Julianny. Bože, ten výraz poznala! Tak dobre ho poznala! Vídala ho v zrkadle už tri roky.

Výraz ženy, ktorej city nie sú opätované.

- Julianna? – spýtala sa tak hlasno, aby ju mladá žena počula. Prudko zdvihla hlavu a zadívala sa na Ashley.

Potom zamierila k nej.

- Ty si Ashley, však? – spýtala sa neisto. Ashley si pripomenula, že Nicova žena ju videla len veľmi krátko – v podstate iba vtedy, keď ju pomáhala nadrogovať a napchať do dodávky.

- Áno. Prišla som ťa odviezť do Sídla.

Julianna pokrčila plecami a zatvárila sa zúfalo.

- Asi nebudem môcť bývať niekde inde, však? V St. Mary je určite nejaký penzión, alebo motel...

- To by babička neprežila. – uistila ju Ashley a súcitne jej poklepala po pleci.

- Nejako to vydržíš. Hneď zajtra si môžeš začať hľadať bývanie. Babička nebude proti tomu, pokiaľ ten dom bude do sto kilometrov od Sídla.

Julianna zvesila plecia.

- No nič. Máš pravdu, dajako to vydržím.

Ashley zamierila k čiernej dodávke s tónovanými sklami a otvorila zadnú časť, aby tam Julianna mohla napchať kufor. Potom sa posadila za volant a čakala, kým sa Nicova žena nepripúta.

Vyrazili na cestu. Julianna mlčala a bez žmurknutia sa dívala na prístrojovú dosku. Po dvadsiatich kilometroch Ashley mlčanie prerušila. Nemohla sa dívať na zúfalý výraz v Julianninej tvári, na výraz, ktorý jej pripomenul jej samú. Aj zaoberanie sa Julianninými manželskými problémami bolo isté rozptýlenie, takže nemusela myslieť na vlastnú situáciu.

- Predpokladám, že Nico to posral.

Julianna sa strhla, keď sa ticho v aute tak náhle prerušilo. Zdvihla oči k Ashley, ale za moment ich znova uprela na cestu pred nimi.

Keď si už Ashley myslela, že Julianna neodpovie, ticho súhlasila.

- Posral.

- To sú muži. Hajzli do jedného. – povedala Ashley trpko.

Julianna postrehla trpký tón v jej slovách, ale mala dosť vlastných problémov, než aby sa zaoberala tými jej.

- Nechce byť otcom.

Ashley sa na ňu zahľadela na tak dlhú dobu, až bol zázrak, že sa auto udržalo na ceste.

- Chceš povedať, že s tebou odmietol spávať? Nico?! Veď ten šľape na sex, ako auto na benzín!

Julianna rozhodila plecami.

- Nič také. Zo sexu problém nerobil.

- Tak používal nejakú antikon...

- Nie! Som tehotná, takže to, čo som chcela, vyšlo! Lenže s tým svojím mačacím rozumom si nevie zrátať, že dieťa potrebuje okrem matky aj otca!

Ashley porozumela a do hlasu sa jej vkradol smútok.

- Chápem. Je nezodpovedný a nevycválaný. Nechce sa viazať.

- Presne tak. – povedala Julianna s úľavou, že tomu Ashley porozumela.

- Je to nezrelý idiot.

- Správne.

- A nikdy mu nebude stačiť jediná. – dodala Ashley.

- Pokefuje všetko, čo pred ním neutečie. – súhlasila Julianna.

- Dieťa urobí, ale zodpovednosť zaň neprijme.

- A ty sa môžeš utrápiť, jeho to netrkne.

- Správne.

- Správne.

Na chvíľu obe stíchli v dokonalom porozumení.

- Ani ten tvoj ťa nemiluje, však? – spýtala sa Julianna mäkko. Ashley sa strhla a vyplašene na ňu pozrela.

- Je to tak veľmi vidieť?

- Nie...pre toho, kto neprežíva to isté.

Ashley znova uprela zrak na cestu.

- Nikomu to nehovor. Babička by s tým nesúhlasila.

Ashley vzdychla.

- Ale to je aj tak jedno. Babičku by porazilo, keby vedela, koho milujem a ten, koho milujem, mi to opätovať nebude. Takže vlastne bojujem sama za seba. Nech to s babičkou vyhrám, alebo prehrám, môj vzťah s ním sa vôbec nijako nezmení.

Julianna jej položila ruku na plece.

- Nemáš potuchy, ako dobre ťa chápem. Aj Nico je taký. Vidí len posteľ. Ďalej, ako k jeho penisu, jeho city ku mne nesiahajú.

Ashley sa neveselo zasmiala.

- Tak to vitaj v klube. Ale ty budeš mať aspoň dieťa. Ja takú možnosť nemám.

Julianna odvrátila tvár a pozrela von okienkom.

- Áno. Mám aspoň dieťa.

To bude to jediné, čo jej po Nicovi zostane. Jediná jeho časť, ktorá ju bude milovať.

Objala si rukami brucho a zo všetkých síl sa pokúšala potlačiť slzy, aby to Ashley nevidela.

Netušila, že Ashley v tej chvíli sotva niečo videla – pre svoje vlastné slzy.Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek