.

Kapitola 29

Robin pohľadom preletela poblednutú Scottovu tvár, na ktorej sa zračili jasné obavy a vrátila sa očami k dievčaťu v skrini. V skrini? Spomenula si, že Scott jej raz hovoril o svojej sestre... to bude ona. Pearl.

Zahľadela sa do obrovských tmavých očí Pearl a uvedomila si, že hoci všetci napäto a vystrašene pozerali na hlaveň zbrane, ona jediná na ňu nehľadela. Nie, vydesený pohľad neupierala na ústie vražedného nástroja, ale na tvár muža, ktorý na ňu mieril. Nedesila ju zbraň, desil ju ten muž.

Dívala sa na neho, akoby ho poznala, akoby jej už niekedy ublížil. Robin si lepšie všimla ozbrojencovu tvár. Jeho oči vôbec nevyjadrovali, že by niekedy Pearl videl. Ľahostajne, ostražito mieril na dievča a čakal na ďalšie rozkazy. Robin rýchlo pohliadla Scottovi do tváre a stretla sa s jeho očami. Spýtavo nadvihla obočie, ale on len pokrčil plecom a pokrútil hlavou. Aj on si všimol, kam Pearl pozerá, ale nevedel o tom, že by toho muža poznala.

Znova sa zahľadela na skupinku Gaylanovcov a odrazu si uvedomila jednu vec. Niekto medzi nimi chýbal. Babička.

Liam ostro štuchol Robin hlavňou do chrbta a prinútil ju vojsť do izby, ktorá vyzerala ako zväčšenina domčeka pre bábiky. Biele, ružovými kvietkami vyšité závesy, baldachýn nad posteľou, hustý biely koberec, bola to izba pre princeznú. Všimla si drobné sklenené ozdôbky, ktoré zdobili poličky a nočný stolík. Chýbal tu hocijaký mužský element. A izba vôbec neladila so zvyškom domu, naopak, tento princeznovský štýl sa veľmi bil s ostatným interiérom, zariadenom ako lovecká chata. Bolo to, akoby prechodom cez dvere vošla do iného sveta.

Zaujala ju kryštálová soška vzlietajúceho orla, stojaca na bielo natretom nočnom stolíku. Bola taká drobná, ale pritom veľmi precízne vypracovaná, že to jednoducho nemohlo byť lacné odlievané sklo. Toto bol originál, vyrobený na zákazku. V dome svojich rodičov Robin videla veľa drahých vecí a dosť spoľahlivo dokázala odhadnúť, čo je drahocennosť a čo lacná napodobenina. Soška rozhodne spadala do prvej kategórie.

- Sú všetci? – Liamov hlas ju vytrhol z údivu nad soškou i celým okolím.

- Áno. – odvetil muž, ktorý mieril na Pearl.

- Dom je prázdny. Nechali sme otvorené dvere a tie zvieratá zrejme utiekli.

Liam sa nervózne ošil.

- Ste si istý, Collins?

Muž prikývol, zato nespúšťal pohľad zo svojho cieľa.

- V dome niet jediného živočícha. Neprehľadali sme len tú časť, kam ste šli vy.

- Bola tam len ona. – Liam nedbalo pištoľou ukázal na Robin a ona si uvedomila, že Liam nevie o Neilovi a bezpečnostnej miestnosti. Trochu jej odľahlo.

Lenže je len otázka času, kedy títo muži prehľadajú dom znovu a objavia jeho i jeho záznamy.

- Videli sme utekať vlka. – oznámil Collins a Robin so Scottom si vymenili pohľady plné nádeje. Babička teda skutočne utiekla.

- Tie ostatné beštie sme nevideli, ale zmizli telá Jeffersona, Monroa, Harrisa a Hansona. Tie potvory ich pravdepodobne odniesli niekam von a tam ich zožerú.

V Collinsovom hlase sa neozývali žiadne emócie. Liam si uľahčene vydýchol.

- Dobre. Odpadajú tým náklady na ich mzdu.

Robin striaslo. Nemohla uveriť, že dva roky svojho života pracovala pre takého bezcitného bastarda a vôbec nepochopila, čo je zač. Odpísal tých mužov, akoby neboli ničím iným, než vecami, ktoré si kúpil, aby mu slúžili. Nevidel v nich ľudí, ktorí mali vlastné životy, možno rodiny... a vôbec sa nepozastavil nad hrôzou takejto smrti. Nepremýšľal o tom, čo to znamená byť zožratý divým zverom. Aj keď vedela, že Gaylanovci nikoho nezožrali – až na babičku tu boli všetci.

Na druhej strane, nemohla by odprisahať, že v podobe divých zvierat nikdy nikoho nezožrali – a znova ju striaslo. Nech boli čokoľvek, neboli celkom ľuďmi. Možno vo zvieracej koži nevideli v ľuďoch nič viac, než bezmocné kusy mäsa, ktoré zasýtia ich žalúdky...nie. Spomenula si na to, ako rozhorčene sa Nico tváril, keď mu natiahla svoju podprsenku, pripomenula si, ako jej Scott podal vlastný chvost, aby ho použila ako záchranné lano, spomenula si, ako jej v kancelárii FC prikyvoval, keď sa nevedela rozhodnúť, či bude zožraná, alebo sa zbláznila a pokladá bieleho tigra za svojho milenca...

Strážcovia rozhodne vo zvieracej podobe nestrácali ľudské cítenie, myslenie, ani nič iné. Možno od zvieraťa, na ktoré sa premieňali, preberali niektoré vlastnosti, ako keď Scott priadol, alebo keď sa babička správala ako alfa vlčica, ale aj vo zvieracej koži boli ľuďmi. Nikoho nezožrali. Neboli to bezcitné beštie.

Na rozdiel od Liama. Zúžila oči a zahľadela sa na svojho šéfa.

- A čo teraz, Liam? Postrieľate nás tu a naše telá zahrabete niekde v horách? – spýtala sa odvážne.

Liam sa uškrnul.

- Robin, Robin, Robin! Si drzá ako obvykle. Ale priznávam, je ťa škoda. Svoju prácu robíš výborne. Nerád by som o teba prišiel.

Jeho hlas nadobudol naliehavejší tón.

- Mohli by sme do toho ísť spolu, dievča! Vieš si predstaviť, koľko peňazí sa v tomto biznise točí? Toľko prachov by si neminula do konca svojho života. Mala by si na starosti klientov a investorov. Stačí krátka sukňa a hlboký výstrih a zafinancujú hocičo. Sally nám vynesie majlant.

Robin znechutene odfrkla a pobavilo ju, že to znelo takmer tak, ako keď si odfrkoval Scott-tiger. Bol to skrz na skrz mačací zvuk. Ak toto prežije, možno sa naučí komunikovať mačacou rečou – a konečne bude môcť matkinmu kocúrovi nadávať tak, aby jej rozumel.

Každopádne však tomu zvuku rozumel aj Liam, pretože jeho oduševnený výraz zmizol ako mávnutím čarovného prútika.

- Blbé rozhodnutie, moja milá. Takže v tom prípade – áno, zastrelíme vás a tiel sa tuto Collins zbaví niekde v horách. Park je veľký a najnovšie po ňom pobehujú hladné mäsožravé šelmy. Musím uznať, originálny nápad. Iní majú rotvajlery a dobermany, ale Gaylanovci musia mať niečo výnimočné – levy a leopardy! Vlky! Môj ty bože, keby sme vedeli, že tu chováte celý zverinec, mohla polovica mojich mužov ešte žiť!

Liam posotil Robin ku skupinke Strážcov a ona zamierila rovno ku Scottovi. Okamžite si ju privinul k sebe, upokojujúco jej stisol ruky a pohladil ju po chrbte.

- Dojemné. – vyhlásil Liam nezúčastnene.

- Tak ty si sa dala do kopy s ním? Ty malá mexická štetka.

Robin mala tvár pritisnutú k Scottovmu srdcu a tak počula, čo nikto iný v miestnosti počuť nemohol – tiché, hrozivé zavrčanie, také nečujné, že sa prejavilo len ako hlboké chvenie v hrudi. Bolo to vrčanie tigra, pripraveného zabíjať. A pre tentoraz ju vôbec nevydesilo.

Zdvihla hlavu a zistila, že Scott si vôbec nevšíma Liama, ale zato desivo sústredene prepaľuje pohľadom Collinsa. V očiach mu prebleskovala modrá a Robin sa opatrne odsunula za jeho chrbát. Bol to pohľad predátora, ktorým pozoruje korisť. Collins už bol mŕtvy, len o tom nevedel. A ona sa napriek predchádzajúcim úvahám o ľudskosti Strážcov rozhodne nechcela dostať medzi tigra a toho, o kom tiger sa rozhodol, že je chodiaca mŕtvola.

Liam sa znova obrátil ku Collinsovi.

- Nerobili problémy?

- Ani trochu. Dobre, že som objavil túto bláznivú v skrini. Očividne im na nej záleží, pretože postupne prichádzali, asi aby ju vyzdvihli a ušli.

Collins sa usmial. Nebol to veselý úsmev.

- Keď sme na ňu namierili, ani jeden neprotestoval, pekne sa tu postavili a nikto nepovedal ani slovo.

Hlupáci! Robin sa chcelo kričať nad toľkou hlúposťou. Nijaký normálny človek by tu len tak nestál a nemlčal! To nebolo normálne. Nie, toto nebolo bezproblémové zajatie. Stráž sa nevzdala. Pripravovala sa na útok. Robin ustúpila ešte o krok a Scottova ruka jej skĺzla z ramena. Nepohol sa, aby ju znovu chytil za ruku.

Obozretne cúvala, kým nemala pred sebou všetkých Gaylanovcov. Nie že by sa tam cítila bezpečne, ale mala dosť rozumu, aby sa pokúsila vyhnúť masakru, ktorý nevyhnutne príde. Scottovo vrčanie nabralo hlasitosti, takže ho počula aj dva metre od neho.

Poza vysoké postavy Strážcov pozrela na Pearl a zistila, že dievča v skrini sa tvári oveľa vydesenejšie, než pred chvíľou. Obrovské tmavé oči jej zaberali takmer polovicu tváre.

A pohľadom už nesledovala Collinsa. Meravo zízala na ďalšieho z mužov, ktorí dosiaľ neprehovorili, len stáli a mierili na jej rodinu. Robin zazrela, ako jej pohľad preskočil z toho muža na iného a strach v jej tvári nadobudol priam obludné rozmery.

A Scottovo vrčanie znova o pár decibelov zosilnelo.

Sestrin strach bol spúšťačom jeho zúrivosti.

Liam sa obrátil k rodine a pokojným hlasom prehodil.

- Takže, vážení. Aby v tom bolo jasno. Ak mi do troch sekúnd nepoviete, kde sú záznamy ukradnuté z FutureCompu, Collins túto rozkošnú princeznú zastrelí.

Vrčanie zaznelo z druhej strany a Robin rýchlo zistila, že to nevrčí Scott. Robert, jeho bratranec, vrčal ešte hlbším, dunivejším hlasom, podobným, ako Nico...možno je tiež lev. Zrazu pocítila šimranie na koži. Niečo sa dialo. Niekto z Gaylanovcov povolával svoju mágiu.

Liam nič z toho nevnímal. Svoj cieľ mal na dosah a nič ho od neho nemohlo odradiť.

- Jeden...

Robin hľadela na Collinsovu zbraň a vytreštila oči, keď zbadala, ako z hlavne odkvapla kvapka vody a po nej ďalšia a ďalšia, nehlučne dopadali na zem a vytvárali pri Collinsových nohách malú mláčku, ktorá vsakovala do koberca. Preletela pohľadom pištole ostatných mužov. Aj z nich pomaly kvapkala voda. Okamžite sa zadívala do tvárí Strážcov a zistila, že Rhiannon hypnotizuje očami každú zbraň v miestnosti naraz. Niečo robila, niečo, čo spôsobilo, že z hlavní tiekla voda. Robin nebola práve odborník, ale aj väčší idiot by si domyslel, čo sa stane, keď je zbraň mokrá. Nefunguje. Liamovi muži boli bezbranní, len o tom nevedli.

- Dva...

Robin si všimla, ako Robert schoval jednu ruku za chrbtom a pošúchal palcom o bruško ukazováka. Vytreštila oči ako taniere, keď nad ukazovákom zazrela maličký plamienok.

Napätie stúpalo, šimranie na koži sa zmenilo na dusivý tlak, ako mágia okolo nej stúpala a formovala sa. Liam otvoril ústa a škodoradostne povedal.

- Tri.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok