.

Kapitola 30

Kapitola

Robin zadržala dych, keď uprene hypnotizovala Collinsov prst na spúšti. Na Liamovo znamenie sa pohol, úplne bez váhania, bez najmenšieho prejavu emócie prudko stlačil spúšť zbrane, ktorou mieril do tváre vydesenej Pearl. Zbraň šťukla.

Collins rýchlo stlačil spúšť znova a znova a ešte raz. Ozvala sa len séria šťuknutí, ale žiaden výstrel. Robin po prvý raz zazrela na jeho tvári nejaký výraz – tváril sa nechápavo, zmätene a zlostne.

Šmaril poloautomat na zem a vytrhol zbraň z rúk najbližšie stojaceho kolegu. Zamieril na Pearl a...

Šťuk, šťuk, šťuk...

- Čo sa deje? – spýtal sa napäto Liam, keď Collins priblížil oko k hlavni zbrane. Neveriacky ju naklonil a z hlavne vytiekol tenký pramienok vody.

- Je mokrá.

- Čo?

- Je mokrá, doriti!!! Ako je to možné?! – zreval Collins.

Robin si vydýchla. Ani si neuvedomovala, že zadržiavala dych, až kým nepocítila náhlu ľahkosť v hlave. Všetko je v poriadku. Nech robila Rhiannon, čo chcela, fungovalo to. Hlavu si nad tým mienila lámať až neskôr, keď bude po všetkom. Teraz však chcela mať lepší výhľad na dianie pred sebou a tak o krok postúpila, až sa dotýkala jedným plecom Roberta a druhým Rhiannon. Ani sa nepohli, aby jej urobili miesto. Napäto, nehybne stáli ako vrastení do zeme a ona cítila na koži brnieť mágiu.

Medzi protivníkmi sa rozpútala vášnivá hádka.

- Čo tým myslíš, že je mokrá?! Ako sa to mohlo stať?

- Nemám potuchy, dofrasa!

- Myslel som, že najímam profíkov, ktorí sa vedia postarať o svoju palebnú silu! Ale vy ste len banda amatérov! – reval Liam, kým Collins horúčkovito skúšal jednu zbraň za druhou. Výsledkom jeho snahy bola len zväčšujúca sa mokrá škvrna na koberci.

- Drž hubu! – zreval aj Collins a namieril na neho nefunkčnú zbraň.

- Pozri! Je komplet nanič!

A stlačil spúšť.

V tej chvíli sa Robin otriasla, akoby ňou prešiel elektrický prúd. Čosi, čo jej ovialo pokožku na tvári, vyrazilo z Roberta ničivou rýchlosťou a plece, ktorým sa ho dotýkala, jej zabrnelo. V rovnakom okamihu sa čosi iné, chladnejšie, vtiahlo späť do Rhiannon a na druhom pleci pocítila mäkký, jemnučký dotyk čohosi nehmotného.

A v nasledujúcom okamihu izbou otriasol výstrel.

Robin až nadskočila.

- Ježiši! – vypískla.

Liam sa zatváril prekvapene a vzápätí jeho tvár stratila všetok výraz. Ako v spomalenom filme sa mu podlomili kolená a on klesol na zem. Robin si až teraz všimla rozširujúcu sa červenú škvrnu na jeho hrudi. Collins neminul. Liam spadol dolu tvárou na zem a viac sa nepohol. Bol mŕtvy.

Bola by zhrozená ďalšou smrťou vo svojej bezprostrednej blízkosti, ale ešte nebolo po všetkom. Stále sa dotýkala Rhiannon aj Roberta a ucítila, ako výmena mágie znova prebehla medzi nimi, do Bobbyho sa stiahlo čosi horúce a z Rhiannon vystrelilo čosi chladné, jemné, čo opäť znefunkčnilo strelné zbrane v miestnosti.

A znova sa to stalo. Tentoraz vec, ktorá kolovala v Bobbyho žilách, vystrelila vo viditeľnom záblesku ohňa a v nasledujúcej chvíli sa Collins zmenil na živú pochodeň. Jeho piati kolegovia zajačali hrôzou a odhodili nefunkčné zbrane, aby sa pokúsili utiecť.

Čo sa dialo ďalej, vedela Robin iba ak odhadnúť. Mágia tryskala zo všetkých Gaylanovcov naraz, prepletala sa a jednotlivé sily si navzájom uhýbali z cesty. Nemohla vidieť, kto čo ovládal, ale videla výsledok.

Kým z Collinsa zostala v okamihu iba dymiaca hromádka zuhoľnateného prachu, vzbĺkol druhý muž. Robin zazrela, ako sa tretí chytil za hrdlo a zalapal po dychu, no nadýchnuť sa nevládal. Štvrtý sa tiež začal dusiť a z úst aj nosa mu tiekla voda, ako predtým zo zbraní.

A piaty ležal na dlážke v kaluži krvi, ktorí vytekala z jeho rozpáraného hrdla a nad ním sa skláňal biely tiger s vycerenými tesákmi. Pravú labu s vystrčenými pazúrmi mal zakrvavenú a Robin vedela, že to nie je jeho krv.

Celé to prebehlo veľmi rýchlo. Od chvíle, kedy Liam vyriekol svoje posledné slovo v živote, neubehla ani minúta a jediný, kto okrem Strážcov v miestnosti dýchal, bola Robin.

Strnulým pohľadom zaletela k Pearl a v šoku zistila, že Scott sa medzitým stihol premeniť späť do ľudskej podoby a teraz kľačal vedľa skrine a ticho sa dievčaťu prihováral.

- Pearl, sestrička...to som ja, Scott...poznávaš ma, však?

Robin znova pohľadom obletela miestnosť a zistila, že Gaylanovci sa v tichosti pustili do upratovania. Bez slova, bez toho, aby to niekto z nich organizoval, Bobby vyťahoval telá z izby na chodbu a potom preč, Rhiannon rolovala zakrvavený koberec, Skylar zvesila závesy a lôžkoviny a všetko to vyhádzali na chodbu. Vyzerali, ako by robili upratovanie po masakri minimálne raz do týždňa.

Scott sa ďalej prihováral sestre, keď tu odrazu Pearl zmenila podobu a ako obrovský orol vyplachtila zo skrine a von z izby. Scott vzdychol a vstal. S upretým pohľadom zamieril k Robin.

Robin sa nevedela prinútiť k nejakej činnosti, proste stála ako soľný stĺp uprostred celého toho účelového upratovania. Už necítila, keď okolo nej zavírila mágia, ale po stene odrazu stekali pramienky vody a zmývali krv na dlážku.

Scott sa postavil vedľa nej, no nepokúsil sa jej dotknúť. Nezačal sa vypytovať, či je v poriadku, ani nezisťoval, či nie je v šoku.

Namiesto toho sa ozval jeho tichý hlas.

- Rhiannon ovláda vodu. Jej mágia dokáže skvapalniť vodné pary, ktoré vzduch bežne obsahuje. Je to veľmi praktická schopnosť. Dokáže nepriateľa utopiť vo vode, ktorá sa nachádza v jeho dychu, namočiť látku, ktorá spôsobuje výbuch vo vnútri zbrane...alebo umyť steny bez mopu a handry.

Robin cítila, že by mala nejako reagovať, ale nedokázala vyriecť jediné slovo. Scott teda pokračoval.

- Bobby ovláda oheň. Tiež veľmi užitočné. Dokáže nepriateľa usmažiť, alebo ti zapáliť cigaretu. Keďže jediný spôsob, ako zničiť Teriána, je spáliť ho, je to jeden z našich najlepších Strážcov a zabijakov.

Robin sa pokúsila prehovoriť, ale z hrdla jej nevyšiel nijaký zvuk.

- Skylar je Bobbyho a Rhianonina sestra. A následníčka našej babičky. Až babi zomrie, Skylar bude naša nová rodinná matriarcha. Ovláda vzduch. Dokáže jeho molekuly spojiť do pevnej látky, takže ho človek nedokáže vdýchnuť. Alebo vyvolá vietor, ktorý je schopný odniesť celý dom a neporušený ho zasa zložiť na opačnom konci zemegule.

Scott pozrel na Robin.

- To všetko sú aktívne schopnosti, primárne určené na zabíjanie a likvidáciu Teriánov. Niektorí členovia rodiny majú pasívne schopnosti, ako napríklad ja, Pearl a Soraya, Samova sestra.

Robin vzdala pokusy o hlas a len nemo hľadela, ako pramienky vody zmývajú zo stien a dlážky krv a smerujú ju na jedno miesto. Potom Rhiannon vcucla svoju moc do seba, odsala všetku vlhkosť a mokré steny razom vyschli. Vyschla aj veľká krvavá mláka uprostred izby, kam voda zaniesla všetok bordel, čo zmyla. Z krvavej vody zostal len hnedočervený prášok. Skylar otvorila oblok, izbou zavial vietor a prášok vyletel von oknom. Dlážka zostala úplne čistá a vietor sa hneď utíšil.

Skylar vyzrela von oblokom a ticho zavolala.

- Až ich spáliť, daj vedieť, rozfúkam popol.

Zvonka sa ozval tlmený Bobbyho hlas.

- Dobre. Chvíľu to potrvá – práve sa vrátila babička. V lese odpravila ďalších štyroch.

Skylar prikývla a zatvorila oblok. Potom vyšla z izby spolu s Rhiannon, pravdepodobne po nové lôžkoviny, závesy a koberec.

Scott sa skúmavo zahľadel do Robininej bledej tváre.

- Videla si, čo je moja rodina zač. Videla si, ako pracujeme. Bože, videla si to najhoršie, čo som ti mohol na Gaylanovcoch ukázať. Otázka teraz znie: Dokážeš s tým žiť, Robin? Dokážeš prijať, kto a čo som? Máme my dvaja vôbec nejakú šancu?Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek