.

Kapitola 29

Krásne pondelkové ráno vám prajem, kočky! Dúfam, že s mojím rozuzlením situácie budete spokojné! Príjemné čítanie! :-*

Kapitola 29

Jedna jediná sekunda stačila, aby sa situácia celkom zvrtla. Sam videl iba svoju matku, ktorá sa so zúrivým výrazom nenávisti vrhla na Victoriu s ohnivou dýkou a jeho mágia z neho vyletela v jedinom mocnom výtrysku. Vrhol sa pred Victoriu, aby ju ochránil pred svojou matkou a na zem znova dopadol už vo svojej najstrašnejšej bojovej forme – v podobe vlka, trikrát väčšieho, než najväčší vlk dnešnej doby, s vycerenými zubami a naježenou srsťou na šiji.

Sofia nestihla zmeniť smer útoku a v jedinom oslepivom záblesku paniky si uvedomila, že jej dýka prebodne namiesto tej teriánskej veci jej milovaného syna.

V tom istom momente sa Victoria zmenila do svojej teriánskej podoby a v oblaku čierneho dymu vyrazila proti bratovi. Premena z ľudského tela ju však zdržala o kratučký zlomok sekundy a tak sa Victor stihol uhnúť a z celej sily vrazil do nenávideného Strážcu.

Tak, teraz z neho vysaje všetko to, čím si jeho sestru omotal okolo prsta! Victor si všimol ohnivý záblesk dýky až v momente, keď preletel jeho telom ako smrtiaci šíp bolesti a všetok dym, ktorý tvoril jeho telo v jedinom okamihu pohltili plamene.

Sofia pustila dýku, ktorá sa namiesto v Samovej hrudi ocitla náhle vo vzduchu a v šoku zaspätkovala, keď sa plameň okamžite rozšíril. Terián, napadlo jej triumfálne, predsa som tú mrchu nejakým zázrakom zabila!

Ibaže mrcha sa s príšerným výkrikom zhmotnila vedľa horiaceho stĺpa a natiahla k nemu ruky tak blízko, ako sa len odvážila.

- Victor!!! Nie!!! – skríkla a v jej hlase i skrivenej tvári sa odrážala bolesť a šok.

Sam sa ako na povel vymrštil do vzduchu a Sofia nestihla ani pípnuť, keď ju praveký vlk prišpendlil k zemi a vyceril jej zubiská priamo do tváre.

Sam od jedu videl na červeno. Ona sa odvážila zaútočiť na Victoriu!!!! Keď videl, ako do neho vrazil čierny stĺp dymu a vzápätí sa zmenil na ohnivý, na jeden príšerný okamih si myslel, že Victoria sa vrhla jeho matke do cesty a on o ňu prišiel. V tej chvíli cítil, ako z neho všetky väzby voči matky padajú – už to nebola žena, ktorá mu dala život, ale cudzí človek, ktorý sa pokúsil ten život vziať žene, ktorú miluje.

Možno by v záchvate zúrivosti roztrhal vlastnú matku, ale začul Victoriin výkrik a pochopil, že nejakým činom žije a tu vedľa neho horí ktosi iný – jej brat.

Vlastne – horel. Pretože odrazu sa v oslepivom záblesku všetky plamene stratili a akýsi pánovitý ženský, ktorý Sam nepoznával, zreval:

- TAK DOSŤ!

Na zem sa zrútilo telo, príšerne popálené, v ktorom Sam spoznal Victoriinho brata. Okamžite sa k nemu vrhla a po krásnej tvári jej stekali slzy.

- Victor! Braček, preber sa! – plakala.

To všetko Sama prebralo z vražedného záchvatu a ustal v polovici útoku. Sofiu však pustiť nemienil. Ďalej jej stál labami na pleciach a celou svojou váhou deväťdesiatich kíl ju pritláčal k zemi, ale aspoň prestal ceriť zuby a obzeral sa, aby našiel pôvodkyňu toho razantného rozkazu.

A našiel. Dokonca nie jednu, ale až dvoch. Necelých desať metrov od nich stáli muž a žena, takí krásni, až bolelo dívať sa na nich a takí rozdielni, ako deň a noc. Žena mala na sebe bielu tógu ako staroveká Rimanka, svetlé vlasy jej spadali na plecia a fialovo ružovými očami si znechutene prezerala Sama a jeho matku. Bola dokonalá do posledného detailu.

Muž sa na druhej strane netváril znechutene. Naopak, na tvári mal široký, spokojný úsmev, ktorý čudne zdeformoval čierne tetovanie na polovici jeho tváre. Čiernu koženú vestu mal rozopnutú a tak bolo vidno ďalšie tetovania na hrudi. Motorkárske nohavice ho obopínali ako druhá koža a z pútok na opasok viseli rôzne reťaze. Vyzeral ako Pekelný Anjel, alebo nejaká rocková hviezda.

- Upokoj sa, Victoria, nie je mŕtvy. – povedala žena plačúcej Teriánke a Samovi tak dala najavo, že ju pozná. Ale kto je to? Bola tak neľudsky krásna!...

- Ale len čo ho vezmeš do parády, bude si najskôr želať, aby bol. – pripomenul uštipačne muž a uškrnul sa.

- Samozrejme! – odvrkla nahnevane žena.

- Len sa pozri na ten bordel! Jeden zabíja druhého, druhý bráni tretieho, tretí útočí na štvrtého, štvrtý sa bije s druhým... nemôžem dovoliť, aby jeden z mojich Teriánov bol súčasťou takého chaosu!!!!

Jeden z mojich Teriánov. Sam v tom okamihu pochopil, koho má pred sebou. Okamžite pustil matku a zmenil sa do svojej ľudskej podoby. Potom ako jediný človek spolu so Sofiou, ktorej to tiež zapálilo, pokľakli na jedno koleno pred mužom v čiernej koži. Obom sa chveli ruky od nervozity – ocitli sa tvárou v tvár tomu, ktorému verne slúžili a komu zasvätili svoje životy. Doteraz ho nikto z nich nevidel – okrem Megan, ktorá ho videla len raz v živote.

- Chaos! – povedala úctivo Sofia a hlas sa jej zachvel. Sam mlčal. On bol muž, v klane Strážcov zaujímal druhoradé miesto a tak mu neprináležalo prehovoriť.

Chaos mal očividne o svojich vlastných ľuďoch prehľad, pretože pokrútil hlavou.

- Sofia, Sofia, Sofia. Krucišpagát, aké si bola podarené decko! Ako to, že z teba vyrástla takáto semetrika?!

Sofia zarazene mlčala, len sklonila hlavu ešte nižšie. Chaos k nim podišiel a vyzval ich.

- Vstaňte!

Obaja Strážcovia ako jeden vstali a Chaos kamarátsky poklepkal Samovi po pleci.

- Bratku, to je vážne parádny bordel! Zamilovať sa do Teriánky, no namôjveru! To by som lepšie nevymyslel ani ja sám! Tuná sestrička z toho ide zblázniť! – mykol palcom smerom k Rovnováhe, ktorá práve oslovila Victoriu.

- Tvojho brata potrestám za to, že neuposlúchol moje príkazy. Láska v tvojom srdci je dôkazom Rovnováhy a teda posilňuje moju moc. Popáleniny mu vyliečim, ale ako povedal Chaos, dovtedy si bude želať, aby bol radšej mŕtvy.

Chaos nechal Sama a Sofiu a zlostne sa oboril na sestru.

- Daj sa vyšetriť, sestrička!!! Tomuto ty hovoríš rovnováha?! Ich láska je čistý chaos! Sú moji, moju moc posilňujú!

Sam a uplakaná Victoria si vymenili prekvapený pohľad. Tak dve najvyššie božstvá ich sveta sa takto malicherne hádajú?! Je to vôbec možné? Nemali by byť Rovnováha a Chaos povznesenejší nad súrodenecké problémy?!

Chaos si to zrejme uvedomil tiež, pretože ráznym gestom potlačil sestrinu prípadnú odpoveď.

- To si preberieme neskôr. Teraz musíme rozhodnúť, čo s tým urobíme.

Rovnováha prehltla štipľavé slová, ktoré mala na jazyku.

- Zhodneme sa na tom, že títo dvaja mladí blázni by mali byť spolu, však?

Chaos prikývol.

- Samuel, Victoria, vy dvaja ste z tohto prúseru vonku. Je mojím aj sestriným želaním, aby ste vy dvaja vytvorili pár.

Sofia zbledla ako stena. Proti Meganinmu príkazu prípadne mohla bojovať. Riskovala tým svoje postavenie v rodine, možno vlastný život, ale na tom nezáležalo tak, ako na Samovom šťastí. Lenže je niečo iné bojovať proti vlastnej matke a niečo iné stavať sa proti Silám Chaosu a Rovnováhy dohromady! Tu nezmohla nič. Prehrala a vedela to. Sklonila hlavu a po tvári jej tiekli slzy. Chaos si to všimol.

- Kľud, Sofia! Patria k sebe. Samuel a Victoria budú spolu šťastní. Ona ho nezradí, ako to urobila Linda. Čo sa týka toho, môžeš byť pokojná.

Rovnováha si veľmi dokonalým tónom vzdychla.

- Dobre, tým je otázka Samuela a Victorie vybavená. Čo s tými zvyšnými?

- Každý vyriešime toho svojho? – navrhol Chaos a Rovnováha prikývla.

- Victor dostane prísny trest. Niekoľko rokov sebaspytovania osamote, bez možnosti premeniť sa do jednej či druhej podoby, bez spoločnosti a v miestnosti, ktorú mu vyhradím, to by ho mohlo naučiť vykladať si v budúcnosti moje slová presnejšie.

Chaos sa zaškeril a šmahom ruky sa zbavil zodpovednosti za Sofiu slovami:

- Fajn, ja Sofinku nechám na Megan. Moja milá Megan ma perfektne zastúpi. Viete, poznal som ju ešte ako mladé dievča. To bola kosť! – zahmkal a obrátil sa k Samovi.

- Vezmi matku k babičke. Tá už bude vedieť, ako si s ňou poradiť. Len jej pripomeň, že si neželám jej smrť. Mám málo Strážcov.

- Aj tak je to zbytočné, braček. Moji Teriáni zvíťazia. – povedala pohŕdavo Rovnováha.

- Nie, ak sa budú párovať s mojimi Strážcami. – uškrnul sa Chaos a všetci mohli vidieť, ako Rovnováha zbledla.

- Toto je výnimka potvrdzujúca pravidlo! Nijaký ďalší Terián sa nedá dohromady so Strážcom, to ti garantujem!

- Ale! Stavím sa, že to isté si si hovorila aj predtým, než môj Samuel stretol tvoju Victoriu! – provokoval Chaos.

Rovnováha stisla pery a namiesto štipľavej odpovede zmizla v oslepujúcom záblesku. Spolu s ňou zmizol aj Victor, ktorý doteraz nenadobudol vedomie.

Chaos sa obrátil k Sofii.

- Podrobíš sa rozhodnutiu Matriarchy, Sofia.

- Áno, pane. – povedala pokorne.

- A necháš Victoriu a Samuela na pokoji. – dodal prísne.

Sofiino ďalšie áno prechádzalo pomedzi jej pery ťažšie, ale čo iné jej zostávalo? Nemohla sa stavať proti samému Chaosu!

Zdalo sa, že motorkárovi odľahlo a znova sa usmial.

- Tak, to by sme mali. A teraz, mládež, šup šup domov! Zo sexu tentoraz nič nebude!

Uškrnul sa a aj on sa vyparil.

Sam, Victoria i Sofia chvíľu neveriacky civeli na miesto, kde ešte pred chvíľkou stál a mlčali. Potom Sam jednou rukou objal Victoriu a zašepkal jej do ucha.

- Si v poriadku?

Nemo prikývla.

Sam sa obrátil k matke a ona sa striasla. Ešte nikdy na ňu syn nepozrel takým chladným, cudzím pohľadom.

- Ideme! – vyzval ju ľadovým hlasom.

Sofia sklonila hlavu a poslušne vykročila na spiatočnú cestu, priamo naproti Meganinmu prísnemu rozsudku.Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek