.

Kapitola 3

Kapitola 3

Megan Gaylanová nemohla uveriť, čo počula na druhej strane telefónu. Už týždeň sa trápila s hľadaním nevesty pre Nica. Obvolala všetkých svojich informátorov s veľmi presnými požiadavkami. A zatiaľ sa na ňu šťastie neusmialo. Dostala síce informácie a tipy, ale stačilo, aby ich Neil povrchne preklepol a rýchlo vyšlo najavo, že ani jedna z tých žien nespĺňa Meganine požiadavky.

A teraz sa nejaká žena prejavila presne tak, ako to Megan chcela. Ako dúfala. Nepredstavila sa, nevysvetľovala. Chcem dieťa. Jednoduché oznámenie prezrádzalo, že táto žena je ochotná urobiť čokoľvek. A Megan sa pustila do rozhovoru s takou vervou, akoby šlo o pracovný pohovor.

Kývla na Neila a ten sa okamžite posadil k nej s laptopom na kolenách. Babička prehovorila miernym hlasom.

- Hádam by sme sa mali najskôr zoznámiť, drahá. Ako sa voláte?

Julianna naprázdno prehltla, keď si uvedomila celý dosah svojej nezdvorilosti.

- Prepáčte. Som doktorka Julianna Richmondová.

- Doktorka Julianna Richmondová? – uisťovala sa Megan a významne pozrela na Neila, ktorý ihneď začal ťukať do klávesnice.

- Krásne meno. A odkiaľ ste?

- Z Los Angeles.

- Los Angeles. – ďalší významný pohľad na Neila a ten ukázal svojej svokre vztýčený palec. Viac informácií očividne nepotreboval, pretože sa okamžite zahĺbil do práce a Megan tak mohla pokračovať v rozhovore.

- Odkiaľ ste sa o mne dozvedeli, Julianna?

- Môj lekár, doktor Crawford mi vás odporučil. Vraj mi môžete pomôcť. Ste moja posledná nádej, pani Gaylanová. Mám za sebou sedem neúspešných pokusov o umelé oplodnenie a ....

- Ste vydatá? – prerušila ju Megan.

Ak by bola, je zbytočné strácať čas. Ona nechce len matku pre svoje pravnúča, inak by neváhala nariadiť všetkým svojím vnukom, aby darovali spermie. Nech bola Megan akákoľvek, bola babičkou a zároveň matriarchou, čo znamenalo, že sa bude starať o blaho svojej rodiny. A z jej pohľadu bolo akékoľvek blaho neúplné, ak vnúčatá nezakotvili v šťastnom manželstve.

- Rozvedená. Ja...môj manžel chcel deti a so mnou ich mať nemohol. – povedala Julianna a v hlase jej zaznelo podozrenie. Že by Megan Gaylanová skúšala vymámiť z nešťastných osamelých žien peniaze?

- Ako to súvisí s tým, čo...?

- Chcete dieťa, alebo nie? – vyštekla Megan netrpezlivo, ale hneď si uvedomila, že bude musieť zvoľniť, aby nádejnú Nicovu manželku nevyplašila.

- Všetko, na čo sa pýtam, je dôležité. Keď budete vyhovovať všetkým kritériám, dieťa mať budete. O to sa postarám.

Julianne sa pri tých slovách zatočila hlava. Boli to presne tie slová, ktoré potrebovala počuť.

- Nechcete vedieť, prečo nemôžem mať deti? Môj chorobopis a tak? – uisťovala sa.

Megan sa ironicky uškrnula. Neplodnosť! Takéto ľudské neduhy si Gaylanovská mágia dávala ako zákusok a ešte sa obzerala po duple. Chaos sa postaral, aby Stráž nevymrela z takých banálnych príčin.

- Na tom vôbec nezáleží, moja milá. Ak mi vyhoviete, dieťa mať budete, to je isté.

A Julianna zistila, že má mokré obe líca. Slzy sa jej valili z očí nezastaviteľným prúdom, pretože to, čo počúvala, bolo ako splnený sen.

- Nejde vám o peniaze, však nie?

V hlase jej znelo toľké zúfalstvo, že si Megan ušetrila štipľavú odpoveď. Julianna Richmondová trpí. A ani matriarcha klanu nebola taká bezcitná, aby ju trápila. Napokon, ona sama porodila štyri deti a pokladala za svoje životné zlyhanie, že ich nebol aspoň dvojnásobok. Nevedela si predstaviť nič horšie, než nemôcť mať deti.

- Nie. – povedala takmer láskavo.

- Nechcem od vás peniaze. Ale napriek tomu vás bude dieťa niečo stáť.

- Hocičo! Urobím hocičo, aby som mala deti! – vyhŕkla Julianna zúfalo.

Megan spokojne pokývala hlavou, hoci ju mladá žena nemohla vidieť.

- Dobre. Len či si to nerozmyslíte. Nebudem od vás chcieť peniaze, ale napriek tomu – možno budete cenu za potomka považovať za príliš vysokú.

- Ako som povedala doktorovi Crawfordovi, spriahla by som sa i s diablom, aby som mala deti!

Megan sa neveselo usmiala.

- Diabol nie som. Ale skoro. Napriek tomu na tom trváte?

- Áno. – Juliannin hlas znel rozhodne.

- Tak si stanovíme pravidlá, Julianna. – vyhlásila Megan a tentoraz bol jej hlas skrz naskrz hlasom zvrchovanej vládkyne.

- Po prvé, pravdivo mi zodpoviete všetky otázky. Po druhé, zachováte úplnú a absolútnu diskrétnosť. Pokiaľ nie, škaredo sa vám to vráti.

- Vyhrážate sa mi? – spýtala sa Julianna a uvedomila si, že z toho nemá najlepší pocit.

- Presne tak, drahá. Ak s mojimi pravidlami nesúhlasíte, povedzte to teraz a na celý rozhovor môžeme obe zabudnúť. Samozrejme, aj na dieťa.

Julianna si utrela líca. Vždy chcela deti. Ak jej ich tá osoba dokáže zaistiť, potom sa nemusí rozhodovať. Rozhodla sa už dávno.

- Súhlasím. Pýtajte sa.

- Milujete ešte svojho manžela?

Julianna sa neveselo zasmiala.

- Nie. Nikdy som ho nemilovala. Chcela som mať deti, to je všetko. A on vyzeral...boli by to nádherné, zdravé deti.

Megan v údive vytreštila oči.

- Praktická. Nesmierne praktická. To sa mi páči.

Presne takú nevestu Nico potrebuje. Presne.

- Takže ste sa vydali kvôli deťom?

- Áno.

- A keby som vás požiadala, aby ste to urobili znova?

Julianna sa už už spýtala, prečo, ale zahryzla si do jazyka. Megan Gaylanová jej dávala ozaj čudné otázky, ale Julianna s pravidlami už súhlasila a názor nezmenila. Čokoľvek, ak bude môcť mať deti.

- Edward je už znova ženatý, takže...

- Nie za vášho exmanžela! Pýtam sa, či by ste boli ochotná vydať sa znova. Aby ste mali dieťa. S absolútnou istotou, že s týmto mužom otehotniete.

- S absolútnou istotou... – také sladké slová!

- Áno, urobila by som to.

- Aj keby vaše dieťa malo byť... iné, než ostatné?

Julianna chvíľu premýšľala.

- Definujte iné. Máte na mysli nejaké...zdravotné postihnutie?

Megan naštvane zavrčala.

- Pravdaže nie! Akákoľvek nedokonalosť sa v našej rodine neakceptuje a ani nevyskytuje!

- Tak o čom to hovoríte?

- Čo ak by vaše dieťa malo nejaké...paranormálne schopnosti? Zavrhli by ste ho preto?

Aha. Takže s tou indiánskou čarodejnicou nebola príliš ďaleko od pravdy. Za normálnych okolností by okamžite zložila. Neverila na podobné hlúposti. Ale bola zúfalá. A urobila by čokoľvek, aby mohla v náručí zovrieť milovanú bytosť z vlastnej krvi. A vôbec by jej nevadilo, keby to dieťatko vedelo pohľadom zatvárať dvere, alebo zažínať lampu.

- Nikdy by som nezavrhla vlastné dieťa. Príliš po ňom túžim, než aby som to urobila.

V tej chvíli Neil prudko zvrtol laptop k Megan a ona uvidela obrázok mladej ženy s veľkými očami a inteligentnou tvárou. Chvíľu tú tvár študovala.

- Dobre teda, Julianna. Tu máte ponuku. Vydáte sa za môjho vnuka, a on vám urobí dieťa. S vašou neplodnosťou si vôbec nerobte starosti. Dieťa mať budete. Nepýtajte sa, ako je to možné, pochopíte to neskôr. Ak po jedinej noci s ním neotehotniete, pokojne dáme manželstvo rozviesť a rozídeme sa. Ale ak áno – a ja zožeriem kefu, ak nie - zostanete s Nicom navždy. A naša rodina sa bude podieľať na výchove vášho dieťaťa, takže budem chcieť, aby ste sa presťahovali. Kariéru na klinec vešať nemusíte, aj tu v Montane je hromada ambulancií a nemocníc, kde by prijali pediatričku.

- Ako viete, že som...

Megan ju prerušila.

- Dala som vám ponuku, Julianna. Berte, alebo nechajte tak. – použila Nicovu frázu, ktorou ju zahnal do kúta.

Julianna mlčala len niekoľko sekúnd. Tá žena od nej chce iba to, aby sa vydala za neznámeho muža. Bože, to už predsa raz urobila! A toto môže skončiť úplne inak. Vôbec jej nezáležalo na tom, čo je to za chlapa, ktorému babička hľadá manželku. Nezaujímal ju. Aspoň nie celý. Presťahovať sa? To nie je problém. Nič ju v LA nedržalo. Nemala rodinu, nemala nikoho. Prácu zoženie hocikde, tak ako pani Gaylanová povedala. A bude mať dieťa.

- Dobre. – povedala rozhodne.

- Beriem.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok