.

Kapitola 3

Kapitola 3

- Zobuď sa, mačiatko! – Skylarinou pravou rukou čosi nešetrne triaslo a ona sa strhla.

Doširoka otvorila jantárové oči a zazrela Summer, ako sa nad ňou skláňa. Sestrine striebristé vlasy ju šteklili na líci.

- Som hore.

- Tak pohni zadkom. Sme doma. – vyhlásila veselo Summer a zmizla zo Skylarinho zorného poľa.

Skylar zavrčala a zviechala sa. Počas jazdy sa jej dajako podarilo nielen zaspať, ale aj skotúľať sa z matracov a čo bolo horšie, svoje neposlušné vlasy mala už zasa zapletené v popruhoch tašky, na ktorej spala. Dofrasa!

Keď sa jej napokon podarilo vybojovať bitku s vlasmi, Na dvere dodávky zabúchala Summerina päsť.

- No tak, nemotaj sa! Babi sa bude jedovať!

- Už idem. – zašomrala Skylar, prehodila si tašku na rameno a vykĺzla z dodávky...

Pristála síce po pás v snehu, ale príšerne mrazivý vzduch jej vyrazil dych z pľúc ešte skôr.

- Ježišikriste!!! – vypískla. Muselo byť najmenej mínus dvadsať.

Rýchlo a plavne sa prebrodila snehom k vyšliapanej cestičke, na ktorej už vyčkávala Summer s úškrnom na tvári.

- Ako tu môžeš žiť?!

- Som vlk. Toto je moje ihrisko. – hodila plecom Summer a uškrnula sa na sestru.

- Tiež by si to mohla skúsiť. Musí byť otrava byť levom. Tak poď už! – rázne vykročila po cestičke, nechajúc Skylar vzadu.

Skylar čosi zavrčala a neochotne sa pobrala za Summer. Meniť sa na vlka. No iste!!! Teoreticky sa mohla zmeniť na ktorékoľvek zviera, ktorého silu šamanka Gaylan preniesla na svoju dcéru Maghali, pramatku ich všetkých. Ibaže nejakou hrou osudu, alebo následkom boja medzi chaosom a rovnováhou, každý Strážca uprednostňoval podobu jedného zvieraťa pred ostatnými. Súviselo to s povahou, sociálnym cítením, proste so všeličím, čo Strážcovia nikdy podrobne neskúmali.

Vedeli len to, že keď sa Strážca, ktorý uprednostňoval podobu tigra, zmenil na orla, bolo to, akoby sa vyčerpal zdroj mágie ostatných. Premena na iné zviera proste spotrebovala všetku mágiu a kým bol tiger orlom, nik z ostatných sa nemohol premeniť do nijakej zvieracej podoby. Takže keby Skylar vzala na seba podobu vlka, ostatní členovia rodiny by si ani neškrtli.

Skylar sa plahočila po vyšliapanej cestičke za Summer a v duchu sa pýtala, prečo, dofrasa, zaparkovali tak ďaleko od sídla, ktoré už presvitalo pomedzi stromy.

Sídlo sa nachádzalo dosť ďaleko od mestečka St. Mary, len niekoľko desiatok metrov od St. Mary Lake. V lete bol z neho úžasný výhľad na jazero a hory, ktoré sa v ňom odrážali ako v zrkadle. Jediné, čo sa dalo vidieť teraz, bola záhaľa snehu, pokrývajúca stromy, zem, a zamrznutá hladina v miestach, kde vietor odvial z ľadu vrstvu sypkého snehu.

Sídlo rodu Gaylanovcov vyzeralo rovnako ako ktorákoľvek ubytovňa pre turistov. Bola to veľká drevená stavba, mnoho malých miestností na poschodí a jedna veľká na prízemí, vzadu kuchyňa. Vo veľkej miestnosti bol krb a okolo neho sedemnásť kresiel, jedno vedľa druhého. O kúsok ďalej bol oválny stôl veľkosti letiska, so sedemnástimi stoličkami. Gaylanovci nemávali hostí, preto bolo všetko vypočítané len pre potreby rodu.

Na vchodovými dverami viseli losie parohy a vôbec, celé sídlo bolo prepchaté rôznymi parohami, kožušinami, a inými loveckými trofejami.

Skylar sa ku dverám dostala v tesnom závese za Summer, ale len preto, lebo túžila čím skôr zložiť svoje kosti ku krbu a rozmraziť sa.

Vošli do prítmia a ticha predsiene. Kým sa Skylarine oči prispôsobili šeru, stihla sa potknúť o čiesi čižmy a zhodiť lyžiarske palice, opreté v kúte. Ticho zanadávala. Summer sa zachichotala.

- Dávno si tu nebola.

- Bola som tu minulé leto. A prisahala by som, že tie lyžiarske palice tu vtedy neboli. – odvrkla Skylar a Summer jej so smiechom podala škatuľu od topánok.

Skylar s povzdychom čiahla do nej, vylovila gumičku s desiatimi drobnými zvončekmi a skopla z nôh premočené tenisky. Potom si gumičku natiahla na členok. Kútikom oka zazrela Summer, ako robí to isté.

Spoločne vykročili hlbšie do útrob stíchnutého domu a každý ich krok sprevádzalo cinkanie zvončekov.

Za tri roky, čo všetci členovia rodiny nosili v dome zvončeky, si na tento rituál všetci zvykli, ale Skylar aj tak ľútosťou zovrelo srdce, keď si pripomenula dôvod, prečo to robili. Rýchlo zahnala smutné myšlienky.

- Babi? Som doma!!!

Akoby zvuk jej hlasu spustil nejaké kúzlo, dom v tom okamihu ožil. Naplnil sa krikom a hlasmi.

Z poschodia sa dolu schodmi prirútili Mitch a Sam, za nimi v tesnom závese čiernovlasá Ashley.

- Skylar!!! Dievča, dávno sme sa nevideli!!! – Ashley sa jej hodila okolo krku a Skylar objatie opätovala. Summer s úškrnom ustúpila, aby dala rodine priestor pre zvítanie.

Keď sa Skylar dostala zo sesternicinho náručia, putovala priamo do medvedieho objatia svojho medvedieho bratranca. Zaprskala, keď jej jeho obrovské paže takmer vyrazili dych.

- Ježiši, Mitch, nemôžem dýchať!!!

Potľapkala ho po bicepsoch a neveriacky pokrútila hlavou.

- Čím ťa to kŕmia?! Prisahám, že objem tvojich svalov je dvojnásobný zakaždým, keď ťa vidím.

Mitch si odhrnul hnedé vlasy z čela a uškrnul sa.

- To je tým, že si ma naposledy videla, keď som mal dvadsať. A to bolo pred troma rokmi. – povedal mierne vyčítavo.

Skylar sa usmiala.

- Nejako sa míňame, viem. Keď ťa babi pošle do Európy, ja som v Austrálii, keď si v Južnej Amerike, ja sa motám kdesi v Indii... Pokúsim sa to zlepšiť. Ale telefonujem ti aspoň raz za mesiac. – pripomenula mu.

Mitch nadvihol obočie nad čokoládovými očami.

- Máš pravdu. Ale aj ty si sa zmenila. Skrásnela si, Skylar.

Chytil do rúk drsný prameň jej vlasov a uškrnul sa, keď ho žmolil medzi prstami.

- A narástla ti hriva. Si si istá, že nie si samec?

V tom okamihu Mitcha rázne odstrčil Scott a s úľavným výdychom sa lícom obtrel o Skylarine vlasy.

- Vďakabohu, Skylar! Konečne niekto normálny v tejto rodine!

Skylar snežnému tigrovi vrátila mačací pozdrav a obtrela sa mu vlasmi o ucho.

- Aspoň tu nie som jediná mačka. – povedala.

- Som rada, že si tu, Scott. Ako sa má Pearl?

Scott zvesil hlavu a uhol modrými očami.

- Stále rovnako. Žiadna zmena.

Skylar si vzdychla a vzala Scotta za ruku.

- To mi je ľúto.

Scott sa zatváril hrdinsky.

- Má len sedemnásť. Prekoná to. Som si istý.

Sam bol najstarší z jej bratrancov, takže jeho privítanie nebolo také búrlivé. Možno ho ovplyvnilo aj to, že on sám bol vlk a tí s levmi bohvieako nevychádzali. Skylar si dokonca príliš nerozumela ani so Summer a to boli sestry. Oveľa bližšia si bola s ostatnými mačkami v rodine. Leopardy a tigre bezvýhradne uznávali jej autoritu, čo by fyzicky najsilnejšieho dravca.

- Vitaj, Skylar. - povedal rozvážne Sam.

- Ahoj, Sam. – usmiala sa na neho. To bolo všetko, čo si tí dvaja povedali. Napokon, videli sa pred nedávnom. Len pred dvoma mesiacmi na neho Skylar natrafila v Bolívii, pomohol jej zlikvidovať troch Teriánskych zabijakov.

Skylar sa poobzerala.

- Kde máte rodičov, mládež?

Ashley mykla bradou smerom k jedálni, až sa jej predlhé čierne vlasy zvírili okolo celej postavy.

- Radia sa s babičkou. Určite ide o teba, Skylar. Prečo ťa sem vlastne babi povolala teraz, uprostred zimy?

- Pretože môže. – zašomrala Skylar. Ak šlo o to, čoho sa obávala, babička Megan skutočne mohla počkať do jari, kým sa roztopí sneh!

V tej chvíli sa dvere do jedálne otvorili a skupina mladých ľudí stuhla. Potom sa všetci opatrne presunuli za Skylar, ktorá upierala priamy pohľad na asi šesťdesiatročnú ženu prísnych čŕt, ktorá zastala na prahu. Rovnako, ako za Skylar stáli jej bratranci, sesternica a sestra, za Megan Gaylanovou stáli jej deti Simone, Sofia a Michael. Vedľa babičky stála jej nevesta Rose, matka Skylar a Summer. Skylar zazrela strýka Neila, ako nenápadne stojí blízko svojej ženy Sofie.

Skylar zasvietili oči, keď zazrela svoju mamu, no tradícia kázala pozdraviť najskôr babičku. Urobila dva kroky dopredu.

- Ahoj, babi. Ako sa máš?

Meganine prísne črty trochu zmäkli a v zelených očiach sa objavilo čosi nežné a láskavé, čo tam príliš často nebývalo.

- Skylar. Poď sem, dieťa!

Megan otvorila náručie a Skylar sa nechala objať a bozkala babičku na líce. Megan ju na krátku chvíľku pritisla k sebe, pohladila ju po chrbte, no potom ju opäť odstrčila a narovnala svoj chrbát.

- Ide sa večerať! – zavelila a zvrtla sa na päte, aby rázne odkráčala späť do jedálne. Jej slová všetci zobrali ako príkaz a nasledovali ju.

Plavovlasá Rose pristúpila k dcére a srdečne ju objala.

- Zlatko, už som si myslela, že sa ani neobjavíš!

- Ahoj, mami! – privinula sa Skylar k osobe, ktorú mala na svete najradšej. Jej ľudská mama mala toľko neuveriteľného pochopenia a trpezlivosti!

Rose ju bozkala na čelo a nežne ju pohladila po líci.

- Skrásnela si, Skylar.

- Áááále! – mávla ľahostajne rukou mladá levica.

- Radšej mi povedz, ako sa máš? A kde je druhá polovica našej vetvy?

Rose sa zamračila.

- Bobby je, predpokladám, stále v Afrike?

Skylar prikývla.

- Aspoň keď som odtiaľ vyrážala, bol tam. Môj malý braček je postrachom celého parku Etosha. Mali sme v pláne stráviť zimu tam, spolu s Nicom.

- No, ocko je teraz niekde v strednej Európe, myslím, že naposledy volal z Rakúska. A tvoja druhá sestra... bohvie, kde je tá?

Skylar sa zamračila.

- Nevolala ti?

Rose pokrčila plecami.

- Poznáš Rhiannon. Je roztržitá a vždy zabudne.

Skylar matkina maska neoklamala. Rose od čias, keď sa jej štyri deti aktívne zapojili do Strážcovckých povinností, tŕpla strachom o každé jedno z nich. Doslova ju zabíjalo, keď nevedela, v ktorom kúte sveta sa nachádzajú. Ocko sa napokon zmienil pred Megan, že Rose trpí, keď je jej rodina takto rozhádzaná po celom svete a že by si mohli veci zariadiť tak, aby bol aspoň jeden člen ich vetvy doma s ňou.

Megan ho vysmiala. Ona sama zverovala svoje deti do opatery vlastnej matky a starších členov klanu, keď ju povinnosti Strážkyne odvolali na opačný koniec sveta. Keď si Rose Sheldona brala, vedela, do čoho ide. Tak nech teraz neplače. Babička bola tvrdá povaha, ale k dobru jej treba pripísať, že nikdy nevyžadovala od ostatných nič, čo by nebola schopná urobiť sama.

Kde neuspel Sheldon, skúsila to Skylar. A div sa svete, babička zmenila rozhodnutie. Jedna vec bola neustúpiť synovi, a celkom iná vec bola nevyhovieť následníčke trónu. Aj keď to nebolo zadarmo. Skylar za to musela babičke čosi sľúbiť, ale podstatné bolo, že Rose odvtedy mala pri sebe vždy najmenej jedného člena svojej vetvy rodiny. Tento mesiac to bola očividne Summer a keďže dorazila aj Skylar, Rose by bola v siedmom nebi, nebyť Rhiannoniných výstrelkov.

Skylar stisla pery.

- No, mne volala. Je v Brazílii. Natrafila na celé hniezdo Teriánov a sleduje ho.

Rose sa trošku uľavilo a odľahčene sa usmiala.

- Je sama?

- Je s ňou Adreinne. Predpokladám, že v dohľadnom čase im babička pošle ako posily Mitcha a Scotta. Potom sa Ria určite vráti domov a do sveta pôjde Summer.

Rose zamyslene prikývla.

- Brazília je teraz vhodné miesto pre dvoch leopardov, však?

Skylar sa usmiala.

- To najvhodnejšie. Neboj, mami, Ria bude v poriadku.

- Skylar!!! Rose! – babičkin pánovitý hlas prešľahol domom a obe ženy sa strhli.

Potom sa na seba sprisahanecky usmiali.

- Poďme, inak tá stará čarodejnica vypení! – pošepla Rose dcére a Skylar sa zachichotala.

Ruka v ruke sa pobrali za ostatnými do jedálne, kde už všetci sedeli okolo stola a dívali sa ich smerom.

Babička sedela, ako obvykle, za vrchstolom a kyslo hľadela na svoju nevestu.

- Pre tvoju informáciu, Rose, táto stará čarodejnica je vlk a stále má dostatočne zdravý sluch na to, aby počula tvoje neúctivé poznámky aj z kilometra.

Rose sklopila zrak.

- Prepáč, Megan.

Skylar to zamrzelo. Vždy ju mrzelo, ako jej ľudská mama podlieha Meganinmu vedeniu, hoci sa do rodiny len vydala, nebola pokrvnou príbuznou a babička ju nemala právo komandovať. Pre Skylar bolo vždy záhadou, ako sa mohla Rose natoľko prispôsobiť.

Megan uprela pohľad na Skylar a bradou ukázala na voľnú stoličku po svojej ľavici. Po pravej strane jej sedela najstaršia dcéra Sofia, budúca matriarcha rodu.

Skylar sa mlčky posadila na miesto a všimla si, že Rose si sadla na úplne opačný koniec stola, vedľa strýka Neila, čo bol jediný ďalší ľudský člen rodiny, ktorý bol prítomný. Stisla pery, no prešla to hierarchické rozdelenie mlčky.

Babička sa obrátila k rodine.

- Všetci sa asi čudujete, prečo som sem Skylar povolala v takomto neobvyklom čase.

Tlmené mumlanie vyjadrilo všeobecný súhlas s jej oznámením. Babička po nich preletela ľadovomodrým pohľadom.

- Ja a Skylar máme dohodu. Prisahala mi, že do svojich dvadsiatych siedmych narodenín mi porodí prvé pravnúča.

Skylar začula, ako jej matka zalapala po dychu, no babička nebrala na Rose ohľady a tvrdo pokračovala.

- Skylar, tento mesiac budeš mať dvadsaťšesť. Už máš vybratého životného partnera, alebo aspoň adepta na otca pre moje pravnúča?

Skylar skopila zrak.

- Nie.

Babička prikývla, akoby jej Skylar potvrdila vlastné domnienky.

- Nechala som ti v tomto voľnú ruku, no keďže tvoj čas sa kráti a ty si nijako nepokročila, našla som ti vhodného partnera.

Rose konečne našla hlas a vykríkla.

- Nemôžeš Skylar nútiť, aby sa vydala! A už vôbec nie za niekoho, koho jej vyberieš ty!!!

Babička mykla plecom, akoby Rosin protest absolútne nezavážil proti jej rozhodnutiu.

- Kto tu vraví niečo o svadbe? To je Skylarina záležitosť. Jediné, čo chcem, je, aby v nasledujúcich troch mesiacoch otehotnela s mužom, ktorý má dobrý genetický základ pre moje pravnúča.

Skylar cítila, ako sa jej hrnie krv do líc. Tušila, že toto bol dôvod, prečo ju babička povolala, ale keď to teraz vedela s istotou, v duchu sa proti takému zasahovaniu do súkromia búrila. Ale ak by teraz odmietla, Megan by ju vykopla z klanu takou rýchlosťou, že by sa z toho nespamätala. A spolu s ňou aj celú Skylarinu vetvu, jej brata, dve sestry, mamu a otca. Megan by prišla o štvrtinu klanu, ale neváhala by. Boli to oni, kto mohol stratiť viac. Ochranu klanu, podporu, rodinné financie, spoločnosť rovnakých, ako oni. Do mesiaca by ich Teriáni vystopovali a zabili. Skylar zaťala zuby. Súhlasila s tým. Vedela, čo ju bude čakať. Len si to vtedy nepripúšťala. Myslela si, že má dosť času zaľúbiť sa, vydať sa a priviesť na svet deti s mužom, ktorého bude milovať. Lenže čas letel ako blázon a ona si neuvedomila, že ... Nemôže to urobiť svojej rodine. Nemôže ich odsúdiť na smrť vo vyhnanstve. Pomaly zdvihla bradu.

- Kto je to? Koho si vybrala ako otca mojich detí?

Megan sa v tvári zračilo uspokojenie.

- Šerifa Kierana MacKennu. Je to zdravý, mocný a schopný muž. Aj celkom pekný, takže vyspať sa s ním a splodiť potomka pre teba nebude nijaká extra obeť.

Skylar strnulo prikývla a Megan sa obrátila na zvyšok rodiny.

- Od vás očakávam, že Skylar pri tej úlohe všemožne pomôžete.

- Babi! – zasyčala Skylar.

- Stále som schopná dostať chlapa do postele bez toho, aby ho k nej klan priväzoval!!!

Megan neuhla pohľadom.

- Doteraz si to veľmi nedokazovala. Ak to zvládneš sama, nech sa páči. Ale pre prípad, že sa ukážeš rovnako neschopná, ako doteraz, klan bude nablízku. Je mi jedno, ako to urobíš, Skylar, ale o tri mesiace za mnou prídeš s tým, že si tehotná. Ak nie...

Megan nedokončila svoju hrozbu, ale Skylar pochopila, rovnako, ako všetci ostatní. Nemá inú možnosť. Takže Kieran MacKenna sa týmto stáva oficiálne vyhlásenou lovnou zverou.


Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok