.

Kapitola 3

Dobré ránko, kočky! Predovšetkým chcem dať na známosť, že tento týždeň som na dovolenke a preto budú kapitoly pribúdať nie ráno o pol siedmej, ale vtedy, kedy sa mne - lenivcovi lemravému - uráči vstať z postele. :-DDD A tu už je ďalšia kapitola a prajem príjemné čítanie!!! :-*

Kapitola 3

Robin pozorovala hemžiaci sa dav na letisku a zo všetkých síl potláčala zívanie. V rukách zvierala papier s menom S.G.

Žiadne priezvisko, žiadne krstné meno, len iniciálky. Nevedela ani, či čaká muža, alebo ženu.

Mladá žena vedľa nej sa tiež pozorne rozhliadala po okolí a bolo očividné, že ona hľadá niekoho konkrétneho, nie anonymného S.G. Robin kútikom oka videla, ako sa jej tvár rozžiarila a vzápätí zdvihla ruku a zamávala.

- David! David, tu som!

Hneď na to sa začala predierať pomedzi ľudí a Robin zazrela, ako sa zvítala s mladým mužom v nepremokavej bunde a športovou taškou. Muž ju pobozkal a objal.

Robin vzdychla.

Ona nemala nikoho, kto by sa s ňou takto zvítal. Vlastne vo svojich dvadsiatich siedmych rokoch nemala za sebou nič, čo by sa dalo nazvať stálym vzťahom. Tu a tam si vyšla na večeru s niekým zaujímavým, prežili spolu pár vášnivých nocí a akonáhle ho Robin pristihla pri prvej, čo aj maličkej a nevinnej lži, bol koniec.

Sama nevedela, prečo tak prehnane reaguje na klamstvá. Svet bol predsa plný klamstiev. A ona ich tolerovala vrámci bežného života – ale absolútne nebola schopná tolerovať ich vrámci vzťahu.

Všetci chlapi klamú. Takže na svete pre ňu chlapa niet. Zmierila sa s tým, ale to neznamenalo, že pri pohľade na Davida a tú mladú ženu nepocítila závan melanchólie.

Znova potlačila zívnutie a zdvihla papier vyššie.

To, že tu stála o druhej ráno, bola buď pekelná náhoda, alebo mala Megan Gaylanová úžasný zmysel pre pomstu – pred dvadsiatimi minútami Robin totiž sladko spala, kým ju zvonenie telefónu a úsečný ženský hlas jej oznámil, že nočným letom priletí človek, o ktorého žiadala a má ho ísť vyzdvihnúť s tabuľou S.G.

Nemala čas osprchovať sa, umyť si zuby, či tvár, nestihla nič viac, než hodiť na seba prvé šaty, ktoré jej prišli pod ruku a vyraziť na letisko.

Ospalé oči sa pokúšala zaostriť na dav pred sebou a hľadať v ňom jednotlivcov, ale nemala tušenia, ako dotyčný, či dotyčná vyzerá a tak len otupne stála a hľadela do neurčita. Po chvíli sa už nebezpečne priblížila štádiu spánku s otvorenými očami.

- Robin Westwoodová? – ozval sa odrazu výrazný mužský hlas a Robin sa strhla.

Obrátila pohľad za hlasom a zistila, že musí zdvihnúť oči.

Nebola malá, ale tvár toho človeka bola aj tak nad úrovňou jej pohľadu.

Črty toho muža boli ostré, mal pevnú bradu, ale výraz v orieškových očiach bol teplý.

Vlasy mal mierne strapaté a na jednej strane uľahnuté, akoby let strávil v spánku opretý o sedadlo.

Mal na sebe čiernu koženú bundu a džínsy, ktoré krásne obopínali jeho dlhé nohy, štíhly pás a svalnaté stehná. Aj cez bundu videla, že má široké ramená a hruď. Mohla by sa k nej pritúliť a tie svalnaté paže by ju mohli objať - pri jeho postave by pravdepodobne nemal problém odniesť ju do postele na rukách bez toho, aby sa v duchu obával o svoj chrbát. Tie plné pery určite chutia ako sen... Vyschlo jej v krku.

Je nádherný.

Dosiaľ sa nestalo, aby na ňu nejaký muž takto zapôsobil, nikto v nej ešte nespôsobil takú prudkú reakciu, sexuálnu túžbu a hlad. Robin si to uvedomovala, kým nechávala svoj pohľad blúdiť po jeho tvári a tele, ale nevedela, čo by s tým mohla robiť.

Tajomný SG bol proste po čertoch príťažlivý a ona nedokázala zostať chladná.

Naprázdno prehltla a muž spýtavo nadvihol obočie. Uvedomila si, že sa jej niečo pýtal...

- Áno, som Robin Westwoodová. A vy ste...SG? - vydýchla napokon, ale aj jej samej znel jej hlas čudne – akoby dabovala femme fatale v niektorom zahraničnom filme z tridsiatych rokov. Jasne vo svojom tóne počula sex. Ježiši!!!!

Našťastie nedal najavo, že by to postrehol tiež a uškrnul sa.

- Scott Gaylan. Babička má divný zmysel pre humor.

Zmätene sa zamračila.

- Babička?...

- Megan Gaylanová. – upresnil s úsmevom.

Páni! To je prekvapenie! Takže Megan Gaylanová je staršia dáma! Podľa ostrého hlasu ju Robin tipovala na ambicióznu tridsiatničku. Zjavne sa mýlila. Oči jej opäť skĺzli po širokej hrudi Scotta Gaylana a pristihla sa, že nedvojak civie na prednú časť džínsov. Bože, ten chlap má dokonalé telo! Už sa videla, ako ho vyzlieka a...

Na svoje meno reagovala oneskorene.

- Slečna Westwoodová? Haló? Je niekto doma? – zamával jej dlaňou pred očami.

Strhla sa a previnilo zažmurkala.

- Prepáčte, asi na mňa ide spánok...netušila som, že dnes priletíte a vaša babička ma zobudila...

- Lož. – zašomral ticho, ale ona to predsa začula a stuhla.

- Prosím?

Scott sa zatváril nešťastne a pokúsil sa zahryznúť si do jazyka, ale slová sa z neho drali rýchlejšie, než ich stihol zastaviť.

- Klamete.

Robinine oči sa zúžili.

- Naznačujete snáď, že vaša babička...

Pokrútil hlavou, v duchu svoje prekliatie posielal do horúcich pekiel. Ako to, že sa nemôže ovládnuť? Nikomu zo Strážcov jeho schopnosti takto nekomplikujú život!

- Nie to. Ako poznám babičku, to je pravda. Ale klamali ste o tom, že ste nesústredená kvôli nedostatku spánku.

Vytreštila oči a on si zahryzol do pery. Nedôverčivo si ho premerala.

- Chcete povedať, že ste veštec, alebo čo? Čítate myšlienky?

Scott sa zľahčujúco usmial a pokrčil plecami. Ten úsmev spôsobil, že Robin opäť naprázdno prehltla. Netušila, koľko síl ho stál.

- Nie, len viem rozoznať, keď mi niekto klame.

Stisla pery a rýpavo poznamenala.

- Pravdepodobne preto, že to často musíte praktizovať...pri vašej profesii.

Scottova tvár stuhla, úsmev zmizol tak rýchlo, ako sa objavil.

- Ja nikdy neklamem, slečna Westwoodová. Nikdy.

Kiež by mohol! Neuveriteľne by mu to uľahčilo život! Aká irónia, že ona tomu neverí!

Scott zdvihol športovú tašku a prehodil si ju cez rameno skôr, než stihla vyhlásiť, že toto bola najväčšia lož zo všetkých a zamotať ho tak do nikam nevedúcej a veľmi nebezpečnej debaty.

- Kde máte auto?

Robin sa spamätala a potriasla hlavou. Čo ju to posadlo, spovedať tohto nádherného muža a obviňovať ho z klamstva? To ona potrebuje jeho, nie on ju. Mala by sa správať slušnejšie. Vďačná za zmenu témy vykročila pred ním letiskovou halou.

- Parkujem vonku, blízko vchodu.

Mlčky prešli letiskovou halou a Scott zamieril za Robin k malému čiernemu autu – bola príliš tma, než aby odhalil, čo je to za značku, no na prvý pohľad to bolo jedno z tých ženských áut, do ktorých sa zmestí iba niekoľko nákupných tašiek a kabelka.

Jeho podozrenie sa potvrdilo, keď sa vsúkal na sedadlo spolujazdca a niekoľko minút skúmal, kam si uložiť dlhé nohy tak, aby si kolená neotlačil o prístrojovú dosku.

Robin si jeho problémy všimla.

- Obvykle takých vysokých mužov nevozím. – prehodila.

Scott sa na ňu bokom usmial.

- A akých mužov vozíte?

Na tvári sa jej rozhostil otrávený výraz.

- Len jedného. Volá sa Simon, je to násilnícky, agresívny hajzlík, je rozmaznaný, tučný a hlúpy, ale rozhodne menší než vy.

Scott sa zmätene zamračil a Robin sa uškrnula.

- Kocúr mojej matky. Panuje medzi nami vášnivá vzájomná nenávisť.

Scott sa zasmial a Robin na okamih vôbec neprišlo čudné, prečo mu to vôbec hovorí. Naštartovala a pohla sa z parkoviska.

- Tak to je pravda. – skonštatoval so záujmom a zahľadel sa jej do tmavých očí farby horkej čokolády.

Fľochla na neho.

- Zasa ten váš detektor?

Uškrnul sa a potriasol hlavou.

- Na to netreba nijaký detektor. Tie pocity máte v tvári.

Vzdychla a vyhodila smerovku.

- No hej, nenávidím mačky. – priznala sa a v duchu premýšľala, prečo mu to vôbec hovorí. Nikto okrem jej rodičov nevedel o jej averzii voči tým umňaukaným tvorom, ktoré doškriabu nábytok a vo svojich majiteľoch vzbudzujú toľko nelogickej lásky, že tí to pokladajú za rozkošné.

Z nejakého dôvodu to na tvári hriešne krásneho pána Gaylana vyvolalo pobavený úsmev.

- Všetky mačky?

- Simona špeciálne, ale...do jednej. – potvrdila a Scott sa znova uškrnul. Keby tak vedela, že jedna z tých nenávidených mačiek sedí vedľa nej a pokúša sa zdvorilo konverzovať! Bolo to vtipné. Nemohol odolať.

- A týka sa to len mačiek domácich, alebo do tej nenávisti zahŕňate aj ostatné zvieratá?

- Všetko, čo pradie a je schopné oblízať si vlastný zadok. Ale viac mi vadí to pradenie. Mám z neho zimomriavky.

Scottov úsmev sa ešte rozšíril. Ktovie, ako by sa tvárila, keby ju on prinútil k tomu, aby priadla. Vedel si presne predstaviť, ako by to dosiahol – pohladiť na tých správnych miestach, tam použiť pery, tam jazyk, zuby, prsty...

V duchu zaúpel, keď ucítil erekciu. Ježiši! Tá žena je klient! A neznáša mačky! Ale to nič nemenilo na tom, že si nemohol pomôcť a predstavoval si ju nahú. Ten zadoček a k tomu tvrdohlavo vystrčená brada...

Jeho kamoš v džínsoch nadobudol priam obludné rozmery a Scott zaťal zuby. Dosť! Takto to dopadne, keď človek trávi toľko času s rodinou, bez možnosti nejakého nezáväzného sexu. Potom stačí jeden pohľad na prvú peknú ženskú a jeho telo si s ním robí, čo chce.

Potlačil zavrčanie a nasmeroval ju.

- Teraz doľava.

Poslušne zabočila a spýtala sa.

- Kam vlastne ideme?

Zaťal zuby, pretože pociťoval neprekonateľnú túžbu vyklopiť jej všetko o bezpečnostných domoch jeho rodiny. Musí jej odpovedať tak, aby z neho nevykĺzli nechcené informácie a zároveň nesmie klamať, pretože to nedokáže. Ale na takéto veci bol zvyknutý. Dokázal odpovedať podľa pravdy a neprezradiť pritom nič dôležité. Iba to nutkanie zostávalo. A keby položila priamu otázku, nemohol by jej klamať. Vzdychol a povedal názov baru, ktorý bol v blízkosti bezpečnostného domu.

Zamračila sa.

- Nie je na pitie priskoro?

- Nejdem piť. Tam ma vyhodíte a odtiaľ pôjdem pešo. Babička vás po mňa poslala, aby vám vrátila nejaký nočný telefonát, ale kľudne som si mohol vziať taxík. Takže už vás nebudem obťažovať. Ráno mi odfaxujete informácie o tom, čo potrebujete a ja vás budem kontaktovať, keď to získam.

Tak sa Robin Westwoodová nedozvie adresu bezpečnostného domu. Ošila sa.

- Viete, pán Gaylan...

Zamračil sa, pretože podvedome cítil problém.

- Áno?

- Ono je to trochu zložitejšie.

Nadýchla sa a uprela na neho rozhodný pohľad.

- Ja totiž budem pracovať s vami.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok