.

Kapitola 3

Kapitola 3

Megan zatvorila dvere do jedálne a prešla chodbou vedúcou hlbšie do útrob domu, tam, kde bola jej pracovňa. Ešte než tam došla, začula tresnutie vchodových dverí a čoskoro k jej citlivému vlčiemu sluchu doľahlo burácanie terénnej motorky.

Takže Bobby sa šiel prevetrať. Ani sa mu nečuduje! Celé tie roky cvičenia kamennej tváre sa jej dnes zišli ako soľ, keď ten nešťastný chlapec prišiel s tou do neba volajúcou sprostosťou. Dcéra Libby Hawkinsovej, kristepane!

Megan by si radšej dobrovoľne vypichla oko hrdzavým drôtom, než aby zniesla takú osobu v kruhu svojej rodiny. Bola to hlúpa, povrchná hus, okrem toho štetka a k tomu ambiciózna a pomstychtivá.

Megan zasvätila tejto rodine, celému klanu, celý svoj život. Hoci nevládla práve demokraticky, všetko, čo robila, robila pre rodinu. Pretože každý Strážca, každý jej vnuk, vnučka, dcéra, alebo syn, každý jeden si to zaslúžil. Ešte aj Alissa, Michaelova žena, s ktorou sa Megan už roky nenávidela, si zaslúžila rešpekt a úctu, ktorá náleží silnému nepriateľovi.

Kristie Hawkinsová nie.

Stálo ju všetky sily, aby Bobbymu niečo nešmarila na hlavu, keď prišiel s takým nezmyslom. Pravdaže vedela, že s ňou Bobby spí. Napokon, Bobby bol muž a Kristie Hawkinsová nič viac nepotrebovala, pomyslela si Megan pohŕdavo.

Lenže Bobby to musí zbadať sám. Preto mu hneď nevytmavila, čo si o jeho výbere myslí. Napoly rezignovane, napoly potešene si uvedomila, že je v tejto rodine stále potrebná. V poslednom čase na ňu dosť doliehali roky a hoci sa Megan vlády nad rodinou nevzdala – to neurobí, kým nepríde jej čas -, predsa presúvala na Skylar čoraz viac svojich povinností. A s náhlym príchodom voľného času sa dostavil aj pocit nepotrebnosti. Kto ešte potrebuje Megan Gaylanovú, keď Skylar zvláda všetko, čo Matriarcha klanu potrebuje?

A tu bola odpoveď.

Bobby ju potrebuje.

Inak si ten chlapec celkom zničí život.

Našťastie je tu ona a nedovolí, aby sa jej vnuk oženil s tou šľapkou.

Lenže ako to zariadiť? Koho mu vybrať a ako to urobiť, aby mal Bobby pocit, že to bol vlastne jeho nápad?

* * *

Bobby ostro rezal zákruty a takmer sa pritom kolenami dotýkal snehu. Jeho Honda CBR bola upravená aj na takýto drsný terén – za to vďačil svojej sestre Summer, ktorá milovala vŕtať sa v autách a motorkách.

Z cestného motocykla tak urobila polovičný off road, ktorý spolu s Bobbyho levími inštikntami a rýchlymi reakciami bez najmenších problémov zdolával zasnežené cesty.

Ostrý mráz sa Bobbymu zahrýzal do nechránenej tváre a prenikal pod vetrovku, ktorá ho možno pred chladom chránila, keď stál na mieste, ale bola absolútne nedostačujúca, keď sa rútil takmer stokilometrovou rýchlosťou.

Bobby mráz vnímal, ale vďaka ohnivej mágii, ktorá v ňom driemala, mu nebola taká zima, aká by bola bežnému človeku. Dokázal zahriať svoje telo na takú teplotu, že vetrovka na ňom takmer vzplanula. Nebolo to také účinné, ako to, čo robila Ashley, pretože on neovládal postupný nárast teploty, ale samotnú podstatu ohňa – v jednej chvíli mrzol, v druhej tak – tak stihol zaraziť svoju mágiu, aby nepodpálila jeho oblečenie.

Prudko skrútol riadidlá doprava a zákrutu zdolal v takmer vodorovnej polohe. Vyrovnal motorku a spod zadného kolesa vyfrkla spŕška snehu.

Kristie Hawkinsová.

Nemohol jej veriť. Nedokázal si ani len predstaviť, ako to zvládne, keď budú mať deti a tie sa pred ňou premenia na nejaké zviera. V duchu už počul hysterické jačanie svojej nastávajúcej. Ale časom sa s tým vyrovná, presviedčal sám seba, keď vletel do ďalšej zákruty a zároveň potlačil mágiu, ktorá už zasa hrozila vzplanutím. Opäť sa do neho zahryzol mráz a Bobby znova nechal mágiu, aby vyskočila až takmer po bod horenia.

Bolo to únavné a vyčerpávajúce, ale zabralo to.

Jediným svetlým bodom široko ďaleko boli svetlá jeho Hondy. V temnote noci v divočine bol sám a mohol tak premýšľať.

Kristie Hawkinsová.

Asi by bolo zdvorilé zájsť za ňou, dať jej vedieť, že sa vrátil. Zažijú spolu horúcu noc plnú ohnivej vášne a zajtra ju môže požiadať o ruku.

Zvrtol motorku smerom do St. Mary. Dvanásť kilometrov touto rýchlosťou zvládne za pätnásť minút.

Spod zadného kolesa opäť vyfrkol sneh a on sa naklonil nad riadidlá, aby znížil odpor vzduchu. Ľadový vietor bol ešte horší, než predtým, pretože tentoraz mu fúkal do tváre a bol ešte znásobený jeho rýchlosťou.

Hviezdy nad ním matne ožarovali okolitú krajinu – zamrznuté jazero pokryté snehom, čierna obloha, proti ktorej sa črtali ešte černejšie siluety hôr, ktoré akoby vystupovali priamo z jazera.

Bobby vletel do ďalšej zákruty – cesta kopírovala brehy jazera a tie naskutku neboli rovné. Pridal plyn a ešte zrýchlil. Jazda na motorke bola jeho všeliekom. Miloval, keď mu rýchlosť vyhnala z hlavy všetky ťažké myšlienky a on mohol byť aspoň na chvíľu sám sebou, slobodný a nespútaný – taký, aký v bežnom živote nikdy nemohol byť.

Nemohol, pretože mal priveľa povinností. Babička ho takmer stále niekam posielala. Pre svoj talent bol jej najlepšou zbraňou na likvidáciu Teriánov a ona ho aj využívala. Za rok mal splnených najviac misií zo všetkých Strážcov. Megan jeho schopnosťami nikdy neplytvala na priemyselnú špionáž – v tej vynikal Sam a teraz najnovšie aj Scott s Rosario.

Bobby mal pre ňu jediný význam – bol efektívnym zabijakom. Jediným problémom bolo, že on sám sa tak necítil. Necítil dravé nadšenie, keď mohol zabiť Teriána, ako to pociťovala jeho sesternica Adreinne. Nemal z toho radosť, hoci vedel, že robí správnu vec. Lenže vedomie správneho konania nestačilo. Fajn, je to správne, je to potrebné a on je schopný to urobiť – ale bol by radšej, keby to urobil niekto iný. Zabíjanie bola práca, nudná, obtiažna a nevďačná práca, ktorá ho ani najmenej nebavila. Ibaže nemal na výber. Narodil sa ako Strážca a tak sa tak musel správať.

V krátkych obdobiach medzi jednotlivými misiami sa pokúšal tráviť čo najviac času so svojou rodinou, hlavne so sestrami a rodičmi. Mama bola nešťastná, keď niekoho zo svojich detí nemala pri sebe a tak keď k nej zašiel, vždy natrafil aspoň na jednu zo svojich sestier. Mal tri sestry. Levicu Skylar, s ktorou trávil najviac času v jej druhom domove v Namíbii, vlčicu Summer, ktorú stretával najčastejšie v Sídle pri svojej Alfe a Rhiannon – leopardicu, ktorú vídal zo všetkých najmenej. S otcom sa väčšinou doma ani nevideli, zato sem tam mali nejakú spoločnú misiu, pretože boli zohraná dvojica. Jeho rodina mu zhltla aj to minimum času, ktoré mu popri povinnostiach ostalo. Zvyšok času, vyhraneného pre seba, zaberala Kristie.

Zamyslený ešte pridal plyn a neprítomne zízal na kúštik zasneženej cesty, ktorú svetlá jeho cébéerky osvetľovali.

Opäť stlmil mágiu a znova sa striasol.

Biela a čierna. Tieto jediné farby ho obklopovali. Čierna noc a biely kúsok cesty pred ním. Neskoro zaregistroval, keď sa v tomto chudobnom spektre odrazu objavila žiarivočervená farba a na zlomok sekundy zazrel vydesené hnedé oči.

Byť čistokrvným človekom, tá žena, stojaca priamo v dráhe jeho jazdy, by už bol mŕtva. Lenže Bobby nebol čistokrvný človek.

S oslepujúcou rýchlosťou strhol svoj stroj bokom a motorka poslušne dopadla na bok. Tak tak stihol spod nej vyslobodiť jednu nohu, aby ho nepridlávila. Zároveň vyskočil do vzduchu a odkotúľal sa do záveja vedľa cesty. Motorka sa zotrvačnosťou šmýkala ďalej, vyletela z cesty a s ohlušujúcim treskotom sa rozmlátila o najbližší strom.

Bobbymu náraz na chvíľu vyrazil dych. Ležal na chrbte v záveji a do tela sa mu bolestivo zahrýzal treskúci mráz.

Skôr cítil, ako videl, že ktosi si kľakol k nemu do snehu a na líci pocítil dotyk teplej ruky. Jeho tvár sa automaticky obrátila za zdrojom tepla a začul najkrajší ženský hlas, aký kedy počul, podfarbený panikou.

- Panebože, ste v poriadku?!



Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok