.

Kapitola 30

Ahojte, kočky! Tu je ďalšia kapitolka. Prajem vám príjemné čítanie! :-)))

Kapitola 30

Megan Gaylanová nikdy nebola príliš prívetivá osobnosť. Väčšina rodiny ju ani nevideli inak, ako zachmúrenú, panovačnú a takmer neustále pre niečo naštvanú. Aspoň doteraz si to mysleli.

Pretože teraz videli, ako to vyzerá, keď sa Megan skutočne naštve.

Po tom, čo jej Sam stručne zosumarizoval, čo sa odohralo na St. Mary Stone, babička dlhé minúty mlčala a zo sekundy na sekundu jej tvár dostávala čoraz tmavší červený odtieň, až napokon svietila ako reďkovka. Hoci mali Strážcovia strach, aby si neuhnala infarkt, obozretne od nej cúvali čo najďalej.

Jediní, ktorí zostali stáť uprostred miestnosti, boli Sam a Sofia. Ešte aj Victoria sa stiahla dozadu k Sorayi.

Meganina tvár bola červenšia, než nos Santovho soba Rudolfa a jej očami z ľudskej tváre prebleskoval strašne, ale strašne naštvaný vlk a upieral mrazivú pozornosť rovno na svoju najstaršiu dcéru.

Keď otvorila ústa, všetci mohli vidieť jej vlčie tesáky, vykukujúce pomedzi ľudské pery. Bolo to desivé až hrôza.

Asi po piatich minútach vydala Megan prvý zvuk, odkedy jej Sam oznámil, čo sa stalo. A ten zvuk rozochvel nielen vnukov Matriarchy, ale aj obločné sklá na Sídle, v St. Mary a možno aj v Kalispelli. Dofrasa, možno ju počuli až za oceánom!

- ČO SI UROBILA, TY SPROSTAŇA?!

Babička sa desivo rýchlym pohybom vrhla na Sofiu, ale neroztrhala ju, ako sa obával Sam. Namiesto toho zdrapila dcéru jednou rukou za vlasy a druhou jej vyťala niekoľko zvučných zaúch sprava i zľava. Potom ju začala buchnátovať po chrbte i po ramenách, do úderov dávala všetku svoju silu a bitku občas prerušila ďalšou fackou.

Do toho neprestávala vrieskať, až v ušiach zaliehalo.

- Hlupaňa!!! Sprostá hus!!! Takto prekaziť moje plány!!! Panebože, ja ťa snáď zabijem, ty mizerné, nepodarené decko! Vyrazím ťa z klanu, počuješ?! Môžeš rovno zabudnúť na nejaké následníctvo!!! Budeš rada, keď ťa osobne nezabijem, počuješ, ty zradkyňa?! Ja tú Teriánku CHCEM!!!! Chcem jej deti a chcem jej informácie! Ty so to nepochopila, ty natvrdlá idiotka?!

Sofia sa bitke nebránila, len stála a pokorne znášala matkin trest. Bola bledá ako stena a neprehovorila ani jediné slovo.

Victoria so zdeseným úžasom pozorovala, ako z babičky spadlo všetko babičkovské a milé. Príjemná stará pani, ktorá ju ešte pred hodinou kŕmila tekvicovým koláčom, sa zmenila na nepríčetne zúrivé monštrum, ktoré tu trieskalo do vlastnej dcéry, až jej z nosa tiekla krv. Victoria sa strhla zakaždým, keď Meganina tvrdá dlaň dopadla s ostrým plesknutím na Sofiinu tvár.

Prikradla sa k Samovi a potiahla ho za ruku. Sam sa díval, bol bledý, ale čeľusť mal tvrdú a v očiach sa mu odohrával boj medzi túžbou chrániť matku a medzi pochopením, že trest si zaslúži a on sa nemôže protiviť babičke. Keď sa ho Victoria dotkla, sklonil tvár k nej.

Uprela na neho prosebný pohľad.

- Prosím, Sam...zastav to!

Sam si zahryzol do spodnej pery.

- Chcela ťa zabiť a ty za ňu prosíš?

Victoriine oči sa naplnili slzami.

- Takéto poníženie je horšie, než smrť. Nemám na ňu ťažké srdce. Prosím, Sam, nech prestane!

Sam sa nadýchol a úsečne prikývol. Victoria nemohla vedieť, čo od neho žiada. Bol vlk a bol muž. Dva dôvody, prečo bol babičke celý život podriadený ako alfa samici svorky. Bolo nemysliteľné, aby sa pokúšal zvrátiť jej konanie, ale...

...ale tá, ktorú Megan tĺkla, bola jeho matka. A Victoria, jeho Victoria za ňu prosila. Ako by mohol odmietnuť?

Pristúpil k zúrivej beštii, ktorá bývala jeho babičkou a pokojným hlasom vyhlásil.

- To stačí. Prestaň už, babi.

Megan si ho absolútne nevšímala, ďalej jačala a mlátila dcéru, koľko sa do nej zmestilo.

Sam pokrčil plecami, schmatol babičku okolo pása, zdvihol ju do vzduchu a zasa zložil na zem, ale tentoraz dobré dva metre od Sofie.

- To stačí. – zopakoval dôrazne.

Meganine vlčie oči sa zúžili.

- Staviaš sa mi na odpor?!

Sam veľmi pokojne a rozvážne povedal.

- Nie, babi. Ale matka je už trochu veľká na výprask, nemyslíš? Môžeš jej udeliť aj dôstojnejší trest. Navyše, Chaos si nepraje, aby si ju zabila.

To by nedovolil ani on, alfa, nealfa. Sofia bola jeho matka a hoci si zaslúžila potrestať, Sam by jej nedovolil skutočne ublížiť.

Megan vycerila vlčie zuby a Victoria sa zachvela. Spomenula si, čo v záchvate zúrivosti Megan vykrikovala. Že s ňou mala plány. Že chcela od nej informácie. Že túžila po jej deťoch. Pochopila, že tá milá babička bola iba prázdnou maskou na skutočnej Meganinej tvári – na tvári s bezcitnými vlčími očami a ostrými tesákmi. Už chápala, prečo sa Gaylanovci svojej Matriarche podrobujú.

Zdalo sa, že Megan pomaly chladne. Možno za to mohol aj jej vek – po toľkom fyzickom vypätí bola zadýchaná a paže jej unavene klesli pozdĺž tela.

Keď konečne lapila dych, pozrela na Sama.

- Dobre, chlapče. Keď si to želá Chaos... a ty... a je to napokon moja dcéra.

Zhlboka sa nadýchla a obrátila sa k Sofii.

- Následníctvo po mne preberie Skylar a po nej jej dcéra Sara. Teba, Sofia, z nástupníckej línie vylučujem!

Sofia zbledla ako stena, ale mlčky prikývla na znamenie, že matkin rozsudok prijíma. Dôstojne zniesla, že sa jej odrazu zrútil presne nalinkovaný život. Vystrela sa a chrbtom dlane si zotrela krv, ktorá jej tiekla z nosa.

- To nie je všetko. – pokračovala Megan chladným hlasom.

- Za to, že si mi prekazila plány, postavila si sa proti mne a pokúsila si sa zavraždiť matku mojich pravnúčat, ťa – len teba samotnú – vylučujem z klanu!

Ozvalo sa mnohohlasné zalapanie po dychu a Sam namietol.

- Babi, to je ako rozsudok smrti! Nemôžeš ju vylúčiť.

Megan na neho zazrela.

- Nechcem ju v blízkosti Victorie. Zradila raz, môže to urobiť znova.

- Ani ja nechcem byť v jej blízkosti. – povedala odrazu Victoria chvejúcim sa hlasom.

- Ani vo vašej. – pozrela na babičku so slzami v očiach, ale hlas mala rozhodný.

- Nemôžem žiť vo vašom klane. Videla som, ako strašne Sofia nenávidí mňa i každého Teriána. Takmer mi zabila brata. Je to večná vojna. Rovnováha aj Chaos sa mýlia. Nepatríme k sebe, Sam. Urobila som chybu, že som sa vrátila.

Sam na okamih stuhol. Chce ho znova opustiť?

Nie. Nedovolí to. Už raz ju stratil a bol rozhodnutý nedovoliť, aby sa to zopakovalo. Nemohol bez nej žiť. Obrátil sa k Victorii.

- Milujem ťa a nemôžem byť bez teba, Terry. Ak nemôžeš žiť s klanom ty, nebudem ani ja.

Megan divo zvrieskla.

- Čo je idiotizmus vo vašej vetve dedičný?! Ty nemôžeš odísť, Samuel! Jej príbuzní ťa roztrhajú na kúsky!!!

Sam otváral ústa, aby niečo povedal, keď tu sa v miestnosti oslepivo zablyslo a ozval sa známy, podráždený hlas.

- To vás, deti, nemôžem nechať ani chvíľku bez dozoru? Prečo sa pekne nehrajkáte a robíte ockovi starosti, há? Fuj, zlá Matriarcha, nedostaneš sušienku!

Vo dverách jedálne stál Chaos.Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek