.

Kapitola 31

Dobré ránko, kočky, dnes bude kapitolka trošku kratšia, včera sa mi vôbec nechcelo sadať k písaniu - asi za to teplo. Ale dúfam, že vás aj tak poteší. Príjemné čítanie!

Kapitola 31

Chaos vošiel do jedálne, ako by mu patrila. Kam stúpil, tadiaľ sa po stenách začalo plaziť graffiti, stúpali hore dreveným obložením, pokryli strop a keď dospeli k veľkému lustru z jelenieho parožia, ten sa zrútil na zem, priamo Chaosovi k nohám.

Gaylanovci na jeho príchod reagovali rozlične. Megan okamžite padla na kolená, Sam a Victoria sklonili hlavy a Sofia sa uprene zahľadela do zeme.

Ostatní pozerali zmätene jeden na druhého, až Adreinne docvaklo a jej vlasy sa zježili statickou elektrinou.

- To je Chaos! – zasyčala a padla na kolená.

Soraya, Mitch a Scott ju okamžite nasledovali, sklonili sa pred svojím pánom a pokorne klopili oči.

Chaos prešiel k Sofii a rozhodným pohybom jej siahol na bradu a zdvihol jej tvár. Súcitne zacmukal.

- Ejha. Megan, musíš niečo robiť so svojím sebaovládaním. Pekne si ju zrichtovala. Uvažovala si nad nejakým kurzom jogy? Objaviť dieťa v sebe a tak?

Megan precedila pomedzi zuby.

- Zaslúžila si to.

Chaos pustil Sofii bradu a obrátil sa k Megan.

- Mám málo Strážcov. Moja sestrička si môže vyrobiť Teriánov, koľko chce, kým mňa obmedzuje váš rozmnožovací cyklus. Nie je to fér. Už sme raz mali rozhovor na túto tému, ak si dobre spomínam.

- Robíme, čo môžeme, pane. – povedala okamžite Megan ospravedlňujúcim sa tónom.

- Práve nedávno moja najstaršia vnučka porodila dvojičky. A Soraya videla v Samovej a Victoriinej budúcnosti štyri deti. Tri dievčatá a chlapca.

Všetkým v miestnosti bolo odrazu jasné, kde sa nabrala Meganina posadnutosť potomstvom. V ten jediný raz, čo sa Megan údajne stretla s Chaosom, asi pochopila jeho obavy a ako oddaná služobnica sa rozhodla, že mu čo najviac uľahčí jeho starosť.

Chaos pokýval hlavou.

- To je dobre, veľmi dobre... ale stále nie dosť na to, aby som si mohol dovoliť prísť o Sofiu.

- Neodsúdila som ju na smrť, pane. Len som ju vylúčila z následníckej línie a z klanu.

Chaos pokrútil hlavou.

- Nebuď hlúpa, Meg. To je to isté. Nie, nie, milú Sofi si beriem na starosti ja. V klane zostane. S nástupníctvom však už počítať nemôže, to je fakt. V tom prípade nevidím dôvod, aby si ju držala v Sídle. Proste ju pošli na druhý koniec sveta, aby tam lovila Teriánov.

Vzápätí sa Chaos plesol po čele a s kajúcnym úsmevom sa obrátil k Victorii.

- Ups! To odo mňa nebolo veľmi zdvorilé. Ale to je jedno. Victoria, ty sa musíš zmieriť s jednou vecou: za svojho partnera si si zvolila Strážcu. Jeho rodina proti tej tvojej odjakživa bojuje a ty ani on s tým nič nenarobíte. Chyť sa rozumu, dievča! Tá vojna trvá tak dlho, ako ľudstvo samo. Prestaň blbnúť.

- Nemôžem! To sa mám obrátiť svojmu rodu chrbtom a zradiť ich? – vykríkla nešťastne Victoria a Sam ju chlácholivo pohladil po chrbte.

- Ale čo si! – odfrkol si Chaos.

- Ty a on ste z prúseru vonku, to som vám už povedal, nie?

Odrazu sa zamračil.

- Aha, ale asi nevysvetlil, čo? No dobre, detičky, počúvajte: ty aj Samuel ste z tej vojny vylúčení. On už nikdy nezabije Teriána a ty zasa nikdy nevysaješ nijakého človeka. Jasné?

Victoria a Samuel na seba pozreli. Vážne by to mohlo byť také jednoduché?

- Ale čo sebaobrana? – namietol Samuel.

Chaos mávol rukou.

- To vybavím u sestry. Nijaký Terián ani Strážca na vás dvoch nebude útočiť. Vy dvaja budete tabu. Môže byť, alebo sú tu ešte nejaké nedoriešené problémy?!

Nik sa nezmohol na slovo. Sam aj Victoria mali ešte mnoho otázok, ale Chaos si pošúchal ruky.

- Nič? Výborne! Tak zatiaľ.

A stratil sa v záblesku svetla. Graffiti zmizlo spolu s ním. Gaylanovci sa váhavo zviechali späť na nohy.

Nikto nepostrehol, že jeden z nich sa nepoklonil, nevzdal Chaosovi úctu, len ho hltal pohľadom rozšírených sivých očí. A ani samotný Chaos netušil, že v tomto okamihu zasial do srdca Ashley Gaylanovej niečo, čo bude v budúcnosti rásť a kvitnúť.Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek